English Version
English

یاد گرفتن علم بدون قلم امکان‌پذیر نیست

یاد گرفتن علم بدون قلم امکان‌پذیر نیست

روز شنبه 6 شهریور ماه 1400 و پس از برگزاری کارگاه عمومی به استادی دیده‌بان محترم جهان‌بینی استاد امین دژاکام، با ایشان به گفتگو نشستیم (لینک گزارش این جلسه در انتهای متن آورده شده است). گزارش حاضر متن این مصاحبه است که با تلاش گروه وبلاگ آکادمی و مرزبانی نمایندگی آکادمی میسر شد. از استاد امین دژاکام به خاطر وقتی که در اختیار ما گذاشتند سپاسگزاریم.

سؤال: استاد گرامی لطفاً بفرمائید علاقه به مباحث جهان‌بینی از کجا و چه زمانی شروع شد؟

وقتی 10 یا 12 سال سن داشتم، آن موقع می‌گفتند هر کس اسم اعظم را بداند همه‌چیز در اختیارش قرار می‌گیرد و هر کاری بخواهد می‌تواند انجام بدهد. در دوره ابتدایی برایم جرقه‌ای زده شد که چیزی به اسم خودشناسی و شناخت خود وجود دارد. آنجا بود که این به گوش من خورد. در دوران راهنمایی مطالعات تاریخ را شروع کردم. به کتاب‌های تاریخ و احوال اقوام علاقه داشتم و دوست داشتم بدانم که چه شد و چه مسائلی باعث شد دچار سقوط بشوند یا پیشرفت کنند.

سال اول و دوم دبیرستان ذهنم به مسائل جهان‌بینی متمرکز شد و این سؤالات برایم جالب بود. تا پایان دبیرستان این مسائل رفته‌رفته پررنگ‌تر شد. در دوران دانشگاه همزمان با رهایی آقای مهندس فکر می‌کنم انگار نوری بود که به زندگی ما تابیده شد. اتفاقی که افتاد و کشف روش DST توسط آقای مهندس باعث شد جهان‌بینی برایم جدی شود. شاید بگویم از همان سال 75 و 76 قضیه به حالت جدی در آمد. من وارد دانشگاه شده بودم و ارتباط بین قوانین فیزیک و مطالب جهان‌بینی یواش‌یواش برایم کنجکاوی ایجاد می‌کرد و باعث شد دنبال ارتباط‌ها بگردم.

 

سؤال: لطفاً بفرمائید نوشتن سی‌دی چگونه روی انسان تأثیر می‌گذارد و تفاوتش با شنیدن چیست؟

یک آیه‌ای داریم به اسم نون و القلم. آیه‌ای است که قسم می‌خورد به نون و القلم؛ یعنی دارد یک مسئله مهمی را اینجا مطرح می‌کند. دارد می‌گوید در قلم یک قدرت و یک توانی است که منحصربه‌فرد است. چون قسم خوردن‌های خداوند به چیزهایی است که بنیادی است و خیلی مهم هستند. بعضی وقت‌ها شما یک چیزی را شما همینطوری به یک نفر بگویید شاید متوجه نشود. ولی برایش بنویسید کاملاً متوجه بشود. مثلاً شما به دبستان می‌روید. معلم اگر می‌خواست حروف را روی تابلو ننویسد، اگر صد برابر هم توضیح می‌داد کسی چیزی یاد نمی‌گرفت. امکان‌پذیر نبود. یاد گرفتن علم بدون قلم امکان‌پذیر نیست. این یک چیزی است در ذات یادگیری و باید به تصویر کشیده شود و به شکل دربیاید. آنجا موقعیکه شخص شروع می‌کند به نوشتن، کامل‌ترین شکلش این است که بدون هیچ تغییری آن سی‌دی را بنویسد. ما می‌گوییم واو به واو بنویسد.

وقتی دارد کامل می‌نویسد چند تا فایده دارد. آقای مهندس هم بارها توضیح داده‌اند. دست‌خطش خوب می‌شود. از کاهلی در میاید. مرتب می‌شود. غلط‌های دیکته‌ای از بین می‌رود. کلمات را یاد می‌گیرد. خودبه‌خود سوادش بالا می‌رود. سرعت عمل پیدا می‌کند. یواش‌یواش ممکن است سلیقه پیدا کند. خطش خوب شود. حافظه‌اش کم‌کم بهتر شود. تازه انسان متوجه می‌شود که چقدر ضعیف است و حافظه‌اش مشکل دارد. در ادامه یواش‌یواش موفق می‌شود جملات را حفظ کند. بتواند یک خط یا دو خط را حفظ کند و بنویسد و این بازسازی‌هایی است که دارد در این قضیه اتفاق میافتد. از نظر من، در نوشتن، یک سطح دیگری از فهمیدن اتفاق میافتد. یک سری از مطالب است که با نوشتن برای انسان باز می‌شود.

سؤال: استاد در جایی فرموده بودید یک شخص متعادل علاوه بر یک رشته ورزشی بهتر است یک رشته هنری هم داشته باشد. لطفاً در مورد جایگاه هنر و اهمیت آن برای انسان توضیح بدهید.

این مسئله را من در زندگی خودم تجربه کرده‌ام و بر اساس چیزی که برایم اتفاق افتاد گفتم. من فرض گرفتم که اگر ورزش و هنر در زندگی من وجود نداشت چه اتفاقی می‌افتاد؟ شاید خیلی زود ناامید می‌شدم. شاید خیلی وقت‌ها متوقف می‌شدم. یا یک بیماری جسمی سنگین می‌گرفتم یا مثلاً افسردگی و مسائل دیگر. وقتی‌که جسم قوی باشد، جسم قوی دیر تسلیم می‌شود. دیر ناامید می‌شود. شما فرض کنید یک ساختمان آتش گرفته است. یک آدمی بتواند خودش را بکشد بالا و قوی باشد و یک آدمی نتواند. یک آدمی بتواند سه دقیقه خودش را بالا نگهدارد، یک آدمی دو ثانیه هم نتواند. یک آدمی دو دقیقه زیر آب نفسش را حبس کند، یک آدمی ده ثانیه هم نتواند. یک آدمی صد متر نتواند بدود، یک آدمی ده کیلومتر بتواند بدود. خب این‌ها باهم فرق دارند.

همانطوریکه در یک اتفاق بیرونی مثل آتش‌سوزی، جنگ یا حادثه، این توان فیزیکی خودش را نشان می‌دهد، از آن طرف جنگ صور پنهان هم داریم دیگر. در آن جنگ صور پنهانی هم شما درگیر می‌شوی. آنجا هم توان درونی خودش را نشان می‌دهد. شاید حتی بیشتر از جنگ در صور آشکار. همانطوریکه آنجا اگر آمادگی جسمی نداشته باشید شکست می‌خورید، همانطور هم در جنگ درونی زود تسلیم می‌شوید و زود شکست می‌خورید. ورزش در بیرون جسم را قوی می‌کند و در درون شما می‌توانید عواطف و احساساتی که دردآور است و باعث غصه می‌شود را در قالب هنر پالایش و پاکسازی کنید. کسی که مثلاً نقاش خیلی خوبی است، وقتی ناراحتی داشته باشد می‌نشیند یک ساعت دو ساعت نقاشی می‌کند و متعادل می‌شود. مثل سوپاپ اطمینان است. ولی انسانی که این سوپاپ‌ها را ندارد مثل زودپزی است که سوپاپ ندارد و در اثر مشکلات منفجر می‌شود.

 

سؤال: با توجه به اینکه خداوند قوانین را وضع کرده است و بستر برای حرکت انسان آماده شده است، لطفاً بفرمائید در این بین جایگاه دعا کردن چیست؟ بیان کردن یا بیان نکردن خواسته با خداوند چه تأثیری می‌تواند در زندگی و شرایط داشته باشد؟

ببینید وقتی خداوند در کلام‌الله جواب سؤالات ما را داده است ما می‌توانیم به آن استناد کنیم. می‌گوید ادعوني استجب لكم. بخوانید من را تا استجابت کنم شما را؛ و یک جای دیگر می‌گوید اگر دعای شما نبود پروردگار هم هیچ توجهی به شما نمی‌کرد. وقتی شما از خداوند چیزی می‌خواهید یعنی قبولش دارید دیگر. وقتی کسی از خداوند چیزی نمی‌خواهد در واقع اصلاً قبولش ندارد، باوری ندارد. کسی که به خداوند باور ندارد پیوندش با او تضعیف می‌شود. بچه کوچک اگر گریه نکند مادرش به او شیر نمی‌دهد. خداوند البته متوجه می‌شود ولی بیان خواسته و از خداوند یاری‌گرفتن نشانه این است که انسان رابطه‌اش با خداوند را به حساب میاورد.

هر چیزی یک بهایی دارد. محبت هزینه دارد. شما اگر می‌خواهید خانواده‌تان را نگهدارید، باید هزینه‌اش را بدهید. روابط پدر و فرزندی هزینه دارد. محبت می‌خواهد، توجه می‌خواهد. پس برای حفظ و نگهداری هر چیزی هزینه‌ای لازم است. حالا ما هم باید هزینه رابطه و پیوندمان با خالق را پرداخت کنیم. خداوند احتیاجی به ما ندارد. این احتیاج من است. وقتی من به خداوند چیزی نمی‌گویم آن بند و این ارتباط ایجاد نمی‌شود. خداوند این را مقدر کرده است و حالا در مورد اینکه دلیلش چیست ما یک چیزهایی حدس می‌زنیم. ولی مهم این است که خداوند این مسئله را قرار داده است. شاید یکی از دلایلش این است که انسان این ارتباط را بفهمد. اگر انسان نمی‌گفت و قبول نداشت و خواسته‌اش اجابت می‌شد، آن وقت متوجه این پیوند نمی‌شد و آن را درک نمی‌کرد.

ما نمی‌توانیم خداوند را ببینیم. پس چگونه این شناخت به وجود میاید؟ وقتی به وجود میاید که شما چیزی را از خداوند می‌خواهی و جواب می‌گیری. این رفت‌وآمدها است که باعث به وجود آمدن شناخت می‌شود. مثل رادار می‌ماند. شما یک موجی می‌فرستید، می‌رود به یک مانع می‌خورد و بر می‌گردد. آن وقت شما می‌فهمید یک چیزی آن جلو وجود دارد. این بازتاب است که در صفحه رادار به شما می‌گوید یک شیئی در حال نزدیک شدن است. دعا هم مثل همان سیستم رادار است که انسان ارتباطش با خداوند را شکل می‌دهد.

اگر شما عمل سالم را انجام می‌دهی، دعا و صحبت با خداوند باعث محکم شدن پیوند شما و قوت قلب می‌شود.

سؤال: در شرایط کرونا چه باید بکنیم که ارتباط بچه‌ها قوی‌تر شود و پیوندها با کنگره تقویت شود؟

اینکه ارتباط رهجو با کنگره قطع می‌شود دو دلیل عمده دارد. یکی اینکه مطالب پایه‌ای جهان‌بینی با شاگرد کار نشده است یعنی کامل آموزش ندیده است. فقط بسنده کردیم به دستورجلسه هفتگی و مثلاً سی‌دی هفته و آن‌هم نه بطور کامل. سی‌دی‌های وادی‌ها باید خیلی قوی کار شود. سی‌دی‌های کتاب باید خوب کار شود. جزوات جهان‌بینی باید خوب کار شود. این‌ها مطالب پایه است. اگر این‌ها در لژیون کار نشود آن اتفاق نمی‌افتد. ببینید اصلاً جهان‌بینی است که شخص را نگه می‌دارد.

راهنماها باید در هفته دو سی‌دی کار کنند. یکی از گذشته و یکی سی‌دی هفته. یکی آموزش‌های جدید مهندس است که هر هفته آموزش می‌دهند و یکی آموزش‌های قبلی که باید کار بشود. این اصل موضوع است. حالا ممکن است راهنما به رهجو قدری آسان بگیرد تا رهجو نرود. البته از سختگیری هم ممکن است این اتفاق بیافتد ولی معمولاً از آسان گرفتن نتیجه نامطلوب‌تری به وجود میاید تا سخت گرفتن.

مسئله دیگر اینکه ما نباید منوط به شعبه بشویم؛ یعنی بهترین و کارآمدترین لژیون‌های کنگره و راهنمایان کنگره کسانی نبودند که فقط بیایند جلسه و لژیون و همین. شما بزرگان کنگره را که نگاه می‌کنید، راهنما خودش را به جلسات محدود نکرده است. خود راهنما فعال است. راهنمایی که خودش ورزش می‌کند رهجوهایش ورزش خواهند کرد. راهنمایی که خدمت‌های مختلف دارد می‌تواند خدمتگزار بودن را به شاگردش القا کند. این یک جا نماندن راهنما کاملاً به رهجوها منتقل می‌شود. راهنما که به ورزش می‌رود شاگردهایش هم خودبه‌خود می‌روند چون آن عطر را دارد. در این چرخش‌ها است که رهجو با خدمت‌های مختلف و در واقع با آب‌میوه‌های مختلف آشنا می‌شود.

رهجو می‌بیند که جلسات صبحگاهی پارک لاله چه حسی دارد، چه انرژی‌ای دارد. به شعبات دیگر می‌رود و بچه‌های دیگر را می‌بیند و روحیه می‌گیرد.

در مورد کرونا هم خدا را شکر کنگره تا اینجا مورد لطف خداوند بوده و انشالله خواهد بود و آقای مهندس با تدابیرشان و برنامه DSAP و روش درمان کرونا، شرایط مساعدی برای ما فراهم کرده‌اند. من فکر می‌کنم اگر کرونا همین وضعیت را داشته باشد وضعیت ما مثل همین یکی دو سال اخیر ادامه پیدا می‌کند و رشدمان را خواهیم داشت. البته انشالله وضعیت بهتر خواهد شد و به این شکل نخواهد بود. انشالله شرایطی ایجاد شود که در بیرون از کنگره هم این بیماری ضعیف بشود و مهار شود که مردم بیرون هم از این مسائل آرامش بگیرند و هم کنگره سرعتش بیشتر بشود.

 

سؤال: چگونه می‌توان تشخیص داد که یک شعر یا یک اثر هنری مناسب است؟ ملاک شما برای انتخاب یک اثر هنری یا شعر چیست؟

چیزهایی که در شعر یا فیلم یا آثار هنری برایم مهم است دو سه موضوع است. یکی از آن‌ها محتواست؛ یعنی دارد چه می‌گوید؟ پیامش چیست؟ چه حقیقتی را دارد بیان می‌کند؟ در سی‌دی هنر 1 و 2 هم راجع به این صحبت شد. هنر باید یک حقیقتی را بیان کند. این حقیقت موضوع برایم مهم است در مورد یک قطعه هنری. حالا شعر یا هر چیزی.

ممکن است یک نفر یک گل را خیلی زیبا تشریح کند. نهایتاً یک تشبیه زیبا انجام داده است. ولی یکی میاید یک داستان و یک روایتی مطرح می‌کند که کلی مطلب در آن وجود دارد.

یکی مسیر آن اثر یا آن شعر. فضا تاریک نباشد. یا اگر تاریک است از تاریکی به روشنایی برود. اگر از تاریکی به تاریکی برود یا از روشنایی به تاریکی برود خیلی برای من مطلوب نیست. خب سلیقه هم دخیل است و هر شخصی علائق یا سلیقه خاص خودش را دارد.

از استاد امین دژاکام دیده‌بان محترم جهان‌بینی سپاسگزاریم که مثل همیشه با حوصله و روی خوش وقت و دانش خود را در اختیار ما قرار دادند.

 

مشاهده گزارش کارگاه آموزشی عمومی روز شنبه 6 شهریور 1400 با استادی استاد امین

 

ضبط و عکس: مسافر علی لژیون نوزدهم و مسافر علیرضا لژیون شانزدهم آکادمی 
طرح سؤالات: مسافر علیرضا لژیون شانزدهم و مسافر علی لژیون نوزدهم آکادمی
پیاده‌سازی و تنظیم: مسافر علیرضا لژیون شانزدهم آکادمی

ویژه ها

دیدگاه شما

246 دیدگاه

 • ابوالفضل لژیون دوم زالپارس

  با سلام به شما که مصاحبه با استاد امین رو برنامه ریزی کردید استفاده کردم و مثل همیشه سخنان استاد قابل نکته و برداشت

 • مسافراکبرلژیون دوم شعبه کاسپین قزوین

  عالی بوداستادعزیز

 • همسفر عزت لژیون پنجم شعبه نیک اباد

  باعرض سلام وخدا قوت خدمت استاد امین عزیز بازم مثل همیشه سخنان پر باری داشتید بسیار عالی وآموزنده بود سایه شما مستدام باد موفق باشید در پناه خدا 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • مسافر مجتبی لژیون یک اردستان

  سلام مجتبی هستم مسافر لژیون یک اردستان عرض خدا قوت وخسته نباشید به جناب مهندس دژاکام بنیان گذار کنگره و استاد عزیز جناب امین دژاکام مثل همیشه سخنانتان مو شکافانه و دقیق بود لذت بردیم ممنون

 • همسفر ليلا ه شيخ بهايى

  خداقوت به استاد امين بزرگوار، از سخنان شما هميشه لذت ميبرم و بار آموزشى زيادى براى من دارد، اميدوارم خداوند به شما عزت و اقتدار عنايت بفرمايد. خداقوت و تشكر از آقايان؛ عليرضا و على تشكراز عزيزان سايت

 • همسفرالهه شعبه ابن سینا

  سلام،خداقوت استادعزیز،استادی که هرثانیه در عشق شناوراست،الله یارویاورتان،نورایمانتان پرنورباااااد،آمین خداقوت به عزیزان خدمت گزار سایت 🙏🙏🙏🙏🌹🌹🌹🌹🌺💫💫💫💫

 • همسفر طاهره لژیون چهارم شعبه صالحی

  خدا قوت، سپاسگزارم از شما مطالب بسیار آموزنده و عالی هست🙏

 • 💚مسافرعلیرضا ز لژیون سوم شعبه گنجعلی خان کرمان💚

  سلام.. ممنون استاد عزیز برای این همه درس و آموزشی که به من وامثال من دادید ومیدهید😘

 • مسافر حسن سجادی

  درود بر استاد امین عزیز

 • همسفر صدیقه نمایندگی سهروردی(محمدیه)لژیون چهارم ، اصفهان

  عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت استاد بزرگوارم جناب آقای مهندس امین. مطالب تون بسیار عالی و آموزنده بود. سپاس بیکران از شما بخاطر آموزشهای بی نظیر و عالی تون. بهترینها را برای شما و خانواده محترم تون آرزو مندم. سپاس فراوان از عزیزان خدمتگزار در سایت.

 • همسفرصدیقه لژیون دهم سهروردی

  خداقوت وسپاس از استاد بزرگوار آقای امین🌹وتشکرازتمامی خدمتگزاران

 • همسفر فرخنده شعبه حر لژیون 7

  خداقوت به استاد بزرگوار امین دژاکام خیلی صحبت هاتون عالی بود خیلی سپاسگزارم

 • حامد ادريسى

  چه سوال هاي جالب و جديدي بود، بسيار لذت بردم ممنون از دوستانيكه اين شرايط انتقال اين مفاهيم ارزشمند رو ايجاد كردند،خدا قوت...🌹🌹🌹 ممنون از استاد امين براي آموزش هايي كه تو اين سالها از خدمتشون گرفتم و ميگيرم ...🌹🌹🌹🌹

 • علی ل ۸،خواجو

  تشکر از استاد امین، بسیار آموزش گرفتم تشکر از دوستان در واحد سایت

 • همسفر ترانه لژیون ۷کرج

  سلام ودرود فراوان خدمت استاد عزیزم آقای امین ،بسیار آموزش گرفتم از عزیزان مصاحبه کننده هم ممنونم

 • حامد،رهجوی استاد سینا شعبه زنجان

  سلام و خدا قوت به خدمتگذاران و استاد جهان بینی اقا امین عزیز،تشکر میکنم برای مطالب اموزنده،همیشه و همیشه از شما یاد گرفتیم💓💓

 • حمید رضاقربانی

  درود خداوند بر بنیان کنگره و فرزند خلفش استاد جهانبینی و راهنمای همیشه مهربان // بسیار لذت بردم از این مصاحبه و چون همیشه پاسخ های استاد را راهگشا یافتم ... در پناه خالق مهربان باشید / مهرتان افزون

 • زهرا ِلژیون یکم مبارکه

  خداقوت خدمت آقای امین و از صحبتهای شمالذت بردم🌹🌹

 • پوران همسفر عباس1

  خداقوت خدمت استاد بزرگوار، مثل همیشه نکته، به نکته صحبتها وپاسخها سرشار از درس وآموزش است، بسیار سپاسگزارم که وقتتان را دراختیار کنگره وعلم جهان بینی می گذارید تا ما هم آموزش بگیریم

 • همسفر مریم شعبه امین قم

  سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی استاد امین خدا قوت میگم و از شما بسیار سپاسگذارم بابت آموزش های ارزشمند تون که با این آموزش ها واقعا چشم ما رو نسبت به دنیا و مسائل و مشکلات اون باز می کنه، من همیشه دعاگوی شما و خانواده محترم هستم. همیشه موفق و پاینده باشید

 • مسافر حجت ل۸ نمایندگی خواجو

  سلام و عرض ارادت خدمت استاد عزیز آقای امین دژاکام، من بخش زیادی از درمان خودم را مدیون آموزشهای آقای امین می دانم، آموزشهای آقای امین بود که توانستم به تنگناها و مشکلات سفر غلبه کنم، شکر، شکر، شکر... شکر بابت وجود چنین اساتید و راهنمایانی که دغدغه رشد و آموزش امثال من را دارند... خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت و دیگر خدمتگزاران کنگره، بسیار سپاسگزارم🙏😍💚🌾

 • مجید شیروی

  آقا علی رضا خدا قوت ، پرسش های بسیار عالی و کلیدی را از جناب آقای امین مطرح کردید . خدا قوت به جناب حکیمی بزرگ بابت تربیت چنین رهجو های پر تلاش و فعال .

 • مسافر یزدان لژیون ۱۸

  سلام خدمت استاد امین بزرگوار امید و ارم که بتونم اون جوری که شایسته هست زحماتی که شما برای ما می کشید نهایت استفاده رو ببرم

 • مسافر محمود لژیون ۱۸ شعبه کاسپین قزوین

  سلام و خداقوت خدمت استاد امین عزیز مطالب بسیار ارزشمندی بیان فرمودید که برای من راهگشا بود. ممنون از شما و آقای مهندس که نوری در تاریکی هستید

 • مسافر جواد ل ۱۸

  وجود شما پر از نور و برکت استاد امین عزیز و بزرگوار خدا را شکر می کنم به خاطر اینکه شما در زندگی ما هستید و نور هدایت و راهنمایی های شما مسیر راه را برای ما روشن کرده است

 • اسماعیل

  سلام دوستان اسماعیل هستم مسافر مطالب بیان شده برای من جالب و آموزنده بود من تا زمانی که ورزش نمیکردم بعد از رهای حال خوبی نداشتم از مانی که آموزشهای کنگره را کاربردی کردم تغذیه سالم و ورزش کردن حال خوب و انرژی زیادی دارم

 • همسفرفاطمه شعبه پروین اعتصامی اراک

  با عرض سلام خدمت استاد گرامی، خدا قوت می‌گویم استفاده کردیم انشالله همیشه سالم و سلامت باشید از زحمات بی‌دریغ شما سپاس گذارم

 • همسفرمرضیه لژیون ۷ شعبه ی عمان سامانی

  سلام وخدا قوت ممنون آقای امین واقعا کلام تاثیر گذار وشیوایی دارید 🙏

 • همسفر توران از شعبه پرستار

  با عرض سلام و خدا قوت‌و ارزوس سلامتی برای استاد بزرگوار همیشه ارامش و دانش شمابرای من رهجو درس بزرگی بوده است امیدوارم‌بتوانم‌در کنگره خدمت گزار خوبی باشم . از شما خیلی ممنونم

 • همسفر مژگان لژیون چهار شعبه ایمان

  درود بر استاد ارجمند بسیار عالی بود ممنون از اینکه دانش خود رو به ما آموزش میدهد.موفق و سربلند و پاینده باشید.

 • همسفر آیدا لژیون سوم شعبه خواجو اصفهان

  سلام عرض ادب و احترام خدمت استاد محترمم استاد امین عزیز بسیار از شما سپاس گذارم خیلی به گردن من حق دارید خداوند بشمابهترین هارا در دوجهان عطافرماید-تشکر از دوستانی که این مطالب را گرداوری نمودند و دراختیار ما قرار دادندخداقوت

 • همسفر پری‌ناز شعبه عمان سامانی

  درود بر آقای امین دژاکام استاد جهان‌بینی که وجودش مایه آرامش و کلامش سرشار از انرژی است. الهی شکر که خداوند شما را در مسیر زندگی‌ام قرار داد. سعادتمند باشید.

 • همسفر محدثه سلمان فارسی۲۵

  جناب اقای امین از خداوند برایتان عمر باعزت و سلامتی خواستارم ...خوشحالم که با شما و خانواده عزیزتان اشنا شدم و خداوند را سپاسگزارم بابت این عمل عظیم

 • مسافر علی ل۳تخت جمشید شیراز

  خدا قوت

 • نازیلا

  خدا قوت سپاس شعبه ایمان

 • نازیلا

  خدا قوت سپاس

 • افسانه همسفر نوید و محسن شعبه ایمان

  استاد امین گرامی از صحبت های شما بهره بردم. به امید موفقیت روزافزون شما

 • سمیه دردائیل نمایندگی ایمان

  بسیار عالی

 • فریبا همسفر سهیل ورضا لژیون چهار شعبه ایمان

  خیلی مطالب کاربردی ومفید بود بسیار سپاسگزارم از زحمات شما خداوند یار و نگهدارتان 🌹🌹

 • فریبا همسفر سهیل ورضا لژیون چهار شعبه ایمان

  خیلی مطالب کاربردی ومفید بود بسیار سپاسگزارم از زحمات شما خداوند یار و نگهدارتان 🌹🌹

 • همسفرسمیه لژیون یکم مبارکه

  خداقوت وخسته نباشید خدمت دیدبان جهانبینی، استادعزیزآقای امین،از شما کمال تشکر رادارم؛ پایدارباشید. 🌹🌹تشکرمیکنم ازخدمت‌گذاران درسایت بابت ظبط مطالب آموزنده وزیبا🌹🌹

 • مسافر حجت الا حفیظی لژیون 2 ملاصدرا اصفهان

  با سلام وخداقوت به استاد امین عالی بود وخیلی مفید.

 • همسفر افسانه لزیون 9 شعبه عمان سامانی شهرکرد

  سلام خسته نباشین سپاس فراوان بخاطر مطالب پربار ومفیدتون. خیلی اموزش گرفتم. متشک م از شما اقا امین استاد بزرگوار

 • همسفر نرگس

  باسلام وخداقوت فراوان خدمت ،خدمتگزاران صادق کنگره . مطالب بسیار عالی و آموزنده بودازشما بی نهایت سپاسگزارم.

 • مسافرحجت،نمایندگی رودکی

  سلام و عرض خدا قوت استاد امین مثل همیشه پرانرژی ودرکمال آرامش صحبتهایی بیان فرمودین که پرازاموزش ونکات کلیدی است

 • همسفر افسانه لژیون پنجم نمایندگی ایمان

  بسیار عاااالی مثل همیشه استاد امین عزیز

 • همسفر زهرا ج لژیون یکم

  سلام وخداقوت خدمت دیدبان محترم جهان‌بینی تشکراززحمات ایشان وخداقوت خدمت خدمتگذاران در سایت تشکرمیکنم 💫💫

 • همسفر لیلا لژیون مبارکه

  باعرض سلام و‌خداقوت خدمت دیده‌بان محترم استاد جهان بینی آقای امین خیلی از صحبتهای شما آموزش گرفتم .

 • مسافر حسین از لژیون ۱۸کرج

  با سلام و خدا قوت خدمت دوستان زحمتکش در سایت. مصاحبه ی خیلی آموزنده ای بود. استاد امین همیشه پُر از آموزش و پُر از انرژی هستند. من قبل از ورود به کنگره همیشه خودم را یک دهه شصتی سوخته می دانستم اما امروز خدا را شاکرم که در دورانی زندگی می کنم که استادانی مثل آقای مهندس و استاد امین بر من استادی میکنند.

 • عذرا مسافر نیکوتین اهواز

  باسلام و احترام خدمت استاد گرامی عالی و آموزنده مثل همیشه استفاده کردم درود خدا بر شما که مایه آرامش هستید از خداوند برای شما انرژی مضاعف آرزو دارم. با تشکر فراوان از گروه سایت خدا قوت.

 • نجمه.لژیون 2

  تشکر از استاد امین خداقوت. لژیون دوم شفا

 • همسفر آسیه لژیون پنجم ملاصدرا

  درود فراوان.. بسیارعالی بود و مثل همیشه بار آموزشیه بالایی داشت. سپاس از شما بزرگوار که همیشه آموخته هاتون رو به راحتی در اختیار ما قرار میدید که راه و رسم درست زندگی رو یاد بگیریم. به پاکیِ دریاها ژرف باشید 😍😍😍😍😍😍😍😍😍

 • همسفر الهام عمان سامانی

  سلام و درود.در پناه حق به سلامت باشید.

 • همسفر سمیه (ع)لژیون یکم گنجعلی خان کرمان

  عرض سلام و درود فراوان خدمت استادجهانبینی جناب آقای استاد امین.بسیارمطالب آموزنده ای را بیان فرمودید،که هنروورزش چقدردرکنا رهم بودنشان آموزش داردوروی صورآشکاروپنهان تاثیردارد،درموردقلم هم بسیارزیبافرمودیدوواقعاآرزوی قلبی من هست که خط من خوب شودوتشکرفراوان ازاین همه مطالب آموزنده شما.خداقوت

 • همسفرزهرالژیون یکم شعبه گنجعلیخان کرمان

  باعرض سلام خداقوت خدمت استاد امین بزرگوار بسیارعالی واموزنده بودبراستی که خداوند میفرماید بخوانید مراتااجابت کنم شمارا..بسیارممنون ازشما یادآوری بسیارمهمی برای من بود

 • ناصر ثابتی لژیون ۵ شعبه شفا مشهد

  بسیار عالی بود برای من و مطالبی اموختم.ممنونم

 • کمک راهنما نجمه شعبه رودکی

  خدا قوت خدمت استاد جهان بینی و ممنون و سپاسگزارم بابت مصاحبه لذت بخش و پر باری که انجام دادین ،یک خدا قوت هم خدمت مسئول این مصاحبه و مسئول انتشار این مطلب پر بار دارم

 • همسفر حمیده لژیون یکم گنجعلی‌خان کرمان

  سپاس از شما استاد امین بزرگوار بسیار عالی و آموزنده مثل هميشه. مستدام و پایدار باشید در پناه خداوند. سپاس از بزرگواران بابت تهیه مصاحبه. خدا قوت خدمت اعضای زحمتکش سایت

 • همسفر اعظم

  تشکر از استاد امین خداوند را شکر شکر شکر تشکر از خدمتگزاران سایت

 • همسفر اعظم لژیون هشتم سهروردی

  تشکر از استاد جهان بینی آقای امین سخنان استاد مثل همیشه آموزنده و عالی بود. خدا قوت خدمت مسافران محترم بابت تهیه مصاحبه.

 • همسفر اعظم لژیون هشتم سهروردی

  تشکر از استاد جهان بینی آقای امین سخنان استاد مثل همیشه آموزنده و عالی بود. خدا قوت خدمت مسافران محترم بابت تهیه مصاحبه.

 • همسفر شهلا اراک

  با عرض سلام و خداقوت به همگی عزیزانی که برای تهیه این مطلب زحمت کشیدند. ممنونم از استاد امین عزیز بابت این همه آموزش ناب

 • مسافرقدرت از لژیون 5شفامشهد

  سلام استاد خدا قوت مهربانترین من نگاهی اکه امروز دارم را از درس های شما آموختم الهی همیشه شاد باشید

 • همسفر عاطفه

  استاد امین عزیز از بهترین هدیه هایی که به خودم میدم اینه که بشینم سی دی های شما رو بنویسم ممنونم بابت وجودتون

 • همسفر عاطفه

  استاد امین عزیز از بهترین هدیه هایی که به خودم میدم اینه که بشینم سی دی های شما رو بنویسم ممنونم بابت وجودتون

 • همسفر مريم ل ٢٥ سلمان فارسي

  با عرض سلام و خداقوت خدمت جناب امين و تمامي خدمتگزاران كنگره مثل هميشه آموزش بسياري گرفتم و چقدر خوب است كه هر بار با تلنگري آموزشهاي بسيار مي گيريم

 • مسافرعبدالله لژیون مرزبانی شفامشهد

  خداقوت بسیارعالی 🌹🌹🌹

 • نرگس از لژیون یکم شعبه پرستار

  سلام وخداقوت خدمت دیده بان محترم جهان بینی استاد امین.سپاس فراوان از زحمات شما وبسیار ممنون از صحبت‌های خوبتون. هميشه سلامت وپایدار باشید.

 • همسفر فاطمه شعبه رودکی

  خداقوت به استاد امین بزرگوار مثل همیشه صحبت های شما گرم و آموزنده بود استفاده کردم.خیلی ممنون که وقت ارزشمند خودتان را در اختیار افراد می گذارید تا دیگران هم از دانسته های شما استفاده کنند.

 • همسفر فاطمه

  عرض سلام و خداقوت حضور استاد امین از خداوند بزرگ سپاسگزارم بابت وجود شما

 • رضا قلی پور

  درود.

 • همسفر نسرین از گلپایگان

  سلام و خدا قوت به استاد امین شما چقدر زیبا و با بیان ساده و حذاب و موشکافانه مثل پدرتون سخن میگویید و انسان دردمند و بی حوصله مثل من ، از این سخنان ساده و روان شما که پر از مهر و محبت و عشق است ،هیچ وقت خسته نمیشه و با عشق دوست دارم به ادامه خوندن علتها بپردازم .چه زیباست که همه چیز را موشکافانه و با علت و دلیل واضح و آشکار بیان میکنید و مثل یک سری آقایان و خانمهای به اصطلاح واقف بر دین و جهانببنی پیچیده و گنگ سخن نمیگویید و دقیقا چون شما با گوشت و استخوانتان عمل کردید که با بیان ساده و با علت و به تصویر کشیدن صحبت میکنید و به دل مینشیند .و منی که هیچی از جهانبینی نمیفهمیدم چون واضح و دلنشین سخن نمیگفتند ،جذب سخنان باعشق جناب مهندس و شما شدم و دوست دارم بیشتر راجع به قرآن و جهانبینی بدانم چون بوی محبت و عشق را میدهند نه آتش و عذاب وترس و وحشت .من به نوعی متنفر از قرآن و دین اسلام شده بودم و چقدر شما انسانهای دردمند زیبا سخن میگویید جون به عمل رسوندید.به قول جناب مهندس کلام حق از حلقوم حق بیرون میاد .موفق باشید

 • همسفر عاطفه نمایندگی اروند ابادان

  درود سپاس از استاد جهانینی و دوستانی که این گفتگوی ارزشمند را آماده کردند.

 • مسافرمحمد ل۵ خواجو

  سپاسگزارم از استاد امین که مطالب پربار را به ما آموزش میدهند. ممنونم از دوستان در قسمت سایت و مرزبانی آکادمی.

 • همسفر كتي لژيون ششم شمس

  عرض ارادت خدمت استاد جهان بيني. همواره از شما مي اموزم و از اين بابت سپاسگزارم

 • همسفر زهرا

  سلام وعرض ادب به استاد امین مطالب خیلی زیبا واموزنده بود ممنون ازشما

 • همسفر سهیلا

  سلام و عرض ادب استاد بزرگوار خداقوت مثل همیشه سرشار از نکات کلیدی

 • مسافر حمید از نمایندگی وحید

  خدا قوت...

 • شبنم

  بسیار ممنون از مطالب استاد امین همیشه پایدار باشید

 • مسافر نوید لژیون دهم دانیال اهواز

  سلام وعرض ادب خدمت استاد امین دوست داشتنی. بسیار اموزنده وتاثیر گذار بود مطالبی که عنوان کردید، همیشه سوال‌های ذهنم رو در صحبت‌های شما یافته‌ام🌹🌹🌹🌹

 • همسفر فریبا لژیون ۲۱ شعبه سلمان فارسی

  با سلام خدمت استاد جهان بینی آقای امین دژاکام بسیار آموزش گرفتم از این مطلب زیبا و امیدوارم که بتوانم آرامش واقعی را همیشه و همه جا دریافت کنم از این درسهای اموزنده شما عاِلی بود

 • همسفر مریم کمک راهنمای تازه واردین شعبه سهروردی

  عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای امین استاد جهانینی از صحبتهای گرانبها شما آموزش گرفتم خداروشکر که خداوندبه واسطه شما عزیران مسیر رندگیمان را اصلاح کردیم وبا آموزشهای ناب جهانبینی شما با خودشناسی خود تمام نواقص و ضد ارزشهای خودمان بشناسیم تا بتوانیم آرامش واقعی را در وجود خودمان حس کنیم .ممنون وسپاسگزارم ازشما 🌹🌹🌹🌹

 • همسفر مریم کمک راهنمای تازه واردین شعبه سهروردی

  عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای امین استاد جهانینی از صحبتهای گرانبها شما آموزش گرفتم خداروشکر که خداوندبه واسطه شما عزیران مسیر رندگیمان را اصلاح کردیم وبا آموزشهای ناب جهانبینی شما با خودشناسی خود تمام نواقص و ضد ارزشهای خودمان بشناسیم تا بتوانیم آرامش واقعی را در وجود خودمان حس کنیم .ممنون وسپاسگزارم ازشما 🌹🌹🌹🌹

 • شیرین

  سلام خدمت استاد گرامی آقای امین دژاکام. بسیار از صحبتهای شما لذت میبرم وامی آموزم به امید روزی که بتوانم آنچه را که می‌آموزم کاربردی کنم و خادمی لایق باشم متشکرم

 • فرزانه همسفر علیرضا لژیون دوم فردوسی مشهد

  استاد امین عزیز، الهی پاینده و موفقیت روز افزون داشته باشید و خدا حفظتان کند. شما با کلام اعجاز انگیزتان ذهن مریض ما را دوا شدید. آرزو دارم در کنار خانواده ی گرامی تان سلامت و سر افراز باشید. خدا قوت به خدمتگزاران عزیز و واحد سایت

 • همسفر مریم کمک راهنمای شعبه شهرضا

  سلام و خداقوت خدمت استاد جهان‌بینی آقای امین واقعاً هر دفعه از صحبتهای شما آموزش و استفاده می‌برم خدا رو شکر که چنین استادانی هستند که چراغ راه برای ما باشند به دوستان و خدمتگزاران سایت هم خداقوت می‌گویم

 • مسافر امیر ل 4 شعبه گنجعلی‌خان کرمان

  با سلام و درود فراوان صحبت ها بسیار. ‌اموزنده بود خدا قوت انشالله همیشه موفق و پیروز باشید

 • مسافر مهدی، لژیون3، کاسپین

  بسیار مصاحبه زیبایی بود ممنون بابت تهیه این پست خیلی آموزشی.

 • علیرضا الف لژیون چهارم شعبه گنجعلیخان کرمان

  سلام و عرض ادب و احترام‌ خدمت استاد امین خیلی ممنون که اینقدر ساده و روان و شیرین توضیح دادید و سپاسگزارم از بنیان کنگره جناب اقای مهندس دژاکام و بازم از شما استاد امین خیلی آموزش گرفتم عالی بود

 • ناصر ش لژیون ۴ گنجعلیخان کرمان

  سلام. و عرض ادب خدمت استاد توانا استاد امین من از صدا شما و محتوا بسیار روان در عین حال با دانش بالای شما انرژی و آموزش بسیار میگیرم. خداوند بر توفیق شما بیفزایده

 • همسفر پروانه شعبه سهروردی اصفهان

  سلام وعرض ادب،خدا قوت به استاد امین عزیز وبزرگوار.سپاس بابت تمام آموزش های نابتون

 • همسفر سمیه از لژیون ششم

  سلام و خدا قوت میگم خدمت استاد جهان بینی آقای امین چقدر زیبا و دلنشینه صحبتهاتون،خیلی ازتون آموزش میگیرم ،بابت وجودتون خداوند را هزار بار شکر میکنم،انشاالله همیشه سلامت و پایدار باشین

 • همسفر اعظم.لژیون دهم نمایندگی حر

  با سلام و عرض خدا قوت خدمت استاد محترم.اسناد امین که مثل همیشه از صحبت های تان آموزش و انرژی می گیرم. خداوند به عمرتان و علم تان برکت عطا فرماید. خدا قوت به تمام خدمتگذاران سایت

 • همسفروجیهه لژیون یکم گنجعلی خان کرمان

  درود،استادامین بسیارسپاس‌گزارم ازبیان روان وساده شما مثل همیشه صحبتهابسیارآموزنده‌بود،سپاس ازبزرگوارانی که این گفتگو را انجام‌دادندوتشکرازخدمتگزاران سایت

 • همسفرسعیده_ستارخان

  خداقوت به عزیزان که چنین مصاحبه عالی را تدارک دیدند . از خداوند برای داشتن چنین استادی سپاسگزارم.

 • مسافر مرتضی نمایندگی وحید

  خدا قوت به خدمتگذاران سایت ...استاد امین رو دستش نیست مشتی کار بلد همچی تموم ...عشق

 • همسفر سادات از لژیون یک شهرضا

  ضمن عرض سلام وادب خدمت جناب استاد امین،مطالبی که بیان نمو دید بسیار آموزنده و مفید بود انشاالله که ما نیز با راهنمایی شما افراد برجسته ولایق از تاریکی ها به روشنایی برسیم و به حال خوش برسیم🌹🌹🌹خدا قوت به اعضای سایت🌺🌺🌺

 • همسفر الهه

  مرحبا بر این علم و افرین بر طراح سوالات و مصاحبه کنندگان

 • محمدرحیم ل سوم تخت جمشید

  یا عرض سلام وخدا قوت خدمت استاد امین واقعا کامل وجامع .جواب بسیاری از سوالاته خیلی از ما مسافرها رو عالی وروشن دادید سپاس از شما

 • مسافر عطا نمایندگی کاسپین

  تشکر فراوان از استاد بسیار عزیز و از مطالب بسیار آموزنده ایشان

 • سامان راه نورد

  با سلام و خداقوت به دیده بان محترم آقای امین دژاکام بسیار عالی بود و مثل همیشه آموزش گرفتم از مطالب شما و علم شما و آموزشهای شما همیشه چراغ راه من بوده و خواهد بود.سپاسگزارم

 • همسفر مصطفی آکادمی لژیون ششم آکادمی

  خدا حفظ کنه استاد امین رو برای ما

 • اکبر-نمایندگی ساوه

  مثل همیشه عالی. باتشکر از خدمت گذاران در سایت.

 • ایمان پناهنده لژیون۱۲سلمان فارسی

  خیلی ممنون استادامین که تمام مطالب رادرموردهرچیزی باشه جوری بیان میکنی که شخصی هم که یک سوادجزئ داره یااصلاسوادهم نداره براش میخونی متوجه میشه تشکرازمطالب زیبایی که فرمودید

 • همسفرلیلا ل۱شعبه شهرضا

  عرض سلام وخداقوت خدمت شماخدمتگزاران که مصاحبه ای به این پرباری را تهیه ودراختیار ماقراردادید وسپاس وخداقوت ویژه خدمت استاد امین عزیز،بسیار مطالب شماآموزنده والحق که به دل می نشیند،برکت کلام حق برزندگیتان مستدام

 • سمیه ا.لژیون ۱۱ شیخ بهایی

  ممنون از صحبتهای آموزنده جناب استاد امین ، مثل همیشه کلامتان آموزنده بود

 • مسافر علی ل۳تخت جمشید شیراز

  خدا قوت. بسیار عالی

 • همسفر سپیده لژیون سوم شعبه گنجعلیخان کرمان

  با عرض سلام و ادب خداقوت استاد کلامی بسیار شیوا ودلنشین دارید ممنونم مثل همیشه کلامتان پراز آموزش بود بسیار آموختم موفق باشید

 • همسفر زهرا لژیون دوم امین گلی

  سلام وعرض ادب خدمت جناب آقای امین دژاکام بسیار عالی بود سپاسگزارم از شما ودرس گرفتم د

 • همسفرلیلا (ر)از اراک

  باسلام وتشکر خیلی ویژه از شما استاد بزرگوار ،مثل همیشه دلنشین وآموزنده و شیوا بود وخدارو برای وجودتون شاکریم وجودتون قوت قلب برامون .سپاس گزارم.😘💖🌷❤🙏

 • همسفرعطیه ،شعبه خواجو

  سلام و عرض ادب ،آرزویم بهترین ها برای شما و تمام زحمت کشان کنگره

 • جلالی

  استاد عزیز ،سپاسگزار اموزشهای نابتان هستیم.

 • مسافر فرهاد ،شعبه دهخدای قزوین ،ل 5

  سلام و خدا قوت خدمت استاد محترم ، آقای امین دژاکام ، از شما بابت آموزش های عالیتون و انرژی که با هر بار گوش کردن به سی دی ها ی شما میگیرم ممنونم. دوستون دارم.

 • همسفر فاطمه ازشعبه گنجعلي خان كرمان

  سپاسگزارم از آقاي امين كه اينقدر. زيبا بيان كردند .

 • همسفر زهره لژیون سوم شعبه گنجعلی خان

  عرض سلام و درود و خدا قوت خدمت استاد امین ممنون از صحبت های آموزنده و مفیدتون صحبت های شما خیلی برای من آموزش داشت مچکرم.از خداوند آرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترمتان میخواهم پیروز و سر بلند باشید. و همچنین سپاسگزارم از کسانی که این گزارش زیبا رو تهیه کردند ممنون

 • همسفر شهلا نمایندگی امین گلی

  خداقوت خدمت دیده بان محترم استاد امین مثل همیشه عالی و آموزنده و دلنشین و پر انرژی فرمودید...🌹🌹 ان شاءالله همیشه در صحت و سلامتی باشید...و به تمام آرزوهایتان برسید...🌹🌹 خداقوت به تمام خدمتگزاران سایت کنگره60...🌹🌹

 • همسفر محبوبه لژیون سوم شعبه گنجعلی‌خان کرمان

  خدا قوت استاد آقا امین عالی بود بیانات شما استفاده کردم ممنون خداوند به شما اجر دهد انشاالله 🙏

 • همسفر ابوالفضل لژیون سوم

  با سلام و احترام خدا استاد امین را برای کنگره و ما حفظ کنه براستی که ایشان هم یکی از پشتوانه های علمی برای کنگره هستند

 • همسفر فاطمه حیدری لژیون یکم شعبه سهروردی اصفهان

  عرض سلام و خداقوت خدمت استاد جهان بینی آقای استاد امین بزرگوار.. مثل همیشه از صحبتهای ارزشمند شما آموزش گرفتم .. آرزوی سلامتی و موفقیتهای روز افزون برای شما و خانواده ی محترمتان و خانواده ی بزرگ کنگره ی ۶۰ را دارم.. موفق و سربلند باشید.سپاس بینهایت از شما بزرگواران.خداقوت خدمت خدمتگزاران محترم سایت

 • همسفرمنصوره از لژیون شیشم شعبه خمین

  سلام وخداقوت خدمت استاد امین از صحبت های خوبتان استفاده کردم.ممنونم انشاالله. همیشه موفق باشید .از عزیزانی که این مصاحبه رااگرفتند واماده کردن تشکرمیکنم خداقوت

 • همسفر زهرا ح شعبه شهر ضا

  ممنون از استاد گرامی مطالب بسیار زیبا و آموزنده بود.موفق و سربلند باشید

 • حکیمه۲۵ شعبه سلمان فارسی

  سلام وخداقوت به جناب آقای امین استاد جهانبینی سپاسگزارم ازشما که وقت میگذارید وجهانبینی اموزسش میدهید

 • مسافر امیرحسین.شعبه دانیال اهواز.لژیون پنجم

  دورود بر استاد عزیز🌹🌹🌹 سلامت باشید انشالله.

 • همسفر ندا لژیون8 دانیال اهواز

  سلام و خداقوت به استاد بزرگوار بسیار از مطالب خوبتون لذت بردم و آزمودم و همچنین خدا قوت به اعضای گروه آکادمی

 • همسفر فاطمه لژیون 12

  خدا قوت به استاد جهانبینی اقای امین

 • همسفر محمد لژیون سوم پرستار

  سلام و خدا قوت به استاد امین و تشکر از سوالات که به به خوبی مطرح شد و جواب های آموزشی استاد

 • معصومه همسفر امیر هوشنگ(قیدار)

  خداقوت خدمت استاد امین و تمامی خدمتگزاران کنگره۶۰،صحبت‌های زیباتون همیشه پر از آموزش و نکات قابل تامل است.سپاسگزارم بابت تمام زحماتتان،خداوند پشت و پناه و نگهدارتان باد

 • همسفر معصومه لژیون سوم شعبه نیما یوشیج

  سلام و خدا قوت به شما بزرگواران.ممنونم از استاد بزرگوار بسیار عالی و آموزنده بود .ارزوی سلامتی همراه با طول عمر با عزت برای شما و خانواده محترمتان دارم.موفق باشید

 • همسفر ملیحه شعبه حسنانی

  مثل همیشه بیانی شیوا و روان که بر قلب انسان نفوذ میکند.و جالب اینکه هرباربه جواب سوالاتم در پاسخ های شما استاد عزیز و فرهیخته میرسم .ممنونم که هستید و خداروشکر بابت وجود شما و خانواده ی گرامیتان.🌹🌹🌹

 • همسفر محمد موسیوند لژیون سوم آکادمی

  ممنون از استاد که همیشه مایه آرامش هستن خداقوت به تهیه کنندگان مصاحبه و گزارش

 • مجید رضایی

  تشکر از استاد امین عزیز و اعضا سایت آکادمی

 • همسفرعفت لژیون دهم امین گلی

  خداقوت خدمت استادعزیزآقای امین. خیلی زیبا وعالی بود انشاالله که سلامت وپایدارباشید.

 • مسافر هادی رحمانی شعبه دانیال اهواز

  بسیار عالی بود استاد امین عزیز مثل همیشه از شما آموختم سپاس گذارم خداقوت به خدمتگزاران سایت کنگره که زحمت مصاحبه رو کشیدند

 • مصطفی صانعی لژیون۱۶فردوسی مشهد

  خداقوت به همه خدمتگزاران راستین به ويژه استاد محترم، آقای امین دژاکام. و خدا قوت و سپاس از بنیان کنگره۶۰ آقای مهندس دژاکام. یاحق .

 • همسفر مهدیه نمایندگی وحید

  سلام وخدا قوت به همه خدمتگزاران خوب سایت، وسپاس از استاد امین.بهره بردم.پایدار باشید

 • مسافر محمد نجفی لژیون۱۶فردوسی مشهد

  سلام و عرض ادب خدمت استاد امین وتشکر از آموزشهای ناب جهان بینی ایشان

 • همسفررویا شعبه تبریز

  اقای استادامین مثل همیشه فوق العاده ایداخرمعرفت ودانایی هستید

 • همسفر سمیعه لژین ۱۱شعبه خواجو.

  با سلام و خدا قوت خدمت استاد امین تشکر میکنم از شما که با اموزش های جهان بینی راه درست زندگی کردن را به ما اموزش می دهید.انشا الله سلامت وموفق باشید.

 • بهروز

  خداقوت

 • همسفر راضیه نمایندگی حر

  با عرض سلام وخدا قوت خدمت استاد بزگوار آقای امین دژاکام سخنا ن شما بسیار عالی و زیبا بود ان شاءالله ماهم بتوا نیم به کلام زیبای شما عمل کنیم ودر صراط مستقیم قرار بگیریم.

 • مسافر سیاوش دژاکام از کرمان

  سلام استاد ممنون از صحبت هاتون استفاده کردم سایتون مستدام🌹🌹🙏🏻🙏🏻❤❤❤

 • همسفر منصوره لژیون ششم خواجو

  سلام و سپاس فراوان خدمت استاد امین از صحبت های آموزنده و دلنشیتون لذت بردم انشاالله سلامت و موفق باشید

 • همسفر فاطمه شعبه سلمان فارسی

  بسیار عالی، استاد امین بزرگوار مثل همیشه سخنان شما پر از آموزش و نشان دهنده مسیر درواقع چراغ راه هستند، از شما بی نهایت سپاسگزارم که من را به خودم نشان می‌دهید و کمک می کنید که بتوانم روی خودم کار کنم و خودسازی را انجام دهم. از خدمتگزاران سایت هم بی نهایت سپاسگزارم بابت تنظیم چنین مصاحبه عالی، خدا قوت

 • مسافر میثم.شعبه دانیال اهواز

  خدا قوت خدمت استاد امین.لذت بردم.موفق باشید

 • همسفر زهره راهنمای تازه واردین امین گلی

  تشکرمی کنم از استادامین و خدمتگزاران سایت آکادمی بسیار عالی بود.🌺🌺🌺🌺

 • فتان

  بسیار عالی بود. در مورد ضرورت هنر در زندگی من واقعا این مسئله را احساس کردم و اگر نمی‌توانستم نقاشی کنم واقعا نمیدانم چه اتفاقی برای من می افتاد و همیشه فکر میکنم که بقیه افراد بدون فعالیت هنری چه زندگی سختی را می‌گذرانند.

 • مرضیه همسفر لژیون سوم شعبه ستارخان

  خداقوت خدمت شما استاد عزیز. خداشکر میکنم ک میتونم از سخنان شما استفاده کنم توانتون مضاعف🌷تنتون سلامت 🌷💜

 • مسافر محسن حدادشیرازی_ لژیون شانزدهم فروسی

  درود و خداقوت ممنون از استاد امین عزیز، برای وقتی که گذاشتند، مثل همیشه انرژی و آموزش گرفتم و لذت بردم. تشکر و خداقوت به مسافر علی و علیرضا و خدمتگزاران سایت برای تهیه ای مصاحبه جذاب و کاربردی. شاد و سلامت و پیروز باشید

 • همسفر عاطفه از نمایندگی سمنان

  درود برشما استاد امین عزیز سایتان مستدام از آموزش های شما بسیار استفاده خواهم کرد و لذت می برم

 • همسفر سمیه شعبه حکیم هیدجی

  سلام و خدا قوت عرض می کنم خدمت شما دوستان، مطالبتون خیلی خیلی عالی و آموزنده بود. ممنونم بابت زحماتی که می‌کشید

 • همسفر معصومه لژیون سوم شعبه نیما یوشیج

  سلام خدمت شما استاد بزرگوار.بسیار سپاسگزارم از اموزشها و صحبتهای عالی شما و خدا رو شکر میکنم که به کنگره اومدم .ارزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای شما و خانواده محترمتان رو دارم

 • همسفر خدیجه ل ۸ نمایندگی کاسپین

  استادمحترم از صحبت های زیبای شما آموزش گرفتم خداروشکر به خاطر داشتن اساتید بزرگوار و دانایی چون شما و آقای مهندس انشاالله همیشه سلامت باشید خداقوت خدمت اعضای پرتلاش سایت

 • ریحانه لژیون چهارم ستارخان

  خدا قوت استاد امین بزرگوار،ممنون از آموزش جهان بینی،پایدار باشید

 • معصومه همسفر و مسافر نیکوتین از لژیون سوم شعبه ستارخان

  سلام استاد وقتتون بخیر. چقدر زیبا فرمودین که منِ رهجو باید دنبال راهی باشم که راهنمای من در آن چراغ به دست گرفتند و راهنمای من به دنبال نوری که از چراغ دست استادش(آقای امین دژاکام)ساطع میشود در حال حرکت است. و ما امگی همچون دسته ستارگانی هستیم که راه کنگره را به تمام افراد خواهان رهایی نشان میدهیم. پس خودمان رو کوچک نشماریم. شنبه گذشته اولین جلسه ای بود که به صورت حضوری و اتفاقی خدمت شما رسیدم و لذت بردم از استفاده همزمان صوت و تصویر چون بر جان و دلم نشست. برقرار و پیروز باشین به امید رهایی تمام افراد حاضر در کنگره در تمام زمینه ها

 • مسافر علی سپاهی لژیون یکم فردوسی مشهد

  سلام و خداقوت چه مصاحبه زیبا و پرباری بود بسیار عالی بود و خیلی به دلم نشت و کلی مطالب یاد گرفتم

 • همسفرسمیه لژیون یکم مبارکه

  عرض سلام و خدا قوت خدمت شماآقای امین، صحبتها تون بسیار زیبا و آموزنده بود، لذت بردم ..از درگاه خداوندآرزوی سلامتی برای شما و خانواده محترمتون دارم، موفق باشید🌹🌹

 • همسفر صالح

  خیلی عالی بود استاد.از صحبتهای شما استفاده میکنیم.از مصاحبه کنندگان هم تشکر میکنم که چنین سوالات خوبی رو مطرح کردند.

 • همسفر زهره نمایندگی ملاصدرا

  بسیار عالی بود واقعا از بیانات اقای امین بسبار آموختم سپاس از همه عزیزانی که مطالب را در اختیار ما قرار میدهند.

 • همسفر زهرا لژیون 21سلمان فارسی

  خداقوت به استاد جهان‌بینی آقای امین بسیار زیبا وآموزنده 👏👏👏

 • همسفر زهرا لژیون 21🌹سلمان فارسی

  با سلام و عرض ادب خدمت استاد امین،خیلی ممنون بابت آموزش های خوبی که در اختیار ما گذاشتید. بسیار عالی.🌹 وعرض خداقوت به عزیزان وخدمتگذران سایت 🌹🌹👏🌺

 • رضا راهنما محسن(شعبه دهخدا)

  👏👏👏👏

 • همسفر بدیه (نمایندگی اروند آبادان)

  سلام و درود خدمت استاد جهانبینی ، ممنونم از آموزش های بسیار عالی و نابی که در اختیار ما می‌گذارید ، آرزوی سلامتی و تندرسی را برای شما و خانواده محترمتان را دارم ، و خداقوت به دوستانی که این مصاحبه پر محتوا را برای ما مهیا کردن .درود بر شما .

 • فاطمه م لژیون هشتم امین گلی

  سلام استاد امین خدا را شکر میکنم که توانستیم باز سخنان زیبا شما انرژی بگیرم واقعا کمک بسیار به همه می کنید ممنونم .استاد امین انشالله سلامت وموفق تر باشید.

 • فاطمه م لژیون هشتم امین گلی

  سلام استاد امین خدا را شکر میکنم که توانستیم باز سخنان زیبا شما انرژی بگیرم واقعا کمک بسیار به همه می کنید ممنونم .استاد امین انشالله سلامت وموفق تر باشید.

 • مسافر افشین لژیون۱۴ اراک

  مممنونم،چقدر عالی بود،مبحث

 • همسفر مینا لژیون سوم از شهرکرد

  خدا قوت خدمت آقای امین،سپاسگزارم از بیان زیباتون

 • حبیب رفیعی لژیون ۶ سلمان فارسی

  خدا قوت اقای امین بسیار لذت بردم ،بسیار عالی بود

 • همسفر راضیه ل۲۵ سلمان فارسی،

  بسیار عالی انشا الله پایدار باشید اقای امین

 • همسفر راضیه ل۲۵ سلمان فارسی،

  خدا قوت و خسته نباشید

 • همسفر نیلوفر لژیون ۱۷ شیخ بهایی

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اقای امین ..چقدر زیبا و اموزنده خداروشاکرم بخاطر داشتن همچون جناب مهندس و شما بزرگوار برای شما و خانواده محترمتان ارزوی سلامتی دارم بهترین ها نصیب شما 🌹🌹🌹

 • الهام همسفر پژمان از شعبه اردستان

  با درود و احترام خدمت دیده بان محترم استاد امین .بسیار بسیار زیبا و عالی بیان کردید.خداقوت سایه شما را بر سر ما نگه دارد.بسیار آموزش گرفتن.سپاسگزارم🙏👌💚🌸🍃

 • همسفر الهه لژیون دهم

  از دیدبان محترم جهان بینی کمال تشکر را دارم خسته نباشید بسیاااااار عالی.

 • حبیب رفیعی لژیون ۶ سلمان فارسی

  تشکر از آقای امین وخدا قوت به همه عزیزان

 • همسفر راضیه ل۲۵ سلمان فارسی،

  خدا قوت و تشکر از استاد عزیز اقای امین

 • همسفر محمدحسین - نمایندگی آکادمی

  سلام و درود فراوان به استاد محترم جهان بینی، استاد امین عزیز، بسیار عالی و آموزنده خداقوت هم به خدمتگزاران سایت

 • همسفرزهره لژیون هشتم شیخ بهایی

  باعرض سلام وخداقوت خدمت دیده بان واستاد جهان بینی اقای امین بسیار تا بسیار ازشما سپاسگزارم بابت مطالب عالی ونکته های کلیدی که برای ما فهم ودرک رادر زندگی بالاتر می برد وواقعا نوشتن سی دی درک ان راچند برابر می کند. بهترینهای خداوند وطول عمر را برای آقای مهندس وخانواده گرامیشان خواستارم وخداقوت به عزیزان سایت🌹🌹🌹

 • همسفر سمیرا نمایندگی آبادان

  سلام درود خدمت استاد جهانبینی آقای امین ، بسیار سپاسگزارم از آموزش های شما مثل همیشه عالی و استفاده کردم خداروشکر که خداوند مسیر کنگره س راهم قرار داد تا آموزش بگیرم ، با آرزوی سلامتی و بهترینها

 • مسافرحسین لژیون ۱۶شهرکرد

  سلام،عالی بود.خیلی ممنونم

 • مسافرعلی باباپور

  درود بر استادامین بزرگوار 🌹 🌹 درود بر تمامی زحمتکشان و خدمتگزاران کنگره 60🌹🌹

 • همسفر سارا شعبه ستارخان

  باتشکر و خداقوت خدمت آقای آمین استاد جهان‌بینی، من در ابتدای مسیر اصلا متوجه سی دی های شما نمی شدم و حتی یک خط هم نمی توانستم بنویسم، اما شکر خدا در حال حاضر خیلی خیلی بهتر شدم، سلامت و پیروز باشید

 • مسافر امید،شعیه دانیال اهواز

  باسلام خدمت استاد جهانبینی آقا امین ممنون هستم از صحبتهای زیبا وپربارتون ،،،،واقعا میگم لذت میبرم از اینکه وقتی شما قوانین فیزیک را با قوانین طبیعت وزندگی دریکی راستا قرار میدهید وجایگاه آنها را هم درفیزیک وهم در طبیعت مشخص میفرمایید ،ممنونم

 • مسافر مهدی لژیون24

  بسیار عالی، تشکر از استاد محترم جهان‌بینی جناب امین و خداقوت به خدمتگزاران سایت.

 • مسافر مجید ل نهم امین قم

  سلام و درود و خداقوت خدمت تمام خدمتگزاران کنگره60.سلام و درود و خداقوت خدمت استاد بزرگوار،آقای امین دژاکام.سپاس بابت آموزشهای ناب و عالیتان.سایه تان بر سر ما مستدام.

 • همسفر مریم لزیون 16 شعبه ستارخان

  مثل همیشه عالی و اموزنده چه قدر جالب در مورد اشاره قلم در قران فرمودید

 • طاهره

  ممنون از اقای امین استاد جهانبینی مثل همیشه از سخنان گوهر بارتان اموزش گرفتم شکر شکر شکر که همچین نعمتی دارم

 • فاطمه ح لژیون ۱۲

  سلام و خدا قوت خیلی سپاس گذارم از بیان زیباتون و پر محتوا تون ممنون

 • همسفر

  سلام وخدا قوت وتشکر ویژه استاد امین مثل همیشه بسیار عالی و زیبا بیان کردید

 • همسفر آرزو لژیون 17 شیخ بهایی

  عرض سلام و ادب خدمت استادجهانبینی جناب آقای امین خدارو شکر میکنم که سرنوشت زندگی به کنگره گره خورد و خدارو شکر میکنم بابت درمان اعتیاد مثل همیشه از صحبت هاتون فیض بردم آرزوی بهترین هارو برا شما و خانواده محترمتان از خداوند خواستارم به امید فردایی روشن تر 🌹💖

 • همسفر محبوبه لژیون یکم شعبه شیخ بهایی

  عرض سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای امین دژاکام استاد بزرگ جهانبینی،بسیار عالی و کاربردی بود. آموزش گرفتم و استفاده کردم. خداوند به شما وخانواده محترمتان سلامتی و عمر باعزت عطا کند که به زندگی ما آرامش و آسایش بخشیدید.

 • همسفر طیبه ن لژیون شیخ بهایی

  با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد امین🌹 از شما بسیار سپاسگزارم از این همه آموزش های خوب و کاربردی . خداوند بزرگ را شاکرم که من را با این مکان آشنا کرد وبرای شما استاد بزرگ و گرامی آرزوی سلامتی و تندرستی و شادکامی دارم🌹🌹

 • همسفر منیژه ل ۱۶ شیخ بهایی اصفهان

  سلام و درود بر استاد جهانبینی، دیده‌بان محترم آقای امین. الحق که لقب استاد جهانبینی برازنده شماست. با دقت فراوان جوابهای سوالات را مطالعه کردم و بیشتر از همیشه لذت برم. خدا قوت

 • مجتبی

  با سلام مثل همیشه بسیار عالی و کاربردی بود ممنون از استاد امین دژاکام

 • مسافر امیر عباس پرستار

  استاد امین دژاکام قوت قلب من💚

 • همسفرزهره لژیون ششم شعبه شمس

  عرض ادب و احترام خدمت استاد جهان بینی از مطالب بسیار خوب شما آموختم سپاسگزارم.

 • فاطمه نصیری ازلژیون پنجم شعبه پرستار

  سلام و خدا قوت به دیده بان،استادجهان بینی خداوند را شکر می‌کنم که در کنار شما آموزش میبینم

 • همسفر نصیبه لژیون سوم از نمایندگی نیما یوشیج بهشهر

  با عرض سلام وخسته نباشید مثل همیشه عالی بود امیدوارم همیشه موفق باشید

 • همسفر عفت از لژیون 5 خانم منصوره شهر ری

  استاد امین عزیز ممنون بابت توضیحات کامل وروان که هر شخصی آن را می تواند درک کند. خ ا سلامتی به شما وخانواده عزیزتان بدهد.

 • همسفر زهره لژیون ۱۵ شعبه سلمان

  با سلام و خدا قوت خدمت استاد گرانقدر جهانبینی استاد امین ، چه زیبا گفتید دقیقا من زمانی که به کنگره امدم میگفتم چرا سی دی ها رو خلاصه ننویسم اما بعد از مدتی گمک راهنمایم بهم گفتند باید و به و بنویسم و با نوشتن و به و بعدا متوجه شدم چه نکاتی را در خلاصه از ذهن من جا می‌افتاد و به درایت اقای مهندس تبریک میگویم به جهت تمام ساختارهای قشنگ ‌و زیبایشان. خدا قوت استاد گرامی

 • مجید نمایندگی امین گلی اصفهان

  باسلام و تشکر از استاد بزرگوار آقا امین و تشکر از خدمتگزاران سایت اکادمی

 • فهیمه همسفر محمدصادق لژیون یازدهم امین گلی

  سلام و خدا قوت فراوان خدمت استاد امین و کلیه خدمتگزاران خوب کنگره ۶۰. بسیار سپاسگزارم از خداوند مهربان و قادر بابت وجود پر برکت جناب آقای مهندس و خانواده محترم ایشان و استاد امین بزرگوار که به سبب کوشش های ایشان توانستیم با آموزش عای ناب جهان بینی، با آرامش و حال خوش در کنار یکدیگر در شعبه جمع شویم و آموزش بگیریم و در کنار خانواده با عشق و آرامش زندگی کنیم. سپاس فراوان از جناب آقای مهندس بزرگوار که با توصیه های ناب ایشان من و مسافر عزیزم با سی دی توشتن لحظات خوبی را سپری می نماییم. بهترین ها را برای شما از خداوند منان خواستاریم. ان شاالله همیشه سالم و پایدار و سربلند باشید.

 • مسافر محمد فرهادی لژیون4از بوشهر

  سلام.خداقوت به استاد امین عزیز .و تمامی زحمت‌کشان.مثل همیشه بسیار بسیار آموزنده و قابل درک

 • شارود

  خداقوت و تشکر از دیده بان جهان‌بینی استاد امین بزرگوار.تشکر از عزیزان وبلاگ.

 • همسفر شهربا نو ل ۲۴ شیخ بهائی

  با عرض سلام و خدا قوت حضور محترم استاد جهانبینی آقای امین دژاکام، بسیار بسیار عالی بود مثل همیشه از صحبتهای شما آموزش گرفتم قطعاً با نوشتن واو به واو سی دی ها آن حس و حالی که در جلسه حضوری شرکت می کنیم به ما انتقال داده می شود و باعث می شود که آموزشها خیلی بهتر در ذهنمان حک شود و آن حال خوش و تعادل را تجربه کنیم خیلی خیلی متشکرم بابت آموزشهای بی نظیر شما ،از خداوند بزرگ و مهربان بابت این همه نعمت که به ما عطا کرد بسیار سپاسگزارم و از شما استاد امین گرامی بسیار سپاسگزارم و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت و توفیقات روز افرون را برایتان آرزومندم .🌾🌾🌾🌾 خدا قوت و تشکر عرض می کنم خدمت مسئولین و خدمتگزاران سایت.🌼🌻🌱🌼🌱🌻🌱

 • همسفرمهتاب لژیون 5

  با سلام و خدا قوت خدمت استاد بزرگ جهانبینی.بسیار آموزنده و عالی بود.

 • همسفر زهرا...شعبه شیخ بهایی

  سپاس وخداقوت به استادامین وهمه ی خدمتگزاران برای تهیه این مصاحبه ..مثل همیشه بسیارعالی وکاریردی...در پناه خداوند موفق باشید

 • مریم احمدی لژیون دهم شیخ بهایی

  سلام ودرود برسما عزیزان با محبت خدا قوت .آقای امین بزرگوار بسار عالی بود از عزیزانی که این گزارش را آماده کردند ممنونم

 • همسفر زهرا، لژیون ششم سهروردی اصفهان

  خداقوت خدمت استاد گرامی جهان بینی، مثل همیشه عالی و آموزنده، تشکر از خدمتگزاران سایت

 • همسفر مریم سادات (شیخ بهایی)

  بسیار عالی بود ومثل همیشه از سخنان استاد جهانبینی کنگره 60استفاده بردم.خدا را بارها وبارها شکر برای بودن در کنگره واستفاده بردن از سخنان آقای مهندس واستاد امین.پایدار باشید🌹🌹🌹

 • الهه لژیون ۴

  درود و سپاس بابت مصاحبه آموزنده.کم رنگترین نوشته ها از پررنگترین حافظه ها ماندگار تراست.

 • همسفر فرشته شیخ بهایی

  خدا قوت و هزاران بار سپاس از استاد امین عزیز برای تشریح بسیار زیبا و روان مطالب، خداوند سایه شما را بر سر ما مستدام نگاه دارد💖 خدا قوت و سپاس خدمت مسافر علیرضا و مسافر علی که با طرح سوالات به جا و عالی باعث شدید همه ما آموزش بگیرم 💖

 • مهدی سلیمی لژیون یک بوشهر

  سلام استاد خدا قوت عالـــــــــــــــــــی بود تجربه خودم. اوایل ورود به کنگره سی دی های هفتگی را در ۱۰الی ۱۳ صفحه مینوشتم برای آن روز مطالب سی دی را کاملا حفظ بودم. ولی استادم بهم گفت تا زمانی که واو به واو ننویسی اون اتفاق برایت نمی افتد از روزی که تصمیم گرفتم سی دی را واو به واو بنویسم تأثیر خیلی مثبتی روی من داشت طوری هست . که ۷ سی دی را کامل نوشتم هر موقع ازم سوال شود میتوانم در موردش حداقل ربع ساعت صحبت کنم ولی قبلا که نصفه نیمه مینوشتم چیزی از سی دی یاد نمیگرفتم خدا نگهدارتان باد

 • مسافر محمد لژیون یکم ملاصدرا

  سلام وعرض ادب خدمت استاد امین .سپاسگذارم بابت مطالب زیبا واموزنده شما

 • همسفر مرضیه شعبه امین قم

  عالی بود استاد امین، انشاالله همیشه سالم و شاد باشید 🙏 🙏

 • همسفر الهام , شعبه نیمایوشیج

  بسیار عالی و آموزنده بود ، خدا شما را حفظ کند، ممنونم از گروه سایت

 • فاطمه لژیون یک شفا

  سلام وخدا قوت به تمام خدمتگزاران کنگره 60 وممنون از استاد جهانبینی استاد امین خیلی آموزنده وعالی بود

 • همسفر فاطمه (سلمان فارسی)

  بسیار عالی بود جناب امین...ومثل همیشه بسیارآموزش گرفتم از سخنان گوهربارتون...ممنونم از شما و خداوند رو شاکرم بابت وجود نعماتی چون شما وجناب مهندس عزیز...سایه تون مستدام

 • همسفر آرزو شعبه سلمان فارسی

  عرض سلام و ادب و احترام به استاد بزرگوارم جناب آقای امین بسیار آموزش گرفتم و لذت بردم به راستی که جهان‌بینی نگهدارنده انسان است. چیزی که انسان را جذب می کنه آموزشی هست که دیدگاه های غلط گذشته رو نمایان می کنه و راه و روش اصولی زندگی کردن رو نشان می دهد. خدا قوت به خدمتگزاران سایت و انجام مصاحبه دلچسب و پر بار.

 • مسافر جواد موشانی لژیون۲زالپارس مشهد

  سلام و خداقوت خدمت استاد جهانبینی اقای امین دژاکام خیلی عالی بیان کردین انشاالاه همیشه سلامت و موفق باشین و همچنین خدمتگزاران سایت 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹💞💞💞💞💞💞💞💞💞

 • مسافر مجتبی از لژیون مرزبانی فردوسی مشهد

  با سلام و خداقوت بر استاد گرانقدر جهان بینی، جناب آقای امین از بیانات شما که با آرامش و محبت و حسن خلق مطالب و مفاهیم را روان و ساده برای ما روشن و باز میکنید، انرژی و آموزش و لذت می‌بریم. امیدوارم که در عافیت و سلامت باشید. وتشکر از وبلاک آکادمی و ایجنت و مرزبانان محترم شعبه آکادمی.

 • همسفر اعظم

  حس لطیفو پر محتوا راجع به هنر و ورزش ستودنی بود،،،، تبارک الله🌷

 • مسافر محمد پ لژیون سوم نمایندگی گنجعلی خان کرمان

  سلام و عرض ادب. بسیار گفتگوی عالی و مفیدی بود. همیشه از علم استاد امین و دانش و آگاهی ایشان و فن بیان شیوا و زیبایشان، بسیار لذت می برم. ممنون از تهیه کنندگان این مصاحبه.

 • سعید

  مثل همیشه عالی و استفاده کردم خدا شمارو برای ما حفظ کنه انشالله ومارا از به دانش شما بی بهره نگذارد انشاالله.ممنون سپاس از بچه‌ای خوب وپر تلاش وبلاک

 • محمد رضا فریدون نیا لژیون شانزدهم فردوسی مشهد

  سلام وعرض ادب واحترام خدمت استاد وسرور گرامی جناب امین دژاکام ممنونم عالی بود لذت بردم

 • همسفر پریسا شعبه ابوریحان

  با درود و احترام فراوان خدمت تمام خدمتگزاران کنگره بخصوص استاد جهان بینی استاد امین.... خیلی آموزنده بود و لذت بردم از مصاحبه. دست مریزاد

 • مجتبی تاتار لژیون ۶ شفا مشهد

  درود و سپاس از استاد امین پاینده باشید

 • همسفر نجمه لژیون هفتم شیخ بهایی

  سلام و احترام خدمت استاد جهان بینی جناب آقای امین بزرگوارخداقوت بسیار از بیانات شما انرژی و آموزش می گیریم و روز به زور آرامش و امید را در وجودم حس می کنم از شما بسیار متشکرم .از دوستان زحمت کش در قسمت سایت کنگره کمال تشکر را دارم

 • همسفر معصومه نمایندگی سلمان فارسی

  درود بر استاد گرانقدر جهان بینی.همیشه صحبت های شما برای من سرشار از آموزش بوده و هست.سایه تون مستدام

 • روح الله لژیون دهم پرستار

  سلام و خداقوت. تشکر و قدر از عزیزان زحمت کش سایت آکادمی. تشکر ویژه از آقا امین استاد بزرگ جهان بینی. واقعا کیف کردم 🌸🥀🙏💐

 • همسفر نسیم

  با عرض سلام و خداقوت خدمت آقای امین استاد بزرگوار ما، چقدر خواندن این مطلب حس نزدیکی به آموزش ها را به من داد و خداوند را شاکرم که خدمت گزارانی هستند که این مطالب را برایم ما به اشتراک بگذارند 🙏🙏🙏🌹🌹🌹

 • مسافر محمد علی

  سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60 مطلب را کامل مطالعه کردم و از آموزه های استاد امین آموختم پایدار و پیروز باشید

 • محمد هستم مسافر لژیون ششم شفا

  تشکر از استاد امین انشاالله که همیشه پایدار باشید

 • حسن فرهنگیان لژیون یکم فردوسی

  سلام به همه دوستان عزیز کنگره ممنون از استاد امین عزیز و تشکر از وبلاگ آکادمی

 • همسفر مصطفی

  عالی بود. ممنون از مسدولان آکادمی و سایت برای انتشار چنین گفت و گوی پر محتوایی...

 • مســـــــافر مهدی. م. ح. لژیون4بوشهر

  خـدارا شکر بابت وجود افراد با دانش وبامعلوماتی چون جناب مهندس واستاد امین. ویگر پیشکسوتان در این مجموعه.، بسیازمفیدوآموزنده بود.. سپاس از گروه وبلاگ

 • مسافر حسین قائمی لژیون ۱۴ شفا

  سلام درود به استاد امین عزیز که با آموزشها و صدای گرمش من مسافر علاقهمند به آموزش میشوم و خدا قوت به عزیزان سایت

 • فرخنده

  سلام وعرض خدا قوت استاد محترم بیانات شما مانند نوری است که راه ومسیر رابر ما هموار می سازد بابت همه آموزش‌های شما شکر شکر شکر

 • همسفر اعظم استکی

  سلام و درود بر استاد جهان بینی زندگی ام بسیار عالی بود،سعی می‌کنم در زندگی فرمایشات دیدبان عزیز را اجراکنم خداقوت به خدمتگزاران سایت و تهیه کنندگان مصاحبه

 • مسافر حسن ِلژیون ۴.شعبه بوشهر

  استاد محترم از مطالب جنابعالی همیشه انرژی میگیرم و در زندگی استفاده میکنم

 • همسفر فخری، شیخ بهایی

  با عرض سلام وخدا قوت خدمت آقای امین، همیشه از مطالب شما بسیار آموزش می گیرم امیدوارم بتوانم آموزشها را اجرا کنم و تشکر می کنم از تهیه کنندگان این مصاحبه آموزنده. خداوند منان را بسیار شاکرم که عضوی از کنگره هستم از جناب مهندس و خانواده گرامیشان و تمامی خدمتگزاران کنگره60 قدردانی و تشکر میکنم.

 • وحید پیرهادی

  با سلام خیلی ممنون از استاد امین بسیار لذت بردم . از علی آقا و گروه وبلاگ هم مچکرم.

 • 💚مسافرعلیرضا ز لژیون سوم شعبه گنجعلی خان کرمان💚

  سلام...بازهم مثل همیشه صحبت های استاد امین عالی عالی عالی ...درود خدا براین خانواده عزیز ومحترم..🌟🌟💞

 • همسفر خندان، لویی پاستور

  استاد محترم! همیشه از مطالعه و‌ یا شنیدن سخنانتان، بسیار آموزش می‌گیرم و قطعه‌ای از پازل فکری‌ام کامل می‌شود. بابت آموزش‌های بسیار زیاد امروز هم از جنابعالی و اعضای محترم سایت بسیار سپاسگزارم🙏🏻🍀 سپاس خداوند بزرگ را بابت نعمت عظیم کنگره و حضور پر از برکت و عشق جناب مهندس دژاکام. سایه شما و خانواده محترمتان بر سر ما مستدام🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • علیرضا

  تشکر از استاد امین گزامی و همه عزیزانی که در برگزاری جلسه و این مصاحبه دخیل بودند. خداقوت

 • مهدی پارسا

  عالی بود خدا قوت به همه خدمتگزارن وبلاگ آکادمی و سایت کنگره۶۰ مخصوصا علی عزیز و تشکر ویژه از راهنمای عزیزم استاد جهان بینی واقعا ممنونم و شاکر خداوند برای داشتن چنین استادی

 • امیر نانکلی

  درود بیکران خداوند بر استاد امین دژاکام خداقوت به علی و علیرضا عزیز برای این مصاحبه که درسهای زیادی داشت خدایا شکرت که در این بستر هستم و میتوانم آموزش بگیرم و اجازه خدمتکردن به خلق را دارم خدایا شکرت که در این هیاهوی شهر من با آرامش به راهم ادامه میدهم و این میسر نمی شد مگر فقط با آموزش های مهندس دژاکام و خانواده بزرگشان خدایا شکرشکرشکر

 • احمدزمانی

  تشکر از استاد جهانبینی استاد امین عزیز که واقعا لذت بردم و آموختم و خداقوت به علی میرزایی عزیز و علیرضای عزیز بخاطر این مصاحبه و طرح سئوالات زیبا و جواب های بسیار زیباتر توسط استاد و خداقوت ویژه به ایجنت محترم و مرزبانان عزیز