English Version
English

مرزبانی جایگاه بسیار زیبایی است

مرزبانی جایگاه بسیار زیبایی است

بعد از بازدید دیده‌بان محترم آقای مجدیان از مراحل ساخت نمایندگی تاکستان، با ایشان گفت‌وگویی داشته‌ایم که شما را به خواندن آن دعوت می‌کنیم.
حضور شما را در نمایندگی تاکستان خیرمقدم می‌گوییم. ضمن تشکر از فرصت گفت‌وگو، لطفاً به‌رسم کنگره ۶۰ اعلام سفر فرمایید:

سلام دوستان علی هستم یک مسافر، با آنتی ایکس تریاک و قرص وارد کنگره شدم، با متد DST و داروی اپیوم تینکچر به راهنمایی آقای تراب‌خانی به مدت ۱۳ ماه سفر کردم و در حال حاضر ۲۱ سال و ۶ ماه است که از بند مواد آزاد می‌باشم.

شما به‌عنوان دیده‌بان مرزبانان فعالیت می‌کنید لطفا از اهمیت جایگاه مرزبانی و فرمانبرداری برای ما بفرمایید؟
ما در کنگره دستور جلسه‌ای با عنوان از فرمان‌برداری تا فرماندهی داریم، انسان‌ها همیشه در حال اجرای این دو مسئله هستند، یعنی هم فرمان‌برداری می‌کنند و هم در جای دیگر هم‌زمان فرماندهی را اجرا می‌کنند؛ این کار از همان سنین کودکی شروع می‌شود یعنی زمانی که زندگی شخص آغاز می‌شود و در مراحل رشد مانند مدرسه رفتن، درس خواندن، کار کردن و حتی تشکیل خانواده وجود دارد. انسان همیشه باید از یک منبع در حال یادگیری و آموزش باشد و در این مدت فرمان‌برداری کند، از سوی دیگر فرماندهی نیز انجام دهد. همیشه می‌گوییم یک فرمانده خوب، باید سرباز خوبی بوده باشد اگر به اکثر فرماندهان جنگی نگاه کنیم آنها می‌گویند من همچنان مانند یک سرباز در حال آموزش گرفتن هستم. این کار در جایگاه مرزبانی بسیار حائز اهمیت است، زیرا یک جایگاه کاملاً اجرایی می‌باشد یعنی درعین‌حال که فرمان‌برداری می‌کنند باید از سوی دیگر فرمانده خوبی باشند تا بتوانند این قوانین را به‌خوبی اجرا کنند.

روندِ ساختِ نمایندگی تاکستان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
خیلی خوب است؛ جناب مهندس از یک مثلث با اضلاع آموزش، نیروی انسانی و منابع مالی نام‌برده‌اند، در کل کشور به‌طور هم‌زمان حدود ۱۰ ساختمان در حال ساخت تحت عنوان نمایندگی‌های کنگره ۶۰ داریم که در ساخت این نمایندگی‌ها، وقتی اضلاع ذکر شده به‌خوبی رعایت شوند بدون هیچ اشکالی پروژه ساخت پیش می‌رود. درمقابل آنجایی که یک یا دو یا سه ضلع از آن مثلث اگر ضعیف باشند به اشکال خواهیم خورد. خدا را شکر نمایندگی تاکستان این‌گونه نیست. نیروی انسانی آموزش‌دیده برای خدمت جسمی یا مالی را دارد و ضلع سوم که منابع مالی است هم تا به این لحظه خوب بوده است. تقریباً ۳۰ یا ۴۰ درصد پروژه انجام‌شده است با توجه به این درصد از پیشرفتِ کار چیزی از منابع مالیِ اولیه کم نشده است، به این معنا است که در این مدت همان‌گونه که از یک سمت هزینه انجام‌شده است از سمت دیگر اعضا صندوق را به‌خوبی حمایت کرده‌اند. متأسفانه یک سری از نمایندگی‌ها در یکی از زمینه‌های مالی یا نیروی کار یا آموزش دچار اشکال هستند و به همین دلیل ساخت پروژه به تعویق می‌افتد که کار برای خودشان و ما فرسایشی می‌شود.

از اهمیت نقش سی‌دی‌ها برای ما بفرمایید:
یکی از اعضا که اکنون ایجنت است، می‌گفت: « در دوره‌ای که نگهبان جلسه بودم، پیش آقای مهندس رفتم و از ایشان دعوت کردم که به نمایندگی ما بیایند، آقای مهندس فرمودند به شعب نمی‌روم. اصرار کردم که آقای مهندس بیایید تا ما از آموزش‌های شما استفاده کنیم. » آقای مهندس فرمودند از آموزش‌های من در سی‌دی‌ها استفاده می‌کنید. سی‌دی‌ها مانند پازل هستند و اینکه بدانیم کدام قطعه، آن پازل را تکمیل می‌کند بر عهده ماست. هرکسی نسبت به زاویه دید خود به سی دی نگاه می‌کند و آن اشرافی که به تصویر پیداکرده، ممکن است جای پازل را خیلی درست‌تر و دقیق‌تر تشخیص بدهد.

راجع به جمله «‌ رنج‌ها باعث صیقل انسان می‌شود. » لطفا برایمان توضیح بدهید؟
جناب مهندس در یکی از سی‌دی‌های اخیر توضیح می‌دهند که رنج بزرگ انسان را دو پله پیش می‌برد، یا باعث ارتقا می‌شود و یا باعث سقوط؛ زمانی باعث صیقل می‌شود که ما از حالت اول استفاده کنیم، اگر باعث سقوط بشود که دیگر صیقل مطرح نیست. هنگام بروز مشکلات باید بدانم که این درد نبوده و باعث بدبختی من نیست، بلکه باید بفهمم یک نعمت است برای صیقل من. زمانی که یک فولاد صیقل پیدا می‌کند بسیار زیبا و ارزشمند می‌شود، منتها فولاد برای اینکه صیقل پیدا کند بارها داخل کوره می‌رود با ابزار تراش‌خورده و آن براده‌هایی که جدا می‌شود مانند آن است که قسمت‌هایی از جان او جدا می‌شود و به زمین می‌ریزد. انسان هم برای اینکه صیقل پیدا کند همین‌گونه است باید قسمت‌هایی از او به زمین بریزد و کم بشود.

مراحل ساخت دانشگاه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
دانشگاه یک پروژه کاملاً متفاوت است. ازنظر وسعت و تکنولوژی که استفاده می‌شود و ازنظر زمان‌بر بودن و مبلغ هزینه، این پروژه می‌تواند به‌تنهایی به‌اندازه تمام پروژه‌هایی باشد که در کشور تحت عنوان نمایندگی‌های کنگره ۶۰ ساخته‌شده‌اند. بنابراین پروژه‌ای نیست که در عرض ۶ ماه یا ۱ سال تمام بشود. در فاز اول: اسکلت، دیوارها، عایق‌کاری سقف و لوله‌کشی تمام‌شده است. طبقه همکف یعنی بالای پارکینگ را آماده می‌کنیم. هر طبقه از چهار قسمت تشکیل‌شده است. یک قسمت آن را آماده می‌کنیم تا مکانی که اکنون دانشگاه در آن دایر است و به‌صورت اجاره می‌باشد به ساختمان خودمان انتقال پیدا کند. فکر می‌کنم حدود ۲ الی ۳ ماه دیگر این اتفاق بیفتد و کلاس‌ها، اساتید و قسمت اداری به ساختمان خودمان منتقل بشوند.

با توجه به اینکه انتخابات مرزبانی در نمایندگی تاکستان نزدیک است، چه پیامی برای اعضا و عزیزانی که می‌خواهند کاندید بشوند دارید؟
پیام انتخابات همان چکیده پیام آقای مهندس است که خوانده می‌شود. اعضایی که کاندید می‌شوند، سعی کنند بر مبنای عمل سالم این کار را انجام دهند یعنی به توصیه راهنما نباشد و هدفی غیر از عمل سالم، خدایی نکرده نداشته باشد. ممکن است افراد به دلایل مختلفی کاندید نشوند و از این جایگاه مرزبانی ترس داشته باشند، زیر این صحبت در نمایندگی‌ها شنیده می‌شود که مرزبانی مانند پای‌برهنه بر روی آتش راه رفتن است. آقای مهندس چند وقت پیش راجع به این پیام صحبت کردند که این موضوع برای ۲۰ سال پیش بود و الآن دیگر این‌گونه نیست، بلکه امروز مرزبانی مانند حرکت با اتومبیل در اتوبان می‌باشد. وقتی سختی یک کار بزرگ شود دیگر لذت آن دیده نخواهد شد، کدام شخص با عقل سالم و بدون هیچ لذت و برداشتی پای‌برهنه بر روی آتش گداخته راه می‌رود؟ هیچ‌کس این کار را نمی‌کند مگر اینکه بگویند آن‌طرفِ آتش، یک گنج و یا یک لذت وصف‌ناپذیری وجود دارد، مرزبانی جایگاه بسیار زیبایی است. افرادی که شرایطّ مرزبانی را دارند حتماً انجام بدهند. هرچه تعداد کاندید در نمایندگی بیشتر باشد مانند مقدار خونی است که در رگ‌های انسان جریان دارد. در شعبه‌هایی که تعداد کاندیدها کم است، انتخابات دیگر آن شور و شعف را ندارد.
اعضایی که رای می‌دهند، باید بر مبنای عمل سالم انجام بدهند و معرفت و شناخت داشته باشند. برای انتخاب فقط با ملاک اینکه آدم خوبی است رأی ندهند، باید در نظر داشته باشند که آیا این آدم خوب، از عهده کار برمی‌آید یا خیر. مثالی آقای مهندس گفتند که یک موقع یک نفر آدم خوبی است اما پای او فلج است و بر روی صندلی چرخ‌دار نشسته و ما می‌خواهیم کیسه سیمان را از کامیون خالی کنیم، آیا این آدم که خوب است را می‌توانیم برای انجام این کار استفاده کنیم، آن ابزار و توانایی لازم را نخواهد داشت. برای انتخاب مرزبان به این موضوع خیلی دقت کنیم و با انتخاب غلط جایگاه مرزبانی را خراب نکنیم. این عمل قسمتی از درمان ما است یعنی انتخابی که عقلمان می‌گوید بهتر است را بتوانیم اجرا کنیم.

ممنون بابت وقت گفتگویی که در اختیار ما قرار دادید از کلام پایانی شما استفاده می‌کنیم:
من به شما تبریک و خدا قوت می‌گویم. سعی کنیم هر جایگاه خدمتی که تحویل می‌گیریم را زمانی که می‌خواهیم تحویل بدهیم یک‌قدم به جلو و به سمت رشد حرکت داده باشیم.

تایپ: همسفر پیمان
تهیه و تنظیم: راهنما همسفر حامد
نمایندگی تاکستان

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .