English Version
English

کارگاه آموزشی جهانبینی چهارشنبه: قضاوت،جهالت

کارگاه آموزشی جهانبینی چهارشنبه: قضاوت،جهالت

ششمین جلسه از دوره هفتاد و سوم کارگاه‌های آموزشی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران کنگره 60، با استادی و نگهبانی بنیان کنگره 60 مهندس دژاکام و دبیری مسافر علی با دستور جلسه " قضاوت و جهالت "روز چهارشنبه سیزدهم مردادماه 1400 ساعت 10:00 آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

حال من خوب است امیدوارم حال شما هم خوب باشد.

جلسه باید ساعت نهم و نیم صبح شروع می‌شد اما به دلیل اینکه تعداد رهایافتگان زیاد بود گفتم اطلاعیه بدهند که ساعت ده برگزار خواهد شد.

چند نکته را بگویم: ابتدا اینکه از روز شنبه شانزدهم مردادماه کنگره 60 کاملاً تعطیل است، به‌طوری‌که هیچ رهایی به هیچ شکلی نمی‌دهیم.

پارک طالقانی استثناً باز است به‌این‌علت که پارک‌ها از دستمان نرود چون امکانش هست که ما دو هفته به پارک نرویم و آن را اجاره بدهند درنتیجه بچه‌هایی که در تهران حضور دارند حتماً به پارک بروند.

هیچ‌گونه تعمیراتی در شعب طی این پانزده روز انجام نمی‌گیرد. البته مرزبان‌ها در صورت حضور برای حفظ امنیت آن شعبه می‌توانند گاهی سرکشی کنند مثلاً روزی یک‌بار یک سری بزنند.

زمانی که برای تولدها در تمام کنگره 60 انجام می‌گیرد پانزده دقیقه است. نمی‌توانند چهل‌وپنج دقیقه صحبت کنند. باعث بی‌نظمی در جلسه می‌شود. جلسات یک ساعت و نیم بیشتر نیست، روزهایی که تولد است می‌شود پانزده دقیقه بیشتر جلسه را ادامه داد.

بعد از تمام شدن کارگاه‌های آموزشی حداکثر پانزده دقیقه بعد باید لژیون‌ها تشکیل شوند.

پیمان‌های وادی هشتم را فقط ایجنت هایی می‌توانند امضاء کنند که خودشان پیمان این وادی را اجرا کرده باشند. ما در آینده تنها کسانی را ایجنت خواهیم گذاشت که خودشان پیمان وادی هشتم را اجرا کرده باشند. امضاء راهنماها قابل‌قبول نیست. اگر راهنما اشتباهاً نامه پیمان رهجو را امضاء کرده باشد نیازی نیست تا سه ماه از آن بگذرد. می‌توانند بلافاصله از طریق ایجنت و یا من برای کسب امضاء پیمان اقدام کنند.

مورد دیگر، مسئله واکسن است. واکسن را باید بزنیم. من هیچ مخالفتی با واکسن ندارم. در تمام دنیا توصیه کرده‌اند که مفید است و خیلی هم خوب است. هرکسی که می‌خواهد می‌تواند برود و بزند. مطمئن باشید که واکسن به شما آسیبی نمی‌زند زیرا شما از D.Sap استفاده می‌کنید و بدن شما Anti-Body  را در درون خود دارد.

باوجود اینکه ما راه درمان و پیشگیری کرونا را به‌طور بسیار عالی و نحو احسنت و به شکل کاربردی و علمی بلد هستیم ولی بازهم واکسن خود را می‌زنیم. در کنگره 60 طی پانزده ماه گذشته یک فوتی هم به علت مرگ براثر بیماری کرونا نداشته‌ایم.

هرکسی که گرفتار بیماری کرونا شده است و از D.Sap  استفاده کرده است و درمان شده می‌توانند فیلم‌های کوتاه از خودشان درست کنند و در فضای مجازی به اشتراک بگذارند. نیازی نیست فقط اسم D.Sap را بیاورید از سرکه سیب هم می‌توانید استفاده کنید. در این ویدیو حتماً نحوه مصرف را بیان کنند. حتماً اسم اسید استیک را بیاورند و بگویند که یک اسید خوراکی است و حتماً این مسئله را خاطرنشان کنند که محل تجمع ویروس کرونا در سینوس‌ها، گلو و ریه است.

در طی تعطیلات کسانی که در سفر اول هستند اعم از همسفران و مسافران باید به‌صورت مرتب سی‌دی‌های خود را بنویسند. این به علت است که سفر اولی  فاصله‌اش با کنگره 60 زیاد نشود. کسانی که در سفر دوم هستند نوشتن سی دی بر آن‌ها الزام نیست اما گوش کردن آن الزامی است.

راهنماها نباید با یکدیگر و یا با شاگردها تماس بگیرند. یا در این تعطیلات شاگردها صعود می‌کنند یا سقوط می‌کنند به‌هرحال درهرصورت برای آن‌ها تجربه خواهد شد.

مطلب دیگر دستور جلسه است. دستور جلسات کنگره 60 هرسال برای پنجاه هفته برنامه‌ریزی می‌شود. موضوع جالب این است که این دستور جلسات بسیار ساده است و مواردی که باعث بروز مشکلات و ناراحتی میان اعضا می‌شود را ما به‌عنوان دستور جلسه می‌گذاریم.

حضرت مسیح می‌گوید قضاوت نکنید تا در مورد شما قضاوت نکنند. انسان موجودی است که به‌صورت قاضی متولد می‌شود. اما انسان باید قاضی خودش باشد نه قاضی دیگران. وقتی اختیار را می‌دهند یعنی باید انتخاب کند. یک خانم خانه‌دار باید حتی برای پخت یک غذا بین چند گزینه قضاوت کند.

اگر می‌خواهیم در آرامش باشیم نباید دیگران را قضاوت کنیم. قضاوت کردن کار بسیار مشکلی است. حتی یک قاضی دادگاه که سال‌ها در این زمینه تحصیل‌کرده است با جمع‌آوری تحقیقات چندین ساله در قضاوت خود دچار اشتباه می‌شود. پس ما چگونه به خودمان اجازه می‌دهیم که دیگران را قضاوت کنیم.

انسان هر چه جاهل‌تر باشد قضاوتش در مورد دیگران بیشتر است. انسان آگاه دیگران را قضاوت نمی‌کند. ما با انجام دادن کار‌های کوچک می‌توانیم به آرامش برسیم. یکی از همین کارها قضاوت است.

قضاوت مانند تمامی موضوعات مطرح شده در کنگره شامل یک مثلث می‌شود. یک ساق این مثلث خود ما هستیم، ساق دیگر آن شخصی است که می‌خواهیم در موردش قضاوت کنیم. ما می‌شویم قاضی و آن شخص می‌شود متهم. قائدِ مثلت موضوع آن است. موضوع بسیار مهم است. اگر به آن نگاه کنیم متوجه می‌شویم که اصلاً به ما ربطی ندارد.

تمامی سوءاستفاده‌ها از قضاوت کردن و گفتگو در رابطه با موضوعاتی که به ما مربوط نیست رخ می‌دهد. قضاوت کردن در مورد افراد مختلف که به ما ربطی ندارد با جاهلت رابطه مستقیم دارد.

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید سپاس‌گزارم.

 

 

 

 

نام فایل

 

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

 

1400/05/13

دانلود

 
 

 

ویژه ها

دیدگاه شما

128 دیدگاه

 • محمد ض لژیون ۳ نمایندگی گنجعلی خان

  سلام و خدا قوت به اقایه مهندس

 • مسافرجهانبخش ل سوم تخت جمشیدشیراز

  عرض سلام وخسته نباشیددارم خدمت مهندس آرزوی عمری بابرکت وپرباربراشون دارم

 • علی

  خدا قوت

 • سیدجوادمسافرلژیون۱۱شعبه فردوسی مشهد

  سلام وخسته نباشیدبه معلم بزرگوار.امیدوارم ماهم بتونیم روش درست زندگی کردنوازشمابیاموزیم وکاربردی کنیم🥀🥀😍

 • عباس

  با سلام دربارهء قضاوت به غیر از حضرت مسیح پیامبر اکرم ص و امامان هم سفارشات زیادی کردند و حضرت علی ع فرموده بزرگترین عیب آن است که شخصی یک نفر را قضاوت کند و از ان خرده بگیرد در صورتی که همان عیب در شخص قضاوت کننده وجود دارد

 • مهدی سلیمی لژیون یک بوشهر

  سلام. خدا قوت مهندس خدا شما را برای ما حفظ کند. ای بهترینها.

 • علی بیگی /تبریز

  خسته نباشید خدمت اقا مهندس عزیز وبچه های سایت که تلاش میکنند وسخنان اقا مهندس را تو سایت قرار میدن تا ماها استفاده کنیم

 • مسافر علی ل۳تخت جمشید شیراز

  باسلام برای رهایی دراین روز خدمت مهندس بودم،باوقاروپرانرژی،مهربان مثل یک پدر،طول عمرباعزت برای ایشان دارم که هزاران خانواده را ازتاریکی وهمچنین ازهم پاشیدگی نجات داد. خداقوت قهرمان دلهای عاشق

 • علی ارجمند .شعبه آکادمی.لژیون ۱۵.

  عالیه.کنگره به من زندگی داد و بال پروازم شد. و ممنونم از همسفرم

 • مسافر مهدی از نمایندگی خرم آباد

  معلم و استاد عزیزم،وجود نازنین شما همواره نوید آسایش و آرامش ماست.پاینده باشید.

 • اعطم همسفر حسین نمایندگی حر

  با سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای مهندس سپاسگزارم بابت تمام آموزش‌های خوب وارزشمندتان خدا قوت خدمت دبیر محترم خدا قوت خدمت تمام کسانی که در سایت خدمت می‌کنند

 • همسفر نجمه لژیون هفتم شیخ بهایی

  سلام و ادب و احترام خدمت بنیان کنگره ۶۰ آقای مهندس عزیزم از صحبتهای شما هر چهارشنبه و هر لحظه که سی دی می نویسم لذت می برم و آموزش می گیریم به شما خداقوت عرض می کنم و از خداوند منان سلامتی و عمر باعزت را برای شما و خانواده بزرگوارتان را خواستارم و از تمام عزیزاتی که در قسمت سایت کنگره ۶۰ زحمت فراوانی را می کشند کمال تشکر را دارم

 • علی

  با سلام و سپاس از آقای مهندس

 • همسفر مهدیه از لژیون سوم شعبه گنجعلیخان کرمان

  با سلام خدمت جناب آقای مهندس خدا قوت هر چهار شنبه که شما را می بینم و صحبت های شما را گوش می‌کنم یک انرژی زیادی می گیرم امیدوارم .همیشه سالم و سلامت باشید

 • همسفرمهدیه الف لژیون سوم شعبه گنجعلیخانی

  سلام خدا قوت خدمت استاد بزرگوارجناب اقای مهندس مطالب بسیار عالی اموزنده زنده سالم باشید

 • داود لژیون پنجم باباطاهر همدان

  تشکرویژه ومخصوص ازخدمتگزاران سایت که زحماتشان در وقت مکان وزمان فصل وسال ندارد وانی است وهرلحظه در خدمت کنگره هستند.خداقوت وازقدرت مطلق برایتان سلامتی وارامش درزندگی خواهانم.شاد و پیروز باشید.

 • همسفر نجمه اراک پروین اعتصامی

  سلام وخداقوت ودست مریزاد خدمت عزیز بزرگوارجناب مهندس دستور جلساتی که ایشان برگزار می کنند جهت یادآوری آنچه که می دانیم و فراموش کرده ایم است امیدوارم سایه ایشان بر سر ما وجلساتشان همچنان پربار باشند

 • داود لژیون پنجم باباطاهر همدان

  لطفاً نظرات اینجانب هم مثل همیشه منتشر نمایید باتشکر داود.

 • مسافر جمشید لژیون ۱۷ شعبه شهر ری

  با سلام ضمن عرض دورود و سپاس و خداقوت و خسته نباشید خدمت آقای مهندس دژاکام استاد بزرگوار و با آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان را دارم مرید تشکر

 • همسفرشهلا

  خداحفظتون کنه و سایتون مستدام باشه .خداقوت

 • همسفر لیلی محمدی فرد

  باسلام واحترام خدمت بنیان کنگره با آرزوی موفقیت و پیشرفت شما پیامبر زمانم...

 • همسفر شهناز لژیون هشتم عمان سامانی

  عرض سلام وخدا قوت خدمت استاد عزیز آقای مهندس ؛ خدا را شکر میکنم که به کنگره راه پیدا کردم و از شما آموزش درست زندگی کردن را یاد می گیرم ؛ آرزوی صحت وسلامتی برای شما وخانواده شما از خداوند خواهان هستم

 • زهرا از لژیون دوم شعبه دانیال اهواز

  سلام و خدا قوت به جناب آقای مهندس دژاکام عزیز و محترم. باز هم مثل همیشه صحبت هایتان عالی و آموزنده بود ان شالله بتوانم آن را در زندگیم عملی کنم.با وجود شما زندگی من در آرامش قرار گرفت. پایدار و همیشه سالم و سلامت باشید. خدا قوت جانانه به گروه خفا ـ گروه وبلاگ ان شالله برکات این خدمت برایتان جاری و ساری باشد.

 • همسفر لعیا

  خدا قوت خدمت آقای مهندس

 • مرضیه لژیون پنجم شعبه سلمان فارسی اصفهان

  سلام وخداقوت به جناب آقای مهندس ازصحبت های شماانرژی گرفتم همیشه خوب ورساسخن میگوییدسبدی قضاوت وجهالت رادوست داشتم خیلی ازمشکلاتم راباگوش کردن این سی دی عملی واجرای خواهم کرد

 • داود لژیون پنجم باباطاهر همدان

  سلام بر عشق کنگره جناب آقای مهندس عزیز واستاد راهنما بلامنازع ایران و جهان...مهندس عزیز شما بهترین روش را برای درمان اعتیاد ابداع کرد ید.ممنونم وممنونیم که شما را داریم.خداوندعزیزنگهداردباشد.وخداقوت به کسانی که در سایت مرکز خدمت می‌کنند واخبار و اطلاعات رانشرمیدهندوهمه خدمتگزاران کنگره ۶۰درود برهمه ....داود ازبابا طاهر همدان.

 • جعفر ل۱۷ شفا مشهد

  سلام دوستان ....روز دوشنبه از دستان پر مهر مهندس رهایی گرفتم واقعآ چقدر برخورد بچه های آکادمی مخصوصآ علی آقای مرزبان چقدر زیبا وبرادرانه بود وطوری بود که ما اصلا احساس نکردیم که ازمشهد آمدیم سپاس از ادب تان

 • حسین فرحانی پور شعبه آبادان

  خسته نباشید خدمت تمامی عزیزان کنگره ۶۰

 • مسافر امین

  خداقوت استاد ❤️❤️❤️🌹🌹🌹

 • ابراهیم دژکام

  سلام وعرض ادب خدمت آقای مهندس خداقوت .

 • کامران لژیون هفتم شیراز

  سلام و درود خدا قوت جناب مهندس سپاس از شما مرد بزرگ

 • کامران لژیون هفتم شیراز

  عرض سلام و درود من در اوایل سفر بر اثر ناآگاهی که داشتم طبق عادت کم و بیش دیگران را قضاوت میکردم و حالم معمولاخراب بود پس از اینکه یک سری آموزشها گرفتم این مقوله زشت را دارم بصورت پله ای کم میکنم ،وقتی قضاوت نمیکنم چنان آرامش و حال خوشی دارم که قابل توصیف نیست ایزد منان حافظ شما و همه خدمتگزاران کنگره۶۰ باشد

 • همسفرمنصوره از لژیون شیشم شعبه خمین

  سلام وخداقوت خدمت اقای مهندس.خداراشاکرم که یکی از اعضای خانواده ی کنگره60 هستم از جناب مهندس وخانواده ی محترم وهمه ی عزیزانی که دراین امر شمارایاری میکنندتشکر میکمیکنم انشاالله عاقبت بخیر باشیدوخیردنیا واخرت نصیبتان گردد

 • همسفر راضیه نمایندگی حر

  با عرض سلام وخدا قوت خدمت آقای مهندس و همه خدمت گزاران کنگره شصت ،خدارو شکرو سپاس که بهترین مکان را برای رهایی از مشکلات به من هدیه داد امیدوارم بتونم سر بلند و پیروز شوم. ⚘⚘⚘⚘⚘⚘

 • محمدرحیم ل سوم تخت جمشید شیراز

  سلام وخداقوت بسیار اموزنده بنده استفاده کردم وخیلی به دردم خورد

 • همسفر بتول لژیون یکم شعبه ستارخان

  خدا قوت به همگی عزیزان

 • حمید لژیون ۳ شیراز

  خدا قوت مهندس عزیز بسیار عالی 💐💐💐💐💐

 • همسفر افروز لژیون ۵ سلمان فارسی

  سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای مهندس دژاکام که کمال تشکر از ایشون و خانواده ی محترمشون دارم که چنین بستری رو فراهم نمودند تا ما به رشد و آرامش برسیم 🌹🌹🌹🙏🙏🙏

 • همسفر نجمه شعبه سلمان فارسی

  خدا را شکر بابت اینکه چنین مرد بزرگواری در زندگی ام هست. زنده باشی مهندس عزیزم

 • مسافر علی ل۳تخت جمشید شیراز

  خدا قوت

 • همسفر راضیه نمایندگی حر

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس و همه خدمت گزاران کنگره ؛شکر وسپاس بی پایان خدایی راکه بهترین مکان را برا ی راهی از مشکلات برایم فراهم کرد⚘⚘⚘⚘⚘

 • همسفر زینب نمایندگی بهشهر

  سلام و خدا قوت خدمت استاد بزرگوار .امیدوارم همیشه سلامت باشید و زندگیتان سراسر نور باد

 • عباس زارع.

  خدا قوت خدمت همه خدمت گذاران.

 • همسفر ملیحه لژیون یکم شیروان

  با سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس و دست اندرکاران. سپاسگزارم آقای مهندس.ان شا الله در پناه ایزد یکتا همیشه شاد باشید و تندرست

 • شیدا مسافر نیکوتین

  متشکرم. ممنون از جناب مهندس.

 • سهیلا دینیان لژیون 11شعبه رودکی

  باعرض سلام و احترام خدمت آقای مهندس، وزحمت کشان سایت .خداقوت، امیدوارم همیشه سلامت باشید،🌹👊

 • همسفر زهرا لژیون ۱۹

  سلام بر حضرت عشق،انشالله همیشه سالم وتندرست باشید ،هنوز باورم نمیشه خواب میبینم یا بیدارم ،چون هر روز که میگذرد زنده شدن مسافرم نسبت به روز قبل را باوری در ناباوری میبینم ،

 • مسافر جمشید لژیون ۱۷ شعبه شهر ری

  با سلام ضمن عرض دورود و سپاس و خداقوت و خسته نباشید خدمت آقای مهندس دژاکام استاد بزرگوار و با آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان را دارم مرید تشکر

 • همسفر فاطمه ز لژیون سوم گنجعلیخان کرمان

  سلام و درود خدمت بنیان کنگره60جناب آقای مهندس،مثل همیشه صدای شما پر از انرژی و حس و حال خوب بود.ممنون از تمامی خدمتگزاران کنگره60 به خصوص بخش سایت مرکزی.

 • مسافر حامد دانيال اهواز

  خدارا شاکرهستم بابت وجود کنگره ۶۰ سفر اول هستم باراهنمایی راهنمای خوبم آقای پژمان بختیاری .خدا طول عمر بدهد به جناب مهندس دژاکام وراهنمای خوبم

 • علیرضا عبدالله پور

  سلام و درود بر آقای مهندس و خانواده محترم ایشان و تمام خدمتگذاران سایت

 • همسفرسمیه لژیون یکم مبارکه

  سلام و عرض ادب خدمت آقای مهندس دژاکام🌹 خداوند بزرگم را شکر وباز هم شکر که به من منت گذاشت و مسیر کنگره راپیش پایم گذاشت ازاینکه در مسیر آموزش و تعالی قدم برمیدارم بسیار تابسیارخورسندم 🌹🌹

 • سعیدمسافرل۵اهواز

  خداقوت به استاد بزرگوارم جناب اقای مهندس دژاکام عزیز وهمچنین تشکر میکنم از خدمتگذاران عزیز در سایت❤💜❤

 • همسفر فاطمه رهجوی خانم زهره لژیون سوم

  خدا قوت جناب مهندس انشاالله سالیان سال تندرست باشید خداراشکر که هستید

 • همسفر زهره لژیون 7شهر ری

  با تشکر و خدا قوت خدمت استاد بزرگوار از این که در این مسیر قرار گرفته ام بسیار شکر گذار خداوند هستم و از اینکه اجازه خدمت در این مسیر را دارم خشنودم

 • همسفر مریم لژیون شانزده شعبه ستارخان

  چه بسیار عالی فرمودن که انسان باید خودش را قضاوت کند نه دیگران را

 • همسفر الهام رهجوی خانم نسرین لژیون ۱

  سلام و خدا قوت در درجه اول جناب مهندس دژاکام عزیز و تمام خدمتگزاران عزیز کنگره ۶۰

 • سلام زهرا هستم همسفر(لژیون دهم)

  با سلام و عرض ا دب خدمت اقای مهندس ،،،ممنون و تشکر از شما و خانواده محترمتان که واقعا جان بر کف برای همه بیماران اعتیاد زحمت میکشید خوشحالم و خیلی شکر گزار که در کنگره این دانشگاه بزرگ علم و معرفت و جهان بینی اموزش میبینم،،،،،خداوند عمر با عزت و طولانی به شما عنایت کند ،

 • مسافرمحمد علی

  سلام و تدا قوت به اعضای کنگره60 از خداوند برای جناب مهندس و اعضای کنگره60 عمر طولانی و سلامتی را خواستارم پایدار باشید

 • پریسا مقصودی

  باسلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس و عزیزانی که دراین را خدمت میکنندخدا را شکر میکنم که هر لحظه از کنگره اموزش میگیرم و باعث میشود که راه درست حرکت کردن و زتدگی کردت را یاد بگیرم زتده و پایداز باشید .

 • همسفر ربابه لژیون یکم از شعبه شاد آ باد

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس بزرگوار،و اعضای کنگره 60،سپاسگزارم از شما بابت جلسه خوب و آموزنده تان،مستدام و پایدار باشید.

 • الهام هستم همسفر سیامک لژیون 7شعبه پرستار

  عرض سلام و ارادت خدمت جناب آقای مهندس امیدوارم به لطف الهی توفیق آن را داشتع باشم که آموزش های ناب شما را ،که همچون گنجینه ای ارزشمند برای بهتر زیستن است را،در مسیر زندگی کاربردی کنم و به آنها جامه عملی بپوشانم. قدردان زحمات شما هستم.

 • همسفر نجمه لژیون هفتم شیخ بهایی

  سلام و احترام خدمت بنیان کنگره ۶۰ جناب اقای مهندس بزرگوار از تمام زحمات شما بسیار سپاسگزارم و نمی دانم چگونه و با چه زبانی از تمام زحمات شما تشکر کنم و فقط میتوانم بگویم امیدوارم درتمام مراحل زندگیتان سربلند و پیروز و سلامت باشید و از تمام عزیزان سایت کمال تشکر را دارم

 • رسولم مسافر لژیون یکم خرم اباد

  سلام خدمت مهندس عزیز و دوست داشتنی ان شالله همیشه تن درست و سلامت باشی و ما بتونیم از آموزش های شما درست استفاده بکنیم و در راه کنگره ۶۰ ازشون استفاده کنیم 💞💖💞

 • لیلا هستم همسفرلژیون ۷

  سلام و درود فراوان خدمت جناب مهندس و تمامی عزیزان در قسمت سایت از خداوند برای شما بزرگواران سلامتی و طول عمر خواستارم بسیار استفاده بردم ممنونم 💐💐💐🙏🙏

 • محمد

  سلام تشکر از بچه های سایت و مهندس عزیز و مهربان

 • همسفر راضیه نمایندگی حر

  با عرض سلام وخداقوت خدمت آقای مهندس وهمه عزیزانی که خالصانه در کنگره کار می کنن ان شاالله همیشه سالم وسلامت باشید خدارو شکر که تواین دنیای بزرگ یجایی هم توکنگره برا ما باز شد خدایا سپاسگزارم ⚘⚘⚘⚘⚘⚘

 • همسفر زهرا ع از گلپایگان

  سلام وخدا قوت پایدار وسالم باشید

 • فاطمه لژیون هشتم

  سلام وادب وخدا قوت خدمت پدر گنگره ۶۰ آقای مهندس خدا را شکر میکنم بابت این نعمت بزرگ که سر راهم قرار گرفت وبا گنگره آشنا شدم امیدوارم همه اونهایی که راهشون را گم کردن تو صراط مستقیم قرار بگیرند.عبادت به جزخدمت خلق نیست این چند ماه که در جمع گنگره ۶۰ قرار گرفتم این مطلب را با جانم حس کردم خداسلامتی وعمری با برکت بهتون عنایت کند وسایه تون مستدام آقای مهندس مانند یک پدر دوستتون دارم💐

 • مسافر صادق شعبه امین قم ل 3

  سلام و عرض ادب.خدا قوت استاد عزیز.خداروشکر میکنیم از هر لحظه از زندگی که با وجود کنگره داریم نفس میکشیم.

 • همسفر سکینه ل ۷ نمایندگی کاسپین

  خدا قوت خدمت همه عزیزان و تشکر از جناب آقای مهندس که کلامشان قوت قلب ، نگاهشان بذر امید و و جودشان پر از خیر و برکت است سلامت و مستدام باشند . 🌹🌹 سپاسگزارم از کلیه خدمت گزاران سایت

 • امیرازلژیون۴شعبه خرم آباد

  خداقوت وخسته نباشیدافتخارمیکنم که دراین راه درصف ودرپشت سرجناب مهندس قدم برمیدارم

 • همسفر پریسا شعبه ابوریحان

  سلام و خدا قوت به تمام خدمتگزاران کنگره .... خا آقای مهندس و خانواده اش را برای ما نگه دارد

 • همسفر ملیحه لژیون یکم شیروان

  با سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای مهندس و دست اندرکاران. سپاسگزارم آقای مهندس مطالب بسیار آموزنده است.اگر منو مسافرم یاد بگیریم که قضاوت نکنیم و این امر به فرزندان٫دوستان و آشنایان منتقل شود٫زندگی بسیار شیرین خواهد شد.ان شا الله در پناه ایزد یکتا همیشه شاد باشید و تندرست

 • همسفر سعیده لژیون دوم شعبه گنجعلی خان کرمان

  خدا سایه آقای مهندس را از سر ما نگیرد

 • همسفر فاطمه ل ۱۲ شعبه سلمان فارسی

  آقای مهندس خدا را شکر شکر شکر به خاطر وجود پر برکت شما در زندگیم، از خداوند متعال طول عمر با عزت برای شما خواستارم. ممنونم بابت تمام آموزش هایی که به منِ فاطمه می‌دهید، با سپاس از خانواده محترم شما. خدا قوت به خدمتگزاران کنگره ۶۰ علی الخصوص قسمت سایت.

 • مهدی

  سلام و عرض ادب به همه دوستان من یک خواهش داشتم از قسمت سایت اگر ممکنه یک بخش جدا برای روزهای چهارشنبه و صحبتهای آقای مهندس قرار بدین که یه آرشیو منظم و قابل دسترس داشته باشه به شکلی که حتی سالهای قبل هم به راحتی بشه پیدا کرد صحبت های چهارشنبه جناب مهندس واقعا ارزشمند هستند و به نظرم بهتر هست که به صورت جداگانه طبقه‌بندی و آرشیو بشن من با این ساختار فعلی هروقت سرچ میکنم جلسات گذشته رو اصلا نتایج جالبی نمیاد به نظرم یه شکلی با تاریخ جلسه و دستور جلسه طبقه بندی بشن خیلی راحت تر و بهتر قابل دسترس هستن بازم متشکر از محبت و زحمات همگی

 • مسافر علیرضا از کلینیک انصار

  با سلام و خدا قوت خدمت جناب مهندس و مجموعه کنگره ۶۰ و همچنین عزیزان خدمتگزار سایت ❤❤❤❤❤❤

 • حمید کریمی ، حسنانی

  سلام و درود خدا بر مجاهدین راه حق

 • مسافر حسین

  سلام آقای مهندس خداقوت من در هر حالی که باشم یه تشکر به شما بدهکار هستم. اگر شما جرات و شهامت و نقطه تفکر یا هرچیزی که اسمش هست را نداشتید که تریاک را به رسمیت و شبه افیونی را سند کنید، آیا تا یک میلیون سال دیگه هم کسی چنین جرات وجسارتی را میافت که اینها رامطرح، که هیچ حتی معتادی میتوانست از زیر بار خجالت وخفت مصرف مواد رهایی یافته و به فکر درمان با مواد باشد .نه اعتیاد که درمان بیماری ها وروح وروان .روزی فکر میکردم که من مرد کهن هستم ولی کار هر بز نیست خرمن کوفتن گاو نر میخواهد ومرد کهن

 • همسفر حمیده لژیون یکم گنجعلی‌خان کرمان

  مثل همیشه عالی و آموزنده و با انرژی. مستدام و پایدار باشید آقای مهندس. خداوندا شکرت شکر شکر شکر

 • پوران همسفر عباس1شاداباد

  عرض سلام وخداقوت خدمت جناب مهندس ودبیر محترم، جلسه بسباربود ومژالبی که عنوان شد مفید بود. امیدوارم تعطیلات به همه ی اعضاء کنگره خوش بگذرد وسلامت باشند

 • محبوب لژیون ۲۰ سلمان فارسی

  خداقوت خداراشکر که با کنگره آشناشدم

 • همسفر سهیلا لژیون یازدهم شعبه امین گلی اصفهان

  سلام عرض ادب و احترام و خداقوت خدمت مهندس دژاکام موفق و پیروز باشید

 • همسفر آیدا لژیون سوم شعبه امین گلی اصفهان

  سلام عرض ادب و احترام خدمت مهندس حسین دژاکام تبریک میگم و به تمام اعضای کنگره۶۰

 • همسفر زهرام گلپایگان

  سلام وعرض ادب خدمت استاد بزرگ جناب مهندس

 • همسفر لیدا لژیون 6

  خداقوت خدمت تمام دست اندرکاران کنگره 60 بویژه جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان

 • حکیمه۲۵ شعبه سلمان فارسی

  سلام‌،جناب آقای مهندس خداقوت وبرای شما وخانواده محترمتون بهترینها رو از تداوند طلب میکنم

 • همسفر مهناز لژیون هفتم

  با سلام.خدا قوت به بنیان‌گزار کنگره۶۰ آقای مهندس دژاکام عزیز.انشالا همیشه در سلامت کامل باشید🙏

 • لیلا همسفر سعید

  خدا قوت خدمت همه ی عزیزان

 • همسفر سمیرا

  عرض ادب وسلام دارم خدمت جناب مهندس وتمام عزیزانی که در کنگره خدمتگزار هستند واز زحماتشان سپاسگزارم سخنان جناب مهندس راگوش دادم بسیار اموزنده بود استفاده کردم ازخدامند برایشان طول عمر وصحت وسلامتی خواستارم

 • مجید رضایی

  سلام سپاس از درسها و آموزشها خدا قوت آقای مهندس

 • غلامرضا لژیون یک شیراز شعبه تخت جمشید

  درود بر مهندس دژاکام سایتون مستدام خدا قوت

 • مسافرمجیدلژیون یک شعبه تخت جمشید شیراز

  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای مهندس دژاکام که باهرسخن زیبایش به من هزاران چیزاموزش میگیرم خداقوت

 • همسفر اسد

  خداقوت به همه ی خدمتگزاران کنگره.دستورجلسه در تیتر اشتباه خورده است.

 • همسفر ملیحه شعبه حسنانی

  سپاس خدای مهربان رو به خاطر وجود استاد گرانقدر

 • همسفر اکرم لژیون ۸

  سلام خدمت اقای مهندس وخانواده گرامی ایشون بینهایت تشکر از زحماتی که کشیدید بابت کنگره و پایدار باشید وسایتون مستدام درضمن از صحبتهای شما در مورد جهل وتجسس ودیسب بسیار استفاده کردم زنده باشید

 • همسفر زهره لژیون سوم شعبه گنجعلی خان

  عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس خیلی خیلی از شما سپاسگزارم بابت زحماتی که میکشید و آموزش های مفیدتون خیلی از صحبت های شما انرژی گرفتم بسیار ممنونم.و همچنین ممنون از کسانی که مشارکت کردن و من همسفر بسیار آموزش گرفتم. موفق و پایدار باشید

 • همسفر عصمت از نمایندگی شیروان

  با عرض سلام و خداقوت به جناب آقای مهندس و خیلی ممنون که مطالبی را به ما آموزش می دهند که در زندگی کاربردی است تا به آرامش درونی برسیم امیدوارم سال های سال سالم و سلامت باشید و سایه شما روی سر اعضای کنگره باشد

 • همسفر هاجر شعبه ستارخان

  خدا قوت به آقای مهندس و اعضای کنگره ۶۰

 • فاطمه از شعبه ابن سینا

  سلام وخدا قوت جناب آقای مهندس دژاکام پاینده باشید🤲🤲

 • همسفر مریم لژیون دوم سهروردی

  خداقوت به پدر عزیز کنگره..بسیار عالی و آموزنده بود،امیدوارم هممون بتوانیم شاگردان فرمانبردار این فرمانده بزرگ باشیم و همدیگر را قضاوت نکنیم،،و از طرف جهالت به طرف دانایی حرکت کنیم.🙏🏻

 • سميرا لژيون هفتم ستارخان

  سلام و خداقوت خدمت مهندس بزرگوار، دستانتان پرتوان ، همواره سلامت و موفق و كامروا باشيد، خداقوت و تبريك به مسافران عزيز، همسفران عزيز چشمتون روشن و اين رهايي مباركتون باشه

 • همسفر هدیه لژیون 11.شادآباد

  سلام خدمت جناب آقای مهندس ، خداقوت انشالله خداوند به شما و خانوده محترمتون سلامتی و طول عمر بوده ، انشالله روزی برسه که زیبا ترین گل از دست های پرتوان شما دریافت کنیم .آمین

 • همسفر مرجان لژیون سوم ، شعبه ستارخان

  😍❤😍❤

 • افسانه لژبون ۳

  خدا یا عمری با عزت و طولانی به جناب مهندس دژاکام وخانواده ی عزیزشون عنایت بفرما الهی امین 🙏🌹🌷🥀

 • 💚علیرضا زلژیون۳ شعبه کرمان💚

  سلام...درود خدا بر 🌟مهندس دژاکام🌟عزیز ودوست داشتنی...اسطوره مهربانی.مثل همیشه اموزنده وپراز انرژی مثبت👏🌟😍

 • همسفرنرگس از شعبه گنجعلی خان کرمان

  دروووود و خدا قوت خدمت بنیان کنگره۶۰ و خانواده محترمشان و تبریک به تک تک رهایافتگان روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۳ تا باد چنین بادا...

 • هدی لژیون دوم آکادمی

  سلام و خداقوت عالی بود 👌❤

 • هدی لژیون دوم آکادمی

  سلام و خداقوت عالی بود 👌❤

 • خلیل هستم مسافر.اهواز

  سلام خداقوت وخسته نباشیدمیگویم ..

 • همسفرلیلا مرزبان شعبه آزادی

  سلام خدمت جناب آقای مهندس ودبیرمحترم شون مثل همیشه عالی بود.خیلی انرژی گرفتم .خداقوت به تمامی خدمتگذاران عزیز

 • فریبا همسفر سهیل ورضا لژیون چهار شعبه ایمان

  خداقوت به دوستانی که در قسمت سایت خدمت می کنند تا ما بتوانیم مطالب مفید را بیاموزیم بسیار سپاسگزارم خدا عمر طولانی و سلامتی به آقای مهندس دااکام و شما عزیزان بدهد 💕💕💕

 • همسفر طاهره لژیون ۲۰ سلمان فارسی

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت جناب اقای مهندس عزیز جلسه بسیار پر باری بود مثل همیشه بسیار اموزش و انرژی گرفتم ممنون و سپاسگزارم

 • مسافرحسین لژیون۱۶ اراک

  خداقوت

 • سوسن لژیون یکم نمایندگی ایمان

  خدا قوت

 • راضیهدهستم همسفر'ل۲۵ سلمان فارسی

  سلان وخدا قوت خدمت اقای مهندس :بسیار عالی بود و لذت بردم

 • همسفرزهرا ق لژيون11سلمان فارسي

  سلام ودرود به آقاي مهندس عزيز خدا قوت به خدمتگزاران کنگره 60❤

 • مسافر مجید ل نهم امین قم

  سلام و درود و خداقوت خدمت تمام خدمتگزاران کنگره۶۰. سلام و درود و خداقوت خدمت جناب آقای مهندس بزرگوار،سپاس بابت وقتی که میگزارید برای حال خوش انسانهای این زمانه و آیندگان. سپاس سپاس سپاس . شکر شکر شکر.

 • همسفر سحر ل۲ دهخدا قزوین

  الهی همیشه سایه تون مستدام باشه بالای سر همه مون

 • مسافر مهدی

  خداقوت

 • مسافرسعیدحسینی ل۴شفامشهد

  سلام وعرض ادب واحترام خدمت شما جناب مهندس ارزوی طول عمر باعزت وسربلندی شما وخانواده محترمتان را ازخداوند منان خواستارم بسیارمطالب عالی واموزنده بود اموزش گرفتم سپاس

 • همسفر آرزو شعبه سلمان فارسی

  سلام و درود خدمت بزرگمرد کنگره ۶۰، خدا عمر با عزت و طولانی نصیبتان کند من هر لحظه از آرامش زندگیم را مدیون شما و آموزش های خوبتان هستم

 • همسفر آسیه لژیون پنجم ملاصدرا

  درود به استاد بزرگ جناب مهندس عزیز😍😍😍😍😍😍😍😍😍 سایه تون همیشه رو سر ما باشه و سالم و تندرست در پناه خداوند باشید، 😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • مسافر یداله لژیون سوم شعبه امین گلی

  سلام و عرض ادب و احترام خدمت بنیان کنگره جناب آقای مهندس حسین دژاکام تمام کلمات و آموزش های کنگره باعث شروع تغییرات در تفکرات من بعد از ۴۴ سال در تاریکی و جهل بودن شده و همه را مدیون جناب آقای مهندس حسین دژاکام و تمام خدمتگزاران کنگره و راهنمای گرامی ام هستم و همچنین خواسته قلبی خودم برای تغییر. آقای مهندس صمیمانه تشکر که تحول بنیادین در زندگی من ایجاد کردید . خدا سلامتی تون بده ❤❤❤❤❤❤

 • مسافر علی هادی

  با عرض خداقوت دستور جلسه قضاوت و جهالت

 • مســـــــافر مهدی. م. ح. لژیون4بوشهر

  خـــدایا شکر بابت وجود مهندس و کنگره ۶۰

 • همسفر نیلوفر لژیون ۱۷ شیخ بهایی

  خداقوت ب شما مهندس عزیزم خیلی دوستون دارم هزاران درود بر شما باد بهترین بهترین ها 🌹🌹❤❤❤