تاریخ
دوشنبه 7 بهمن 1398

چهارچوبی به نام نظم و انضباط

موضوع : مقالات
همسفر ندا در باب دستور جلسه می گویند : واژه احترام به معنای حرمت نگه‌داشتن است. عشق به خود یک عنصر ضروری برای داشتن زندگی مثبت است و احترام به خود یک جنبه حیاتی از خود عشق است.
چهارچوبی به نام نظم و انضباط

یکی از متغیرهای کلیدی در رشد و توسعه هر سازمان، نظم و انضباط در امور و داشتن کارکنانی منضبط است. نظمی که بر اطاعت و احترام متقابل بین سازمان و کارکنانش مبتنی است و برای موفقیت در کار ضرورت دارد؛ زیرا در سایه همین نظم و انضباط است که بسیاری از دغدغه‌های سازمانی مرتفع می‌شود و بستر امنیت پایدار در سازمان حکم‌فرما می‌شود؛ و همچنین احترام جزء اساسی‌ترین اصول در هر محیطی است.

نظم و انضباط و احترام در کنگره 60 همیشه برقرار است. در لحظه ورود به کنگره با مرزبانان که قدرت اجرایی کنگره هستند برخورد می‌کنیم. آن‌ها نماد عشق و محبت و نظم و انضباط هستند، در جلسات دو بار حرمت‌ها خوانده می‌شود که نشان از قانون‌مندی این سازمان دارد. نگهبان نظم باانرژی بسیار با تازه واردین برخورد می‌کند نظم محیط را برقرار می‌نماید. پس می‌بینیم که نظم انضباط و احترام در کنگره 60 موج می‌زند.

حال بیاییم مطالب راکمی بازتر کنیم؛ بهترین مفهومی که برای نظم و انضباط می‌توانیم بیان کنیم این است:

" انجام مهم‌ترین کار به بهترین شکل ممکن در زمان مشخص‌شده "

افراد موفق در زندگی شخصی خود این تعریف از نظم و انضباط را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند. این تعریف به‌خوبی در کنگره 60 به چشم می‌خورد، مهم‌ترین کاری که یک مصرف‌کننده در بدو ورود به کنگره می‌خواهد انجام دهد درمان اعتیاد است. بهترین شکل ممکن برای انجام این کار، درمان در کنگره با  روش «DST » و درمان بر روی سه ضلع جسم و روان و جهان‌بینی او است. همان‌طور که می‌دانیم برای تعیین اهداف خود همیشه زمان را در نظر می‌گیریم؛ در درمان اعتیاد هم باتدبیر و درایت جناب آقای مهندس 11 ماه زمان در نظر گرفته‌شده است پس می‌بینیم که تمام تعریفی که در نظم بکار رفته در کنگره اجرایی می‌شود.

رهجویی که در صور آشکار خود چه در وضعیت ظاهری چه در اعمال و رفتارش بتواند نظم و انضباط را برقرار کند بی‌شک می‌تواند در افکار خود نیز نظم و انضباط را برقرار نماید و به درمان برسد.

واژه احترام به معنای حرمت نگه‌داشتن است. عشق به خود یک عنصر ضروری برای داشتن زندگی مثبت است و احترام به خود یک جنبه حیاتی از خود عشق است. افراد در کنگره با آموزش گرفتن به وادی 14؛ که وادی عشق و محبت است می‌رسند یاد می‌گیرند که برای رسیدن به خدا باید نشانه‌های او را دوست داشته باشند، در وادی هشتم یاد می‌گیرند که خود را دوست داشته باشند و خود را ببخشند و همه این‌ها باعث می‌شود که عشق و محبت و احترام در وجود آن‌ها شعله‌ور شود.

همان‌طور که می‌دانیم احترام دوطرفه است و این ما هستیم که انسان‌ها را مجبور می‌کنیم که چگونه با ما برخورد کنند. خدمت‌گزاران کنگره که نماد معرفت، عدالت و عمل سالم هستند برای اعضای کنگره الگو می‌باشند؛ آن‌ها احترام را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند و متقابلاً با این کار نظم انضباط و احترام را در صور آشکار به اعضا آموزش می‌دهند و با تکرار این عمل، این آموزش‌ها در وجود اعضا نهادینه‌شده و به‌جایی می‌رسیم که یک مصرف‌کننده تبدیل به یکی از بهترین خدمت گذاران کنگره 60 می‌شود و این است معجزه کنگره 60.

چون چارچوب دانش کنگره به‌گونه‌ای است که افراد را به سمت نزدیک شدن فرمان عقل سوق می‌دهد.

در پایان از جناب آقای مهندس دژاکام تشکر می‌کنم که چنین بستری را برای ما فراهم کردند تا آموزش بگیریم و خدمت کنیم.

 

نویسنده: همسفر ندا لژیون سوم
تایپ و تنظیم: همسفر معصومه لژیون سوم

تعداد بازدید از این مطلب : 392
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
2 نظر  
  • همسفر نفیسه لژیون یکم شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/11/08 23:1:28
باسلام خدا قوت خدمت خانم ندای عزیزم چه زیبا و مفید و مختصر انضباط و نظم را توضیح دادید موفق باشید همچنین تشکر خدمت خانم معصومه عزیز بابت زحمتی ک برای تایپ مطلب کشیدن
  • همسفر نازنین نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/11/08 8:37:11
خانم ندا عزیزم خیلی مقاله خوبی بود ،سپاس از شما
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب