تاریخ
شنبه 8 آذر 1399

هدف اصلی کنگره این است که ما به درمان اعتیاد برسیم

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
مسافر محمد استاد جلسه: درمان اعتیاد یک پروسه عظیم است که باید برایش برنامه‌ریزی زیادی کرد یعنی بر اساس شناخت آگاهی و دانش،‌ پس باید در مورد اعتیاد و فیزیولوژی جسم شناخت داشته باشیم و تخریب‌های اعتیاد را بشناسیم.
هدف اصلی کنگره این است که ما به درمان اعتیاد برسیم

سومین جلسه از دور دهم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره 60 شعبه باباطاهر همدان با استادی مسافر محمد، نگهبانی مسافر رضا و دبیری مسافر سعید، با دستور جلسه «رابطه یادگیری و معرکه‌گیری» پنج‌شنبه ۶ آذرماه 1399 ساعت ۱۶ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

سخنان استاد:

از نگهبان جلسه تشکر می‌کنم که این مسئولیت را در اختیار من قرار داد تا بتوانم خدمت کنم. از استاد بزرگوارم جناب آقای کفراشی تشکر می‌کنم چرا که ایشان زحمت‌های زیادی برای بنده کشیدند. از ایجنت محترم آقای کرمی و دیگر راهنمایان محترم تشکر می‌کنم. خدمت شما عرض کنم که موضوع جلسه در مورد رابطه یادگیری و معرکه‌گیری است.

 قبل از هر چیزی می‌خواهیم بدانیم رابطه یادگیری و معرفی گیری چه هست؟ خدمت شما عرض کنم که ما می‌گوییم درمان اعتیاد با حرف و سخن نیست یعنی درمان اعتیاد یک پروسه عظیم است که باید برایش برنامه‌ریزی زیادی کرد یعنی بر اساس شناخت آگاهی و دانش،‌ پس باید در مورد اعتیاد و فیزیولوژی جسم شناخت داشته باشیم و تخریب‌های اعتیاد را بشناسیم. پس اگر می‌خواهیم از این گذرگاه سخت عبور کنیم باید آگاهی و شناخت داشته باشیم ما در علوم کنگره یک مثلثی داریم به نام مثلث دانایی که از تفکر تجربه و آموزش تشکیل شده است. هر وقت این سه ضلع به‌اندازه هم رشد کنند ما می‌توانیم بگوییم به دانایی رسیده‌ایم جناب آقای مهندس در یکی از سی.دی‌ها می‌فرمایند که دانش و تخصص برای هر نهادی هر سازمانی و هر ان.جی.اویی لازم است اگر یکی از این اضلاع نباشد آن نهاد به مشکل می‌خورد. نکته مهم اینجاست که اگر ما شناخت و آگاهی در مورد اعتیاد نداشته باشیم، قطعاً به بیراهه می‌رویم.

هدف اصلی کنگره این است که ما به درمان اعتیاد برسیم این درمان قطعاً به شناخت و آگاهی نیاز دارد که می‌شود همان یادگیری. ما هر چقدر از یادگیری و شناخت دور شویم، کم‌کم میل به معرکه‌گیری می‌گیریم و برعکس هر چقدر دانش و آگاهی ما زیاد شود از معرکه‌گیری دور می‌شویم. حالا معرکه‌گیری در کنگره چیست؟‌ وقتی ما سر لژیون نشسته‌ایم و استاد جلسه می‌گوید که سی‌. دی‌هایت را نوشته‌ای شروع می‌کنیم به نق زدن و بهانه آوردن که می‌شود همان معرکه‌گیری را شروع می‌کنیم. یا اینکه می‌گوید چرا در جلسات دیر حاضر می‌شوی؟ و ما شروع می‌کنیم به بهانه آوردن و نق زدن که باز هم می‌شود معرکه‌گیری. در اینجا مشخص می‌شود که ما هر چقدر آگاهی‌مان در مورد اعتیاد بالا برود معرکه‌گیری‌مان کمتر می‌شود.

.

اگر دقت کرده باشید آقای نگهبان در اول جلسه می‌گوید که برای رهایی از بزرگ‌ترین دشمن خودمان که جهل و نادانی خودمان است ۱۴ ثانیه سکوت می‌کنیم یعنی نباید من بیرون دنبال دشمن بگردم هرچه که هست در درون من است. در آخر این را بدانید که یک شخص نمی‌تواند هم‌زمان هم معرکه‌گیری باشد و هم یاد بگیرد این دو با هم کنار نمی‌آیند از اینکه به حرف‌های من گوش کردید از همه شما سپاسگزارم.

 

عکس، ضبط، پیاده‌سازی و تنظیم: مسافر احمد ‌امیدی لژیون چهارم

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
11 نظر  
 • حسین زارعی لژیون دوم باباطاهر همدان
زمان ارسال
1399/09/08 21:16:36
با سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه اعضای خانواده بزرگ کنگره ۶۰ .جلسه پرباری بود. به اعضای نمایندگی باباطاهر همدان برای برگزاری چنین جلسات پرباری تبریک عرض می کنم
 • محمد ل۴
زمان ارسال
1399/09/08 21:8:6
ضمن عرض سلام خدمت همه ای عزیزان ،که نسبت به بنده لطف دارید ..منم جا دارد کمال تشکر را از راهنمایی خوبم و تمام خدمتگزاران کنگره ۶۰ داشته باشم و امیدوارم که همه عزیزان در این مسیر موفق و پیروز باشید.( خدمت گذار شما محمد )
 • سجاد لژیون یکم
زمان ارسال
1399/09/08 20:35:59
باسلام و عرض خداقوت تشکر می کنم از محمد عزیز بابت مطالب ارزنده ومفید یک خسته نباشید خدمت نگهبان ودبیر ارجمند و گروه مرزبانی خدوم امیدوار هستم تمامی دوستان زحمتکش درین عرصه شادوپیروز باشند
 • رضاتابش ل ۱
زمان ارسال
1399/09/08 20:4:24
باسلام ازاستادجلسه محمدعزیزسپاسگذارم جلسه خوب وپرباری برگزارکردید باتشکرازخدمتگذاران نمایندگی
 • احمد بختیاری نمایندگی همدان
زمان ارسال
1399/09/08 15:6:22
عرض سلام وخدا قوت خدمت استاد ،نگهبان ودبیر محترم بابت جلسه موفق.محمد عزیز در خصوص رابطه یادگیری ومعرکه گیری بدرستی اشاره کردید که در بحث آگاهی وبالابردن دانایی این دو در تضاد هستند .اصولا باتوجه به اینکه خداوند همه انسانها راآزاد آفرید .انسان بر اساس اختیاری که دارد هر کاری را در عالم به انتخاب خودش انجام می دهد وبس. واقعیت این است که اگر انسان بخواهد کاری را انجام بده راهش را پیدا می کند واگر نخواهد بهانه اش را .ومتاسفانه بسیاری از انسانها از کوچک وبزرگ و زن ومرد را ه دوم که کوتاهتر وکم خرج تر را انتخاب می کنند .مثلا اگر از کسی بپرسی تو با فلانی در یک بستر ودر یک شرایط برابر درس خواندی چطور شد او مهندس شد وتو جا ماندی !؟ سریع دلیل وبرهان می آورد وبهانه گیری میکند که او پارتی داشته .مورد توجه بوده. پدرش پولدار بوده .خدا خواسته بوده ووووووو.ولی هیچوقت نمی گوید من به اندازه او تلاش و کوشش نکردم .به هر حال یک جایی باید گفت نق زدن وبهانه تراشی ممنوع ومسئولیت کار خود را پذیرفت .وگناه کار خود رانباید بیهوده به دوش این وآن انداخت.بایستی واقع بین بود که بدانیم همه چیز دست خودمان است ونباید برای توجیه اشتباهت خود به هر چیزی چنگ بزنیم .به هر حال بهتر است به قول مهندس در باب کسب هر علمی یا باید سرا پا گوش به فرمان استاد آن علم باشی و ارزان تمامش کنی یا روزگار به بالاترین قیمتها با تو حساب می کند پس بهانه نیاور ومعرکه نگیر و شلوغش نکن .متشکرم
 • حمید لژیون چهارم
زمان ارسال
1399/09/08 13:24:2
سلام وخداقوت خدمت همه خدمت گذاران کنگره. تبریک وتشکراز اقامحمدعزیزجلسه عالی وجامع بودانشالله جایگاه بالاتر .
 • علی لژیون چهار
زمان ارسال
1399/09/08 13:20:13
سلام وعرض ادب وخداقوت به محمداقااستادجلسه بسیارزیباوکاربردی صحبت کردی ومن لذت بردم .معلومه شماکاملا درمسیراموزش کنگره قرارگرفتی .امیدوارم همیشه بانشاط وپرانرژی باشی .
 • محسن حاجی دایی لژیون یکم
زمان ارسال
1399/09/07 13:37:23
باعرض سلام و خدا قوت به خدمت استاد جلسه و نگهبان ودبیر جلسه و تمامی دوستان شعبه باباطا هر جلسه ای بسیار پرانرژی بود
 • مسافر امیر
زمان ارسال
1399/09/07 10:57:52
سلام تشکر از استاد بابت برگزاری جلسه پربار خسته نباشید به نگهبان و دبیر عزیز خدا قوت به دوستان سایت
 • سهراب انجمیان لژیون یکم
زمان ارسال
1399/09/07 0:48:40
بنام خداوند عشق و امید محمد عزیز سخنان رساوپرمحتوای شماپیرامون دستور جلسه نشان از مطالعه وکوشش شما در راستای اهداف کنگره شصت می‌باشد ضمن تقدیر از شماونگهبان ودبیرمحترم موفق وبهروزوپرتلاش در تمامی مراحل زندگی...
 • محمود شیوا لژیون یکم
زمان ارسال
1399/09/06 23:13:24
با سلام خدمت عزیزان و زحمتکشان نمایندگی باباطاهر همدان، از همه عزیزان برگزار کننده جلسه کمال تشکر را دارم. همگی دوستان عزیز خسته نباشید.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب