تاریخ
سه شنبه 10 تير 1399

رعایت حرمت کنگره60 ضامن آرامش، امنیت و سلامت اعضاست

موضوع : مقالات
همسفر زهرا: حرمت کنگره 60 انجام بسیاری از ضد ارزش‌ها و بدی‌ها را برای اعضا ممنوع اعلام می‌کند و نگهبان جلسه درنهایت عشق، ادب و احترام آن‌ها را در هر جلسه دو بار به افراد یادآوری می‌کند.
رعایت حرمت کنگره60 ضامن آرامش، امنیت و سلامت اعضاست

کنگره 60 یک مرکز بزرگ درمان اعتیاد و احیای انسان‌هاست که تاکنون هزاران مصرف‌کننده  را به درمان و تعادل رسانده است هر ساختاری برای انجام چنین کارهای مهمی باید از یک بستر مناسب، منابع و متون آموزشی مرتبط با موضوع و نیروهای منظم، دقیق  و مسئولیت‌پذیری برخوردار باشد تا بتوانند این عمل عظیم را به‌درستی انجام دهند. این مهم میسر نیست مگر با وضع قوانین و حرمت‌هایی که حدومرزها را برای حرکت و حضور اعضا مشخص کند. خوشبختانه در کنگره 60 این قوانین محکم، شفاف و قابل‌اجرا باتدبیر نگهبان  و دیده‌بانان آگاه و دل سوز کنگره 60 در نوشتاری به نام حرمت تدوین گردیده که این نوشتار در جلسات  آموزشی کنگره 60 دو بار خوانده می‌شود و همه اعضا ملزم به رعایت آن می‌باشند.

درروش دی اس تی که روش درمانی کنگره 60 می‌باشد  سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی موردتوجه قرارمی گیرد و بازسازی این سه مؤلفه باید هم‌زمان انجام شود تا فرد به درمان و تعادل برسد رعایت اصول، قوانین و عبور نکردن از خط قرمزهایی که در حرمت کنگره 60 برای اعضا مشخص‌شده است کمک بسیار زیادی به بازسازی ضلع روان افراد می‌کند تجربیات  الگوهای درمان شده، متعادل و موفقی که امروز در کنگره در جایگاه‌های  مختلف مشغول خدمت هستند نشان می‌دهد که هرچقدر افراد قانونمندتر و مقیدتر به این اصول و قوانین  باشند، از تعادل و آرامش بیشتری برخوردار خواهند شد.

تصویر شماره (1) کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر از مهم‌ترین منابع آموزشی کنگره هست که به‌وضوح اهمیت و حساسیت مسیر درمان اعتیاد را نشان می‌دهد مسیری یخبندان و بسیار لغزنده  که هرگونه بی‌نظمی و یا حرکت اشتباهی که خارج از خطوط انجام بگیرد باعث ارتعاش در قندیل‌ها، ریزش بهمن و درنهایت سقوط مجدد فرد مصرف‌کننده به اعماق دره اعتیاد خواهد شد به همین خاطر در این مسیر همه افراد اعم از بیماران و درمان گران باید همیشه تمرکزشان روی هدف اصلی درمان باشد و از تابلوها، هشدارها و علائمی که در مسیر هست غافل نشوند تا بتوانند درنهایت  سلامت و امنیت به خط پایان برسند. حرمت کنگره 60 انجام بسیاری از ضد ارزش‌ها و بدی‌ها را برای اعضا ممنوع اعلام می‌کند و نگهبان جلسه درنهایت عشق، ادب و احترام آن‌ها را در هر جلسه دو بار برای افراد یادآوری می‌کند تا ملکه ذهن آن‌ها شود و این عمل تأثیر بسزایی در رساندن افراد به آرامش، تعادل و حتی مرحله‌ای بالاتر از آن به نام تعالی دارد.

در اینجا به چند مورد از این موارد مهم و تأثیر آن‌ها بر روی ضلع روان افراد  اشاره می‌کنم:

دروغ گفتن ممنوع! بر هیچ‌کس پوشیده نیست که انسان بعد از ساختن و بیان یک حرف یا یک خبر دروغ  چه مقدار نیاز به‌صرف انرژی دارد تا بتواند آن موضوع دروغ را واقعی جلوه دهد یا پنهان کند درحالی‌که رعایت این بند مهم از حرمت ما را به‌آرامی به  سمت راستی و درستی سوق می‌دهد.

علیه شخصی سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع نمودن، الفاظ ناشایست بیان کردن هم مواردی هستند که ممنوعیت آن‌ها در کنگره  باعث می‌شود اعضای کنگره مرتب در حال تمرین  صبور شدن، انجام درست آداب معاشرت، اجتماعی بودن و مردم‌داری باشند.

نداشتن ارتباط مالی بین اعضا قانونی هست که طبق آن افراد نمی‌توانند پول یا وام از هم قرص بگیرند یا به هم قرض بدهند و ممنوعیت این ارتباط کمک بسیار بزرگی در حفظ روابط  دوستانه اعضا باهم دارد، از بروز هرگونه اختلاف و ناراحتی بین اعضا جلوگیری می‌کند و آرامش و امنیت را برای همه به ارمغان می‌آورد تا بتوانند خارج از مسائل و اختلافات مالی و دنیوی ساعاتی را باحال خوش و صمیمیتی وصف‌ناشدنی کنار هم تجربه کنند از طرفی اجرای این قانون زیبا  باعث  حفظ و بقای ساختار می‌شود چون اگر در مراکز آموزشی و درمانی  بین اعضا و مسئولین ارتباطات مالی مثل خریدوفروش انجام شود؛ نمی‌توانند روی اهداف اصلی متمرکز شوند. انرژی و پتانسیل ساختار هم صرف این مسائل می‌شود و برقراری این ارتباطات خود باعث ضعیف شدن یا از بین رفتن ساختار می‌شود.

رعایت پوشش مناسب و ممنوعیت ارتباط داشتن خارج از کنگره هم قانون دیگری است که موجب می‌شود افراد وقت و انرژی بیشتری برای درمان خود و توجه به خویش خویشتن داشته باشند و آن‌ها را از انجام مقایسه‌های اشتباهی که در صور آشکار زندگی‌های انسان‌ها انجام می‌شود دورنگه می‌دارد قطعاً انجام هرکدام از این موارد ارزشمند  ضامن سلامتی، آرامش  و امنیت افراد هست و روزبه‌روز پایه‌های کنگره را محکم‌تر می‌کند.

 

با احترام؛ کمک راهنما همسفر زهرا

تعداد بازدید از این مطلب : 223
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
1 نظر  
  • همسفر مریم شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1399/04/11 13:59:26
خدا قوت خانم زهرا عزیز❤مقاله تون بسیار آموزنده است. موفق باشید. خدا قوت خدمت اعضای محترم سایت🌸🌸🌸
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب