تاریخ
شنبه 22 تير 1398

سردار سعید منتظر المهدی: این کنگره غیردولتی یکی از کنگره‌هایی است که همه کارها را خود انجام می‌دهد و رمز موفقیت آن همین است.

موضوع : اخبار داخلی
سخنگو و معاون محترم کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر فرمودند: امروز با حضور در میان مجموعه افرادی که با متد کنگره ۶۰ اقدام به ترک اعتیاد کرده‌اند، شاهد بودیم که نشاط، شور، شادابی، انگیزه و سایر موارد در این افراد وجود دارد و این امید را ایجاد می‌کند که اگر کسی برای بازگشت اراده کند، این اتفاق افتادنی است.
سردار سعید منتظر المهدی: این کنگره غیردولتی یکی از کنگره‌هایی است که همه کارها را خود انجام می‌دهد و رمز موفقیت آن همین است.

کنگره ۶۰، یکی از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اعتیاد و مواد مخدر است که در سال ۱۳۷۸ توسط مهندس حسین دژاکام، پایه گذاری و تأسیس شد و در زمینه کاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد، به صورت رایگان و در سطح ملی شروع به فعالیت کرده است. محورهای عمده فعالیت کنگره ۶۰، آموزش، پیشگیری، مهار و راهنمایی رایگان درمان اعتیاد است. در حال حاضر کنگره ۶۰ در 17 نمایندگی تهران و 34 نمایندگی در شهرستان‌ها فعالیت می‌کند و شمار زیادی از مصرف کنندگان مواد مخدر توانسته‌اند با کمک آموزش‌های این مرکز به رهایی و درمان قطعی اعتیاد برسند.

 

سردار «سعید منتظر المهدی» سخنگو و معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، روز جمعه ضمن مشارکت در برنامه ورزشی سازمان مردمی ترک اعتیاد و احیای زندگی «کنگره ۶۰» که جمعه هر هفته در پارک طالقانی تهران برگزار می‌شود، به خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: امروز با حضور در میان مجموعه افرادی که با متد کنگره ۶۰ اقدام به ترک اعتیاد کرده‌اند، شاهد بودیم که نشاط، شور، شادابی، انگیزه و سایر موارد در این افراد وجود دارد و این امید را ایجاد می‌کند که اگر کسی برای بازگشت اراده کند، این اتفاق افتادنی است.

وی افزود: این افتخار بزرگ را به مهندس «حسین دژاکام» و همکاران ایشان که دلسوزانه در این مسیر خدمت رسانی می‌کنند، تبریک می‌گوئیم؛ افرادی که استقامت و پیگیری می‌کنند تا بتوانند مسافران خود و کسانی را که وارد ریل ترک اعتیاد شده اند، سالم به مقصدی بی بازگشت برسانند.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه متد درمانی، ورزشی، مشاوره و روانشناسی که کنگره ۶۰ در پیش گرفته، مغز را دوباره به حالت کارکرد نخستین بازمی‌گرداند و خلأ دوپامین یا هورمون تحرک که منجر به بی حالی فرد معتاد شده را جبران می‌کند، تصریح کرد: مساله اصلی که به فرد معتاد نشاط، انگیزه و اعتماد به نفس می‌دهد، ترشح هورمون دوپامین است و امروزه یکی از راهکارهای افزایش دوپامین در مغز ورزش است که نشاط و شادابی ایجاد می‌کند. با رسیدن فرد معتاد به این شرایط، طبیعتاً دیگر به سمت و سوی مواد نمی‌رود تا این نشاط و شادابی را از محرکی خارجی همانند مواد مخدر دریافت کند. درواقع ورزش به عنوان یار مهربان هم در پیشگیری و هم در درمان مؤثر است.

وی افزود: این کنگره غیردولتی یکی از کنگره‌هایی است که همه کارها را خود انجام می‌دهد و رمز موفقیت آن همین است.

کنگره ۶۰، یکی از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اعتیاد و مواد مخدر است که در سال ۱۳۷۸ توسط مهندس حسین دژاکام، پایه گذاری و تأسیس شد و در زمینه کاهش آسیب‌های ناشی از مصرف مواد مخدر و اعتیاد، به صورت رایگان و در سطح ملی شروع به فعالیت کرده است.

محورهای عمده فعالیت کنگره ۶۰، آموزش، پیشگیری، مهار و راهنمایی رایگان درمان اعتیاد است. در حال حاضر کنگره ۶۰ در 17 نمایندگی تهران و 34 نمایندگی در شهرستان‌ها فعالیت می‌کند و شمار زیادی از مصرف کنندگان مواد مخدر توانسته‌اند با کمک آموزش‌های این مرکز به رهایی و درمان قطعی اعتیاد برسند.

این سازمان مردمی ترک اعتیاد و احیای زندگی بنا بر متد درمانی خود، جمعه هر هفته در پارک طالقانی تهران، تمامی اعضای خود را گردهم می‌آورد و پس از طی مراسم آرامش روح، آنان را به ورزش و ایجاد نشاط جسمی تشویق می‌کند؛ ورزش‌هایی که گاه به صورت حرفه‌ای دنبال می‌شود و مدال آورانی در نوبه خود دارد.

بنابراین اعضای کنگره ٦٠ هم‌زمان با طی مراحل درمان برای رسیدن به تعادل جسمانی خوب و قابل‌قبول، ورزش را به طور جدی در اولویت قرار داده است که تربیت‌بدنی کنگره شامل بیش از ١٤ رشته ورزشی است که رها یافتگان مواد مخدر به‌طورجدی در طول سال در مسابقات مربوطه شرکت کرده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

جالب اینکه این فعالیت‌های ورزشی هر هفته در زمان و مکان مشخص و با هر شرایط آب و هوایی و بانظمی مثال‌زدنی انجام می‌شود.

 

منبع: ایرنا

تعداد بازدید از این مطلب : 850
ادامه مطالب در آرشیو اخبار داخلی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
9 نظر  
  • مسافر رحمت شعبه نیک آباد
زمان ارسال
1398/04/28 22:38:4
باسلام.خداقوت به بنیان کنگره 60 آقای مهندس به امید روزی که این متد درمانی ،فراتر از مرزهای ایران به کل جهان راه پیدا کند.باور قلبی ما اینچنیناست
  • همسفر
زمان ارسال
1398/04/27 14:46:8
خداراشکر که عضو کوچکی از این مجموعه بزرگ هستم. الهی شکرت. سپاس مهندس عزیز
  • Hamim
زمان ارسال
1398/04/26 3:51:57
خداقوت به خدمتگزاران کنگره شصت . با تشکر از سردار.
  • همسفرپوران شاداباد1
زمان ارسال
1398/04/25 22:31:17
خداقوت خدمت اقای مهندس وبازدیدکنندگان ازکنگره،خداراشکربرایوجودکنگره،خداراشکرمن هم عۻوکوچک کنگره هستم .باارزویموفقیت بیشتر اعۻا ێ کنگره.
  • همسفر بهار نمایندگی صالحی
زمان ارسال
1398/04/24 8:44:27
خداقوت به تمامی خدمتگزاران کنگره 60 که با وجود آنان شاهد چنین اتفاقات خوبی هستیم.
  • رضا قلی پور (همسفر )
زمان ارسال
1398/04/23 6:38:56
خدایا شکرت می گویم به خاطر نعمت هدایتت.تشکر از آقای مهندس دژاکام و همه ی خدمتگزاران کنگره 60 عرض خوش آمد به سردار منتظرالمهدی عزیز.
  • vahidtayefe
زمان ارسال
1398/04/22 22:0:57
آرزوی موفقیت وتوفیق روزافزون خدمت همه خدمتگذاران کنگره۶۰
  • اسلام
زمان ارسال
1398/04/22 16:24:37
خداقوت به همه عزیزان در کنگره 60
  • فریدون طاهرخانی،،ستارخان،،
باعرض سلام و خداقوت به اعضای کنگره و آرزوی سلامتی برای بنیان و همه زحمتکشان کنگره۶۰،،..واقعا احساس غرور میکنم که جزیی از شما هستم
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب