تاریخ
چهار شنبه 20 آذر 1398

بخشش، ابزار هرس کردن درخت زندگی

موضوع : لژیون سردار
با توجه به نزدیک شدن جشن گلریزان، مسافر مجید مقاله ای را در باب این دستور جلسه نوشت و در آن گفت: همه ما وقتی به مقدار لازم از مال خود را هرس کردیم، مالمان حاصل خیز تر و بهرهٔ بیشتری در زندگی‌مان جاری شد.
بخشش، ابزار هرس کردن درخت زندگی

به جهت بهبود و حاصل خیز کردن درختان در طبیعت دو عامل حائز اهمیت است.

۱-هرس کردن صور آشکار درخت

۲-پیوند زدن از درخت حاصل خیز به درخت نرک یا کم بارده

در عامل اول یا همان هرس کردن درخت، هم برای کشاورز و هم برای درخت این کار سخت و دردآور است ولی اثرگذاری و نتیجه آن به شدت بالاست و نتیجه این درد وسختی برای درخت و کشاورز به شدت شیرین و گواراست و برداشت محصول را چند برابر خواهد کرد. به دلیل اینکه از صور آشکار درخت که همان شاخ و برگ‌های اضافی است کم می‌شود ولی صور پنهان درخت همچنان سر جای خودش قوی و استوار می‌ماند.

این قانون را اعضا لژیون سردار به خوبی همگي تجربه کرده‌ایم که وقتی مقدار لازم از مال خود را هرس کردیم، مالمان حاصل خیز تر و  بهرهٔ بیشتری در زندگی‌مان جاری شد. همهٔ ما تجربه خانه تکانی و کم کردن وسایل اضافی خود را داریم، همین‌طور حال خوش بعد از آن و احساس سبکی بعد از آن‌که نمی‌توان آن را منکر شد.

اما عامل دوم یا پیوند زدن:

گاهی اوقات در یک شرایط یکسان درختان یا انسان‌ها به دلیل کهن گذشتهٔ خود، یا پیوندهای نامیمون و عوامل دیگر دچار رکود و کم محصولی می‌شوند و چندان محصول حاصل خیزی نمی‌دهند. در کشاورزی با یک پیوند سالم و میمون از یک درخت حاصل خیز، آن درخت کم بازده تبدیل به یک درخت حاصل خیز می‌شوداین اتفاق در کنگره برای تک‌تک ما و اعضای لژیون سردار به عینِ رخ‌ داده است.

چون زمانی که مال کم رمق خود را با کنگره پیوند می‌زنیم و خود را به درخت حاصل خیز کنگره وصل می‌کنیم، دچار ازدیاد و فراوانی مال می‌شویم و با پیوند به علم کنگره از نادانی و جهل فاصله می‌گیریم. با پیوند زدن خود به عشق کنگره دچار خدمت به خود و هم نوعان خودمان می‌شویم.

چه شایسته و نیکوست در فصل گل‌ریزان کنگره مال و داراییِ خود را در حد توان خودم با درخت حاصل خیز کنگره پیوند بزم.

 

نویسنده: مسافر مجید

تعداد بازدید از این مطلب : 555
ادامه مطالب در آرشیو لژیون سردار
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • بهروز2
زمان ارسال
1398/09/21 8:2:23
عالی بود
  • همسفرافسانه از نمایندگی ابوریحان
زمان ارسال
1398/09/21 3:52:3
آقا مجید واقعا تمثیل زیبایی بود واقعا من تحت تاثیر قرار گرفتم و امسال که برای اولین بار در جشن گلریزان شرکت یکنم میخواهم باهمه ترس خود این کاررا تجربه کنم امیدوارم خداوند خیر وبرکت به همه کسانی بدهد که مالی و جانی در مسیر کنگره خدمت میکنند
  • مسافر محمد
زمان ارسال
1398/09/20 23:43:54
خیلی جالب بود مچکر
  • ---
زمان ارسال
1398/09/20 18:1:13
ارسال کننده : روزبه(ارتش) زمان ارسال : 1398/09/20 12:47:17 پست الکترونیک : rozbeh.papi@yahoo.com | کپی | حذف سلام. با عرض خسته نباشد خدمت شما عزیزان زحمت کش سایت. من روزبه، مسئول سایت نمایندگی ارتش هستم. در ابتدا باید بگویم که از سختی و پیچیدگی خدمت شما آگاهی دارم و انصافا همانطور که در کامنت هایم گفته ام شما به بهترین شکل از پس این مشکلات و سختی ها برآمدید. فقط سوالی برایم پیش آمده که در اینجا مطرح می کنم؛ چند وقتی است که گزارشات تولدهای که ارسال می گردد مورد قبول قرار نمی گیرد لطفا اگر این مطالب مشکلی دارد، بفرمایید تا مشکل را برطرف کنم. باز هم ممنون از زحمات شما.
  • مسافرعلی ل2 شعبه تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1398/09/20 17:5:38
خداقوت. مطلب آموزنده بسیار خوبی هست. ممنون از مطلب خوبتون
  • همسفرزهره ازاصفهان سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/09/20 13:15:41
بسیارعالی بود مثال خیلی قشنگی بود هرس کردن درخت .
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب