تاریخ
پنج شنبه 12 تير 1399

فضایی امن با اجرای حرمت ها

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
مسافر حسین در این جلسه بیان کردند:یک مصرف‌کننده با دنیای از ترس، ناامیدی و نگرانی و شک و شبهه وارد کنگره ۶۰ می‌شود حال باید چه کرد؟ چگونه می‌توان این فضا را به‌گونه‌ای امن کرد و محبت را جایگزین تمام حس‌های بد کرد؟ جناب مهندس دژاکام با یک ایده این مشکل را حل کرده‌اند؛ حرمت.
فضایی امن با اجرای حرمت ها

هفتمین جلسه از دوره بیست و هشتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60؛ نمایندگی ارتش با استادی مسافر حسین، نگهبانی مسافر مهدی و دبیری مسافر علیرضا با دستور جلسه (حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره 60 ممنوع است؟) روز دوشنبه 09 تیر ماه 1399 ساعت 17 آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:
از اینکه امروز در خدمت شما عزیزان هستم بسیار خوشحال و شاکر هستم و از آقای نگهبان و دبیر محترم، تشکر می‌کنم. یک مصرف‌کننده با دنیای از ترس، ناامیدی و نگرانی و شک و شبهه وارد کنگره ۶۰ می‌شود اما نیروهای بازدارنده بیکار نخواهند نشست و تلاش خواهند کرد تا از این خصوصیت او نهایت بهره را ببرند و تا آنجایی که ممکن است برای او سو تفاهم و نکات منفی بسازند تا اینکه درمان خود را رها کرده و به دنیای اعتیاد بازگردد. حال باید چه کرد؟ چگونه می‌توان این فضا را به‌گونه‌ای امن کرد و محبت را جایگزین تمام حس‌های بد کرد؟ جناب مهندس دژاکام با یک ایده این مشکل را حل کرده‌اند؛ (حرمت): حرمت کنگره ۶۰ شاید در ابتدا فقط، نیرویی بازدارنده و سرسخت به نظر بیاید اما وظیفه‌اش ایجاد یک فضای امن و پر از امید و اعتماد است تا مسافران و همسفران به راحتی و خیال آسوده به آموزش و درمان خود برسند، چیزی که امروزه ما در کنگره ۶۰ شاهد هستیم. همین حرمت، در ادامه باعث خواهد شد تا تازه‌وارد با اعتماد به کنگره ۶۰ حرکت کند و به درمان برسد و برای همیشه از دنیای تاریک اعتیاد خارج شود. دستور جلسه این هفته (حرمت کنگره ۶۰، چرا نباید رابطه کاری و مالی داشته باشیم؟) ازنظر من حرمت مهم‌ترین دستور جلسه کنگره ۶۰ است. به این دلیل که اگر من امروز در امنیت و آرامش کامل وارد کنگره می‌شوم، آموزش می‌بینم، سفر می‌کنم و رها می‌شوم به دلیل وجود حرمت است. تمامی بندهای حرمت در طی سال‌ها و تجربه‌های بسیار زیاد تهیه‌شده است و بندبند آن با تفکر و اندیشه و همین‌طور عمل سالم تهیه‌شده و کنار هم قرارگرفته است.

به قول جناب مهندس دژاکام؛ یک مصرف‌کننده برای یک محله کافی است حالا تصور کنید ۱۰۰ نفر مصرف‌کننده دورهم جمع شوند. چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ قطعاً خودمان بهتر میدانیم که چه اتفاق‌هایی رخ می‌دهد؟ حرمت کنگره ۶۰ تنها نوشتاری است که دو بار در جلسه خوانده می‌شود بار دوم در انتهای جلسه خوانده می‌شود تا اگر کسی دیر به جلسات رسید بتواند حرمت را گوش دهد که این خصوصیت، نشان‌دهنده اهمیت زیاد آن در کنگره ۶۰ است. حرمت کاملاً مشخص و کاملاً، ساده بیان‌شده است و هیچ‌گونه پیچیدگی در آن وجود ندارد که همه بتوانند آن را تشخیص دهند. به‌طور مثال می‌گوید دروغ نگویید و صادق باشید. می‌گوید از وسایل خود محافظت کنید تا امنیت و آرامش کنگره را به خطر نیندازید؛ و کلاً همه‌چیز به‌سادگی عنوان‌شده است.

ازنظر من غیر از حرمتی که به‌صورت نوشتار در کنگره خوانده می‌شود، یکسری مسائل دیگر هم هست که من باید آن‌ها را به‌عنوان حرمت‌های نانوشته بدانم. باید بدانم که هر چیزی که به امنیت کنگره ۶۰ و سفر مسافران صدمه و یا در آن اخلال ایجاد کند انجام ندهم و از آن‌ها دوری جویم. در حرمت یک بخش به نداشتن و برقرار نکردن رابطه مالی و کاری میان اعضا تأکید می‌کند؛ اما شاید برای من سؤال پیش آید که این قانون برای چیست؟ شاید برادر لژیون کن نیاز به پول داشته باشد تا هزینه تاکسی خود را بدهد چرا من نباید او را یاری کمک؟ اگر من هیچ احتیاجی به آن پول نداشته باشم و او نیز قصد خرید مواد را نداشته باشد اما بازهم این کار اشتباه استشاید دوست من نتواند آن مقدار پولی که دریافت کرده است را بازگرداند و درست در همین‌جاست که فریب نیروهای بازدارنده را خواهد خود و از مسیر کنگره خارج خواهد شد.

اگر در کنگره ۶۰ روابط بسیار خوب و از روی محبت است، بخش اعظم آن به دلیل نداشتن رابطه کاری و مالی در بین اعضا است و اگر من برخلاف حرمت عمل کنم و این رابطه‌ها را ایجاد کنم قطعاً به این فضا صدمه خواهم زد و قطعاً خود من نیز صدمه خواهم خورد. برفرض مثال من قرار است کاری انجام دهم یا چیزی بسازم و از برادر لژیونی خود که در این زمینه فعالیت می‌کند درخواست می‌کنم این کار را برایم انجام دهد و او نیز می‌پذیرد اما ازآنجایی‌که برادر من دوست دارد بهترین کار و با بهترین کیفیت را به من تحویل دهد، قیمت تمام‌شده بیشتر می‌شود. زمانی که من قیمت‌های دیگران را می‌فهمم، تصور می‌کنم برادر لژیونی من سر من را کلاه گذاشته و از رابطه ما سو استفاده کرده است و این دلخوری باعث می‌شود من یا او یا هر دو از کنگره بدمان بیاید و یا دیگر دوست نداشته باشیم همدیگر را ببینیم و به این خاطر دیگر به کنگره نخواهیم آمد؛ اما این مشکل و رعایت نکردن حرمت ممکن است پایش را فراتر بگزارد و چندین نفر را درگیر کند و درنهایت فضا را آلوده کند.

ضمناً قبل از شروع جلسه عمومی و رأس ساعت 15:00  کلیه خدمتگزاران بخشه‌ای مختلف نمایندگی ارتش به جهت هماهنگی بیشتر و بالا بردن راندمان کاری، با ایجنت نمایندگی؛ آقای سعید نمکی جلسه و گفت‌وگو داشتند و تمامی قسمت‌ها مورد برسی قرار گرفت تا نقاط ضعف و قوت آن‌ها مشخص شود.

وبلاگ نمایندگی ارتش

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • محمد علی
زمان ارسال
1399/04/14 6:52:46
سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60 از صحبت ها و جلسه پر بارتون آموختم پایدار باشید
  • نادر
زمان ارسال
1399/04/14 0:17:53
درود و خدا قوت به تمامی عزیزان و بزرگان و الخصوص راهنمایی محترم حسین آقا عزیز و مهربان ، همانطوریکه ایشان هم فرمودن اهمیت حرمت کنگره در واقع آن بخش از قوانین محسوسی است که باعث قوام و استحکام روابط اجتماعی افراد در کنگره است ..شاید با الگو برداری از همین حرمت است که فرمانبرداری را ابتدا یاد میگیریم و میاموزیم که روابط انسانی هم باید مقید به قوانین لطیف و در عین حال روشن و واضحی باشد تا این زنجیره و تشکل انسانی که برای کاری بزرگتر و هدفی والا تر شکل گرفته ، بهم نریزد و شکسته نشود .
  • علی لژیون 25 کرج
زمان ارسال
1399/04/13 15:38:32
سلام و خداقوت جلسه زیبایی بود
  • مهرناز
زمان ارسال
1399/04/12 18:9:37
با تشکر از وبلاگ ارتش و تمام خدمتگزان کنگره60 که این مطالب را پوشش میدهند.
  • رضا ارتش
زمان ارسال
1399/04/12 18:2:10
همانطور که استاد فرمودند حرمتها شکل دهنده پایه و اساس امنیت و ـارامش کنگره هستند. روش دی اس تی بدون حرمت نمی توانست کنگره را به این جایگاهی که امروز هست برساند و البته برعکس حرمت بدون دی اس تی هم نمی توانست. پس خیلی از آیتم های حسابشده مانند جهانبینی و غیره... در کنار هم قرار گرفته اند و تشکیل یک کنگره60 قدرتمند در زمینه درمان اعتیاد را دادند.
  • روزبه(ارتش)
زمان ارسال
1399/04/12 11:31:51
سلام. با تشکر از آقای حسین کمک راهنمای محترم ، که همیشه آموزشها را با زبان محبت منتقل می کنند. از خدمتگزاران سایت مرکز بابت زحمات بدون تعطیلیشان سپاسگزار هستم. خداقوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب