English Version
English

فهم صورت ‌مسئله اعتیاد نصف مسیر درمان است

فهم صورت ‌مسئله اعتیاد نصف مسیر درمان است

چـهارمین جلسه از دورۀ بیسـتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰؛ نمایندگی گنجعلی خان کرمان؛ با استادی مسافر ســعید، نگهبانی موقت مسافر حسـین و دبیری موقت مسافر رضـا با دستور جلسه: "صورت‌مسئله اعتیاد" سه‌شنبه 4 مهرماه ١۴٠۲ ساعت ١٧ آغاز به کارکرد.

خلاصه ســخنان استاد:
خداوند را سپاس می‌گویم که در این جایگاه هستم و از آقای مهندس و خانواده محترمشان سپاسگزارم. از راهنمای عزیزم آقا محسن تشکر می‌کنم که اجازه دادند در سفر دوم خدمت کنم و من هم در سفر اول هم در سفر دوم خیلی مطالب ازایشان یاد گرفتم. تشکر می‌کنم از آقا علیرضا مسئول OT که در کنار ایشان خدمت می‌ کنم.

دستور جلسه این هفته راجع به‌صورت مسئله اعتیاد است. صورت ‌مسئله اعتیاد یعنی صورت و ظاهر هر چیزی که از آن اشتباهات می‌بینیم. صورت‌مسئله ممکن است هم پنهان باشد و هم آشکار و در کنگره اگر صورت‌مسئله اعتیاد را درک کنیم نصف مسیر درمان را پیش رفته ایم. حالا این سؤال پیش می‌آید که صورت‌مسئله اعتیاد چه چیزی است؟


مغز انسان دارای یک سدی است که به آن سد خونی مغز می‌گویند و هر ماده‌ای نمی‌تواند از آن عبور کند و فقط مواد مخدر، الکل، قرص‌های روان‌گردان و نیکوتین می‌توانند عبور کنند. با عبور این مواد  از سد خونی مغز، آن تعادلی که به‌صورت خودآگاه در بدن من وجود دارد، از بین می‌رود و همچنین سیستم ایکس بدن من را از بین می‌برد. بدن من مثل یک کارخانه است و وقتی من به‌صورت تفریحی مواد مصرف می‌کنم و این مصرف مواد به‌صورت تدریجی تداوم پیدا می‌کند تولید آن مواد درونی من متوقف می‌شود و با ورود مواد خارجی به بدن کارخانه بدن من از کار می‌افتد. پس اعتیاد یک بیماری مزمن نیست، بلکه جایگزینی مواد بیرونی است. در اصل اعتیاد، اختیارات و احساسات و حس‌ها را از من می‌گیرد.

در اینجا آقای مهندس صورت‌مسئله اعتیاد را به‌خوبی با روش DST و داروی OT بیان کردند. حالا چرا آقای مهندس این روش را با داروی OT بیان کردند، چرا با متادون، قرص‌ها و یا داروهای گیاهی این کار را انجام ندادند؟ چون OT مفیدترین، سالم‌ترین و کامل‌ترین دارو برای درمان اعتیاد است و خیلی خوب می‌تواند با بدن من مصرف‌کننده سازگار باشد. حالا ۳ پارامتر وجود دارد که در طول سفر اول واقعاً به آن احتیاج داریم.
١- زمان مناسب
٢-داروی مناسب
٣-مقدار مناسب
در طول سفر ما فقط با OT درمان نمی‌شویم بلکه باید جهان‌بینی ما هم قوی شود که با نوشتن سی دی و آموزش‌های کنگره ما می‌توانیم به آن تعادلی که ازدست‌داده‌ایم برسیم. به همین دلیل درمان در کنگره ۶۰ بسیار راحت است و به‌درستی انجام می‌شود. من زمان رهاییم وقتی از تهران برگشتم و پنجشنبه اعلام رهایی کردم ٣ روز بعدش وقتی از سرکار برگشتم اصلاً باورم نمی‌شد که الآن ٣روز است که دارویی مصرف نکرده ام. ممنون که به صحبت‌های من گوش دادید.

لژیون خدمتگذار: لژیون چــهارم
نگارنده و ویرایش: مسافر امـید، لژیون۲
عکس: مرزبان  مسافر هادی
بارگذاری: مسافر احسان، لژیون۴
مسافران نمایندگی گنجعلی خان کرمان

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .