تاریخ
چهار شنبه 1 آبان 1398

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی دوم و تأثیر آن روی من

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
اگر در کاری دچار شکست شدیم یعنی بدون تفکر آن را انجام داده ایم. پس در کلیه کارها باید تفکر کنیم. در وادی دوم می گوید که وقتی دارید تفکر می کنید حواستان باشد که جهت بیهودگی نیستید.
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ وادی دوم و تأثیر آن روی من

جلسه ششم از دوره شصت و هفتم کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مونا با دستور جلسه "وادی دوم و تاثیر آن روی من"، در روز چهارشنبه اول آبان ماه سال 98 ساعت 9:20 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

سلام دوستان حسین هستم مسافر

امیدوارم که حالتان خوب باشد. حال من هم بحمدالله خوب است.

باران در حال باریدن است . ما چندین سال به طرف خشکسالی رفتیم و امیدواریم که فاز عوض بشود و به طرف تغییر اقلیم برویم و به نقطه ای برسیم که در منطقه بارندگی زیاد شود.

دستور جلسه هفته قبل DSAP بود. واقعا این ماده یک شاهکار بی نظیری است که معضلات بسیار زیادی را حل کرده است. محلولی که کاملا ارگانیک است و تاثیر زیادی در رفع یبوست، واریس های طنابی، کبدهای چرب، عفونت های مثانه و سایر قسمت ها و رسوبات داخل رگهای مغز و قلب دارد.

امروزه مرگ و میرها خیلی سخت شده است که این مسئله به تغذیه  و طریقه زندگی ما مربوط می شود. من بارها و بارها به شما آموزش داده ام تا زندگی کردن را یاد بگیرید، ورزش کردن و غذای سالم خوردن را یاد بگیرید و چه کار کنید که مریض نشوید. بحمدالله در بین اعضای کنگره مریضی و مرگ و میر بسیار کم است، به خاطر اینکه داریم قوانین را رعایت می کنیم؛ این معجزه بسیار مهم و موثر که شاید دهها و صدها بیماری را جوابگو باشد همین DSAP است که خواست خداوند بود که توانستم این ماده را درست کنم که برای حل مشکل یبوست و سایر مشکلها کارایی دارد. تمام کسانی که OT مصرف می کنند دچار یبوست هستند و ما از زمان قدیم هر کاری که می کردیم یبوست برطرف نمی شد. سعی کنید از این محلول به نحو مطلوب استفاده کنید. شما خیال نکنید که DSAP همان سرکه سیب است.

موضوع بعدی:

«هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد» این حرف بسیار دقیق است؛ موجود یعنی چیزی که وجود داشته باشد، موجود زنده و موجود غیرزنده. هیچکدام از حیوانات، گیاهان و جانداران بیهوده قدم به حیات ننهاده اند، اگر توانستید در هستی چیزی را پیدا کنید که در هستی به درد نخورد، به من بگویید. این قصه مشهور را بارها به شما گفتم ام که حضرت موسی به بالای کوه می رفت، آنجا کرمی را می بیند که در داخل لجن غوطه می خورد به خداوند می گوید که چرا این کرم را آفریدی؟ خداوند گفت که قبل از تو آن کرم از من سوال کرد که موسی را برای چه آفریدی؟!

