تاریخ
جمعه 1 شهريور 1398

آغاز به کار سیزدهمین کنگره همایش دانش اعتیاد با سخنرانی مهندس دژاکام

موضوع : اخبار داخلی
سیزدهمین کنگره همایش دانش اعتیاد با سخنرانی مهندس حسین دژاکام، مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره 60 صبح امروز در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران اغاز به کار کرد.
آغاز به کار سیزدهمین کنگره همایش دانش اعتیاد با سخنرانی مهندس دژاکام

مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره 60، با تقسیم بندی اعتیاد به دو بخش درمان جسم به روش تدریجی (DST) و بازتوانی و بیان اینکه بخش  درمان بیماری جسمی در کنگره در الویت نسبت به درمان  روانی  و باز توانی است . با توجه به این که درجسم و ناقل‌های عصبی دربیماری اعتیاد فرد دچار مشکل می شود، تاکید کرد: معتقد هستیم بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است.

مهندس حسین دژاکام در سیزدهمین کنگره همایش دانش اعتیاد درسالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به جزئیات برگزاری این کنگره و این پنل ، افزود: بخش بیماری جسمی در کنگره 60 بالاتر از بیماری روانی است چرا که در جسم و ناقل های عصبی در بیماری اعتیاد فرد دچار مشکل می شود.

وی ادامه داد: درکنگره 60 چیزی به نام وسوسه نداریم و یک فرد درمان شده در انبار مواد مخدرهم که استراحت کند هیچگاه وسوسه نخواهد شد ولی کسی که ترک کرده چون ناقل‌های عصبی در وضعیت نرمال نیست  دچار وسوسه می شود و حتی به خواب نمی رود به دلیل  ترشح نشدن سه هورمن استیل کولین آدرنالین و سروتونین است.

دژاکام با اشاره به اینکه هم اکنون کتاب 14 مقاله درباره بیماری اعتیاد بصورت مشترک با دکتر ویلیام ال وایت نوشته شده که در نوع خودش جزو کتاب های قابل توجه در حوزه درمان و آسیب شناسی بیماری اعتیاد محسوب می شود، خاطرنشان کرد: این کتاب در شهریور 97 رونمایی و در یک سال به چاپ ششم رسید.

وی اظهار داشت: علاقه مند هستم که متخصصان این کتاب را مد نظر قرار دهند. از طرفی بودجه آن را صرف تحقیقات کردیم و به بهترین مقالات جایزه میدهیم.

مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره 60 در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به حضور متخصصان و کارشناسان مختلف حوزه اعتیاد و درمان آن در این کنگره، تصریح کرد: هرچند ریکاوری بخشی از کار ما را تشکیل می دهد اما از نظر ما بیماری اعتیاد کاملا قابل درمان است.

دژاکام تصریح کرد : دارویی که واقعاً بدن نیاز دارد، مثل مصالحی است که شما برای ساختن یک ساختمان نیاز دارید. چه نوع مصالحی باید به کار ببرید؟ و برای بیماری، داروی مناسب نیاز داریم. دوم اینکه اندازه مناسب و در زمان مناسب استفاده شود.

وی افزود :در کنگره 60 ، به این دلیل داروی شربت تریاک(ot) در نظر گرفته شده است که دارای 25نوع آلکالوئید و کاملاً سازگار با سیستم عصبی است و می تواند آن را بازسازی و ترمیم کند. نکته بعدی زمان مناسب است.

مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره 60 اظهار داشت : تمام برنامه های کنگره 60 براساس TDS است، چون طول عمر دارو 7 یا 8 ساعت است، ولی شخص صبح ، ظهر و شب با فاصله 8 ساعت استفاده می کند. اگر یک بار فقط مصرف کند، 7 تا 8 ساعت حالش مساعد است، بعد از آن شخص دچار کمبود دارو  می شود.

دژاکام گفت:پله های کاهش درمان dst، 21 روز است. از دیدگاه من اگر فردی گرسنه باشد و برای این فرد گرسنه، ما تمام بزرگان عرفان و روانشناسی را جمع کنیم و بگوییم برای این شخص حرف بزنید که این شخص سیر شود، این اتفاق هیچوقت میسر نخواهد شد.

وی گفت :فرد مصرف کننده تریاک، وقتی تریاکش را قطع می کند، دچار   زودانزالی می شود و این بخاطر این است که سیستم  بیو شیمی بدنش مشکل دارد.

وی افزود :Dst مثل غذای اصلی می باشد، بقیه موارد مثل سالاد، فلفل و سبزی می باشد. جهان بینی، ورزش، گروه خانواده و غیره مثل سالاد و دسر هستندما خیلی از افراد را داریم که اصلاً کنگره نیامده اند، ولی روی پله و به اندازه ، دارویشان را مصرف می کنند. اعتیاد، یعنی شخص در بدنش یکسری کمبودها دارد و این مسائل باید حل شوند. این مسائل شوخی نیست. افرادی که مواد را یک مرتبه قطع می کنند، تعادل روحی و روانی کمی دارند، فقط زور می زنند که تا شب مواد مصرف نکنند.

مدیرکل جمعیت احیای انسانی کنگره 60 تصریح کرد :کنگره 60، پر از تحصیل کرده شده است، ما قهرمان راگبی کشور شدیم و این شوخی نیست.    مراکز علمی بیایند تحقیق کنند و ببینند که ما به یک چیزی رسیده ایم. این قهرمانان راگبی، همه مصرف کننده  ماده ی مخدر شیشه بوده اند. ما در کنگره60، 15 نفر عضو تیم ملی داریم. فقط که به حرف نیست، به عمل کار بر آید.

 

تعداد بازدید از این مطلب : 1080
ادامه مطالب در آرشیو اخبار داخلی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
7 نظر  
  • فاطمه صالحی
زمان ارسال
1398/06/03 2:17:23
درود بیکران بر شما، خدا را شکر که عضو کوچکی از کنگره هستم
  • همسفر زهرا لژیون اول شعبه دهخدا
زمان ارسال
1398/06/02 8:7:15
سلام و خدا قوت خدمت جناب مهندس ،انشاءالله که کنگره 60جهانی شود و همه اعضای کنگره 60همیشه موفق و پایدار باشند.
  • روزبه(ارتش)
زمان ارسال
1398/06/01 22:19:12
سلام. آرزو دارم که تمام دنیا کنگره60 را بشناسند و به آن دسترسی داشته باشند و این فقط یک آرزو نیست این یک هدف است هدفی که هر روز نزدیکتر می شود. خدا قوت آقای مهندس
  • مسافر مهدی
زمان ارسال
1398/06/01 21:18:11
خداقوت
  • Eslam
زمان ارسال
1398/06/01 18:38:41
آقای مهندس درود بر شما اگر امروزه در کشورمان مصرف کنندگان زیادی به درمان حقیقی و ریشه ای اعتیاد میرسند از روش dst ابداعی شما میباشد آقای مهندس از شما سپاسگزاریم.
  • همسفر زهره از نمایندگی نیک آباد
زمان ارسال
1398/06/01 17:49:51
خداقوت خدمت آقای مهندس دژاکام پیروز و موفق باشید همه ما زندگی آرام خود را مدیون شما هستیم ...
  • همسفر مینا شعبه ابن‌سینا
زمان ارسال
1398/06/01 14:27:21
خدا قوت به خانواده بزرگ کنگره۶۰ و بنیان‌گزار این خانواده بزرگ جناب مهندس دژاکام
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب