تاریخ
شنبه 26 مهر 1399

سرلوحه کار خدمتگزاران عشق، ایمان و عمل سالم است

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
مسافر حسین استاد جلسه: مرزبان معمولا از حریم یک مجموعه صیانت می‌کند. در ابتدای حرمت نوشته است که کنگره 60 مکان مقدس و امنی می‌باشد که هر شخص با ورود به آن باید حرمت آن را حفظ نماید و در انتهای آن می‌گوید بر مسئولین واجب است تا از وقوع این اعمال جلوگیری نمایند.
سرلوحه کار خدمتگزاران عشق، ایمان و عمل سالم است
ششمین جلسه از دور هفتاد و ششم کارگاه‌های آموزشی کنگره 60؛ شعبه آکادمی با استادی مسافر حسین، نگهبانی مسافر علی و دبیری مسافر محمد، با دستور جلسه «هفته ایجنت و مرزبان» چهارشنبه 26 مهر 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.
 
 
 
سخنان استاد:
 
سلام دوستان حسین هستم مسافر. در ابتدا از راهنمای خود آقای زمانی تشکر می‌کنم که این فرصت را در اختیار من گذاشت تا به نمایندگی از دوستان مرزبان خود در این جایگاه خدمت کنم. من به اقتضای سن خود فکر می کنم که ضرب المثل ها و حکمت‌های زیادی شنیدم. قدیم وقتی فردی به مشکل می‌خورد بلافاصله به او می‌گفتند که ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری. نمونه بارز این ضرب المثل را می‌شود در کنگره 60 دید زیرا ابر و باد و مه و خورشید و فلک در کارند تا یک نفر به رهایی برسد. 
 
 
کنگره 60 یک ساختار کامل و بی عیب و نقص است. این ساختار از گروه‌هایی تشکیل شده است که زنجیره‌وار در گروه‌های مختلف به یکدیگر پیوسته هستند و هر کدام در حال انجام خدماتی هستند تا یک نفر به رهایی برسد. یکی از این گروه‌ها مرزبانی است. 
 
 
 
مرزبان معمولا از حریم یک مجموعه صیانت می‌کند. در ابتدای حرمت نوشته است که کنگره 60 مکان مقدس و امنی می‌باشد که هر شخص با ورود به آن باید حرمت  آن را حفظ نماید و در انتهای آن می‌گوید بر مسئولین واجب است تا از وقوع این اعمال جلوگیری نمایند. حرمت این حریم به قدری زیاد است که تاکیدات زیادی روی آن شده است. بچه های مرزبانی بخشی از مسئولیت حفظ حرمت را بر عهده دارند. هر خدمتی که در کنگره 60 انجام می شود بی منت است چون سرلوحه کار عشق و ایمان و عمل سالم است. در مرزبانی هم خدمت بر همین اساس است اینکه جناب مهندس می‌فرمایند مرزبان‌ها روی گدازه‌های آتش راه می‌روند درست است اما این گدازه‌های آتش فرد را آبدیده می کند آموزشی که مرزبان می‌بیند او را در بسیاری از کارها حرفه‌ای می‌کند. 
 
 
محتوای پاکتی که جهت تجلیل داده می شود هر چه که باشد مهم نیست چون مبلغ آن برداشته می‌شود و بعدها مرزبان دیگر یادش نمی‌آید که چه کسی چقدر در پاکت گذاشته است اما تکه کاغذ داخل پاکت همیشه ماندگار است.دل نوشته ای که در پاکت است و اسم آن فردی که پاکت را ارائه داده است همیشه قوت قلبی است برای یک مرزبان. اصل این کار هم یک آموزش است چون ما با این کار بخشش و سپاسگذاری را یاد می‌گیریم. از خداوند می‌خواهم که من و دوستانم را به جایی برساند که شایستگی خدمت را داشته باشیم.
 
 
تهیه و تنظیم: مسافر محمد لژیون 19
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب