English Version
English

از همسو شدن تا پرواز کردن

از همسو شدن تا پرواز کردن

به بهانه دستور جلسه این هفته کنگره 60 گفتگویی را با همسفر اکرم، ایجنت محترم همسفران نمایندگی رودکی انجام داده‌ایم. همسفر اکرم در سال 1390 به منظور درمان اعتیاد همسرشان وارد کنگره 60 در نمایندگی شادآباد شدند. از همان ابتدا با دیدن خدمتگزارانی که مشتاقانه خدمت می‌کردند، شوق خدمت در ایشان هم شکل گرفت و به همین دلیل بعد از مدت کوتاهی وارد عرصه خدمت در وبلاگ و سایت شدند. وبلاگ بخش همسفران شادآباد توسط ایشان راه‌اندازی شد و سپس به عنوان مدیر وبلاگ شادآباد انتخاب شدند. پس از دریافت شال کمک راهنمایی، به منظور راه‌اندازی بخش همسفران نمایندگی شهرقدس این شهر را به عنوان محل خدمتشان برگزیدند. وبلاگ بخش مسافران و همسفران رودکی نیز توسط ایشان شکل گرفت. به گفته ایجنت همسفران رودکی، خدمت در سایت اصلی کنگره 60 از خدماتی است که بیشترین تأثیر را بر ایشان داشته است. همسفر اکرم در طول چهار سال خدمت کمک راهنمایی بیش از 16 کمک‌راهنما و راهنمای تازه‌وارد پرورش داده‌اند. بر آن شدیم با توجه به پیشینه خدمتی ایشان در نمایندگی رودکی، ضمن گفتگویی که با ایشان داریم از تجربیاتشان استفاده کنیم.

با عرض سلام و تشکر از شما بابت اینکه قبول کردید در این گفتگو شرکت کنید. همان‌طور که می‌دانید دستور جلسه «ویژگی‌های یک لژیون قوی چیست» برای نخستین بار در دستور جلسات سالانه گنجانده شده است، به نظر شما دلیل اهمیت این دستور جلسه چه می‌تواند باشد؟
سلام و عرض خدا قوت به شما و سایر دوستان خدمتگزار در سایت. به نظرم قرار دادن این دستور جلسه بین دستور جلسات سالیانه کنگره 60 به عمق تفکرات سازنده و حرکت رو به جلوی کنگره 60 برمی‌گردد. لزوم این دستور جلسه به دلیل تعدّد راهنمایان و لژیون‌های کنگره 60 است. وقتی در طول هفته در خصوص یک دستور جلسه بحث و تبادل‌نظر می‌شود و ما با انواع نقطه نظرات در قالب مشارکت‌های گفتاری و نوشتاری مواجه می‌شویم، طبیعتاً توجه ما به آن موضوع جلب می‌شود. این شیوه آموزشی و پرورشی کنگره 60 است که در خصوص یک موضوع اطلاعاتی را بگیریم، تحلیل کنیم و در نهایت به یک نتیجه‌گیری برسیم. من به سخنان مهندس در روز چهارشنبه استناد می‌کنم که لژیون در کنگره 60 مثل کلاس‌های آموزشی دانشگاه است. همان‌طور که در دانشگاه دانشجویان به دنبال کسب علم و دانش‌اند و اساس و پایه فعالیت دانشگاه بر روی محور تعلیم و تعلم است؛ در کنگره هم اساس کار لژیون‌ها بر پایه یادگیری و کسب دانش است. با بحث و تبادل‌نظر در خصوص این دستور جلسه، همه اعضا روی این موضوع متمرکز می‌شوند. ببینید قرار است که ما در کنگره 60 با زحمت و تلاش بهترین برداشت‌ها را برای خودمان داشته باشیم. همه ما برای حضور در کنگره وقت و انرژی می‌گذاریم، باید این وقت و انرژی برای ما بازخورد داشته باشد، این بخش قضیه به عملکرد لژیون‌ها برمی‌گردد. در لژیون است که افراد آموزش‌ها را دریافت می‌کنند و راه کاربردی کردن آن‌ها را یاد می‌گیرند. اگر یک لژیون قوی باشد، بیشترین بازدهی را دارد و همین باعث می‌شود تا حال اعضای لژیون خوب باشد. خوب بودن حال اعضا یعنی بالا رفتن راندمان عملکرد نمایندگی.

از نظر شما ویژگی‌های یک لژیون قوی چیست؟
در جزوات کنگره 60 ویژگی‌های یک لژیون قوی مشخص شده است. لژیون قوی بایستی در چارچوب قوانین و حرمت‌های کنگره 60 حرکت کند و اساس آموزش‌های خود را بر مبنای منابع کنگره 60 قرار دهد. خوشبختانه وفور منابع در کنگره 60 به حدی است که کاملاً سلایق و خواسته‌های افراد با خصوصیات و سطح دانش مختلف را در برمی‌گیرد. بررسی موشکافانه این مطالب باعث می‌شود که عزم انسان جزم شود تا از ژرف‌ترین مشکلات و موانع عبور کند. به اعتقاد من، لژیون قوی همه تمرکز خود را در همین جهت قرار می‌دهد. شاید در ابتدای کار، یک تازه‌وارد مایل باشد که از مشکلات و مصائب خود بگوید؛ اما اگر خط فکری و مسیر حرکت لژیون درست باشد، رهجوی تازه‌وارد هم خودش را با این حرکت همسو می‌کند. راز موفقیت یک لژیون، تبعیت از آموزش‌های کنگره 60 است. اگر یک راهنما در لژیون خود، خط‌مشی را بر مبنای همین اصل قرار دهد و با چاشنی محبت با اعضای لژیون ارتباط سازنده برقرار کند، بدون شک به موفقیت می‌رسد و این می‌شود همان مفهوم لژیون قوی و موفق. اعضای یک لژیون قوی از همان ابتدا سر تسلیم در برابر اصول تعیین شده کنگره 60 فرود می‌آورند. نکته دیگر این‌که «وقت طلاست» و ارزش این گنج گران‌بها را باید دانست. یک لژیون قوی حتماً به این عامل توجه ویژه‌ای دارد و از لحظه‌لحظه زمان لژیون نهایت استفاده را می‌کند. این پویایی، راز نشاط یک لژیون است و این حس نشاط انرژی مضاعفی را به اعضای لژیون می‌دهد.تعداد رهایی‌ها و حضور رهجویانتان در جایگاه‌های خدمتی، نشان از عملکرد سالم شما در این سال‌ها دارد؛ چه چیزی را دلیل این موفقیت می‌دانید؟
به نظر من یک راهنما آنچه را که از الگوها و اساتید خود یاد گرفته است بایستی در لژیون خود به کار ببرد، ضمن اینکه با توجه به پیشرفت فنّاوری سعی کند تا همگام با آن پیش برود. ما در کنگره 60 اساتیدی مثل آقای مهندس و استاد امین داریم که در خصوص همه ابعاد زندگی صحبت کرده‌اند؛ کمک راهنمایی که به صورت کاربردی مفاهیم را در اختیار اعضای لژیون قرار دهد، بدون شک شاهد این خواهد بود که لژیونش روز به روز حرکت منسجم‌تری دارد. از طرفی من از الگوهای بی‌نظیر کنگره یاد گرفتم برای اینکه بتوانم تأثیرگذار باشم، باید سعی کنم که رهجوها مرا به عنوان یک الگو بپذیرند. این کار با حرکت‌های آنی و سطحی امکان‌پذیر نیست. اگر توانستم آموزه‌ها را در خانواده و اجتماع به کار ببندم و روند حرکتی‌ام را آگاهانه پیش ببرم، می‌توانم در لژیون خود موفق شوم. «کار نیکو کردن از پر کردن است». برای داشتن یک لژیون قوی و کارآمد بایستی راهنما انرژی لازم را داشته باشد؛ به تعبیری باید خستگی‌ناپذیر باشد. در این زمینه ما یک نقشه بسیار دقیق و حساب‌شده در کنگره 60 داریم و آن هم کتاب وادی عشق است؛ اگر یک راهنما از وادی اول شروع کند و قدم‌به‌قدم با اعضای لژیون تا وادی چهارده پیش برود، قطعاً می‌تواند شاهد داشتن یک لژیون قوی باشد.

یک رهجو چه میزان در موفقیت یک لژیون نقش دارد؟ و چه وظایفی در این زمینه خواهد داشت؟
طبق فرموده مهندس دژاکام رهجو یکی از سه ضلع مثلثی را تشکیل می‌دهد که اضلاع دیگر آن شامل راهنما و شرایط است. رهجو به عنوان یکی از ساختارهای اساسی لژیون می‌تواند نقش بسیار مؤثری داشته باشد. رهجویی که بتواند خودش را با شرایط کنگره و لژیون وفق دهد و بعد با حرکت لژیون همسو بشود، می‌تواند خیلی زود پرواز کردن را یاد بگیرد. شاید در شروع کار کمی سخت به نظر برسد، اینکه رهجو باید مرتباً دنبال مطالب آموزشی باشد، باید بنویسد، بخواند  و مشارکت کند و ده‌ها وظیفه دیگر که پیش از این در زندگی‌اش آن‌ها را انجام نمی‌داد؛ اما رعایت همین موارد به او کمک می‌کند که به هدفش نزدیک‌تر شود و از طرف دیگر کمک می‌کند تا فضای لژیون سالم‌تر و پویاتر بشود.

زمانی که در جایگاه کمک‌راهنما لژیون تشکیل دادید چه برنامه‌ای را برای لژیونتان در نظر گرفتید؟ زمان تحویل لژیون چقدر به هدفی که روزهای اول داشتید، نزدیک شدید؟
من مدتی قبل از تشکیل لژیون روزانه چندین سی دی گوش می‌کردم تا همه مطالب مجدداً در ذهنم تداعی شود. گاهی خودم را به جای رهجو می‌گذاشتم و سعی می‌کردم تا از دیدگاه یک رهجو به مطالب سی‌دی توجه کنم و سؤالاتی را که ممکن است از جانب او مطرح شود پاسخ بدهم. همه تلاشم این بود که به عنوان کسی وارد لژیون شوم که سطح دانش کنگره‌ای او قابل‌قبول است. هدفم این بود که مورد پذیرش اعضای لژیون قرار بگیرم. چه از نظر علم کنگره و چه از نظر ارتباط حسی و قلبی. به لطف خداوند در زمان تحویل لژیون تا حد زیادی به اهدافم نزدیک شدم و آسوده‌خاطر بودم که نسبتاً توانستم به انسان‌هایی از جنس خودم کمک کنم و از نظر آگاهی هم تا حدی با نقطه آغازین تفاوت داشته باشم.

پیشکسوتان کنگره گنجینه‌ای از تجربیات هستند، در این خصوص به کمک ‌راهنمایانی که به تازگی در این جایگاه قرار گرفته ‌اند، چه راهنمایی می ‌کنید؟
کمک راهنما در این مسیر هر چه که از عشق و محبت و انرژی هزینه کند، صدها برابر به او برگشت داده می‌شود و اینکه حساب کمک‌راهنما یا هر خدمتگزار دیگری با عشق است نه با معشوق. گاهی ممکن است در مسیر موانعی باشد، اما باور و ایمان باعث می‌شود تا همچنان به راهش ادامه دهد تا زمانی که فرمان ترخیص صادر شود.

برای اینکه فردی در جایگاه کمک‌راهنمایی موفق باشد، بایستی از چه زمانی شروع به برنامه‌ریزی کند و چه آموزش‌هایی را باید کاربردی کند؟
من فکر می‌کنم یکی از نکات کلیدی این است که یک راهنما هرگز نباید به تعداد رهجوها توجه کند؛ چون توجه به کمیت باعث از بین رفتن کیفیت می‌شود. از همان روز اول تشکیل لژیون برنامه‌ریزی را با دقت و نظم پیش ببرد. همه آموزش‌های کنگره 60 بایستی برای راهنما جنبه کاربردی داشته باشد. به اعتقاد من تفکر و اندیشه یک کمک راهنما باید این‌طور باشد که بیشترین آموزش به شخص خودش داده می‌شود. هر فکر، هر گفتار و هر عملی بازخوردش به خود اوست و قطعاً تابع قانون «فمن یعمل مثقال ذره خیره یره» است.

این جایگاه برای شما چه آموزش‌هایی را در برداشت؟
آموزش‌هایی که شاید هرگز در هیچ کجای دنیا نصیبم نمی‌شد و اگر به روز اول تشکیل لژیون برگردم باز هم همین مسیر را با اطمینان خاطر طی می‌کنم. بسیار مؤثر، بسیار عمیق و بسیار ارزشمند. در جایگاه کمک راهنمایی شما مربی‌ای هستید که خودتان در حال آموختنید. هر نکته‌ای که به اعضای لژیون آموزش می‌دهید، در واقع  همان را به خودتان متذکر می‌شوید. این شیوه یادگیری بی‌نظیر است و در هیچ کجا نمی‌توانید تجربه کنید.

از اینکه دعوت مرا برای انجام این مصاحبه پذیرفتید و وقت با‌ارزشتان را در اختیارم قرار دادید از شما سپاسگزارم، در پایان اگر نکته و سخنی دارید بفرمایید.
سپاس از بنیان کنگره 60 و همچنین سپاس از راهنمای عزیزم خانم آرزو،تشکر می کنم از خانواده‌ام. به شما و سایر دوستان خدا قوت می‌گویم.

ویرایش:همسفر پریسا لژیون سوم

عکاس:همسفر فاطمه لژیون چهارم

ارسال مطلب:همسفر پریسا لژیون چهارم

همسفران نمایندگی رودکی

ویژه ها

دیدگاه شما

54 دیدگاه

 • همسفر نیلوفر از لژیون هشتم

  سلام و خداقوت به شما خانم اکرم عزیز بسیار عالی بود، صحبت های شما بینظیر هست و امیدوارم موفق باشید.

 • همسفرلژیون یکم رودکی

  خانوم اکرم عزیز از وقتی وارد شعبه رودکی شدین انرژی در شعبه موج میزند من یکسفر اولی هستم وشما برای من الگوی هستید که امید میدهد انشالا خداکمکم کند مثل شماباشم

 • معصومه هستم همسفر صفدر لژيون نهم

  سلام و خدا قوت به همه ي عزيزان اميدوارم كه هميشه بدرخشيد خانم اكرم ايجنت عزيز شما باعث افتخار ما هستين شما يك شيرزن واقعي هستين و من ميبينم كه چقدر عالي همه چيزرو برگزار ميكنيد🌹وخانم پريسا كه خيلي خوش اخلاق هستين 🌹

 • زهرا بدرلو

  خداقوت خدمت شما خانم اکرم عزیز صحبت هاتون بسیار موثر و مفید بودن انشالله بازتاب تمامی خدمت هاتون رو در زندگیتون ببینید

 • حلیمه جعفربیگی

  سلام خدا قوت به سرکار خانم اکرم ایجنت محترم همسفران شعبه رودکی ،مطالبتان بسیار عالی و آموزنده بودندوخوشحالیم که در کنار شما آموزش ها را تکمیل خواهیم کردوخدا قوت به تمام خدمتگزاران در سایت🌺🌹🌺🌹

 • همسفر خدیجه :لژیون 7شعبه رودکی

  با عرض سلام و ادب خدا قوت میگم به ایجنت محترم شعبه رودکی سرکار خانوم اکرم بزرگوار از فرمایشات شما لذت بردم و وجود با عشق و محبت شما مایه برکت و دلگرمی تک تک ماست بنده بهترین هارو براتون ارزومندم 🌷🌷🌷🌷🌷🌷

 • زهرانعمتی

  سلام خداقوت سپاس فراوان ازکنک راهنمای کمک راهنمای گرانقدرم بعدازخواندن مطالب بالا به فرمایش کمک راهنمای خودم خانم فاطمه راجب به خانم اکرم به یقین نسبی رسیدم

 • فهیمه رهجو لژیون دوم سبزوار

  خیلی حالم خوب میشه وقتی خانم های عزیزی چون خانم اکرم رو میبینم که بی دریغ در حال خدمت هستند. خدا قوت به تمامی خدمتگذاران کنگره 60

 • همسفرپروانه از لژیون ۵

  سلام وخداقوت به کمک راهنمای عزیز وایجنت محترم سرکار خانم اکرم مصاحبه بسیار آموزنده ای بود

 • همسفر شهره لژیون پنجم

  خداقوت به سرکار خانم اکرم بزرگوار، ایجنت محترم همسفران شعبه رودکی. بزرگ ترین آموزشی که از شما گرفتم، اصلاح و تغییر عادات اشتباه بوده. امیدوارم تمامی عشق سبز و بی منت شما در طول خدماتتون، در زندگیتون جاری باشه و همیشه حال دلتون خوش باشه. خدا رو هم شاکرم که در زمان خدمت شما و تحت آموزش شما هستم. خداقوت به همه اعضای کنگره ۶۰

 • توران همسفر میلاد شعبه رودکی

  سلام خدمت خانم اکرم عزیزم ، من همیشه سپاسگذار شما هستم ، صحبت های شما رو همیشه به خاطر میارم و چقدر شیرین هستند ، خدارو شکر میکنم با کنگره ، جناب مهندس ،شما و همه دوستانم هم مسیر شدم ، انشالله خداوند توفیق خدمت در کنگره رو به من هم بدهد .🌹🌹🌹🌹

 • مریم سادات همسفرلژیون ۲۰ آکادمی

  سلام من به همه شما همسفران شعبه رودکی ، وتشکر ویژه دارم از اعضا سایت نمایندگی رودکی بابت تهیه این گزارش زیبا وآموزنده ؛ خدا قوت به شما میگویم خانم اکرم انشالله برکات خدماتی که برای اعضای کنگره ۶۰ انجام داده اید در زندگی شما ساری وجاری باشد.

 • همسفر المیرا (لژیون پنجم )

  عرض سلام و خدا قوت به ایجنت محترم خانم اکرم عزیز ،بسیار مصاحبه آموزنده ای بود ،ممنون از شما بابت خدمت سبزتان در شعبه رودکی انشالله پایدار باشید.

 • همسفر سمیه از لژیون دوازدهم

  خدا قوت به کمک راهنمای عزیز سر کار خانم اکرم همیشه سلامت و پایدار باشید..

 • همسفر لیلا محمدی لژیون ۱۴ شعبه رودکی

  عرض سلام و خدا قوت دارم خدمت خانم اکرم عزیز.از مصاحبه تون خیلی لذت بردم بسیار عالی بود و آموزنده. آرزوی سلامتی دارم براتون.🌹🌹

 • همسفرزهره بهرامی لژیون سوم

  خداقوت عرض میکنم خدمت خانم اکرم عزیزم ایجنت محترم شعبه رودکی. استادعزیزم:من با شمایادگرفتم که چگونه زنده باشم وچگونه زندگی کنم بابت تمام زحماتتان سپاسگزارم. مثل همیشه از صحبتهای شما بسیاراموختم و انرژی گرفتم.خیلی دوستتون دارم وبهترینها رو براتون ارزو میکنم❤❤❤🌹🌹🌹

 • ابتهال همسفر جمیل لژیون 14

  سلام خدا قوت به همه مثل همیشه مطالب عالی وبی نظیر ان شاء الله تنتون سلامت وعاقبت بخیر باشید 🌹🌹🌹🌹

 • همسفر اعظم ( لژیون پنجم )

  درود و خداقوت حضور ایجنت محترم همسفران شعبه رودکی ، مصاحبه ی شما را مطالعه کردم و از هر کلمه اش آموزش و درس گرفتم . از انرژی و عشق بینظیرتان در جهت اداره ی شعبه رودکی و عملکرد والایتان سپاسگزارم 🙏 ان شاالله با حضور پُربرکت شما در کنار همدیگر بتوانیم شعبه ای پویا با راندمان بالا را داشته باشیم 🙏🌹💚 خداقوت حضور خدمتگزاران سایت 🌷🌻

 • کمک راهنما ساره شاهقلی از شعبه رودکی

  درود و خدا قوت به شما خانم اکرم عزیز، عالی بود. خدا قوت به شما اعضای فعال سایت 👏👏🧡🧡

 • همسفر محبوبه..لژیون 4..شعبه رودکی

  در سرزمین خاطره ها آنان که خوبند همیشه سبزند و آنان که محبت ها ودوستی ها را بر قلبشان برافراشتند همیشه به یاد میماند..سلام ودرود به سر کار خانم اکرم ایجنت محترم شعبه رودکی ..من به شخصه از مصاحبه شما لدت بردم وکلی انرژی گرفتم وجود پر برکت ونازنین شما مایه دلگرمی ست مهرتان پایدار💜 خدا قوت به عزیزان وخدمتگزاران سایت شعبه رودکی💗

 • حمیده،لژیون سوم۳3735

  خسته نباشید به همه عزیزان.امیدوارم همیشه تندرست باشید

 • همسفر زهره (لژیون۱۲)

  باسلام و احترام به ایجنت شعبه رودکی سرکار خانم اکرم خدا قوت میگم، بابت زحماتی که در شعبه می کشید. مصاحبه شما فوق العاده بود. مثل همیشه پیام ها و صحبتهای شما پر از انرژی و درس بود برای من از شما سپاسگزارم. خیلی خوشحال هستم که شما در کنار ما هستید شاید بهترین هدیه بود که خداوند نصیب من کرد. وقتی شما رو با صبوری و باعشق و بدون توقع از کسی اون حس خوبتون به کل شعبه هدیه میدید خدا رو هزاران بار شکر می کنم . همه چیز در چارچوب کنگره انجام میشه بدون سرو صدا این موضوع برای من قابل تحسین . سعی می کنم همانگونه که شما با هدف والا در صراط مستقیم‌ و در چارچوب کنگره حرکت می کنید ،منم سعی می کنم مانند شما به حرکتم ادامه بدهم. برای شما بهترینها رو آرزو می کنم .

 • همسفر لیلا(لژیون چهاردهم)

  جآنان، تو مرآ جآن و جهآنی؛ گَر نبآشی... جهآنم را ‹اَلِفی› نیست که نیست!♥️ خانم اکرم عزیزم،راهنمای مهربونم واقعا زبانم قاصره از بیان کلمات ذهنم برای شما♥️ بی نهایت دوستتون دارم و براتون همیشه آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم ❤️

 • همسفر محدثه(لژیون سوم)

  سلام و خداقوت خدمت ایجنب محترم خانم اکرم عزیز،بسیار مطالب اموزنده ای بود ممنون از شما🌹🌹

 • سمیرا لژیون چهارم

  سلام خداقوت به خانم اکرم عزیز سپاس برای تمام زحمت هاتون..

 • سحر ه۾سفر ل 4

  خداقوت ۾یگ۾ بابت ۾طالب خوبتون . ۾وفق باشین

 • همسفر فرحناز لژیون پنجم از شعبه رودکی

  با عرض سلام و خدا قوت ویژه خدمت ایجنت محترم و گرامی سرکار خانم اکرم عزیز. صحبتهای شما بسیار پر بار و آموزنده بود،و کلی آموزش دیدم. از خداوند سپاسگزارم که در کنار شما صبر و بردباری رو آموزش میگیرم، و با وجود نازنینتون انرژی شعبه رو چندین برابر میکنید،و من به شخصه از دیدنتون انرژی میگیرم. از خداوند خواستارم اگر قرار باشد در کنگره خدمت کنم، همچون شما عزیز و بزرگوار، خدمتگزار لایق و شایسته ای باشم، متشکرم از شما. و درود و خدا قوت به تمامی خدمتگزاران در سایت، انشا الله برکات خدمت، در زندگی تک تک شما عزیزان جاری باشد.

 • اشرف لژیون 4

  سلام وخدا قوت میگم به سرکار خانم اکرم عزیز ایجنت شعبه مطالبتون بسیار عالی واموزنده بود لذت بردم انشالله همیشه موفق و پیروز باشید وبهترین جایگاه رو داشته باشید عزیزم

 • همسفر(خدیجه)لژیون دوازدهم

  خدا قوت میگم خدمت خانم اکرم عزیز ایجنت محترم مطالب شما را خواندم خیلی لذت بردم و درس گرفتم انشاالله همیشه پایدار و پیروز باشید🙏🙏

 • همسفر ظریفه

  خدا قوت به ایجنت محترم و راهنمای عزیزم سرکار خانم اکرم از صحبت های پر بارتون استفاده کردم،قطعا مثل همیشه آموزش های زیادی لابه لای صحبت های شما نهفته،. امیدوارم چرخه خدمتی شما ادامه دار باشه و از وجود پر مهرتون در کنگره بهره ببریم.🌺🌺 خدا قوت به خدمتگزاران سایت🌸🌸

 • همسفر گلی( لژیون هفتم )

  خدا قوت خانم اکرم عزیزم چقدر قشنگ بود مصاحبه شما یک بار دیگر من روزهای که تو لژیون بودم انداخت موفق باشید .

 • همسفر سمیه لژیون پنجم

  درود و خداقوت بر شما خانم اکرم عزیز،نکات مهمی رو برایم متذکر شدید؛ خیلی استفاده کردم، متشکرم. 🌸 با دیدن همسفرانی چون شما در کنگره60، بیشتر مشتاق حضور در کنگره میشوم. الهی که همواره سرسبز و سربلند باشید. 🤲🏻

 • همسفر عفت

  درود بر خانم اکرم عزیزم، لذت بردم، وجود پر عشقتان مایه برکت و دلگرمی ست، بهترین ها رو براتون آرزو دارم❣️❣️❣️

 • همسفر شهین از لزیون سوم

  خدا قوت خانم اکرم. عزیز. بسیار خوشحالم ک هنوز از آموزش‌های شما الهام های خوب و سازنده نصیبمان می‌شود. انشاالله همیشه پیروز و موفق باشید 🙏🌹🙏

 • همسفر مدینه

  خداقوت خدمت خانم اکرم و تشکر بابت تمام خدماتی که در شعبه ارائه کرده اند

 • همسفر شهلا

  خداقوت خدمت ایجنت محترم شعبه رودکی سرکار خانم اکرم عزیز

 • همسفر پریسا لژیون سوم

  روزهای اول ورودم به شعبه رودکی مدتی از ترخیص شما گذشته بود اما نام و یاد شما را همواره از کمک راهنمایم و رهجویان شما و خدمتگزاران و همسفران شعبه میشنیدم، در دل آرزو میکردم ای کاش زودتر می‌آمدم و شما را می‌دیدم و از شما آموزش می‌گرفتم، خدا را هزاران هزار بار شکر می‌کنم که این آرزوی من را برآورده کرد و امروز در کنار شما در حال خدمت هستم و بسیار باعث خوشحالی و افتخار برایم هست که الگویی چون شما را در شعبه و دوران خدمت دارم. امیدوارم سایه پرمهرتان مستدام باد و خیر و برکات اعمال سالم و صالح شما عشق و مهر و محبتی باشد که در زندگیتان جاری است.

 • همسفر نجمه

  خدا قوت خدمت خانم اکرم عزیزم کمک راهنمای با محبت و با علم و انرژی خودم . امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشین .

 • همسفر فرشته (لژیون سوم )

  خداقوت خدمت راهنمای عزیزم خانم اکرم ،با خواندن تک به تک جملات شما آموزش های لژیون برام تداعی شد ،کلی انرژی گرفتم و دوباره به خودم یاداوری کردم که هیچ وقت زحمات شمارا فراموش نکنم و بدانم اگر به حال خوش نسبی رسیدم ،قطعا آموزش های شما در زندگی من تاثیرگذار بوده ،دوستتون دارم و آرزوی قلبی من این هست که همیشه همینطور عاشق بمانید ❤❤❤

 • همسفر فاطمه لژیون ۴

  خداقوت میگم به خانوم اکرم عزیز ایجنت محترم همسفران شعبه رودکی و خیلی خوشحالم که کنار ایشون دارم امورش میگیرم😍🌺

 • شهناز از لژیون دوازدهم

  عرض سلام و خدا قوت خانم اکرم خیلی از مطالبتون لذت بردم همیشه سلامت پایدار باشید♥️ .

 • همسفر زینب لژیون پنجم

  خداقوت خانم اکرم عزیز خدارا شکر که در کنار استاد ی بزرگ چون شما در حال اموزش گرفتن هستم

 • همسفرمهناز لژیون هشتم

  خدا قوت خدمت ایجنت محترم شعبه رودکی، سرکار خانم اکرم عزیز. از صحبت‌های شما استاد عزیز، بسیار آموختم. موفق و پایدار باشید.

 • همسفر اعظم لژیون نهم

  عرض سلام وخسته نباشید خدمت خانم اکرم عزیز ..از حضورشون در شعبه رودکی سپاسگزارم ،الگویی هستند برای تک تک اعضای شعبه ..خداقوت

 • همسفر مریم لژیون نهم

  خدا قوت خدمت ایجنت محترم شعبه رودکی سرکار خانم اکرم عزیز مطالبتون بسیار آموزنده وعالی بودن🌹🌹🌹

 • مسافر مهدی زینلی

  همه تشکر و قدردانی ام ویژه کسی است که در همه سختی ها کنارم بود و در تک تک لحظات زندگی همراه و هم قدمم ممنونم ازت بابت تمام آنچه که بی منت به من بخشیدی و تنهایم نگذاشتی

 • همسفرعاطفه

  خدا قوت به راهنمای عزیزم سرکار خانم اکرم ،پایدارو برقرار باشید❤

 • همسفر حدیثه لژیون نهم

  خدا قوت به ایجنت محترم شعبه خانم اکرم . از حضور شما درشعبه رودکی بسیار خرسند هستم و از سخنان شما بسیار لذت بردم همواره موفق وپيروز باشید🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • همسفر پرستو

  خداروشاکرم که در کنار شما در حال آموزش دیدنم. سخته آدم از معشوق انتظاری نداشته باشه چون به هر حال همه دوست دارن که نتیجه کارهاشونو ولو در کلام بشنون و ببینن ولی در شما این مسئله رو دیدم که تلاش میکنین تا در هر موقعیت و جایگاهی بهترین خودتون رو انجام بدین بدون چشمداشت. امیدوارم روزی بتونم مثل شما باشم که بدون توقع و در حد خودم عاشق باشم و بهترینهارو انجام بدم. خداقوت میگم بهتون و امیدوارم همواره از نظر درونی رشد کنید و به حال خوش و خوش‌تر برسید💙 خداقوت ویژه به خدمتگزاران خوب سایت🌹

 • شهره همسفر سعید

  خدا قوت و خدارو شکر که در کنار شما خانم اکرم عزیز آموزش میگیریم.

 • مسافر مهدی

  رونق عهد شباب است دگر بستان را می‌رسد مژدهٔ گل بلبل خوش الحان را ای صبا گر به جوانان چمن بازرسی خدمت ما برسان سرو و گل و ریحان را گر چنین جلوه کند مغبچهٔ باده فروش خاکروب در میخانه کنم مژگان را ای که بر مه کشی از عنبر سارا چوگان مضطرب حال مگردان من سرگردان را یار مردان خدا باش که در کشتی نوح هست خاکی که به آبی نخرد طوفان را درود بر تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰ 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷 .

 • همسفر فاطمه لژیون هفتم

  خداقوت به ایجنت محترم شعبه و راهنمای گرانقدرم.از سخنان شما بسیار لذت بردم مثل همیشه خیلی‌ روان و قابل فهم و اموزنده بود. در سخنان و رفتار و کردار شما عشق موج می زند و به راحتی قابل فهم است و دریافت می شود.بهترین ها را برایتان آرزومندم انشاءالله که در مسیر سبز زندگیتان همواره موفق و پیروز باشید 🌹🌹♥️♥️

 • همسفر پریسا (لژیون چهارم)

  چه زیباست در مسیر کنگره قرار بگیری و چه زیباست در کنگره از حضور و وجود عزیزانی بهره مند شوی که حضورشان،کلامشان،اعمالشان و ...بهترین الگو برایت باشد. خانم اکرم عزیز به شما خدا قوت عرض می کنم و خدا را برای حضور و وجود شما در شعبه رودکی شکر می کنم. حضورتان مستدام باد.

 • همسفر مرضیه از شادآباد

  چقدر از خواندن این مصاحبه لذت بردم از مسئولین سایت بسیار سپاسگذارم.خداقوت خانم اکرم عزیزم🌹🌹🌹