تاریخ
شنبه 30 شهريور 1398

مصاحبه زیبا وآموزنده با اسیستانت محترم خانم لیلا؛ نمایندگی صائب تبریزی

موضوع : گفت و گو
وقتی خداوند نعمت و رحمتی را به بنده اش عطا میکند، بنده باید قدردان و سپاسگزار آن باشد هم به لفظ و هم به عمل؛ کنگره برای تک تک ما حکم هدیه الهی را دارد که بهترین ها را توانستیم به واسطه حضور در آن کسب کنیم. بر ما واجب و ضروری است با تمام توان مادی و معنوی، شکر خود را به جای آوریم
مصاحبه زیبا وآموزنده با اسیستانت محترم خانم لیلا؛ نمایندگی صائب تبریزی

 لطفا خودتان را به رسم کنگره معرفی کنید؟

سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر. ۱۴ سال تخریب _ آنتی ایکس مصرفی انواع مواد مخدر _ روش درمان دی اس تی _ داروی درمان اپیوم _ مدت درمان ۹ ماه _ به راهنمایی آقای مجید و خانم نرگس راهنمای خودم خانم الهام _ رهایی ۸ سال

 

رمز ماندگاری در کنگره ازنظر شما چه می‌باشد بعضی  از مسافران و همسفران بعد رهایی کنگره برایشان عادی و‌ تکراری می‌شود ‌کنگره را ترک می‌کنند؟

بله این مسئله بیشتر در سفر دوم و در صورتی اتفاق میافتد که مسافر و همسفر تنها هدفشان رهایی از اعتیاد بوده است و بعد از رسیدن به این موضوع فکر می‌کنند کار تمام‌شده است. غافل از اینکه پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. مطالب آموزشی را خیلی جدی دنبال نمی‌کنند و خدمتگزار نیستند و درنتیجه تغییر جایگاه نمی‌دهند و با کمک و خدمت به دیگران حس خوبی دریافت نمی‌کنند و همه‌چیز برایشان عادی و تکراری شود و این دقیقاً به عملکرد  خود افراد بستگی دارد.

 

 شما به‌تازگی این سعادت را پیداکرده‌اید که اسیستانت نمایندگی صائب تبریز شده‌اید؛ برایمان از حس و حال خدمت در این جایگاه بگویید؟

خوب بله شاکر خداوند هستم  که لیاقت خدمت در این جایگاه نصیب بنده شد و از سیستم کنگره و خانم آذر عزیز سپاسگزارم که به من اعتماد کردند بتوانم این جایگاه را تجربه و خدمت کنم. همیشه تغییر جایگاه حس خوبی دارد و البته در کنارش مسئولیت سنگین و قابل‌تأمل است. شاید قبلاً در جلسه که قرار می‌گرفتم فقط روی صحبت‌های استاد و مشارکت دوستان تمرکز می‌کردم و در کمال خونسردی و آرامش لذت می‌بردم اما الآن باید متوجه خیلی از مسائل باشم و ضعف‌ها و قوت‌ها را ببینم و در پی جستجوی راه‌حلی برای رفع آن باشم و البته خداوند مهربان و نیروهای مثبت الهی در این مسیر یاری‌مان می‌کنند و القائات خیلی خوبی در کنگره دریافت می‌کنیم و تنها نیستیم.

 

برای شما مهم‌ترین نتیجه برداشت یا دستاوردی که در این حضور چندساله خود به دست آوردید را بفرمایید؟

خداروشکر خیلی نتایج عالی نصیبم شده که بهترین آن تغییر دیدگاه و جهان‌بینی خودم و خانواده‌ام بوده است و باعث شده نسبت به زندگی و محیط و آدم‌های پیرامونم تغییر موضع دهم و به آرامش نسبی دست پیدا کنم.

 

لطفاً یک توصیه برای همسفرانی که مسافرانشان سفر خوبی ندارند را برایمان بگویید؟

ما به تمام همسفرانی که تازه‌وارد کنگره شده‌اند میگوییم که بدانید و آگاه باشید که مسافر بهانه قشنگی بوده برای حضور شما در کنگره و کسب آموزش‌های زیبا و بی‌نظیر و ارزشمند و نباید از حالا به بعد روی سفر مسافر تمرکز کنید و فقط باید به دنبال کسب آگاهی و به آرامش رسیدن خودتان باشید و تا زمانی که خودتان آموزش کافی راجع به انسان و مواد مخدر دریافت نکرده باشید نمی‌توانید به مسافرتان کمک کنید؛ و بدانید که هر چیزی در مکان و زمان مناسب اتفاق می‌افتد و  باید تا زمان رسیدن رهایی آگاهانه صبر کنید و بدانید وعده خداوند دروغ نیست که خدا با صابران است.

نقش خدمت کردن و ورزش کردن در رهایی و حال خوش همسفران چگونه است؟ 

بسیار تأثیر مثبتی دارد چراکه باعث می‌شود در هنگام ورزش و خدمت توجه همسفر از موضوعات ناراحت‌کننده و موارد منفی منحرف شود و ساعات و دقایقی حس و حال مساعد و خوبی داشته باشد و از افکار منفی و استرس دور شود. در پیام سفر اول هم می‌خوانیم که همسفر عجله نکن و در جای خود بنشین و به کاری که علاقه داری مشغول باش ... و حکمت و دلیل تمام موارد این است که توجه همسفر از نکات منفی برداشته و بر نکات مثبت قرار بگیرد.

 

با توجه به اینکه کم‌کم به گل‌ریزان در کنگره نزدیک می‌شویم و آقای مهندس هم اهمیت زیادی به این موضوع دارند پیشنهاد شما برای همسفران در این مورد چه می‌باشد؟

وقتی خداوند نعمت و رحمتی را به بنده‌اش عطا می‌کند، بنده باید قدردان و سپاسگزار آن باشم هم به لفظ و هم به عمل و کنگره برای تک‌تک ما حکم هدیه الهی را دارد که بهترین‌ها را توانستیم به‌واسطه حضور در آن کسب کنیم و بر ما واجب و ضروری است با تمام توان مادی و معنوی، شکر خود را به‌جای آوریم و در روز گل‌ریزان وظیفه خود را به نحو احسنت به انجام رسانیم و مشارکت شایسته‌ای داشته باشیم.

 

با توجه به اینکه نقش  گوش کردن ‌و نوشتن سی‌دی‌ها در رهایی و حال خوش ما خیلی زیاد است شما کدام سی دی را که خیلی تأثیر مثبتی در زندگی‌تان گذاشته را به ما معرفی می‌کنید؟

هرکدام از سی‌دی‌ها برای من بسان  گل خوشبویی است که همیشه از استشمام آن‌ها سرمست و حیران شده‌ام و بعد از گوش کردن هر سی دی خدا را با تمام وجود شکر می‌کنم. ولی یکی از سی‌دی‌هایی که تأثیر خیلی خوبی برایم داشته خدا و انسان است.

 

به نظرتان ما همسفران چکار باید بکنیم که بین خدمت در کنگره و شاغل بودنمان وزندگی شخصی و خانواده‌مان تعادل را برقرار کنیم؟

همان‌طور که از آموزه‌های کنگره دریافت نموده‌ایم وقتی شخصی با تمام وجود خواسته‌ای داشته باشد تمام هستی و کائنات دست‌به‌دست هم می‌دهند و مسیر را برایش هموار می‌کنند و باکمی برنامه‌ریزی به‌راحتی می‌توان  به تمام‌کارها سامان داد و البته جا دارد در این بخش از همسر مهربان و پسر عزیزم تشکر کنم که در تمام این سال‌ها به خواسته من احترام گذاشتند و در کنارم قرار داشتند و مرا یاری دادند.

 

الگوی شما در کنگره ‌‌در کل زندگی چه شخصی می‌باشد؟

بسیاری از مواقع در کنگره وزندگی شخصی که با مسئله‌ای مواجه می‌شوم در ذهنم تصور می‌کنم که اگر آقای مهندس اینجا حضور داشتند چه عکس‌العملی نشان می‌دادند و چه توصیه‌ای می‌کردند و طبق همان عمل می‌کنم و نتیجه خیلی خوبی هم برداشت می‌کنم.

 

حرف آخر

حرف آخر ... از خدای بزرگ و مهربان ممنون و سپاسگزارم که لیاقت حضور و خدمت در کنگره را نصیب من کرد و امیدوارم همیشه قدر این نعمت را بدانم و نهایت بهره را ببرم هم از آموزش‌های کنگره و هم فرصتی که برای خدمت در اختیارم قرار داده‌شده و از جناب آقای مهندس و خانم آنی و استاد امین سپاسگزارم برای همه خوبی و مهربانی‌شان و وجود و حضور ارزشمندشان.  از خانم آذر عزیز  و مهربان سپاسگزارم که سال‌ها در خدمتشان آموختم و از همه رهجوهای عزیزم ممنونم که همیشه از حضورشان در کنگره انرژی گرفتم و از دیدن موفقیت‌هایشان لذت بردم و حالم خوب شد که اگر آن‌ها نبودند من هم نمی‌توانستم خدمت کنم.

 

از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید از شما سپاسگزارم.

من هم بی‌نهایت از لطف شما ممنون و سپاسگزارم. سلامت و موفق و سربلند باشید.

 

تهیه و تنظیم: همسفر زهرا

تهیه مصاحبه: کمک راهنمای محترم خانم پریسا

 

 

 

تعداد بازدید از این مطلب : 907
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
15 نظر  
 • همسفر شادی
زمان ارسال
1398/07/07 16:35:0
سلام و خسته نباشید و ارادت خالصلنه و خدا قوت خدمت اسیستانت محترم شعبه و همچنین کمک راهنمای عزیز و دوست داشتنی
 • همسفر میترا،شعبه تخت جمشید
زمان ارسال
1398/07/01 8:21:22
زیبا و دلنشین ، خداقوت استفاده بردیم🌷🌷
 • همسفر منیره از تبریز
زمان ارسال
1398/07/01 7:32:40
چه مصاحبه ی عالی ، پر انرژی و مفیدی بود  از اسیستنت و راهنمای عزیزم خانم لیلا تشکر میکنم که همیشه اینچنین با جملات مفید و راهبردی مسیر درست رو به ما نشان دادند و از کمک راهنمای عزیز خانم پریسا و زهرا جان بخاطر این مصاحبه زیبا خیلی تشکر میکنم
 • همسفر تهمینه
زمان ارسال
1398/06/31 21:54:58
تشکر از اسیستانت محترم بابت مطالب خوب و اموزنده و تشکر از راهنمای محترم خانم پریسا و خداقوت خدمت زهرای عزیز
 • همسفر افسانه نمایندگی ابوریحان
زمان ارسال
1398/06/31 15:24:54
خداقوت به خانم لیلا خیلی زیبا بود صحبتاتون
 • همسفر زهره نمایندگی نیک آباد
زمان ارسال
1398/06/31 8:6:26
بسیار عالی بود خداقوت خدمت خانم پریسا بابت تهیه مصاحبه و جایگاه اسیستنتی را به خانم لیلا تبریک می گویم.
 • ساناز
زمان ارسال
1398/06/30 23:36:18
سلام من همسفر ساناز خدا وقت به زهرا خانم و سرکار پریسا خانوم خدا قوت عرض میکنم و تشکر فراوان از اسیستانت محترم که خیلی زحمت میکشن برای همه سپاس گذارم
 • همسفر ام البنین از شعبه صائب تبریزی
زمان ارسال
1398/06/30 20:21:52
خدا قوت خدمت اسیستانت محترم خانم لیلا وکمک راهنمای محترم خانم پریسا وزهرای عزیزم. ممنون ومتشکر از مصاحبه زیبا واموزنده
 • علیرضااز وحید
زمان ارسال
1398/06/30 17:20:23
خدا قوت بسیار عالی واقعا خدمت منشا حال خوش است
 • همسفر منیره از تبریز
زمان ارسال
1398/06/30 14:59:34
چه مصاحبه ی عالی ، پر انرژی و مفیدی بود  از اسیستنت و راهنمای عزیزم خانم لیلا تشکر میکنم که همیشه اینچنین با جملات مفید و راهبردی مسیر درست رو به ما نشان دادند و از کمک راهنمای عزیز خانم پریسا و زهرا جان بخاطر این مصاحبه زیبا خیلی تشکر میکنم🌹 نام : ایمیل : آدرس وب/وبلاگ : مرا بخاطر بسپار : متن نظر : ارسال نظر خصوصی : نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد. عبارت تصویر :
 • همسفر مریم شمسبگی نمایندگی سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/06/30 14:2:3
به خانم پریسا وخانم زهرا خداقوت میگویم وبه خانم لیلا خدمت اسیستانت را تبریک میگویم انشاالله که بتوانید خدمتگزار صدیق کنگره باشید
 • همسفر فاطمه شعبه آکادمی
زمان ارسال
1398/06/30 13:25:1
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت اسیستانت محترم خانم لیلای عزیز. از صبحتهای زیباتون استفاده کردم و لذت بردم . امیدوارم در این مسیر سبز پایدار باشید . خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم پریسای عزیز و خانم زهرای عزیز بابت تهیه این مصاحبه زیبا و مفید
 • عفت از شهر ری
زمان ارسال
1398/06/30 12:46:59
خدا قوت خانم لیلای عزیز براتون بهترینها را آرزو دارم. وتشکر وخدا قوت خدمت خانم پریسا وخانم زهرا بابت تهیه وتنظیم این مصاحبه.
 • فریده
زمان ارسال
1398/06/30 12:5:2
ممنونم از مصاحبه ی آموزنده و خوبتان
 • مسافرجعفرنمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1398/06/30 11:41:20
تبریک وخداقوت به سرکارخانم لیلا وهمه همسفران محترم خدمتگزار
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب