English Version
English

دستور جلسه این هفته: ویژگی های لژیون قوی چیست؟

دستور جلسه این هفته: ویژگی های لژیون قوی چیست؟

بسم الله الرحمن الرحیم


دستور جلسه این هفته: ویژگی های لژیون قوی چیست؟
مهندس حسین دژاکام در 31 شهریور سال 1378 روز سه شنبه ساعت چهار و نیم بعد از ظهر در یک اطاق کوچک در ساختمان جمعیت مبارزه با اعتیاد ،  اولین جلسه کنگره60 را با حضور هفت نفر مصرف کننده آغاز کرد. آغازی بسیار مبارک که با قوت گرفتن از قدرت مطلق الله و راهنمایی نیروهای مافوق شروع گردید.
در این نقطه ، کنگره60 در حد یک جلسه و یک نام غیر آشنا بود و مشخص نبود در آینده چه خواهد شد، اما ایمان و باور بنیان کنگره60 نیرویی بود که هیچ چیزی نمی توانست مانع آن شود و توانستند با ادامه حرکت ،  شالوده و زیربنای ساختمان عظیم کنگره60 را پی ریزی کنند و در ادامه با کادرسازی و تعریف جایگاه های مختلف به امورات این تشکل مردم نهاد سر و سامان دهند.
در آن مقطع ، بسیاری از جایگاه ها و ساختارهایی که امروزه در کنگره60 می بینیم و با آن ها آشنا هستیم وجود نداشت. ساختار مرزبانی وجود نداشت، ایجنت وجود نداشت، لژیون وجود نداشت، واژه ای به نام همسفر در کنگره معنا و مفهومی نداشت و بسیاری از جایگاه های دیگر.
آقای مهندس با تدبیر و تفکر عمیق توانستند این ساختارها را به وجود آورند. اینجانب در فروردین ماه سال 80 به کنگره آمدم ، پس از راهنمایی اولیه و انتخاب راهنما سفر اول خودم را شروع کردم. در آن زمان راهنماها تعدادی رهجو داشتند و معمولا قبل و یا بعد از جلسه با شاگردان خود به صورت پراکنده و غیر منسجم و بدون نظم خاصی صحبت می کردند.
کارگاه های آموزشی تقریبا شبیه کارگاه های آموزشی که هم اکنون برگزار می شود بود . بعد از اتمام جلسه همه در صف چایی می ایستادند و پس از چای و کشیدن سیگار و همین طور صحبت با راهنما، دیگر کاری برای انجام دادن نبود. حالا عده ای دور هم جمع می شدند بگو بخند و خاطره بازی های زمان اعتیاد تا صحبت های عامیانه از مسایل روزانه و بعد هم یکی یکی و یا چندتا چندتا از کنگره خارج می شدند و در خارج از کنگره هم معمولا با هم قدم می زدند. بعضی ها به پارک می رفتند و این با هم بودن ها که بعضا برای سفر اول ها بسیار مضر بود، تا دو سه ساعت بعد از کنگره وجود داشت.
آقای مهندس نگهبان و بنیان کنگره60 در جزوه راهنما و راهنمایی اشاره ای بسیار جالب به این موضوع دارند که عده ای در کنگره دسته و باند درست کرده بودند و با هم به تفریح و گشت و گذار می رفتند و ما هم تصمیم گرفتیم در جهت مثبت دسته و باند بوجود بیاوریم.اینجا بود که آقای مهندس فرمان تشکیل لژیون ها را صادر کردند. تیر ماه سال 1380.
با دستور آقای مهندس ، اولین لژیون با حضور دو راهنما ، آقای رضا ترابخانی و آقای جعفر شاملو در زیرزمین ساختمان آکادمی بعد از کارگاه آموزشی تشکیل گردید و اینجانب افتخار حضور در این لژیون را داشتم. بعد از چند جلسه این دو راهنما لژیون های خود را به صورت مستقل و جدا هم تشکیل دادند و به این صورت تشکیل لژیون ها در کنگره60 کلید خورد و کار تا به امروز ادامه دارد. از آن موقع به بعد، بعد از تمام شدن کارگاه آموزشی دیگر بچه ها سرگردان نبودند. بعد از جلسه باید حتما در لژیون می نشستند و بعد از اتمام لژیون هم به خانه می رفتند و تمام آن مسایل و سرگردانی مسافران سفر اول و دورهمی ها و بیرون رفتن ها و گشت و گذارهای بی نتیجه و بعضا مضر تمام شد.
از تیر ماه سال 80 تا الان تعداد لژیون های کنگره60 به بیش از یک هزار لژیون رسیده است. این حرکت و این تدبیر آقای مهندس ، بدون شک یکی از بزرگترین ابتکارات آقای مهندس و یکی از پربرکت ترین ساختارهای کنگره60 بود که بوجود آمد.
لژیون در کنگره60 مهمترین پایگاه آموزشی راهنما و رهجو است. در لژیون راهنما آموزش های کنگره60 را به تدریج به شاگردان خود منتقل می کند و آن ها را برای رسیدن به رهایی و خروج از ظلمات اعتیاد راهنمایی می کند.
چگونگی عملکرد راهنما و چگونگی انتقال این آموزش ها ، کمیت و کیفیت آن ، نقش بسیار تعیین کننده ای در وضعیت رهجو دارد. البته این به این معنا نیست که بخواهیم مشکلات بعضی از رهجوهای سفر اول و عدم موفقیت آن ها را به گردن راهنما بیندازیم خیر، در کنگره60 اصلی ترین عامل موفقیت رهجو ، خواست و عملکرد خود رهجو است. حتی اگر راهنما به فرض ضعیف هم باشد که البته راهنمای ضعیف به آن معنا در کنگره 60 نداریم ، اگر رهجو خواستار رهایی باشد با کمک دیگر ساختارهای آموزشی از جمله، کارگاه های آموزشی و نوشتن سی دی ها می تواند به راحتی به درمان و رهایی برسد. ما در این جا منظورمان عملکرد راهنما در انتقال هر چه بهتر آموزش ها و تربیت هر چه بهتر رهجوها می باشد.
امسال برای اولین بار در کنگره60 یک دستورجلسه جدید به لیست دستورجلسات اضافه شده است و آن ویژگی های لژیون قوی است. یا به عبارت کامل: ویژگی های لژیون قوی چیست؟
امروز در اذهان عمومی اعضای کنگره60 ممکن است این تصور وجود داشته باشد که لژیون قوی، لژیونی است که تعداد اعضای آن زیاد باشد و به عبارتی لژیونی شلوغ باشد. هر چه لژیون شلوغ تر و بزرگ تر باشد آن لژیون، لژیون قوی تری است. اما این دستورجلسه می خواهد به موضوع طور دیگری نگاه کند. ممکن است همین لژیون شلوغ و با اعضای زیاد در بسیاری از صحنه ها ضعیف عمل کند. در این جلسه می خواهیم کمی این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم واقعا ویژگی های لژیون قوی چیست؟
1- اولین مشخصه لژیون قوی این است که راهنما و اعضای لژیون سعی نمایند به طور کامل اصول، قوانین و حرمت های کنگره60 را مو به مو اجرا نمایند و بدانند که اولین شرط حضور و عضویت در کنگره60 پذیرفتن اصول، قوانین و حرمت های آن است.
2- دومین نشانه لژیون قوی وقت شناسی است. لژیون قوی لژیونی است که راهنما و شاگردان همه قبل از ساعت 5 و یا قبل از تشکیل کارگاه آموزشی در کنگره حضور داشته باشند. لژیونی که راهنما و رهجوها بعد از ساعت 5 و یا بعد از تشکیل کارگاه آموزشی به کنگره می آیند به هیچ وجه نمی تواند لژیون قوی باشد.
3- سومین ویژگی لژیون قوی نوشتن سی دی است. لژیون قوی لژیونی است که هم راهنما و هم رهجوها چه سفر اول و چه سفر دوم حتما در هفته یک سی دی می نویسند. بدون نوشتن سی دی از لژیون نمی توان انتظار چندانی داشت. امروزه مهمترین نبض آموزشی کنگره60 نوشتن سی دی است. بعضی ها معتقدند نوشتن یک مطلب هفتاد برابر گفتن و یا خواندن آن مطلب تاثیر آموزشی دارد ؛ بنابراین در حال حاضر مهمترین تکلیف تک تک اعضای کنگره60 نوشتن هفتگی سی دی هاست.

4- چهارمین ویژگی یک لژیون قوی ، حضور در برنامه های ورزشی است. اگر اعضای یک لژیون شامل راهنما و رهجوها صبح جمعه در پارک ورزشی نمایندگی خود برای ورزش حضور نداشته باشند، حقیقتا آن لژیون یک لژیون بسیار ضعیف و نحیف است حتی اگر تعداد آن ها زیاد باشد. یادمان باشد که همه ما در اعلام سفر باید رشته ورزشی خود را اعلام کنیم و این اعلام رشته ورزشی یک مسئله فانتزی و یا تشریفاتی نیست. آقای مهندس می گویند همه ما باید ورزش کنیم و رشته ورزشی داشته باشیم. البته برای شخص راهنما فعال بودن در یکی از رشته های ورزشی کنگره60 اجباری است.
5- پنجمین ویژگی لژیون قوی این است که اعضای لژیون در مناسبت ها و جشن های سراسری کنگره60 حضور داشته باشند. لژیون قوی لژیونی است که اعضای آن در جشن هفته ایجنت و مرزبان همه با هم در جشن شرکت کنند و از مرزبانان خود تقدیر و تشکر به عمل آورند. لژیون قوی لژیونی است که در جشن هفته دیده بان ، هفته راهنما و یا هفته همسفر در زیباترین و عالی ترین شکل خود  حضور داشته باشند و پاکت بدهند و تشکر کنند. این یکی از بارزترین نشانه ها و ویژگی های لژیون قوی است.

6- ششمین ویژگی لژیون قوی ، عضویت اعضای آن در لژیون سردار است. نقطه اوج آموزش های یک راهنما این است که اعضای آن لژیون مشتاقانه و عاشقانه به عضویت لژیون سردار درآیند و پله های این لژیون را با انگیزه و اشتیاق کامل بالا روند و به جایگاه های ارزشمند دنور و جایگاه بسیار رفیع پهلوانی دست یابند.
7- هفتمین ویژگی لژیون قوی ، حضور اعضای لژیون در امتحانات داخلی شعبه است. در حال حاضر در تمامی نمایندگی های کنگره60 امتحانات داخلی به صورت منظم برگزار می شود. بعضی لژیون ها اعضای آن ها همگی در امتحان داخلی شرکت می کنند. چقدر زیبا است و خوشا به حال راهنمایی که می تواند این انگیزه را در شاگردان خود به وجود آورد که همه آن ها در امتحانات داخلی شعبه شرکت کنند و برای امتحان سراسری کمک راهنمایی آماده شوند.
8- هشتمین ویژگی لژیون قوی این است که تازه واردین لژیون همه جذب لژیون شوند بمانند و سفر خود را رها نکنند. البته بگذریم که ممکن است بعضی ها خواهان رهایی نباشند و پس از مدتی سفر خود را رها کنند، اما لژیون و راهنمای قوی لژیونی است که کمترین میزان خروج از درمان را داشته باشد.
9- نهمین ویژگی لژیون قوی وضعیت ظاهری اعضای لژیون و چگونگی لباس پوشیدن آن هاست. لژیون قوی لژیونی است که اعضای لژیون همه پیراهن سفید می پوشند و بسیار آراسته و منظم در کنگره و در لژیون حاضر می شوند. این مسئله صد در صد به آموزش های راهنما بستگی دارد. ممکن است در بعضی لژیون ها این آراستگی را نبینید و این نشانه خوبی نیست ، اما لژیون قوی لژیونی است که وقتی به آن نگاه می کنی از نظم و آراستگی اعضای آن لژیون لذت می برید. این هم یکی از ویژگی های بسیار مهم لژیون قوی است.
10 - یک ویژگی مهم در قوی بودن یک لژیون این است که لژیون قوی همه اعضای آن عضو لژیون ویلیام وایت هستند و در آن لژیون به غیر از تازه واردین و سفر اولی هایی که زیر 2 ماه سفر هستند، شما مسافر سیگاری نمی بینید و همه اعضای آن یا در حال سفر سیگار هستند و یا نشان بسیار زیبای ویلیام وایت یا رهایی از سیگار را از دستان آقای مهندس دریافت کرده اند.
11 - و بالاخره مهمترین ویژگی لژیون قوی این است که لژیون رهایی داشته باشد و در مرحله بعد این رهایی ها در کنگره60 تبدیل به خدمتگزار شوند و به درجه راهنمایی برسند. خوشا به حال راهنمایانی که لژیون آن ها مثل یک درخت میوه دائما میوه های شیرین به کنگره60 تحویل می دهد. این میوه های شیرین و این رهایی ها برای بنیان و نگهبان کنگره بسیار دلچسب و زیبا هستند.
روزهای چهارشنبه و همینطور روزهای دوشنبه برای آقای مهندس روزهای مبارکی هستند زیرا در این روزها از اقصی نقاط کشور راهنمایان مسافران سفر اول را برای رهایی به آکادمی می آورند. آقای مهندس در این روزها خیلی خوشحال هستند.
قبولی این رهایی ها در آزمون کمک راهنمایی کامل کننده شیرینی این رهایی هاست و برای راهنما لذتی دارد که قابل توضیح و قابل وصف نیست.
در این مطلب ما سعی کردیم تا جایی که ذهن مان یاری می کند به این ویژگی ها اشاره کنیم البته چیدمان این مطالب و این ویژگی ها به ترتیب اولویت نیست. تمام خصوصیاتی که ذکر شد نشانه ها و ویژگی های لژیون قوی هستند و تقدم و تاخری ندارند. همه مهم هستند ..
ممکن است در ذهن شما نیز مطالب دیگری در مورد ویژگی های لژیون قوی وجود داشته باشد که از شما خواهش می کنیم نقطه نظرات خود را در مورد ویژگی های لژیون قوی در بخش نظرات و کامنت ها بنویسید تا ما هم از شما یاد  بگیریم. به هر حال آنچه مسلم است تنها شلوغ بودن و بزرگ بودن لژیون ، نشانه قوی بودن لژیون نیست.
انشاالله همه لژیون ها در کنگره60 لژیون های قوی باشند آن گونه که مد نظر بنیان و نگهبان کنگره60 است.


با احترام. مسافر علی خدامی

ویژه ها

دیدگاه شما

145 دیدگاه

 • همسفر مهری شعبه گنجعلی‌خان کرمان

  سلام و خداقوت خدمت شما آقای خدامی گرامی.مثل همیشه بسیار زیبا و جامع در مورد دستور جلسه صحبت فرمودید. امیدوارم طبق فرموده استاد امین،رهجویی که پرورش میدم، با عنوان (رهجویِ من) نباشه،بلکه به عنوان (رهجویِ کنگره)، پرورش بدم.وبا داشتن لژیون قوی،شعبه قوی داشته باشیم.

 • حامد لژیون سوم‌زنجان

  سلام‌و خدا قوت به خدمتگذاران سایت و اقای خدامی عزیز خیلی ممنون من اونروز اکادمی بودم و شنیدم مشارکتتون رو در مورد لژیون قوی ودر اینجا کاملش رو خوندم و یاد گرفتم و از شما ممنونم💓💓

 • محمدرصا نیلچیان

  سلام و خداقوت، آقای خدامی مثل همیشه خواندن مقالات شما باعث خوب شدن حالم شد و سپاس از شما. یک تجربه از خودم در خصوص دستورجلسه بگویم بعضی وقت ها حس می کردم رهجو به خاطر من سی دی می نویسه یا خدمت میکنه و اگر مثلا من یک جلسه در پارک حضور نداشتم اعضا لژیون نمی توانستند ورزش کنند و به نوعی پرورش رهجو برای لژیون خودم شده بود تا پرورش رهجو برای کنگره شاید یکی از ویژگی های لژیون قوی آموزش من راهنما به رهجو باشه که همه رهجوی کنگره هستیم. با احترام کمک راهنما محمدرضا لژیون پنجم شیخ بهایی

 • حسین از شعبه کرج

  خدا قوت به دیدبان محترم آقای خدامی که آموزهای ایشان راه گشاه وارزنده است برای همه اعضا ی کنکره ،به خصوص برای اینجانب

 • محمد صادق از شعبه ستارخان

  سلام تشکر از تجربیات شما آقای خدامی.و تولد شمارو به اعضا کنگره 60تبریک عرض میکنم.

 • مسافرسپیده لژیون ۶شعبه میخک مشهد

  سلام خداقوت خیلی خیلی خیلی عالی زیبا بامحتوا بود خیلی لذت بردم واموزش گرفتم باسپاس ازاقای خدامی عزیز

 • مسافر منصور نمایندگی کرمانشاه

  با سلام و درود بر دیده بانی محترم آقای خدا می مثل همیشه از صحبت های شما آموزش گرفتم و همه موارد را بسیار عالی و خوب اشاره نمودید سپاسگزارم

 • منصور . لژیون 3 از شعبه ابوریحان تهران

  با سلام و خسته نباشید ب همه خدمت گزاران کنگره واقعا ممنون ازتون خیلی آموزش گرفتم و خیلی از نکات رو ک ب نظرم بی اهمیت بودن رو ازبالابودن اهمیتشان آگاهی پیدا کردم . ب امید روزی ک منم ب رهایی برسم و خدمت جانانه بکنم در کنگره

 • همسفر شهلا اراک

  خیلی عالی و کامل توضیح دادید .سپاسگذارم

 • همسفر پریسا لزیون ۴ شعبه پرستار

  سلام و خدا قوت خدمت دیده بان محترم جناب اقای خدامی و با تشکر از زحمات بی دریغ شما، از مطالب اموزنده شما بسیار استفاده کردم با تشکر از خدمتگزاران سایت

 • مسافر وحید ل۳ ابوریحان

  با سلام خداقوت خیلی عالی بود 🌹🌹🌹

 • همسفر مهرو. شعبه اردستان

  عالی بود.. خداقوت.. خیلی نکات آموزنده و مفیدی داشت

 • مسافر محسن زارکویی

  سلام وخداقوت خدمت دیده بان محترم اقای خدامی، بسیار زیباوکامل بود،بسیار آموزش گرفتم

 • فاطمه همسفر حسین لژیون ۴

  خدا قوت به آقای خدامی،بسیار عالی بود،بسیار لذت بردم،سپاس فراوان 🙏

 • مسافر محمدعلی کوچکترین شاگرد کنگره

  استاد بزرگ جناب آقای خدامی مثل همیشه از کلام شما نور می بارد بسیار کامل و دلنشین🌷🌷🌷🌷❤❤❤❤

 • مسافراسکندر لژون سوم مولاصدرا

  سلام خداقوت دیدبان محترم سپاسگذرم

 • پوران همسفر عباس1شاداباد

  خداقوت خدمت دیده بان محترم مثل همیشه بسیارعالی دستور جلسه را باز کردید، درس واموزش گرفتم. خداقوت به گروه سایت

 • مسافرحسن لژیون ساوه

  خداقوت ازصحبت های دیده بان محترم استفاده زیادی بردم

 • معصومه لژیون مرزبانی

  خداقوت

 • علی رحیمی لژیون بیست ودوم شعبه شاداباد

  سلام عرض ادب خدمت آقای خدامی خدا قوت خسته نباشید عالی بود تشکر

 • همسفرلیلا مرزبان شعبه آزادی

  باسلام وخداقوت خدمت آقای خدامی بسیارعالی بود.بهره بردیم.خداقوت به تمامی خدمت گذاران سایت🌹🌹🌹🌹🌹

 • حسین دشتی لژیون ششم بوشهر

  درود و خدا قوت به دیده بان بزرگ و محترم کنگره ۶۰ جناب آقای خدامی عزیز همواره و هر روز از شما می آموزم.. امیدوارم همیشه سایه شما بزرگان و اساتید بر سر ما باشد..

 • مســـــــافر مهدی. م. ح. لژیون4بوشهر

  خـــدا قوت به دیده بان محترم آقای خــــدامی.. بسیار روان و پر مفهوم.

 • همسفر حسنانی

  ممنون از شما. بسیار عالی بیان کردید. به نظرم، لژیون قوی لژیونی هستش که از حاشیه به دور باشه و اگر روزی راهنما حضور نداشت، قوی و محکم لژیون را بر پا کنند و به آموزش بپردازند. و مسئله عشق به خدمت در آن لژیون موج بزند

 • علی رحیمی لژیون بیست ودوم شعبه شاداباد

  سلام خدمت آقای خدامی خدا قوت خسته نباشید عالی بود بسیار اموزنده

 • مهدیه همسفرعلی لژیون ۴شادآباد

  خداقوت به آقای خدامی بسیار عالی بود مثل همیشه استفاده کردم

 • ابراهیم لیراوی کمک راهنمای لژیون ۶ تخت جمشید شیراز

  سلام و خدا قوت به اقای خدامی بسیار عالی و پر محتوا و کامل استفاده بردیم و انرژی گرفتیم

 • همسفر زهرا لژیون 21🌹سلمان فارسی

  باعرض سلام و درود فراوان به همه‌ی عزیزان وخدمتگذران کنگره 60. متشکرم از مطالب خوبتون،واقعا عالیه.

 • مسافر اصغر لژیون ششم تخت جمشید شیراز

  با سلام و خدا قوت به همه عزیزان و خادمان زحمت کش کنگره ۶۰، امیدوارم شاهد پیشرفت و توسعه شعب کنگره در کل کشور و سطح استان فارس باشیم

 • فاطمه صالحی نمایندگی ابوریحان

  درود بر شما عالی بود استفاده کردم و کاربردی میکنم🌺🌺 ممنونم ازتون زاویه دیدم رو تغییر دادید⚘⚘ خداقوت بزرگوار خدا رو شکر برای وجود پر خیرتون🌸🌸

 • همسفر فروغ لژیون ۶نمایندگی صالحی

  صحبت هایتان بسیار ارزنده بود ومن هم دوتا ویژگی برای لژیون قوی در نظر دارم علاوه بر گفته های شما:یکی اینکه لژیون قوی باید مانند ید واحده باشد وهمه اعضا به هم در رسیدن به رهایی کمک کنند دوم اینکه به تنها شخص راهنما متکی نباشند وآنقدر عشق در وجودشان باشد که اگر روزی بنا به علتی راهنما نیامد لژیون قوی ومنسجم به راهش ادامه دهد.

 • همسفر زهره ستارخان

  خداقوت به آقای خدامی بسیار عالی و آموزنده بود

 • همسفر بهار صالحی

  مطلبی بسیار آموزنده و زیبا بود خداقوت به استاد ارجمند جناب آقای خدامی پاینده باشید و تولد 20 سال رهایی تان مبارک باشد .

 • مسافر مهدی لژیون 4 شعبه بوشهر

  درود و خداقوت بسیار زیبا بود وانرژی گرفتم.

 • مسافر محمد لژیون چهارم نمایندگی بوشهر

  سلام و درود و خدا قوت محضر جناب آقای خدامی دیده‌بان محترم،مثل همیشه بسیار شیوا و موثر بیان نموده‌اید، از بیانات ارزشمندتان استفاده کرده و لذت بردم،خداوند به شما توفیقات روزافزون و عمر پر برکت، همراه با سعادت و عاقبت به خیری عنایت فرماید.

 • مسافر حسن ِلژیون ۴.شعبه بوشهر

  خدا قوت بسیار عالی بود

 • مسافر علی کمک راهنمای لژیون ویلیام وایت

  باسلام واحترام خدمت استاد محترم آقای علی خدامی. واقعا آموزنده بود مطالبتون ومالامال از انرژی واقعا دست مریزاد

 • همیشه مسافر حجت

  بسیار کاربردی و مثل همیشه روان بود

 • همسفر شهناز لژیون دهم سهروردی محمدیه اصفهان

  خداقوت از مطالب ارزشمندتان بسیاااار اموزش گرفتم و لذت بردم چقدر به دانایی من همسفر اضافه شد و از این بابت بسیار خوشحالم برایتان ارزوی سلامتی و موفقیت دارم 🥀💐💐🌹💐🌹🌹💐💐🌹💐💐💐

 • رضا ل 4بوشهر

  عالی خیلی خوب پر انرژی

 • رضا لژیون چهارم رودهن

  خیلی زیبا و آموزنده بود یکی از ویژگی های لژیون قوی این است که اعضای آن در جلسات عمومی مشارکت کنند و تجربیات خودشان را به اشتراک بگذارند.🌷🌷

 • محمد فرهادی لژیون چهارم بوشهر

  بسیار عالی و آموزنده خدا قوت به آقای خدامی

 • مسافر امید از بوشهر

  خداقوت به شما بسیار زیبا و عالی بود درود بر شما

 • کامران لژیون هفتم شعبه شیراز

  سلام و عرض ادب خدا قوت عالی بود

 • بیژن لژیون ۲۱ عمان سامانی شهرکرد

  بسیارعالی دید بنده را نسبت به لژیون قوی تغییر داد جه خوب آقای خدامی توضیح دادن آموزش گرفتم .

 • مسافر محسن لژیون نهم شعبه سهروردی

  مدیریت زمان و به موقع در کنگره حاضر شدن و با در نظر گرفتن نقطه نظرها و دیدگاههای همه اعضا در پیشبرد اهداف کنگره و خاصت قوی برای تک تک مسافران وهمسفران به جهت گرفتن اموزش و کاربردی کردن انها در راستای اهداف کنگره در کوتاه مدت ودراز مدت

 • مسافر محسن لژیون نهم شعبه سهروردی

  مدیریت زمان و به موقع در کنگره حاضر شدن و با در نظر گرفتن نقطه نظرها و دیدگاههای همه اعضا در پیشبرد اهداف کنگره و خاصت قوی برای تک تک مسافران وهمسفران به جهت گرفتن اموزش و کاربردی کردن انها در راستای اهداف کنگره در کوتاه مدت ودراز مدت

 • همسفر راحله لژیون ۴ شعبه لوئی پاستور

  بسیار عالی بود و خدا قوت خدمت آقای خدامی بزرگوار

 • مریم همسفر میثم لژیون ۱۱ سلمان فارسی

  آقا ما همیشه از صحبت های شما استفاده کردیم خداروشکر عزیزی مثل شما انقدر استوار و قوی آموزش دید که شعبه اصفهان از وجود پر برکتتون آغاز بشه .سپاس بابت همچی و بیستمین سال رهاییتون مبارک

 • تقی توکلی لژیون نهم سهروردی

  سلام خداقوت .ممنون وسپاسگزارم وباعث خوشحالی که عضو کوچکی درکنگره ۶۰ هستم.

 • تقی توکلی لژیون نهم سهروردی

  سلام خداقوت .ممنون وسپاسگزارم وباعث خوشحالی که عضو کوچکی درکنگره ۶۰ هستم.

 • رضا لژیون سوم پاکدشت

  بسای آموزنده بود ممنون از استاد

 • همسفر اعظم.لژیون دهم نمایندگی حر

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای علی خدامی دیده بانی محترم تحقیقات. خداوند به جانتان وعلم شما بزرگوار برکت عطا کند که همواره از صحبت های شما آموزش و انرژی می گیرم. در پناه حق و حمایت استاد سردار بمانید.

 • حسین هستم مسافر ل۵شعبه وحید اندیشه

  سلام خدا قوت به اقای خدامی ...لژیون قوی ...لژیونی است که رهجو بدونه چون چرا به حرف راهنمای خودش گوش کن و در مسیر درمان اجرا نمایید.... تشکر از راهنمای خودم اقای ضیایی بزرگوار و عزیز ..که بین رهجوهای خود فرق نمیگذارد ...ل۵ شعبه وحید اندیشه

 • یداله بیگدلی مسافر لژیون 4شعبه قیدار

  مهندس جان خدا پشت و پناه تون باشد تاعمردارم دعا گوی تان هستم

 • حسین مسافر.سهروردی.ل۱۶

  درود.پاینده بادکنگره۶۰.خیلی ممنون اززحماتتون وسپاسگزاری ازاقای خدامی.

 • همسفر فاطمه کمک راهنما

  خدا قوت آقای خدامی بسیار کامل و آموزنده بود برای من

 • رفعت الله93

  سلام رفعت الله هستم یک مسافر.خدا قوت

 • مسافر حاتم لژیون دوم شعبه تخت جمشید شیراز

  خدا قوت.، بسیار عالی

 • اعظم لژیون ششم‌ صالحی

  خدا قوت

 • مسافر نوشین لژیون یکم

  خداقوت و خسته نباشید خدمت جناب مهندس لژیونی قوی است که همه اعضا با هم همکاری داشته باشند حرمت ها رو رعایت کنن و مشارکت کنن جناب مهندس بسیار ممنونیم باید تشکیل لژیون که ما مسافران دور هم یاد بگیریم و اموزش ببینیم

 • رضارعییت لژیون8آقامحمدرضاکاسپین

  ممنونم استاد عزیز سپاسگذارم از زحمات شما و دیگر عزیزان

 • رضا راد

  خیلی عالی ممنون از آقای خدامی و اعضای سایت🌹🙏

 • حسین لژیون هفتم تخت جمشید شیراز

  باسلام بسیارزیبانکات بسیار ارزنده ای رابیان نموده بودیدمطالب بسیار کامل وقابل درک برای همه عنوان شده بود.قدردان وسپاسگذارزحمات بی دریغ جنابعالی هستیم

 • علی محمد بیات

  علی هستم مسافر شعبه ملایر ممنونم از صحرت های بسیار آموزنده و شیواتون آموزش گرفتم ازتون و سپاسگذارم جناب اقای خدامی عزیز به نظر منم لژیون قوی لژیونی هست که روی سلامت جسم خودشون کار بکنن و اگه اضافه وزن دارن کاهش بدن و اینکه تو لژیون همه اعضا با هم صمیمی باشن و بهم عشق بورزن

 • مهدی سلیمی لژیون یک بوشهر

  سلام خدمت بنیانگزار کنگره ۶۰ واقعأ بزرگترین خدمت را به انسانهایی که در تاریکی بودند انجام دادند عاقبت بخیر شوید

 • مسافر علی علیپور از لژیون اول سهروردی

  سلام بسیار آموزنده و دلنشین خداقوت ب همه خدمتگذاران کنگره

 • همسفرمریم اسماعیلی ل نهم ازقم

  سلام وخداقوت خدمت جناب آقای مهندس وخانواده محترمشون وخداقوت خدمت آقای خدامی

 • علی محمدی _ یزد

  با سلام و عرض خداقوت، بسیار آموزنده بود. به نظر بنده لژیونی قوی است که بتواند در همه جایگاه های خدمتی، خدمتگزار خوب به کنگره تحویل دهد.

 • عباس ابودوله

  عالی بود واقعا استفاده کردم از آموزشهای شما عزیزان

 • همسفر ملیحه شعبه حسنانی

  مثل همیشه عالی بیان کردید.خدا قوت جناب آقای خدامی 💐 یکی دیگر از ویژگی های لژیون قوی این هست که وقت لژیون با خاطره گویی و درد دل به هدر نرود.باز هم از شما و آموزش های نابتون سپاسگزارم 👌❤️

 • همسفر زهرا مسئول سایت نمایندگی حر

  سلام وخداقوت خدمت جناب آقای خدامی بسیارعالی بود

 • مسافرحسین لژیون ۱۶شهرکرد

  سلام،لژیونی قوی هست که راهنمایش ازهمه ی لحاظ قوی باشد.

 • مسافر محمد8

  خداقوت به آقای خدامی، واقعا سپاس گذار خداوند هستم که از آموزش های شما بهره مند شدم، امیدوارم سلامت باشید و به تک تک آرزوها و اهداف تون برسید

 • زهرا همسفر اصغر لژیون هفتم

  سلام و درود خدمت بنیان کنگره آقای مهندس دژاکام وخانواده محترمشان و آقای خدامی

 • مسافرکریم،شعبه خواجو،لژیون ۶

  سلام بسیار عالی،اموزش گرفتم لژیون قوی:راهنما،بایداعضای لژیون بعد از مدتی سفر، به تغدیه سالم و اضافه وزن رهجوها،را گوشزد و به لژیون جونز هدایت بکند

 • همسفر سارا لژیون پنجم عمان سامانی شهرکرد

  درود خدا قوت به شما خدمت گذاران کنگره 60 وخدارو شکر میکنم که در چنین جای قرار گرفتم از اموزش های ارزنده شما عزیزان استفاده میکنم خدا رو هزاران بار شکر شکر شکر به خاطر چنین جای که برای ما فراهم کرده است

 • مسافر مسعود / لژیون 16 اراک

  ممنون از آقای خدامی ؛ از نظر من یکی دیگر از ویژگی های لژیون قوی این میتونه باشه که رهجو برای شروع لژیون خود لحظه شماری کنه و به شوق در لژیون خودش شرکت کنه

 • محسن لژیون هفتم شعبه شیراز

  سلام وخدا قوت خیلی عالی بود💐🌹

 • زهرا همسفر احمدرضا راهنما آقا مهدی زارع لژیون هفتم همسفران راهنما خانم حکمت

  با سلام خدمت دیده بان محترم آقای خدامی و عرض خسته نباشید خدمت شما و همه بزرگواران به نظر من یک لژیون قوی و نیرومند اولین و بارز ترین ویژگی آن پایبند بودن به قوانین و حرمت های کنگره ۶۰ که اگر همه اعضا اعم از رهجو، راهنماو...به قوانین پایبند باشند احترام به ارزش ها احترام به خودمان و بستر آرام و پاک که جناب مهندس برای ما فراهم کردند با توکل به ذات الله همگی به سوی یک مسیر برای رشد و تعالی خودمون و مسافران عزیزمان قدم بر میداریم و در این راه فرمانبرداری و تسلیم صحبت های راهنماهای عزیزمون باشیم و با نوشتن CDو حاضر شدن به موقع در لژیون قوت قلبی باشیم برای راهنماهای عزیزمون که خالصانه تمام عشق و دانش و تجربه خودشون رو در اختیار ما میگذارند در اول و آخر کلام از آقای مهندس و خانواده محترمشان که این بستر رو برای تمام خانواده های گرفتار در تاریکی بنا کردند تا ما هم روشنایی ها رو تجربه کنیم و به آرامش برسیم کمال تشکر رو دارم سلامتی و عمر با عزت شما آرزوی قلبی ماست خدا قوت هم میگم به همه عزیزان در سایت کنگره ۶۰

 • همسفر اعظم لوژیون هفتم شیخ بهایی

  باسلام خیلی خداقوت میگم خدمت همه عزیزان واز خداوند عمر باعزت برای اقای مهندس وخانواده محترمشون خاهانم با تشکر از خدمتگزاران در قسمت سایت

 • ندا لژیون۷ شیخ بهاریی

  انشاله ماهم یکی از لژیون های قوی هستیم باسپاس از جناب مهندس و خانواده محترمشون

 • همسفر رضا نمایندگی صائب تبریزی

  با سلام و خدا ق.ت به جناب خدامی عالی و زیبا بیان فرمودن.

 • علیرضا علی بخشی

  سلام باتبریک بیستمین سال رهایی استاد ارجمند جناب خدامی ازمطالب آموزنده شمالذت بردیم بنظربنده وباتعریف جناب مهندس ازید واحده لژیون قوی لژیونی است که مانند یدواحده عمل نمایند یک فرمانده قوی- افرادگوش به فرمان - وهدف مشترک

 • مسافر محمد جمشیدی شعبه ملا صدرا

  با سلام خسته نباشید مطالب بسیار آموزنده بود .سپاسگزارم

 • همسفر بهجت شعبه ابن سینا

  سلام وخداقوت به همه خدمتگزاران کنگره ۶۰ ،انشاءلله بازتاب اجر خدمتهای صادقانه خود را در زندگیتون شاهد باشید🌹❤

 • محمد موسوی از لژیون نهم کرج

  خدا قوت

 • حسن تمنانلو راهنمای تازه واردین

  سلام و عرض ادب مثل همیشه بی نقص وعالی بود ولذت بردم انشالله همیشه مستدام وبرقرار باشید

 • مسافر محسن لژیون چهارشعبه بویین ومیاندشت

  با سلام خدمت زحمتکشان وعزیزان به فرموده علی اقا خدامی من نظرم رو میگم .به نظر من تعداد بازدبد کنندگان از سایت هم میتونه جزو خصوصیات یک لژیون قوی باشه چون تشکر کردن رو به ما اموزس میده از کسانی که خیلی زحمت میکشند اما دیده نمیشوند

 • مسافر محسن لژیون چهارم شعبه بویین میاندشت

  با سلام بسیار جامع وکامل بود لذت بردم خیلی اموزنده بود خدا قوت خدمت شما وکلیه عزیزان خدمتگذار

 • داریوش حاتمی لژیون 1

  سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان موفق وپیروز باشید

 • مسافر جواد موشانی لژیون۲زالپارس

  خداقوت خیلی عالی و اموزنده بود.ممنون

 • مصطفی یک از شعبه پرستار

  باسلام خدمت جناب آقای خدامی عزیز متن‌های شما خیلی آموزنده هست.من همیشه از خوندن متن شما واقعاً آموزش میگیرم امیدوارم که سالم و تندرست باشید

 • همسفر نجمه لژیون هفتم شیخ بهایی

  با سلام خدمت دیده بان محترم جناب آقای خدامی بزرگوار واقعا ً نمی دانم با چه زبانی از زحمات شما تشکر و قدرانی کنم دست تک تک شما بزرگواران را می بوسم و واقعاً من همسفر از درایت و مهربانی و بخشندگی و گذشت شما الگو و درس می گیریم و می توانم بگویم لژیونی قوی خواهد بود که منابع آموزشی در آن کار شود و رهجویان آن فرمانبردار باشند . سپاس بیکران از جناب آقای مهندس از خداوند برای ایشان سلامتی وطول عمر با عزت را خواستا م و خداقوت به عزیزان در قسمت سایت کنگره ۶۰

 • همسفر رقیه علیزاده لژیون ۷ نمایندگی پاکدشت

  بسیارعالی و کامل خداقوت

 • همسفر فهیمه رهجو لژیون دوم سبزوار

  خدا قوت عرض میکنم خدمت تمامی خدمت گذاران کنگره 60 که برای داشتن لژیونی قوی تلاش میفرمایند

 • سمیرا لژیون هفتم شعبه پاکدشت

  بسیار عالی و آموزنده بود.خداقوت .

 • همسفر فاطمه کمک راهنما لژیون ۷ از پاکدشت

  سلام و خداقوت بسیار عالی و دل نشین بود ممنون

 • مسافر محسن ل۴ عمان سامانی

  خدا قوت خدمت اقای خدامی دیده بان محترم و ارزوی سلامتی برای بنیان کنگره و خدمتگزاران

 • ارش

  سلام مسافر ارش لژون چرمهین عرض خدا قوت خدمت تمام خدمت گذاران لژون چرمهین وعزیزان سایت مطالب اموزنده ‌مفید بود استفاده کردیم

 • رضا لژیون چهارم شعبه رودهن

  عالی بود 🌷🌷

 • همسفرلیلا مرزبان شعبه آزادی

  با سلام وخداقوت خدمت آقای خدامی بسیار عالی وکامل بیان نمودید،بهره بردم.خداقوت به تمامی خدمت گذاران سایت❤❤❤

 • محمد ل۱۵

  پاینده باشید استاد و تبریک میگم بیستمین سال آزادییتان را

 • مسافر احمدرضا ل ۷ خواجو

  سلام خدا قوت میگم به آقای خدامی عزیز برای بیان این نکات مهم و در سفر اول خیلی میتونه به من کمک کنه 🌺🌺بسیار عالی بود واقعا آموزش گرفتم و همه نکات برای من آموزش داشت . به همه عزیزان فعال در سایت هم خدا قوت میگم و ممنونم💖💖💖💖

 • همسفرمژگان لژیون سوم شعبه چالوس

  خداقوت استاد آموزش گرفتم و در تعالی اهداف کنگره ۶۰ تمام تلاش خودم را خواهم کرد.

 • شاهین لژیون 4 شهرکرد

  سلام وخدا قوت بسیار عالی بود وبه من هم مسیر حرکت را نشان داد هم مسئولیتم را نسبت به لژیون دو چندان کرد متشکرم

 • مجتبی ایرانپور.لژیون پنجم شاداباد

  خداقوت. وتبریک بیستمین سال رهاییتان. همه موارد عالی و آموزنده بود.

 • همسفر سادات از لژیون یک شهرضا

  خدا قوت، مطالب پر محتوا و آموزنده بود.امید وارم که به حال خوش و تعادل در زندگی برسیم👌👌🌹🌹🌹

 • هم سفر فرحناز از اصفهان

  بسیار عالی و آموزنده بود درود و سپاس خدمت دیده بان محترم آقای علی خدامی . ویژه گی دیگر لژیون قوی : آمار خرید از نشریات است .

 • همسفرسمیه شعبه بویین میاندشت

  سلام وخداقوت به آقای خدامی ،خیلی مطلب عالی وآموزنده بود ممنون وخدا قوت به همه عزیزان خدمتگزار در کنگره ۶۰

 • مسافرابوذرلژیون یکم نجف آباد

  باعرض سلام وخداقوت خدمت تمامی عضای کنگره 60. ویک خداقوت،تشکروسپاس ویژه خدمت جناب مهندس که باتفکرعظیم ودوراندیشه شان این بستر را فراهم نمودن تابرای چگونه زیستن درآن آموزش بگیرم وبه درمان برسیم،وهمچنین دیدبانهای محترم که باجان فشانیهای بی دریغشون ستونهای این عمل عظیم وخداپسندانه اند.دست مریضی. یک تشکرم ازراهنمای صبورم آقا محمد (خدمت دیده بان بزرگوار جناب خدامی وخانواده محترمشان،بنیان کنگره60،وتمامی عضای کنگره60بیستمین سال رهایی ازاین آتش ویرانگرراتبریک وتهنیت میگویم) (به امیدروزهای پربرکت وپرازلبخندبرای ایشان وخانواده محترمشان.)

 • مسافر مهرداد لژیون ۶ شفا

  سلام و خدا قوت ..ماشاالله....خدا قوت به سایت زحمتکش شعبه

 • مسافر توحید

  خداقوت

 • حبیب ،لژیون 17

  خیلی عالی بود،انشااله بتوانیم تمام این ویژگیهایی که یک رهجو داشته باشد تا لژیونش قوی شود را در خود تقویت کنیم

 • مسافر رضا لژیون نهم شعبه پروین اعتصامی اراک

  سلام و عرض ادب بسیار آموزنده و جامع وکامل بود خدا قوت موفق و پیروز باشید

 • همسفر

  با عرض سلام خدمت آقای خدامی دیده بان محترم و خداقوت به شما خدمتگزار صدیق کنگره ۶۰، بسیار از زحمات بی وقفه شما متشکرم طبق صحبتهای روز چهارشنبه آقای مهندس لژیون قوی لژیونی هست که روی سلامت جسم خودشون هم کار می کنند و اضافه وزن اگر دارند کاهش می دهند و به نظر من لژیون قوی لژیونی هم میتونه باشه که مطالب سایت را مطالعه میکنه کامنت هم بگذاره و اینکه بداند بازدید از سایت خودش یک هدف برای رشد و توسعه کنگره ۶۰ هست و برای به روز بودن نیاز هست مطالب سایت را هم مطالعه کنیم. ممنون از خدمتگزاران کنگره۶۰

 • همسفر

  با عرض سلام خدمت آقای خدامی دیده بان محترم و خداقوت به شما خدمتگزار صدیق کنگره ۶۰، بسیار از زحمات بی وقفه شما متشکرم طبق صحبتهای روز چهارشنبه آقای مهندس لژیون قوی لژیونی هست که روی سلامت جسم خودشون هم کار می کنند و اضافه وزن اگر دارند کاهش می دهند و به نظر من لژیون قوی لژیونی هم میتونه باشه که مطالب سایت را مطالعه میکنه کامنت هم بگذاره و اینکه بداند بازدید از سایت خودش یک هدف برای رشد و توسعه کنگره ۶۰ هست و برای به روز بودن نیاز هست مطالب سایت را هم مطالعه کنیم. ممنون از خدمتگزاران کنگره۶۰

 • همسفر

  با عرض سلام خدمت آقای خدامی دیده بان محترم و خداقوت به شما خدمتگزار صدیق کنگره ۶۰، بسیار از زحمات بی وقفه شما متشکرم طبق صحبتهای روز چهارشنبه آقای مهندس لژیون قوی لژیونی هست که روی سلامت جسم خودشون هم کار می کنند و اضافه وزن اگر دارند کاهش می دهند و به نظر من لژیون قوی لژیونی هم میتونه باشه که مطالب سایت را مطالعه میکنه کامنت هم بگذاره و اینکه بداند بازدید از سایت خودش یک هدف برای رشد و توسعه کنگره ۶۰ هست و برای به روز بودن نیاز هست مطالب سایت را هم مطالعه کنیم. ممنون از خدمتگزاران کنگره۶۰

 • مسافرحسن‌لژیون‌۲شفامشهد

  خداقوت‌خدمت‌دیدبان‌محترم‌آقای‌خدامی بسیارجامعه‌وپرمحتوابود

 • مسافر علی نمایندگی گرگان

  خیلی سپاسگزارم

 • همسفر عزت لژیون پنجم شعبه نیک اباد

  باعرض سلام وخدا قوت خدمت دیده بانان محترم بسیار مطالب آموزنده وپر بار بود .موفق باشید

 • همسفر مهدی،صائب تبریزی

  جناب آقای خدامی ، دیدبان محترم 20 سال رهایی تان مبارک باد 🎉🎉🎊 ممنون بابت مطالب مفیدتون در مورد دستور جلسات 🙏🌺🌷🌹

 • مصطفی صانعی لژیون۱۶فردوسی مشهد

  بسیار عالی.👍👌. استفاده کردم. سپاسگزارم 🙏😍. خداقوت به خدمتگزاران راستین. یاحق . به نظرمن یکی دیگه از ویژگیهای لژیون قوی اینه که افراد لژیون مثل یک خانواده واقعی به همدیگه عشق بورزند و دلسوز هم باشند و یاری رسان یکدیگر باشند.

 • همسفر آسیه لژیون پنجم ملاصدرا

  درود و خداقوت به جناب آقای خدامی بزرگوار. بسبار عالی بود. سپاس که مطالب را به راحتی در اختیار ما قرار میدید تا آموزش بگیریم. 👏👏👏🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • مسافر مجید ل سوم شعبه2 قم

  سلام و درود و خداقوت خدمت جناب آقای مهندس دژاکام بزرگوارو تمام خدمتگزاران کنگره60. درود و سپاس از دیدبان محترم آقای خدامی بابت توضیح کامل در باب دستور جلسه این هفته.سپاس سپاس سپاس. امیدوارم آرزوی قلبی آقای مهندس هرچه زودتر برابرده و کنگره60 جهانی شود. به امید روز افزون لبخندهای آقای مهندس.آمین

 • همسفر زهرا از نمایندگی سهروردی

  خدا قوت خدمت تمامی خدمتکزاران محترم

 • احمد خراسانی مسافر لژیون ۹ شفا مشهد

  استفاده کردم.....و مطمعنا یکی از لژیون های قوی کنگره ۶۰....لژیون ۹ نمایندگی شفا مشهد میباشد که جای تشکر از استاد راهنما رسول بختیاری و گروه مرزبانی و همچنین ایجنت محترم جناب آزادواری را دارد 🙏💯😊💥

 • محمدصالح ازشعبه کرمانشاه

  واقعا دستورجلسه زیبایی است ازتمام خدمتگذاران متشکریم

 • مسافر سعید ن ل4شفا

  سلام و خدا قوت میگم بهتون و مطالب بسیار عالی و آموزنده بود ممنون🌹

 • سعید هستم مسافر لژیون ۱۴ شعبه شفا مشهد

  سلام بر بنیان گذار کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس حسین دژاکام. خدا قوت و خسته نباشید.و خسته نباشید به راهنمای توانمندم اقای امید اشرفیون.

 • محرم لژیون سوم شعبه کاسپین

  سلام خداقوت خیلی عالی بود👌

 • مهدیار ل 18فردوسی مشهد

  سلام و عرض خدا قوت مطالب اموزنده و یاداوری کننده ای رو بیان کردید.تشکر از زحمات همه عزیزان

 • مسافر اکبر لژیون6 پرستار

  چند وقتی جای نوشتار های آقای خدامی درباره دستورجلسات خالی بود ، سپاس از ایشان بابت ارائه مطالب آموزنده ؛

 • مسافر حسین نعیمی لژیون ۱۴ شفا

  درود بر تمامی خدمتگذاران کنگره ۶۰ مطالب آموزنده بود

 • مسافر وحید لژیون ۲۳ فردوسی

  سلام و درود و سپاس فراوان بسیار عالیی ، خداقوت

 • مسافر علیرضا ل14شفا مشهد

  درودوسلام بربنیان کنگره60وخدمتگزاران کنگره وخداقوت وخسته نباشیدبه آقای خدامی عزیز...مطالب، بسیارآموزنده وعالی بود...باآرزوی موفقیت برای تمامی دوستان...یا حق

 • مسافر قاسم لژیون 5

  سلام خیلی ممنون از مطالب مفید و اموزنده خسته نباشید 🌹🌹🌹

 • مسافر حسین قائمی لژیون ۱۴شفا

  سلام و درود به بنیان کنگره جناب مهندس عزیز و خدمتگذارانی چون آقای خدامی که اولین یاران مهندس بودن و هستن که کنگره به این عظمت رسیده است ، از مهندس عزیز و شما و همه یاران اولیه جناب مهندس تشکر میکنم و برایشان عمری طولانی از خداوند خواستارم 💕💕💕

 • رضا افشاری لژیون یکم ملایر

  سلام و عرض ادب خدمت دیدبان محترم آقای خدامی،ابتدا تولد بیست سال رهایی شما را به خودتون خانواده محترمتان ، همه اعضای کنگره 60 ودر رأس به بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس عزیز تبریک میگم بهترین خواسته ها رو از خداوند متعال برای شما دارم ممنونم بابت تمام زحماتی که میکشید مثل همیشه عالی بود 🙏🙏🙏🙏

 • محسن فرشچیان

  خدا قوت بسیار عالی بود 👏👏👏⚘⚘⚘

 • جواد فروتن ل ۱۸ شفا

  بسیار عالی مثل همیشه،خداقوت

 • مسافرسعیدحسینی ل۴شفامشهد

  سلام وعرض ادب بسیار عالی انشالله همچنان در پیشرو اهدافشان موفق پیروز سربلند باشند

 • نرگس از لژیون یکم شعبه پرستار

  سلام وخداقوت بسیار عالی بود ممنون از رابطین وبلاگ

 • همسفر ناهید نمایندگی گلپایگان

  باسلام و خداقوت.مطالب خیلی آموزنده بود.استفاده کردیم .ممنون

 • هاشمی لژیون 7شعبه ستارخان

  خداقوت عزیزان