تاریخ
شنبه 21 فروردين 1400

باید دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
ایجنت شعبه مسافر رضا در جلسه پنجشنبه نوزدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۰: همه ما می‌دانستیم که اعتیاد چیز خوبی نیست دیده بودیم که کسی که هروئین مصرف می‌کند، لب جوی می‌خوابد و به چه روزی افتاده است اما پیش خودم فکر کردم که با همه فرق دارم و هر آنچه می‌دانستم را نتوانستم عملی کنم یعنی دانایم را نتوانستم به دانایی مؤثر تبدیل کنم.
باید دانایی خود را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم

جلسه هشتم از دور یازدهم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰؛ ویژه مسافران و همسفران نمایندگی باباطاهر همدان با استادی ایجنت شعبه مسافر رضا، نگهبانی مسافر رضا و دبیری مسافر محسن با دستور جلسه «دانایی، دانایی مؤثر، سواد» و مراسم جشن تولد اولین سال رهایی مسافر شریف پنجشنبه نوزدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۶ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

سخنان استاد:

 به نام حضرت دوست که هرچه دارم از اوست. از رضای عزیز تشکر می‌کنم که این جایگاه را در اختیارم بنده گذاشتند تا بتوانم خدمت کنم. تشکر ویژه‌ای دارم از جناب آقای مهندس به خاطر این بستری که فراهم کردند تا ما در این بستر قرار بگیریم و سعی کنیم تا دانایی‌مان را به دانایی مؤثر تبدیل کنیم. از خانواده محترمش و جناب آقای استاد امین که جا دارد ازاینجا به خاطر اینکه این هفته رابطه مستقیمی با دانشگاه‌ دارم تشکر کنم. تشکر ویژه دارم از تمام خدمتگزاران از سراسر کشور  به‌خصوص نمایندگی باباطاهر که از وقت و هزینه خودشان می‌زنند تا این بستر فراهم بشود. پیشاپیش ماه رمضان را به تمام عزیزان تبریک عرض می‌کنم. چه‌بسا به قول جناب آقای مهندس ماه رمضان برای ما جشن است و دو سال است که از این فعل ما بی‌بهره هستیم.

دستور جلسه امروز از دو بخش تشکیل شده است یکی دانایی و دانایی مؤثر و دومی تولد یک سال رهایی شریف عزیز است. اگر ما در متون کتاب‌ها بخواهیم در مورد دستور جلسه جستجو کنیم برمی‌خوریم به یک پاراگراف به نام میزان دانایی و با نادانان سخن مگوی، به خاطر ضیق وقت من به دوستان پیشنهاد می‌کنم که بروند و در مورد آن مطالعه کنند. من اول باید تعریف دانایی را بلد باشم که استاد امین در جزوه جهان‌بینی می‌گوید تشخیص ماهیت خواسته‌ها در هر شکل و لباس. من اگر بتوانم خواسته‌هایی که از طرف نفس صادر می‌شود را ماهیت آن را بشناسم در هر شکل و لباس می‌شود تعریف دانایی؛ و در نوشتارها بازهم اشاره می‌شود شخصی که خودش می‌گوید دانا هستم گرچه شاید هم دانا باشد ولی چون خود بر زبان می‌آورد دلیل بارزی است بر نادانی.

آقای امین برای دانایی مثلثی را ترسیم نمودند که یک‌طرف آن تجربه و طرف چپ و راست آن می‌شود تفکر و آموزش و این سه ضلع باید با هم رشد کنند همه ما از روز اول به استثنا می‌دانستیم که اعتیاد چیز خوبی نیست دیده بودیم که کسی که هروئین مصرف می‌کند، لب جوی می‌خوابد و به چه روزی افتاده است حالا چه اتفاقی افتاد، من پیش خودم فکر کردم که با همه فرق دارم و هر آنچه می‌دانستم را نتوانستم عملی کنم یعنی دانایم را نتوانستم به دانایی مؤثر تبدیل کنم. دانایی مؤثر سه ضلع مساوی دارد یعنی تمام ضلع‌ها به‌اندازه هم رشد می‌کنند به خاطر این است که ما در کنگره می‌گوییم کسی که سواد دارد دقیقاً این شخص را نمی‌توان گفت داناست بلکه باید سایر معیارها داشته باشد آن‌وقت داناست.

بودند افرادی که تحصیلات عالیه داشتن ولی در مقوله اعتیاد گیر کرده بودند و خیلی‌ها هم بودند که با تحصیلات عالی به کنگره آمدند و نتوانستند از متون کنگره ۶۰ استفاده کنند و خیلی‌ها بودند که با تحصیلات سطحی و یا خیلی هم پایین آمدند کنگره و آن را درک کردند. پس ثبات در کنگره منوط بر آن نیست که دانا هم باشد؛ و از قبل هم مرسوم بود که می‌گفتند هر آنچه دارید از سواد و هر چیزی دیگر بیرون از کنگره بگذار و وارد کنگره شد و اگر من این کار را انجام بدهم در کنگره شصت جواب می‌گیرم؛ و یک پاراگراف که می‌گوید میزان دانایی سواد نیست مانند انسان لباس خوب پوشیدن نیست بایستی انسانی اندیشید. امیدوارم که از این دستور جلسات در تکامل خودمان به استفاده بگیریم و بتوانیم به دانایی برسیم. دیروز جناب آقای مهندس اشاره کردند که کسانی که دانا ایشان را بالا می‌برند می‌توانند فرامین الهی را بهتر بفهمند و آن‌وقت امکان ندارد که به‌سوی ضد ارزش‌ها بروند.

اما شریف عزیز اگر اشتباه نکنم برج ۸ سال ۹۷ در ساختمان قبلی وارد لژیون من شد بعضی از رهجو ها در همان روزهای اول نشان می‌دهند که چه‌کاره هستند آقا شریف از آن دسته آدم‌هایی بود که از روز اول تکلیفش با خودش مشخص بود و جزو آن دسته آدم‌هایی بود که سواد به‌اندازه خودش داشت و آمد کنگره را هم درک کرد یعنی هر آنچه داشت در کنگره تبدیل به دانایی کرد. در هر جایگاهی در کنگره به شریف عزیز خط بدهی به نحو احسنت انجام می‌دهد. بنده خودم بر اساس پیمانی که بسته‌ام از تهران می‌آیم و وظیفه را انجام می‌دهم و به نظر خودم کار شاقی را انجام نمی‌دهم ولی کسانی هستند که بالاتر از وظیفه‌ای را که بر دوش انداختن را انجام می‌دهد و از آن موقعی که کرونا آمده است من شریف را نگهبان لژیون گذاشتم و به نحوه احسنت کارش را انجام می‌دهد و الان هم در بخش اوتی خدمت می‌کند امیدوارم که به‌زودی شاهد گرفتن شال کمک راهنمایی‌اش باشیم؛ و این روز مبارک را به خودش و خانواده محترمشان تبریک عرض می‌کنم.

اعلام سفر مسافر: آخرین آنتی ایکس مصرفی متادون مدت سفر ۱۰ ماه و ۳ روز، روش D S T با شربت OT کمک راهنمای آقای رضا کرمی رهایی یک سال و چند روز.

سفر نیکوتین: آخرین آنتی ایکس مصرفی سیگار مدت سفر ۱۰ ماه و ۸ روز آدامس نیکولایف خوراکی با کمک راهنمای خوبم آقای علی‌رضا علی بخشی مدت رهایی یک سال و چند روز.

 

 

سخنان مسافر:

من آرزو می‌کنم که دعای آخر جلسه را به‌صورت کامل بخوانیم، به شکلی که دست در دست هم داده و نگهبان جلسه شروع کرده و به دنبال آن بخواند: همان‌طوری که دست‌هایمان را به هم گره زدیم، قلب‌هایمان را به هم گره می‌زنیم و از خداوند می‌خواهیم که ما را از قهر به مهر هدایت و رهنمون فرمایند... و الی‌آخر؛ و این آرزو وقتی برآورده خواهد شد که بیماری کرونا ریشه‌کن شود. دستان راهنمای عزیزم را که 4 تا 5 ساعت پشت فرمان بوده بوسه می‌زنم واژ زحمات ایشان نمی‌دانم با چه زبانی تشکر نمایم که هفته‌ای چند روز از تهران تا همدان تشریف می‌آورند تا حال من مسافر خوب شود، آقای کرمی عزیز سپاسگزارم واژ سایر عزیزان خدمتگزار در کنگره مانند مرزبانان عزیز و OT همچنین قسمت نشریات، صدور کارت، وبلاگ، هم بی‌نهایت ممنون و از سایر راهنمایان، همین‌طور از ایجنت محترم همسفران سرکار خانم کرمی بزرگوار و سایر راهنمای همسفران هم بی‌نهایت ممنون و سپاسگزارم.


 

 

 واقعاً از آقای مهندس تشکر می‌کنم نمی‌دانم با چه زبانی چطور از ایشان تشکر بکنم که این بستر فراهم کرد و استادهای مثل آقای کرمی را پرورش دادند تا ما را کمک کنند به زندگی برگردیم. دوستان کنگره ۶۰ مکان مقدسی است باید قبول کنیم آقا رضا می‌فرماید من برای حال خودم میایم و وقتی مسافر دارد میاید حالش وقتی خوب است حال من خوب می‌شود از ایشان سپاسگزارم و از سایر خدمت دوستان خدمتگزار این شعبه که عشقشان خدمت به کنگره ۶۰ است تشکر و قدردانی می‌کنم انشالله موفق و پایدار باشید خیلی ممنون از دوستانی که مشارکت کردند و با ابراز احساسات خود به بنده لطف کردند انشالله پایدار باشند از اینکه به سخنانم گوش کردید سپاسگزارم.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تایپ و عکس و پیاده‌سازی: مسافران صفر، محمد، احمد‌

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
24 نظر  
 • شریف
زمان ارسال
1400/01/23 14:23:48
سلام با تشکر از تمام دوستان که اظهار محبت نمودند، زنده و پاینده باشید
 • مرتضی صیفوری لژیون یکم همدان
زمان ارسال
1400/01/23 2:31:1
سلام خداقوت به همگی و خصوصا آقا رضا کرمی و آقا شریف عزیز خوشحالم از این همه شور و شعف در نمایندگی همدان
 • مسافررضا لژیون ششم
زمان ارسال
1400/01/22 13:13:21
سلام خدمت استاد و نگهبان و دبیر جلسه و تبریک اولین سال رهایی اقاشریف وتشکربابت تمام زحماتی که برای نمایندگی باباطاهر می‌کشید
 • علیرضا علی بخشی
زمان ارسال
1400/01/22 12:56:49
تبریک وهزاران تبریک خدمت شریف عزیز. بسیارخرسندم که یک سال رهایی خودراجشن گرفته اید این عمل عظیم برشما وخانواده محترمتان پرشگون باد همچنین این رهایی رابه جناب کرمی تبریک میگویم تابادچنین بادا
 • مسافرحسین لژیون ۱۶شهرکرد
زمان ارسال
1400/01/21 20:35:32
سلام .خداقووت
 • جلال لژیون ششم
زمان ارسال
1400/01/21 19:34:59
من هم به نوبهی خودم این یکسالرهایی اقاشریف روتبریک میگم به خودشون وراهنمای عزیزشون آقای کرمی عزیز
 • احمد بختیاری : لژیون دوم
زمان ارسال
1400/01/21 13:49:32
سلام وعرض تهنیت و شادباش خدمت دست اندرکاران کوشای نمایندگی بابا طاهر ، امیدوارم همیشه شاهدانرژی چنیین مراسماتی باشیم .آقا شریف قطعا شما بزرگوار الگویی شاخص از خانواده بزرگ کنگره هستید ، من به نوبه خودم این روز فرخنده را خدمت شما و تک تک خادمین نمایندگی تبری عرض می کنم
 • محسن نوروزی
زمان ارسال
1400/01/21 13:28:51
باسلام خدمت استاد جلسه جناب اقای کرمی ایجنت محترم وبزگوار نمایندگی باباطاهر همدان استاد همیشه از وجود بابرکتتان هم اموزش میگیریم وهم انرژی فراوان استاد تولد یکسال رهایی اقا شریف عزیز رو ابتدا به بنیان کنگره ۶۰ جناب مهندس دژاکام سپس به شما استاد عریز به خاطر پرورش چنین رهجوی تمام عیار وبه تمای خدمتگذاران نمایندگی بابا طاهر همدان وخود اقا شریف عزیز وخانواده محترمشون تبریک میگم وامیدوارم ایشان را در جایگاهای خیلی بالاتری ببینم وارزوی موفقیت روز افزون دارم
 • لژیون مرزبانی نمایندگی باباطاهر
زمان ارسال
1400/01/21 13:0:3
خدمت راهنمای خوبمان ایجنت محترم شعبه‌ جناب آقای کرمی این تولد و روز با شکوه را تبریک گفته و از این که شاگردانی چون شریف عزیز را پرورش داده سپاسگزاریم و از شریف عزیز که خدمتگزاری راستین و دلسوز برای همه ما میباشند سپاسگزاریم و همچنین به ایجنت محترم همسفران سرکار خانم کرمی این تولد را تبریک گفته و از خداوند منان سلامتی و به روزی برای همه مسافران و همسفران را خواستاریم
 • رضا نوروزی،لژیون ششم
زمان ارسال
1400/01/21 11:57:34
سلام و عرض تبریک و شادباش خدمت ایجنت محترم نمایندگی و ایجنت محترم گروه خانواده،کمک راهنمایان و مرزبانان محترم،و همه خدمت گزاران و زحمت کشان نمایندگی و همچنین عرض تبریک خدمت آقا شریف عزیز،بنده به نمایندگی از کمک راهنمایان عزیز و رهجویان لژیون ششم از زحمات شما در قسمت اوتی کمال تشکر را دارم و امیدوارم هر چه زودتر نتایج آزمون کمک راهنمایی با قبولی شما اعلام گردد،انشاءالله.
 • هادی اسدی لوژیون پنج
زمان ارسال
1400/01/21 10:9:45
سلام وباعرض خسته نباشیدبه دوستان عزیزوعرض تبریک مخصوصابه آقای کرمی واستادامرایی خدمت گزاران وآقاشریف عزیزم تبریک عرض مینمایم وانشالله روز به روزبیشتررهایی دوستان عزیزراببینیم
 • مسافر صفی الله
زمان ارسال
1400/01/21 9:14:14
منم به نوبه خودم تولداقا شریف را تبریک میگم وامیدوارم در تمام مراحل زندگی همیشه پیروز سربلند باشید
 • عبدالله صدیقی
زمان ارسال
1400/01/21 9:0:45
بسیارروز پرانرژی وباشکوهی بود تشکر از تمامی خدمتگذاران شعبه باباطاهر ومجدد عرض تبریک وخداقوت به ایجنت محترم آقای کرمی آقاشریف عزیز اولین سالگردتولدتان مبارک وانشاالله تولد بعدی درجایگاه کمک راهنمایی باشیدو بدرخشید
 • رسول مسلم خانی
زمان ارسال
1400/01/21 8:19:56
من هم این روز باشکوه و تولد آقا شریف را خدمت ایشان واقای کرمی و نمایندگی باباطاهر تبریک عرض میکنم وامیدوارم شاهد تولد تمامی دوستان عزیز باشیم
 • وحید سادلجی
زمان ارسال
1400/01/21 2:23:29
با سلام خداقوت خدمت ایجنت شعبه استاد آقای کرمی اولین سال رهایی آقا شریف عزیز را تبریک میگم خدمت کمک راهنما یی عزیزم ومسافراقا شریف عزیز وکنگره 60باباطاهرهمدان تبریک میگم
 • محسن حاجی دایی لژیون یکم
زمان ارسال
1400/01/20 22:46:41
عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد گرامی آقا رضا کرمی وخدمت نگهبان عزیز آقا رضا و عرض تبریک به آقا شریف عزیز
 • محمد هاشملو
زمان ارسال
1400/01/20 21:54:25
سلام خسته نباشید خدمت آقای کرمی استاد عزیز وهمه خدمتگزارن کنگره
 • اسماعیل امرایی
زمان ارسال
1400/01/20 20:56:49