هستی مثل یک کارخانه است، همه باید کار کنند، هر کدام از اجزای هستی اگر کار نکنند، هستی از کنترل خارج می شود و به طرف نابودی می رود. در کانادا دستور دادند که گرگها را از چرخه طبیعت آنجا حذف کنند تا کانگوروها بتوانند به حیاتشان ادامه بدهند، بعد از مدتی دیدند که تعداد کانگورها به قدری زیاد شده است که باعث ایجاد هزاران مشکل شد و از طرفی دچار تنبلی و مرگ شدند و لاشه آنها در جنگلها باعث ایجاد مشکل شد. گرگها میزان کانگوروها را تنظیم می کردند و جهت بیهودگی نبودند. شما از کفتار بدتان می آید ولی اگر کفتار حذف شود چه اتفاقی می افتد؟ کفتارها و کرکس ها و لاشخورها تمام باقیمانده اجساد حیوانات را می خورند. در زمانهای قدیم در چین یک نوعی از پرنده ها زیاد شده بودند و تصور می کردند که به کشاورزی ضربه می زنند، دستور دادند همه پرندگان را از بین بردند؛ بعد دیدند که حشرات زیاد شدند، دستور دادند که سمپاشی کنند و حشرات را از بین ببرند؛ بعد دیدند که درختان دیگر میوه نمی دهند چون عمل گرده افشانی توسط حشرات انجام می گیرد. در آخر چینی ها با دست و چوب کبریت عمل گرده افشانی را انجام می دادند.

 

حال می رسیم به انسان، آیا ما جهت بیهودگی آمده ایم؟ همه ما کارگران هستی هستیم؛ وقتی می گوییم ما بنده هستیم یعنی کارکن در هستی هستیم و باید کار کنیم تا سیستم بچرخد. در یک خانه کوچک 60 متری چقدر باید کار کنید؛ وای به حال یک کره زمین که همه ذرات هستی در آن مشغول کار هستند؛ حتی گیاهان کوچک بیابانی که وظیفه آنها جلوگیری از طوفان شن است.

ما باید خودمان را نگاه کنیم و ببینیم که به درد چه می خوریم ، ما چقدر می ارزیم؟ بعضی ها مصرف کننده بی مصرف هستند، مصرف می کنند اما به درد هیچ چیزی نمی خورند؛ از این انسان ها زیاد داریم. ولی انسان هایی هم داریم که هم مصرف می کنند و هم کار می کنند. باید بدانیم که ما در این هستی یک وظیفه و تعهدی داریم. فقط نیامده ایم که بخوریم و بخوابیم و خوش بگذرانیم. باید در هستی در حد خودمان کار کنیم. «هیچکدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم» بعضی اوقات انسان در جهت تاریکی ها فرو می رود و بعد می گوید من که ارزشی ندارم! من که کارتن خوابم! من از سنم گذشته است و ارزشی ندارم! حتی اگر خودمان فکر کنیم که به درد هیچ چیزی نمی خوریم، باز داریم اشتباه می کنیم چون هر کدام از ما هر قدر در اعماق جهنم فرو رفته باشیم وقتی که متوجه اشتباهمان بشویم، رویمان را برگردانیم و از ظلمت به طرف نور حرکت کنیم از آن مرحله خارج می شویم. هیچ موجودی مجبور نیست تا ابد در جهنم باشد، اگر از اشتباه خودش پشیمان بشود مورد رحمت خداوند قرار می گیرد. باید ببینیم که در کجای کار قرار داریم و می خواهیم به کجا برسیم.

اگر به وادی اول «با تفکر ساختارها آغاز می شود و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود» تفکر و اندیشه کنیم برای ما بس است. اگر در کاری دچار شکست شدیم یعنی بدون تفکر آن را انجام داده ایم. پس در کلیه کارها باید تفکر کنیم. در وادی دوم می گوید که وقتی دارید تفکر می کنید حواستان باشد که جهت بیهودگی نیستید. فردی بگوید که الان 40 سال است که شیره می کشم و 70 ساله هستم، دیگر از من گذشته! ما چقدر افراد داریم که 50 سال است که شیره کشیده اند و خوب شده اند. هیچ کس فکر نمی کرد کسی که 50 سال شیره و تریاک کشیده و هفتاد سال هم سن دارد خوب بشود ولی با تفکر و راهی که در کنگره ترسیم شد آنها به درمان رسیدند.

پس قدم اول تفکر ماست. ما با تفکر می توانیم راه پیدا کنیم. برای انجام کار راه های بسیار زیادی جلوی پای انسان قرار دارد باید تفکرکند که کدامیک به خیر و صلاح اوست. گاهی لازم است که انسان روزها، هفته ها، ماه ها و گاهی اوقات سالها فکر کند. من روی این موضوع که جن و یا روح چیست بیش از سی سال فکر کردم. من بیش از سی سال است که فکر می کنم جان چیست، خَلَقَ الْإِنْسانَ مِنْ صَلْصالٍ كَالْفَخَّارِ وَ خَلَقَ الْجَانَّ مِنْ مارِجٍ مِنْ نارٍ؛ انسان را از گل کوزه گری آفریدیم و جان را از شعله های رخشنده آتش، این جان چیست؟ همه می گویند که اسم جمع جن است؛ یا می گویند جن خرافات است! باید فکر کنی و ببینی که می توانی به کنه آن برسی؟ منظورم این است که برای حل مشکلات و پیدا کردن راه حل باید زمان بگذرد و باید روزها و شب های زیادی روی آن فکر کنید تا بهترین راه حل را پیدا کنید. اگر در زندگی دچار یک مخمصه هستید، فکر کنید و زمان هم بدهید.

هفده هجده سال است که من هر چهارشنبه پشت این میز هستم، وقتی که درمان خودم تمام شد، در نقطه زیر صفر بودم. شش سال بعد از رهایی و پنج سال بعد از راه اندازی کنگره در حالی که پشت این میز نشسته بودم، 8 تا چک آوردم و گفتم که این آخرین چکهای برگشتی من است، من بدهی هایم را پرداخت کردم. من همانطور که بلدم DST و DSAP را درست کنم، می توانم از صراط مستقیم کسب درآمد کنم. همه ما در کنگره 60 هم کار می کنیم و هم در کنگره فعالیت می کنیم. شغل من کنگره ای نیست، بیشترین شغل من کشاورزی و انتشارات دژاکام است. از زمانی که در مشکلات مالی بودم، نگفتم خدایا من ترک کرده ام چرا به من پول نمی دهی؟! آن زمانی که من مصرف می کردم تصور می کردم که باید یک نفر یک پول گردن کلفتی به من بدهد یا یک گنجی پیدا کنم تا بتوانم مشکلاتم را حل کنم! معلمم به من گفت که تو باید گنج درونت را پیدا کنی. همه ما باید گنج درونمان را پیدا کنیم. آنهایی که درمان را شروع کرده اند و درگیر مشکلات مالی، اقتصادی، عاطفی و خانوادگی هستند سعی کنند که این مشکلات را حل کنند و زمان بدهند. نگویند که چرا خوب نشد؟ اگر شما حرکت کنید خداوند هم به شما برکت می دهد.

پس تفکر ما مهم است و دیگر اینکه جهت بیهودگی نیستیم و مسائل در کوتاه مدت حل نمی شود، بلکه بایستی صبور باشید. مهم این است که شما چیزی را بخواهید. در زمان دعا گفته می شود آنچه که از خدا می خواهید در ذهنتان مجسم و مصور کنید، فقط یک چیز... یک نفر به من گفت که شما دارید خسیس بازی درمی آورید و می گویید فقط یک چیز! من گفتم که وقتی که گوینده نمی داند چه می گوید شنونده چه می فهمد؟ وقتی فقط یکی از خواسته هایتان را نمی گویید  یعنی 50 تا خواسته دارید و به هیچکدام هم نمی رسید. شما هر دفعه روی یک موضوع متمرکز بشوید، شاید سالها بیایید کنگره و فقط روی یک موضوع متمرکز بشوید، آن موقع به خواسته خودتان می رسید. اگر هدف شما این باشد که خانه ای و یا ماشینی بخرید و الان هم هیچ پولی ندارید، برای ده سال آینده موفق می شوید و خانه وماشین می خرید. اگر در صراط مستقیم باشید به خواسته خودتان می رسید. یعنی هر کس هر چه را که بخواهد روی آن متمرکز بشود و تلاش کند به آن می رسد. مثل نور خورشیدی که اگر با ذره بین متمرکز بشود همه چیز را می سوزاند و قدرتمند می شود.

امیدوارم بدانیم که هیچکدام از ما به هیچ نیستیم و بدانیم که یک مسئولیتی بر عهده ماست و باید همانقدر که مصرف می کنیم، همانقدر هم برای هستی و انسان ها پرثمر باشیم. شما می بینید که چقدر دلتان می خواهد در کنگره خدمت کنید؟ چون کسی که در هستی خدمت می کند انرژی می گیرد.

انشاءالله که خداوند به ما توفیق بدهد که خدمتگزار خوبی باشیم.

 

نگارنده: همسفر اکرم

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/08/01

دانلود

 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
53 نظر  
 • مرتضی لژیون ۱۴فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/08/09 16:44:43
سلام عرض ادب خدمت آقای مهندس و همه خدمتگذاران کنگره ۶۰ممنونم بابت تمام زحمات شما که هرمسافری توهرنقطه ای که باشه میتونه به علم کنگره۶۰ دسترسی داشته باشه سپاسگزارم
 • همسفرمحمد حسین از آکادمی
زمان ارسال
1398/08/07 12:19:48
سلام و خداقوت خدمت مهندس عزیز، بسیار عالی بود واقعا استفاده کردم
 • حيدر
زمان ارسال
1398/08/07 1:4:41
سلام وخدا قوت به اقاى مهندس دژاكام و دوستداران وزحمت كش كنگره ى ٦٠
 • همسفر سمانه شعبه شادآباد۱۷
زمان ارسال
1398/08/06 16:43:3
خداوند به جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان سلامتی بدهد.
 • مسافر آریا لژیون ۸ شیخ بهایی
زمان ارسال
1398/08/06 1:22:29
سلام و خدا قوت
 • حسن رجب مقدم لژیون۸شفا مشهد
زمان ارسال
1398/08/05 23:59:59
ممنون از جناب مهندس اموزش های که میدهند در دانشگاه ها انجام نمیگیرد
 • شهین نایینی
زمان ارسال
1398/08/05 20:35:45
باسلا م واحترام ودعای خیر بسیار ممنون از اقای مهندس وتمام دست اندر کاران عزیز
 • علی،امین گلی اصفهان،ل8
زمان ارسال
1398/08/05 18:13:37
با سلام وخدا قوت به اقای مهندس،مثل همیشه زیبا و نافذ
 • مسافر عقیل حسینی شعبه چالوس
زمان ارسال
1398/08/04 22:56:42
خدا قوت خدمت اقای مهندس
 • یحیی رهجوی اقای عیوضی(ستارخان)
زمان ارسال
1398/08/04 21:28:35
سلام و خدا قوت به جناب مهندس،واقعا جواب یکی از گرههای درون را گرفتم،ممنون و سپاسگزارم
 • محمود میرداماد لژیون 12
زمان ارسال
1398/08/04 19:39:0
سلام و عرض ادب خدمت جناب مهندس خدا قوت بزرگ مرد. خوشحالیم که به جنگ نرم خود ادامه می دهیم تا این مشکلات به صورت خوبی از یک ازمایش در آید و دنیای درون به یک شهر امن تبدیل شود که در آن همه هستی راه خود را بسوی نیروی مافوق بردارد . ما به دلایلی که خود هم شاید ندانیم جهت را سالها گم کرده بودیم اکنون برای یافتن خود راه بسیار مهمی در پیش داریم باید فکر کنیم و در انجام ان کوشش بنمائیم
 • همسفرزهره ازاصفهان سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/08/04 16:53:13
خداقوت به جناب مهندس باآرزوی سلامتی وموفقیت برای شما
 • مسافرداود ل 20 شعبه شیخ بهایی
زمان ارسال
1398/08/04 16:29:38
با سلام و عرض ادب با تشکر فراوان از استاد گرامی بخاطر زحمات و آموزش های بی وقفه ایشان با آرزوی سلامتی برای ایشان امیدوارم با فراگیری آموزشهای ایشان در آینده ای نزدیک از رهروهای این عزیز بشوم و بتوانم در پبشبرد اهداف کنگره مثمر ثمر باشم
 • همسفر سمیرا از شعبه ی چالوس
زمان ارسال
1398/08/04 15:28:32
عرض ادب و احترام خدمت آقای مهندس ،خدا قوت انشاالله همیشه پایدار باشید ،هر چهارشنبه با موضوعی زیبا نیروهای مثبت را در درون ما شکوفا میکنید و این برای من باعث افتخار است .از خداوند سلامتی روز افزون برای شما و خانواده محترم خواستارم.
 • عباس
زمان ارسال
1398/08/04 12:1:33
سپاس آقای محسن. ممنون خانم اکرم از اینکه زحمت کشیده و مطالب رو تایپ کردید. .و همینطور تشکر میکنم از تمام خدمت گذاران در قسمت سایت
 • همسفر زهره دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/08/04 11:28:17
درود و خداقوت و عرض ارادت و احترام به بنیان کنگره60 جناب مهندس دژاکام
 • همسفرفاطمه لژیون یکم شعبه ابوریحان
زمان ارسال
1398/08/04 9:32:1
باسلام وعرض ادب خدمت جناب آقای مهندس دژاکام خداقوت شما بهترین الگو عملی در عصر حاضر هستید با تشکر فراوان از مسئولین سایت
 • محمد لژیون دو همسفران آکادمی
زمان ارسال
1398/08/03 22:45:34
خدا قوت
 • مسافر ابوالفضل لژیون ۱۱۶فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/08/03 21:28:59
سلام و عرض ادب و احترام خدمت جناب مهندس دژاکام و تمامی خادمان کنگره ۶۰انشاالله موفق و مستدام باشید
 • مسافر سجاد لژيون ١٦ فردوسي
زمان ارسال
1398/08/03 21:21:40
خدا قوت به خدمتگذاران سايت و جناب مهندس دژاكام
 • مسافر محسن حدادشیرازی _ لژیون ۱۶ فردوسی
زمان ارسال
1398/08/03 20:25:49
درود و خداقوت مهندس دژاکام عزیز، مثل همسه با خواندن مطالب و شنیدن صدای شما، حس خوبی دارم. تشکر از خدمتگزاران سایت شاد و سلامت و پیروز باشید.
 • فاطمه
زمان ارسال
1398/08/03 20:4:23
خدا قوت ،برای استاد عزیز آرزوی سلامتی دارم وبابت تمام زخماتشون از ایشون تشکر میکنم
 • همسفر نجمه اراک پروین اعتصامی
زمان ارسال
1398/08/03 19:39:53
بادرود فراوان، از وادی دو خیلی لذت بردم، آموختم که هیچ وقت وجود خودم را نادیده نگیرم وسعی کنم در هر شرایطی مواظب گوهر وجودی خودم باشم وبه شکرانه ی این موهبت الهی با قدمم هایی استوار در مسیر درست حرکت کنم تا به فرمان عقل نزدیک شوم از همه ی عزیزان خدمت گزار در کنگره ۶۰ صمیمانه تشکر می کنم
 • مسافر هادی
زمان ارسال
1398/08/03 19:12:52
سلام و خدا قوت به مهندس عزیز و همه خدمتگذاران کنگره ۶۰ و خدمتگذاران سایت.
 • مسافر علی سپاهی نمایندگی فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/08/03 18:27:58
هر چهارشنبه بی صبرانه منتظر شنیدن سخنان با ارزش و گوهربار پدری دانا چون جناب آقای مهندس عزیزم هستم و تمام تلاشم را می کنم تا از این چشمه جوشان بهرمند شوم و در زندگی ام به کار ببرم خداقوت بر مهندس عزیز همیشه زنده و پایدار و سربلند باشید . من از شنیدن فرمایشات شما و دیدن رخسار زیبای شما صادقانه بگویم آرامش می گیرم و نور امید در دلم فزونتر می شود . دوستدار شما مسافر علی
 • همسفر لیلی محمدی ازحر
زمان ارسال
1398/08/03 18:6:22
عرض سلام وخداقوت خدمت جناب مهندس لذت بردم از صحبتهای شما از وادی۲ پاینده باشید. مراسم تودیع مسافرم وادی۲شدایشالا روزیش باشه وخدمتگزارباقی باقی بمونه سپاسگزارم از تمامی آموزشهای نابتون تو این ده سال که کمک بمن و مسافرم برای رسیدن به تعادل مون کرد امیدوارم درادامه راه به تعالی برسیم... سربلندی وسلمتیون آرزو همه ماست...
 • حمیدرضا
زمان ارسال
1398/08/03 10:18:53
باسلام وخداقوت به جناب مهندس وخانواده محترمشون وتمام زحمت کشان تمام نمایندگی هاو بخصوص نمایندگی کرج وتمام رهایافتگان این هفته نمایندگی کرج لژیون یکم
 • هم سفر فرحناز
زمان ارسال
1398/08/03 8:58:34
امروز سرفه می کردید , خیلی ناراحت شدم . انشالله همیشه سالم باشید . من چهارشنبه ها رأس ساعت 9 منتظر پخش زنده هستم , و خودم را در جمع دوستان محبت حس می کنم . و این حس قشنگ را مدیون شما خدمت گزان سایت هستم . ممنونم از شما .
 • مسعودعموشاهی ل اسلمان فارسی اصفهان
زمان ارسال
1398/08/02 19:1:46
سلام خدمت مهندس دژاکام دیروز هم انرژی گرفتم وهم رهایم از مهندس دژاکام عزیز🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
 • مسافر17
زمان ارسال
1398/08/02 10:43:26
عرض ادب و احترام خدمت بنیان کنگره 60 وادی دوم به من آموخت بی شما هیچم. نه به این معنا که آب از گلویم پایین نرود و از این حرف ها... بدون شما هم زندگی میکنم ولی این کجا آن کجا . با شما که بنده ی الله هستید همه چیز لذت بخش است اصلا آدم معنی لذت را درست و درمان می فهد و میچشد گاهی از حالم خودم هم تعجب میکنم و فکر میکنم پیاز داغش را زیاد میکنم! نمیدانم واقعا!! . دوستت دارم شما و دوستدارانتان امانت دست خالق.
 • متكي.ناصر
زمان ارسال
1398/08/02 10:30:14
سلام.به رها يافتگان نمايندگي بهشهر تبريك ميگويم
 • متكي.ناصر
زمان ارسال
1398/08/02 10:28:42
سلام.به رها يافتگان نمايندگي بهشهر تبريك ميگويم
 • مسافر مسعودنجفی شعبه میرداماد
زمان ارسال
1398/08/02 9:49:34
سلام خداقوت خدمت آقای مهندس وتمام زحمت کشان سایت وتمام خدمت گزاران عزیز ومحترم کنگره ۶۰
 • عباس
زمان ارسال
1398/08/02 9:3:46
درود بر شما. خدا سایه شمار رو از سر ما کم نکنه جناب مهندس. آقا محسن خدا قوت. یه سوال دارم . قبلا سخنان استاد رو همینجا تایپ میکردید. البته خوب زحمت زیادی داره ولی چون ما این سخنان رو می نویسیم .اینجا خیلی راحتتر بود .میشه دوباره طبق روال گذشته این کار انجام بشه.؟ البته اگه امکانش هست....
 • همسفر فاطمه لژیون 11آکادمی
زمان ارسال
1398/08/02 8:30:48
با سلام و عرض ادب و احترام خدمت بنیان محترم کنگره 60 جناب آقای مهندس عزیز و همه خدمتگزاران کنگره. همچنین از مسافر محسن بزرگوار و خدمتگزاران سایت تشکر می کنم که با ارسال به موقع سخنان گهربار مهندس عزیز ، کمک می کنند تا به سرعت و به موقع بتوانیم از بیانات ایشان بهره ببریم.
 • مسافرعلیرضال۵تخت جمشیدشیراز
درود بی کران خدمت اقای مهندس دژاکام عزیز بااون روحیه خستگی ناپذیرش وعرض خداقوت به تمامی دیدبانان وکمک راهنماهای عزیزوتمامی خانواده کنگره۶۰ ایشالا همیشه موفق وسربلند باشین
 • رامین
زمان ارسال
1398/08/02 7:25:16
خدا عمرتون بده
 • همیشه مسافر
یار دیرین دوستت دارم،سالم باشید.
 • حمزه کوهستانی ل۵شیراز
زمان ارسال
1398/08/02 0:3:40
درود و خدا قوت ب مهندس دژاکام عزیز
 • مسافر اسماعیل یوسفی از قم
زمان ارسال
1398/08/01 22:1:38
سلام و خدا قوت خدمت اقای مهندس که روشنایی را به زندگی من برگردوند خداوند خیرتان دهد خدا قوت اقای شریفیان.
 • همسفر مژگان لژیون ۵ شفا مشهد
زمان ارسال
1398/08/01 21:42:36
سلام و آرزوی بهبودی برای جناب مهندس دژاکام
 • مسافر محمود لژیون ۶شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/08/01 19:42:17
خداقوت به جناب مهندس که خیلی خیلی برای اعضا ی کنگره زحمت می کشند واقعا ازتون سپاسگزارم
 • مسافر علی ل2شعبه تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1398/08/01 16:33:46
درود به مهندس حسین دژاکام. خدا قوت به مسافر محسن
 • همسفر مهتاب
زمان ارسال
1398/08/01 15:44:47
باسلام وآرزوی سلامتی وبهبودی سرماخوردگی مهندس عزیز.انشاله همیشه سالم وتندرست باشند
 • مسافر محمد
زمان ارسال
1398/08/01 15:27:23
سلام خدا قوت
 • همسفرسمیه
زمان ارسال
1398/08/01 14:17:45
خداقوت به مهندس دژاکام عزیز
 • مرتضی لژیون ۱۴فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/08/01 13:57:32
سلام عرض ادب خدمت آقای مهندس و همه خدمتگذاران کنگره ۶۰که درراستای احیای انسانی درحال خدمت به هم نوع خودتون هستید خدا حفظتون کنه
 • میثم لژیون ۲همدان
زمان ارسال
1398/08/01 13:12:22
باسلام ودرود فراوان خدمت تمام زحمت کشان کنگر60الخصوص استادعشق اقای مهندس وتشکر ازدوستان سایت
 • مهدی حسنی اراک
زمان ارسال
1398/08/01 13:6:1
با سلام و خدا قوت خدمت بنیان کنگره ۶۰ و خانواده بزرگ کنگره ۶۰
 • مسافراحمد
زمان ارسال
1398/08/01 12:33:47
ممنون بابت زحماتتون💔💖
 • محمودرهجوی حمیدآقا
زمان ارسال
1398/08/01 12:31:57
عرض خداقوت به آقای مهندس عزیز ودوست داشتنی وهمه خدمتگذاران نمایندگی آکادمی
 • محمد
زمان ارسال
1398/08/01 12:13:21
با سلام و خدا قوت همگی عشقید عشق
 • شیما همسفر احسان-کرمان
زمان ارسال
1398/08/01 11:34:2
شکر شکر شکر...به امید دیدار..
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب