English Version
English

رسم مثلث درمان

رسم مثلث درمان

دهمین جلسه از دوره چهل و پنجم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران نمایندگی البرز کرج به استادی همسفر کبری و نگهبانی همسفر مانیا و دبیری همسفر فائزه با دستور جلسه «صورت‌مسئله اعتیاد» در روز سه‌شنبه ۴ مهرماه ۱۴۰۲ رأس ساعت ۱۶ آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:
خدا را شکر می‌کنم که یک روز دیگر در کنار شما عزیزان هستم و از خانم کبری عزیز سپاسگزارم که اجازه دادند در این جایگاه خدمت کنم و آموزش بگیرم. دستور جلسه این هفته صورت‌مسئله اعتیاد است؛ ما به‌واسطه آقای مهندس از صورت‌مسئله اعتیاد به‌صورت مسئله زندگی رسیدیم و توانستیم به جواب سؤالات خودمان برسیم و مشکلات زندگی‌مان را حل کنیم. در کنگره ۶۰ باتجربه و تحقیق جناب مهندس صورت‌مسئله اعتیاد شکافته شد و مسئله درمان اعتیاد به‌راحتی حل‌شده و مبدأ، مقصد و هدف مشخص‌شده و مثلث درمان را رسم کردند و توضیح دادند که اشکال در جسم، روان و جهان‌بینی فرد مصرف‌کننده است و مشکل در اراده بیمار نیست، زمانی که مسئله اعتیاد حل شد در پی آن درمان سیگار و بعد درمان چاقی و یا اضافه‌وزن اتفاق افتاد.
الان مسئله جونز فوق‌العاده مهم است. چاقی و یبوست و بی‌خوابی مادر تمام بیماری‌ها هستند. افرادی که در لژیون جونز هستند و وزن کم می‌کنند خیلی از بیماری‌هایشان هم درمان می‌شود. صورت‌مسئله چاقی این است که ما غذاخوردن را بلد نیستیم؛ من قبلاً همه نوع مواد غذایی مصرف می‌کردم؛ ولی بی‌رویه و هرزمانی که دوست داشتم مصرف می‌کردم؛ ولی الان هم همان غذاها را استفاده می‌کنم؛ اما لاغر می‌شوم چرا؟ چون خواسته نفس را به‌موقع و در زمان مناسب به او می‌دهم و در لژیون جونز یاد گرفتم نفس خود را تربیت کنم.

من قبلاً بارها رژیم‌های غذایی سختی را گرفتم و خب می‌گفتند این را بخور‌، آن را نخور و همیشه در عذاب بودم. مثلاً می‌گفتند شیرینی نخور و من اگر یک‌بار نمی‌خوردم دفعه بعد حریص‌تر می‌شدم و بیشتر می‌خوردم و بعد رفتم سراغ قرص‌های لاغری و خب بعدها متوجه شدم که اغلب شیشه داشتند و من دو شبانه‌روز نمی‌توانستم بخوابم و اگر ۵ کیلو کم می‌کردم، یکی دو ماه بعد وزنم دوبرابر اضافه می‌شد و دیگر به‌جایی رسیده بودم که تمام فکر و ذهنم این بود که معده‌ام را عمل کنم و پیکرتراشی انجام بدهم؛ اما خداوند کنگره ۶۰ را در مسیرمان قرارداد و ما متوجه شدیم که در اینجا روشی هست به نام تغذیه سالم و از راهنمایم پرس‌وجو کردم و پیگیر شدم و بالاخره توانستم وارد لژیون خانم کبری عزیز شوم و سفر کنم. وقتی وارد لژیون شدم یکی دو ماه اول برایم تنظیم کردند وعده‌ها سخت بود؛ اما موفق شدم و یاد گرفتم چه بخورم، چه زمان بخورم و چه مقدار بخورم و خوابم را تنظیم کردم و خدا را شکر توانستم تعدادی از بیماری‌هایم را درمان کنم و بعد از ۱۰ ماه به‌سلامتی و وزن ایده‌آل رسیدم. به نظر من قشنگی این سفر به این است که هیچ‌چیز در آن حذف نمی‌شود و ما همه چیز می‌خوریم؛ اما به‌اندازه می‌خوریم. روز رهاییم آقای مهندس به من گفتند که؛ اگر معده‌ات را عمل می‌کردی بیچاره می‌شدی و ببین چقدر عمرت طولانی شده است و من خدا را شکر می‌کنم که در کنگره ۶۰ هستم و تشکر می‌کنم از آقای مهندس بابت فراهم‌کردن این بستر که من و امثال من بتوانیم اینجا آموزش بگیریم و امیدوارم هر چه زودتر این روش جهانی شود و همه عزیزانی که از اضافه‌وزن رنج می‌برند به‌سلامتی و رهایی برسند.

و در ادامه اعلام ورود به «سفر دوم جهان‌بینی» همسفر بهاره به راهنمایی همسفر کبری از لژیون سوم با «نوشتن ۴۰ سی دی»؛

رهایی مسافر تغذیه سالم همسفر فهیمه به راهنمایی همسفر کبری از «نمایندگی کرج»؛

در ادامه اعلام اسامی نفرات برتر آزمون شماره 12 شهریورماه 1402 «نمایندگی البرز»؛

اسامی نفرات برتر آزمون:
نفرات اول؛
همسفر مانیا با کسب نمره ۱۸/۵، راهنما همسفر فاطمه (لژیون یازدهم)، همسفر زینب با کسب نمره ۱۸/۵، راهنما همسفر سحر (لژیون دهم)

نفرات دوم؛
همسفرپریسا با کسب نمره  ۱۸، راهنما همسفر سحر (لژیون دهم)، همسفر زهرا با کسب نمره  ۱۸، راهنما همسفر ستاره (لژیون چهارم) و همسفر زهره با کسب نمره  ۱۸، راهنما همسفر فاطمه (لژیون هشتم)

نفر سوم؛
همسفر سمیه با کسب نمره ۱۶/۵، راهنما همسفر سعیده (لژیون هفتم)

عکس: همسفر ترانه (مرزبان خبری)
تایپ: همسفر فرین، راهنما همسفر کبری (لژیون چهاردهم)
ویرایش و ارسال: همسفر طاهره (خدمتگزار سایت)
همسفران نمایندگی البرز (کرج)

ویژه ها

دیدگاه شما

0 دیدگاه

تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .