تاریخ
يکشنبه 20 مرداد 1398

اطلاعیه اعلام شرح وظایف لژیون‌های سردار

موضوع : اخبار داخلی
چند سالی هست که لژیون‌های مالی تشکیل شده است و با توجه به اهداف کنگره، منسجم‌تر و قانونمندتر به فعالیت خود ادامه می‌دهد. بنابراین کنگره تصمیم گرفت که یک شرح وظایفی برای لژیون سردار مشخص کند.
اطلاعیه اعلام شرح وظایف لژیون‌های سردار

به تازگی برای نخستین بار شرح وظایف لژیون های سردار تهیه و منتشر شده است. در این خصوص گفت و گوی کوتاهی ترتیب داده ایم با دیده بان محترم لژیون‌های سردار، آقای علیرضا زرکش تا بیشتر و بهتر در جریان این موضوع قرار بگیریم.

 

با توجه به اینکه برای اولین بار شرح وظایف لژیون سردار تدوین شده است، لطفاً در این مورد توضیحات لازم را بفرمایید.

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر

چند سالی هست که لژیون‌های مالی تشکیل شده است  و با توجه به اهداف کنگره، لژیون سردار منسجم‌تر  و قانونمندتر به فعالیت خود ادامه می‌دهد. بنابراین کنگره تصمیم گرفت که یک شرح وظایفی برای لژیون سردار مشخص کند اعم از اینکه وظیفه لژیون سردار در کنگره چه هست؟ چه اعضایی می‌توانند عضو لژیون سردار بشوند؟ لژیون سردار چه کار می‌کند و چگونه فعالیت می‌کند؟ دبیر آن چگونه انتخاب می‌شود؟ و نگهبانش چگونه انتخاب می‌شود؟ زمان خدمت نگهبان و دبیر چقدر هست؟ و کسانیکه بخواهند عضو لژیون سردار شوند با چه حداقل‌هایی می‌توانند وارد لژیون سردار شوند و چه شرایطی داشته باشند؟

آقای مهندس تصمیم گرفتند شرح وظایف لژیون‌های سردار تدوین گردد تا اعضای کنگره که دور از شعبه اکادمی  هستند  بدانند که در لژیون سردار چه اتفاقاتی میفتد و چه وظایفی دارند. هر چه ما نسبت به کاری که می‌خواهیم انجام بدهیم بیشتر اطلاعات و دانایی داشته باشیم، هم از خط و مش کلی آن فاصله نمی‌گیریم و هم شرح وظایفی که داریم می‌توانیم به بهترین شکل ممکن عمل بکنیم.

شرح وظایف مدون شد و اولین کاری که آقای مهندس کردند به سایت کنگره گفتند که آن را منتشر کند تا  اعضای کنگره در جریان این شرح وظایف قرار گیرند یعنی  وقتی در یک شعبه از یک سفر اولی یا یک سفر دومی ازلژیون سردار سؤال می‌شود دقیقه بداند شرح وظایفش چیست.

چگونه می‌توانند عضو لژیون سردار بشوند و مراحل آن چگونه است. بندهای آن‌هم زیاد نیست 21 بند  و دوتا صفحه هست  که لازم است همه  مطالعه بکنند و  اگر سؤالی هم داشتند  هر شعبه یک نگهبان لژیون سردار دارد، می‌توانند به نگهبان‌ آن شعبه مراجعه کنند. لژیون سردار  تنها لژیونی در کنگره است، که از مسافر و همسفر متشکل شده است  یعنی آقای مهندس این اجازه را داده که مسافر و همسفر در این لژیون حضور داشته باشند.

گروه همسفرها در کنار گروه مسافرها مشارکت می‌کنند اطلاعات و آموزش‌هایی که دارند را باهم تبادل‌نظر می‌کنند.. این خیلی مهم است که ما در کنگره باشیم و در آن جایگاهی که داریم خدمت می‌کنیم کامل خدمت کنیم بحث لژیون مالی این نیست که ما در روز گل‌ریزان هرساله یک مبلغی کم یا زیاد بپردازیم بلکه ما بابت این خدمت باید یک دستاوردی هم برای خودمان داشته باشیم و من از بچه‌های کنگره تقاضا می‌کنم که با بچه‌های لژیون مالی صحبت کنند. در جلسات از آن‌ها بخواهند که راجع این قضیه مشارکت کنند. برای من خیلی جالب است که کسانیکه در  لژیون سردار عضو شده‌اند شرایط مالی و شرایط تفکری آن‌ها بسیار متفاوت شده است، واقعاً از آن‌ها بپرسند  و از تجربیاتشان استفاده کنند.

 

دریافت فایل شرح وظایف لژیون های سردار (به صورت PDF)

 

شرح وظایف لژیون‌های سردار:

 

1-لژیون سردار: لژیون متشکل از مسافران و همسفران سفر دوم هر شعبه، که در جهت پیش برد اهداف مالی کنگره 60 فعالیت می‌نمایند.
 

2- شرایط عضویت در لژیون سردار: مسافران و همسفران سفر دوم می‌توانند با واریز حداقل مبلغ شصت میلیون ریال (شش میلیون تومان) به‌صورت نقد به‌حساب زمین کنگره به مدت یک سال مالی عضو لژیون سردار گردند.
 

3- سال مالی در کنگره 60، از گل‌ریزان یک سال تا گل‌ریزان سال آینده می‌باشد.
 

4- مسافران و همسفران سفر اول که 6 ماه از تاریخ ورود آن‌ها به کنگره گذشته باشد و تمایل به عضویت در لژیون سردار را دارند می‌توانند با صلاحدید راهنمای خود حداقل مبلغ شصت میلیون ریال (شش میلیون تومان) را به‌حساب زمین واریز نموده و عضویت خود را تا پایان سفر اول رزرو کرده و در جلسات لژیون سردار به‌عنوان مهمان شرکت نمایند.
 

5- اعضای لژیون سردار که تمایل دارند قبل از موعد گل‌ریزان مبلغ سالیانه خود را پرداخت نمایند، می‌توانند با واریز مبلغ شش میلیون تومان سالیانه به‌حساب زمین کنگره فرم مربوط به پرداخت پیش از موعد را تهیه و همراه کپی و اصل فیش واریزی تا زمان گل‌ریزان نزد خود نگه‌دارند.
 

6- مبالغ واریزی به‌حساب زمین کنگره توسط اعضای نمایندگی‌ها، پس از کسر 20% به‌عنوان ذخیره مالی هر شعبه نزد دفتر مرکزی جهت پشتوانه خرید، رهن و اجاره همان نمایندگی می‌ماند.
 

7- اعضاء که یک سال سابقه عضویت در لژیون سردار را دارند می‌توانند برای سال جدید حق عضویت خود را به‌صورت اقساط توسط چک و حداکثر در سه ماه پرداخت نمایند.
 

8- به اعضاء که مبلغ پانصد میلیون ریال (پنجاه میلیون تومان) به بالا پرداخت نمایند از طرف بنیان کنگره، نشان دنور (بخشنده) اعطا می‌گردد.
 

9- نام افرادی که یک ملک آماده و یا تمامی هزینه‌های خرید زمین و احداث یک نمایندگی را پرداخت‌نموده و به کنگره 60 اهدا نمایند، به‌عنوان نام نمایندگی ثبت خواهد شد. (مانند نمایندگی صالحی)
 

10- افرادی که قصد تشکیل لژیون جدید در هر شهرستانی را دارند، پس از کسب مجوز از بنیان کنگره باید حداقل مبلغ یک‌صد و بیست میلیون ریال (دوازده میلیون تومان) به‌عنوان ذخیره مالی داشته باشند.
 

11- برای احداث و راه‌اندازی شعبه جدید، پس از کسب مجوز از بنیان کنگره اعضاء بایستی حداقل مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون ریال (یک‌صد و بیست میلیون تومان) به‌عنوان ذخیره مالی جهت خرید، رهن یا اجاره ملک داشته باشند.
 

12- در هر شعبه ایجنت و اسیستانت اعضای افتخاری لژیون سردار می‌باشند، نظارت و هماهنگی تشکیل جلسات منظم ماهانه لژیون سردار در شعبه همانند برگزاری سایر لژیون‌ها (لژیون ویلیام و لژیون درمان بیماری اعتیاد) و کارگاه‌های آموزشی بر عهده ایجنت و اسیستانت می‌باشد.
 

13- در جشن گل‌ریزان اعضا می‌توانند مبالغ خود را به‌صورت:

1. واریز از طریق کارت‌خوان شعبه
2. پرداخت چک
3. تعهد پرداخت در سررسید مقرر به‌حساب زمین کنگره 60
4. وجه نقد: به افرادی که وجه نقد پرداخت می‌نمایند باید قبض رسید همراه با امضاء تحویل‌گیرنده داده شده و جمع مبالغ دریافت نقدی جشن گل‌ریزان باید در همان روز به‌صورت یکجا و از طریق کارت‌خوان شعبه به‌حساب زمین واریز گردد و یا حداکثر در روز آینده به شماره‌حساب زمین کنگره واریز گردد.
 

14- در هر نمایندگی یک نفر از اعضای لژیون سردار به‌عنوان نگهبان لژیون و از طریق انتخابات بین اعضای لژیون سردار به مدت 7 جلسه انتخاب می‌گردد، که در صورت انتخاب مجدد اعضا، تا دو دوره یا 14 جلسه ابقاء می‌گردد.
 

15- در روز جشن گل‌ریزان، نگهبان و کلیه خدمات برگزاری جشن ازجمله استادی و دبیری نمایندگی بر عهده‌ی اعضاء لژیون سردار می‌باشد.
 

16- وظایف نگهبان لژیون سردار:

الف-انتخاب دبیر: برای انتخاب دبیر نگهبان فردی را از اعضاء لژیون سردار پیشنهاد می‌دهد در صورت موافقت گروه کار دبیر رسمیت پیدا می‌کند و دبیر در صورت عدم حضور نگهبان در حکم جانشین وی می‌باشد. لازم به ذکر است که اگر نگهبان از گروه مسافران انتخاب گردد الزاماً دبیر باید از گروه همسفران انتخاب و اگر نگهبان از گروه همسفران انتخاب شد دبیر باید از مسافران تعیین گردد.

ب- هماهنگی با ایجنت، اسیستانت و گروه مرزبانی جهت برگزاری جلسات ماهیانه، جشن‌ها، خدمتگزاری و تعیین استاد

ج- تهیه و تنظیم فرم عضویت اعضا و تحویل به دفتر مرکزی

د- شرکت در جلسات مستمر هماهنگی ماهانه لژیون‌های سردار که در دفتر مرکزی و با امضاء فرم حضور و غیاب انجام می‌گردد.

ه- تحویل تقدیرنامه‌های مالی از مرزبانی و تقدیر از اعضاء در جلسات خصوصی و عمومی
 

17- تهیه و تنظیم فرم صورت‌جلسه جشن گل‌ریزان مسافران و همسفران در پایان جشن و ارسال به دفتر مرکزی (امور مالی) بر عهده‌ی نگهبان و دبیر لژیون سردار می‌باشد.
 

18- برگزاری جلسات ماهیانه لژیون سردار در نمایندگی‌ها با دستور جلسات تعیین‌شده و تنظیم فرم صورت‌جلسه بر عهده نگهبان و ثبت و تنظیم خلاصه گزارش هرجلسه در دفتر دبیری به عهده‌ی دبیر می‌باشد.
 

19- هماهنگی اعضای لژیون سردار و انتخاب استاد در جلساتی که لژیون سردار خدمتگزار می‌باشد به عهده نگهبان و دبیر می‌باشد.
 

20- انتخاب استاد و هماهنگی با اسیستانت و مرزبانی در روزهای خدمتگزاری گروه همسفران به عهده دبیر همسفران با هماهنگی نگهبان لژیون سردار می‌باشد.
 

21- در زمان غیبت نگهبان، تمامی وظایف بر عهده‌ی دبیر می‌باشد.

 

تعداد بازدید از این مطلب : 9432
ادامه مطالب در آرشیو اخبار داخلی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
32 نظر  
 • محمد علی
زمان ارسال
1399/02/21 22:12:29
سلام به اعضای کنگره60؛ امید وارم که شایستگی این رو خدا بدهد که عضو لژیون سر دار باشم همیشه... آمین خدا قوت
 • مهدی جوان
زمان ارسال
1399/02/11 21:57:0
دیده بان محترم جناب زرکش خدا قوت
 • همسفر شهربانو شیخ بهایی ل۲۴
زمان ارسال
1399/01/24 10:36:50
عرض سلا وخدا قوت خدمت جناب آقای مهندس وآقای زرکش وتمام اعضای لژیون سردار خداوند بزرگ سلامتی وتوفیق روز افزان به همه شما بدهد وانشاالله خداوند هم به من توفیق دهد که به زودی عضو شوم وتشکر ویژه بابت اطلاع رسانی شما.
 • مسافر محمد از شعبه گنجعلی خان
زمان ارسال
1399/01/13 8:21:42
خیلی عالی و منظم خسته نباشید خدمت جناب مهندس و همه اعضا محترم لژیون سردار
 • مسافر حجت از بوشهر
زمان ارسال
1398/09/30 11:23:14
خیلی خوشحالم که کنگره60 در حال رشد و شکوفایی است
 • اعظم مسافر از لژیون یکم
زمان ارسال
1398/09/16 22:5:40
با سلام وخدا قوت به زحمت کشان لژیون سردار مولا یارتان باد🌹🌹🌺🌷
 • مسافر صادق
زمان ارسال
1398/08/14 3:20:49
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همه دوستانی که در این امر مهم به نحوی سهیم هستند.مولا همیشه پشت و پناهتان باشد.
 • اعظم مسافر از لژیون یکم
زمان ارسال
1398/07/16 19:49:56
با عرض ی با عرض سلام و خدا قوت به آقای زرکش وتمام زحمت کشان لژیون سردارامی وارم همه خدمتگذاران لژیون سردار خادمهای خالصی باشیم به امز ید م فقیت هر چه بیشتر اعزاع لژیون یردار با
 • همسفر نجمه از سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/07/02 9:26:8
خدا قوت ب بنیان کنگره ۶۰ بابت این همه تدبیر
 • اعظم مسافر از لژیون یکم
زمان ارسال
1398/06/29 12:16:10
با سلام و خدا قوت به لژیون بابرکت وبا صفا سردار انشالله لیاقت خدمت خالصانه را داشته باشیم
 • علی
زمان ارسال
1398/05/20 17:34:56
امان اردست پول و جاه و مقام .
 • فریدون طاهرخانی،،ستارخان،،
زمان ارسال
1398/05/20 11:59:48
باسلام و آرزوی توفیق برای اعضای لژیون سردار،،بامید یزدان پاک من هم امسال به شما خواهم پیوس
 • شعبه شمس
زمان ارسال
1398/05/20 11:35:33
خدا قوت جناب زرکش ؛ خیلی عالیه
 • مسافر کتایون
زمان ارسال
1398/05/19 7:8:33
درود و سپاس خدمت جناب مهندس و خداقوت خدمت جناب زرکش و اعضای لژیون سردار . بامید روزی که عضو کوچکی در این دریای بیکران و خروشان بخشندگی و رحمت قرار گیرم 🙏💎
 • مسافر علی اکبر از نمایندگی امین قم
زمان ارسال
1398/05/18 22:17:51
باسلام و احترام خداقوت به تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰ بخصوص به افرادی که عضو لژیونهای سردار هستند
 • مسافر کتایون
زمان ارسال
1398/05/18 14:48:39
درود و خدا قوت . برقرار باشید .
 • همسفرپوران شاداباد1
زمان ارسال
1398/05/18 10:9:22
خداقوت به همه ی اعۻا لژیون سردارخداوندبه جان ومالتان برکت دهدوان شاالا همیشه درراه خیر قدم برداریدخداقوت خدمت دیده بان لژیون سردار
 • مسافر کتایون
درود و سپاس . بامید روزی که این سعادت با من یار شود و عضو کوچکی از این سیل خروشان محبت و بخشندگی قرار گیرم .امین
 • احمد زمانی
زمان ارسال
1398/05/16 23:1:7
خدا قوت
 • مسافر رضا
زمان ارسال
1398/05/16 18:11:6
با سلام وخداقوت
 • تکتم
زمان ارسال
1398/05/16 13:59:22
مسافرتکتم نمایندگی فردوسی خداقوت به تموم دوستان کنگره ۶۰
 • همسفرازشعبه سلمان اصفهان
زمان ارسال
1398/05/16 13:8:25
خداقوت به جناب مهندس وآقای زرکش بسیارقوانین عالی ودرستی است وهمه گوش به فرمان جناب مهندس هستیم
 • سعیده لژیون ششم نمایندگی صالحی
زمان ارسال
1398/05/16 10:18:58
خدا قوت خدمت تمامی اعضای لژیون سردار در تمای شعبات کنگره
 • صمد مسافر شیراز
زمان ارسال
1398/05/15 23:22:6
درود بر بنیان کنگره واعضای لژیون سردار که یکی از ستون های اصلی تقویت بنیه مالی است که برعهده ی این عزیزان است انشاءالله که خداوند به آنها خیر وبرکت عنایت فرماید
 • مسافر قاسم نمایندگی رودهن
زمان ارسال
1398/05/15 23:2:30
خدا قوت
 • علی رضوانی
زمان ارسال
1398/05/15 22:23:59
باعرض سلام وخدا قوت خدمت جناب اقای زرکش عزیز وهمه اعضای لژیون سردار امیدوارم روزبه روز تعداد اعضای لژیون افزایش پیداکند
 • بهروز رادین
زمان ارسال
1398/05/15 15:23:7
سلام و خسته نباشید به همه خدمت گذاران سایت
 • محمد ضرغامی، شیراز
زمان ارسال
1398/05/15 11:56:36
درود بر شما و بنیان کنگره۶۰.
 • حسن اسدی
زمان ارسال
1398/05/15 0:11:20
خدا قوت به دیدبان محترم لژیون سردار جناب آقای زر کش و آرزوی موفقیت برای اعضای محترم لژیونهای مالی کنگره 60
 • مسافر
زمان ارسال
1398/05/14 18:42:24
خدا قوت دوستان،زنده باد كنگره ى ٦٠
 • مسافر علی ل2 شعبه تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1398/05/14 16:51:45
سلام درود به اعضای لژیون سردار در تمام شعبات کنگره 60 ممنون از اینکه شرایط عضویت وچگونگی عملکرد لژیون سردار را توضیح دادید و اطلاع رسانی کردید خدا قوت
 • مسافر مهران نمایندگی عطار
خدا قوت میگم خدمت تمامی خدمتگزاران و همه اعضای لژون سردار در تمامی نمایندگیها،درود بر شما
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب