تاریخ
سه شنبه 19 فروردين 1399

قطره قطره از صفات بد جدا خواهم شد

موضوع : مقالات
همسفر آزاده در این دل نوشته می نویسد: اعتیاد در ابتدا خیلی زیبا بالباس جذاب در درون فرد رخنه کرده، پس از چندی با فرد یکی شده و خود را از آن وی دانسته، آن هنگام که متوجه می‌شوی و می‌خواهی او را از خود جدا کنی با تمام وجود می‌جنگی و چه جالب که در این جنگ به‌جایی نخواهی رسید، اما با سفر کردن به‌آرامی و از سر دوستی قطره‌قطره از او جدا خواهی شد.
قطره قطره از صفات بد جدا خواهم شد

گاهی با خود در عمق وجودم احساس خلأ را به‌آرامی حس میکنم. شاید هرکسی این خلأ را در خود حس کند.

گاهی چه زیبا انسان پدر یا مادر می‌شود، و چه دردناک است درد زایمان برای مادری که در مدتی معین باری عظیم را به دوش خود کشیده است و پدری که تمام توان خود را برای فراهم کردن شرایط به کار گرفته است.

مهم‌تر از همه در آن لحظه وصال یا وارد دنیای جدید شدنِ یک نوزاد آن‌چنان عشقی را به نمایش می‌گذارد که لبخند را به لب همه منتظران میآورد.

با خود که در تنهایی خود فکر می‌کردم متوجه شدم که گویی این یک قانون نانوشته است، انسان در سراسر زندگی‌اش، در برنامه‌های روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه‌اش، این درد زایمان، خلأ و وصال را با تمام وجود حس می‌کند اما بر آن هوشیار نیست. در تک‌تک مشکلات، دردها، خوشی‌ها و ناخوشی‌ها و موضوعات مختلف این قانون نفوذ کرده و ما آن را نادیده می‌گیریم.

یکی از دردناک‌ترین دردها اعتیاد است که سفر کردن و درمان شدن آن را کامل می‌کند. جالب آن هنگام است که نگاهی به عمق وجود می‌کنم...

اعتیاد در ابتدا خیلی زیبا بالباس جذاب در درون فرد رخنه کرده، پس از چندی با فرد یکی شده و خود را از آن وی دانسته، آن هنگام که متوجه می‌شوی و می‌خواهی او را از خود جدا کنی با تمام وجود می‌جنگی و چه جالب که در این جنگ به‌جایی نخواهی رسید، اما با سفر کردن به‌آرامی و از سر دوستی قطره‌قطره از او جدا خواهی شد، آن‌گونه که رخت برمی‌بندد و می‌رود و در پایان ۱۱ ماه تو کاملاً خالی و تهی خواهی شد از اعتیاد و مصرف‌کننده مواد بودن و گویی پر به آسمان خواهی کشید و این خلأ یکی از زیباترین خلأهایی است که پاداش آن آرامش بی‌انتهایش است و بدین ترتیب فراموش نشدنی، چون پاداش، مانند نوزاد تازه متولد شده تو را به لبخند و آرامش دعوت می‌کند.

از زاویه دیگر، در هرلحظه‌ای که انسان چیزی می‌آفریند و یا خلق می‌کند، غذایی، لباسی، تابلوی نقاشی و یا حتی بیدار کردن یک صفت زیبا در خود... پس از انجام کار، خلئی را حس خواهد کرد و هرچه آفرینش ژرف‌تر خلئی که پشت آن حس می‌شود هم بزرگ‌تر می‌شود و هرچه طوفان شدیدتر باشد، سکوت بعد از آن عمیق‌تر است. و آن خلأ برای من هدیه‌ای دارد و آن هدیه آرامش و شاد بودن براثر توانمندی‌های من است و احساس رضایت ازآنچه هستم و در آینده خواهم‌ بود.

روز زیبا و پر از فعالیت و یا روز خسته کننده و پر از دشواری و جنب‌وجوش و فعالیت، شبی بسیار زیبا و بی فعالیتی و آرامش را به همراه خواهد داشت و این پاداش توست. و تو در هر حرکت خود پدر یا مادر آنچه آفریدی خواهی بود، این ارتباط و اثراتش در وجود تو حک خواهند شد. و امیدوارکننده‌ترین چیزی که در انتهای آن زایش‌ها، احساس‌ها و خلأها حس خواهد شد، آرامش و احساس رضایت و خرسندی است.

 

برگرفته ازآنچه تابه‌حال در این روزهای قرنطینه آموختم.

نویسنده همسفر آزاده، لژیون ششم شعبه ستارخان

تهیه و تنظیم: همسفر لیلا

تعداد بازدید از این مطلب : 287
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • همسفر سعیده
زمان ارسال
1399/01/25 7:52:20
بسیار لذت بردم از قلم سحرانگیزتان
  • همسفر زهرا نمایندگی میرداماد اصفهان
زمان ارسال
1399/01/22 7:34:15
همسفر محترم سرکار خانم آزاده چه دلنشین بود آموزش گرفتم کلمات انسان را به اوج میبرد موفق و پیروز باشید
  • سیده زهراازشادآباد
زمان ارسال
1399/01/20 16:50:46
همسفر آزاده چه بیان و قلم زیبایی.نکات زیبایی یا آوریم کردید.ممنون ازشما.خدابه قلم و وجودتان برکت دهد.
  • همسفر اکرم مسافر نیکوتین ..لژیون یکم
زمان ارسال
1399/01/20 12:17:24
بسیار عالی بود خانم آزاده عزیز..خدا قوت
  • فاطمه همسفر حسین لژیون 14 کرج
زمان ارسال
1399/01/19 23:42:37
خدا قوت . متن زیبا و نگاه متفاوت شما تامل برانگیز بود . با سپاس
  • ایمان شیراز
زمان ارسال
1399/01/19 10:27:18
خدا قوت به شما همسفر محترم خیلی زیبا عنوان کردید... موفق باشید
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب