English Version
English

کارگاه آموزشی جهان‌بینی چهارشنبه؛ وادی چهارم و تاثیر آن روی من

کارگاه آموزشی جهان‌بینی چهارشنبه؛ وادی چهارم و تاثیر آن روی من

پنجمین جلسه از دوره هفتاد و ششم کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰؛ ویژه مسافران و همسفران؛ با استادی و نگهبانی بنیان کنگره ۶۰ مهندس حسین دژاکام و دبیری مسافر محمود با دستورجلسه "وادی چ    هارم و تاثیر آن روی من" چهارشنبه 1 تیر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰ آغاز به کار کرد.

 

خلاصه سخنان استاد:


سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.
امروز اولین روز تابستان است. برای شما تابستان خوبی را آرزو می‌کنم. ما در طی بهار 1583 نفر رهایی داشتیم حتی باوجوداینکه دو هفته نیز تعطیل بودیم. این رقم بسیار بالایی است. درواقع هر ماه 525 نفر رهایی داشتیم. روزبه‌روز رهایی‌ها هم ازنظر کیفیت و هم ازنظر کمیت در وضعیت بهتری قرار می‌گیرند.
گفته بودم چهل سی دی را تا آخر خردادماه باید بنویسند و از اول خردادماه هرکسی می‌خواهد رهایی بگیرد باید چهل سی دی خود را نوشته باشد. در غیر این صورت رهایی داده نمی‌شود. باز مجدد پانزده روز دیگر فرصت می‌دهم. از این تاریخ به بعد رهایی زمانی داده می‌شود که فرد چهل سی دی خود را نوشته باشد.
جمعه ‌این هفته همایش جام مسافر و مسابقات دومیدانی است که کنگره 60 برقرار کرده، آن‌هم به این دلیل که سال روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است. هرسال 25 ژوئن که مصادف با 5 تیرماه می‌شود روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است و در کشور مراسماتی صورت می‌گیرد. البته برای ما تفاوتی ندارد و هرروز برای ما روز جهانی مواد مخدر است. مسافت که خانم‌ها باید طی کنند 4200 متر و برای آقایان 7800 متر است. کلیه جوایزی که برای خانم‌ها گذاشتیم همان مقدار را نیز برای آقایان قرار دادیم.
 

روز جمعه‌ای که در پیش داریم بنابراین پارک طالقانی نیستیم و در ورزشگاه تختی از ساعت 7 صبح حضور داریم. جمعه آینده نیز یک مراسم فوتبالی است در استادیوم دوازده‌هزارنفره. فوتبالیست‌های مشهوری مانند علی دایی و ... می‌آیند. مسابقات فوتبال خوبی است و از ساعت 16 برگزار می‌شود. اعضا می‌توانند آنجا نیز حضور داشته باشند.
زمانی که در جایگاهی قرار می‌گیرد راهنما باید سمت راست و رهجو سمت چپ باشد. مسئله دیگر اینکه لازم نیست در هر عکسی شما حضور داشته باشید. اگر خانواده‌ای برای رهایی آمده و می‌خواهند عکس بگیرند نیایید کنارشان بایستید. راهنماها باید این را به شاگردها آموزش دهند. اصلاً شاید خانم‌ها راضی نباشند که بعضی از آقایان در کنار آن‌ها بایستند.
قدردانی از بعضی جایگاه را یا باید انجام ندهید یا باید آن‌ها را محترم بشماری. اگر ما جایگاه سایر انسان‌ها محترم نشماریم جایگاه ما محترم شمارده نمی‌شود. اگر ما در کنگره به جایگاه احترام نگذاریم به ما احترام نمی‌گذارند. خود ما تعیین می‌کنیم که جایگاه ما چگونه است.
وقتی همایش و مسابقاتی برگزار می‌شود و ورزشکاران حرفه‌ای و یا اساتید بزرگی شرکت می‌کنند شما می‌توانید جایزه ندهید و فقط یک تقدیرنامه بدهید ولی اگر خواستید جایزه بدهید نمی‌توانید به استاد دانشگاه که مقام اول را کسب کرده است 300000 تومان بدهید. برای مسابقات ملی نیز همچنین. این فرهنگ ما است و باید فرهنگمان را خودمان اصلاح کنیم.

 

ما جوایز مسابقات دو را نفر اول را 50000000 میلیون تومان نفر دوم را 30000000 میلیون تومان و نفر سوم 20000000 میلیون تومان برای حرفه‌ای‌ها و برای غیر حرفه‌ای‌ها به 11 نفر اول نفری 1000000 میلیون تومان هم کارت هدیه می‌دهیم. برای خانم‌ها نیز دقیقاً همین مبالغ است. این بزرگ‌ترین سرمایه گزاری و ارزان‌ترین است. تمام خبرگزاری‌های متعجب شده‌اند که جایزه بزرگ است. البته از دیدگاه من بازهم بزرگ نیست. جایزه باید درخور مقام قهرمان ملی و آسیا باشد.
در این مسابقات به دلیل همین ارزش‌گذاری 130 نفر ورزشکار حرفه‌ای از آقایان و 55 نفر نیز از خانم‌ها شرکت کرده‌اند. ما مبلغ جایزه همان‌جا به افراد می‌دهیم. در آنجا دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر، معاونان وزیر ورزش و شخصیت‌های برجسته دیگری می‌آیند که بسیار موضوع مهمی است. انشا الله بتوانیم به نحو مطلوب این مسابقات را برقرار کنیم.
دستور جلسه وادی چهارم است. کسی که این قانون را می‌خواهد بداند باید مصرف‌کننده باشد با مصرف‌کننده را بشناسد. وقتی ما می‌خواهیم در رابطه با یکی قضاوت کنیم معمولاً راضی برمی‌گردیم زیرا تمام حق‌وحقوق را به خودمان می‌دهیم. اولین چیزی که باید بپذیریم مسئولیت خودمان است. برای مثال در مسئله مواد مخدر دیگری ما را دعوت کرد اختیار اینکه بپذیریم یا خیر با ما بود. شیطان نیز همین‌گونه عمل می‌کند فقط ما را دعوت می‌کند نمی‌تواند به ما تحمیل کند.
 

زمانی که وادی‌ها را به ترتیب یاد می‌گیریم و جلو می‌آییم به ما نشان می‌دهد که کجای کار قرار داریم تا زمانی که مسئولیت را نپذیریم و به دنبال مقصر بگردیم دردی از ما دوا نمی‌شود. کنگره 60 چنین اعتقادی در مورد اعتیاد دارد. فرد مصرف‌کننده مسئولیت درمان خودش با خودش است. نباید گردن دیگران بیندازد.
خداوند چیزی به نام عقل به ما داده است تا ما توسط آن تصمیم بگیریم که چه چیزی خوب و بد است. حتی مسئولیت را به گردن خداوند نیز نباید انداخت. خداوند مسئولیت را به تو داده است. باید حرکت کنید. خداوند مسئولیت تو را به خودت داده است. خداوند برای انسان ارزش زیادی قائل است. خداوند تکمیل خلقت ما را به خودمان داده است. در مورد انسان می‌گوید زمانی که نفس به مرحله میانه رسید به آن الهام فجور و یا تقوا می‌شود. اگر به یک‌طرفی بروی رستگار و به‌طرف دیگری بروی نابود می‌شوی. هر چیزی که شده‌ایم به عهده خود ماست و باید مسئولیت آن را بپذیریم.
در بیابان حتی یک حیوان باید خودش حرکت کند تا غذایش را به دست آورد. پس این وادی می‌گوید مسئولیت خودت را به دیگران ندهید و آن را بپذیرید. ما در درگاه خداوند دعا می‌کنیم اما زمانی اجابت می‌شود که سعی و تلاش لازم را انجام می‌دهیم. در مورد مسائل باید در صراط مستقیم باشیم و تلاش و کوشش لازم را انجام دهیم تا خداوند ما را یاری نماید. خداوند به دنبال انسان‌هایی است که خوب باشند و می‌خواهد به آن‌ها کمک کند تا در خلقت و هستی مفید باشند.
خیلی متشکرم از اینکه به صحبت‌های گوش کردید.

مصاحبه سردبیر سایت بنیاد شهید و امور ایثارگران با مهندس دژاکام بنیان کنگره
در مورد شهدای مبارزه با مواد مخدر

نام فایل تاریخ لینک
فایل صوتی ۱۴۰۱/۰4/01 دانلود

 

ویژه ها

دیدگاه شما

141 دیدگاه

 • خشایار لژیون۱۴ شعبه وحید

  سلام و خدا قوت به جناب آقای مهندس دژاکام

 • مسافر پویان لژیون 9 شعبه وحید

  خدا عمر طولانی بهتون بده

 • همسفر نگار لژیون چهارم شعبه وحید

  درود بر همه دوستان و خدمتگزاران در کنگره ۶۰ با آرزوی رهایی همه از بند این بلای خانمان سوز

 • نسترن همسفر احمد لژیون ۲۷شاداباد

  سلام وخداقوت خدمت شما جناب مهندس 🌹 خدارو‌شکر میکنم بایت وجود شما واین مسیر سبز پیش رو‌🤲

 • همسفر محبوبه لژیون سوم شعبه گنجعلی‌خان کرمان

  درود و خدا قوت به جناب مهندس، بسیار عالی همیشه پر انرژی و پر محتوا ،خداوند را شکر گزارم بابت حضور پر مهر و محبت شما استاد فرهیخته سایه تان مستدام باد 🙏 خدا قوت به خدمتگزاران سایت و شعبه انشاالله موفق و پایدار باشید 🙏

 • مسافر امیر لژیون ۲ نمایندگی: اهواز

  سلام وخداقوت به جناب مهندس بنیان گنگره و همه دیده بانان وخدمتگزاران گرامی که باعث فراهم نمودن چنین بستری شدند که استادی شویم برای شعله های آتش ویرانگر اعتیاد

 • مسافر حسین لژیون ۱۱ تخت جمشید شیراز

  درود خدا بر کنگره و بنیانگذاران کنگره خدا قوت به ابر مرد جناب مهندس حسین دژاکام

 • مسافر حسین لژیون ۱۱ تخت جمشید شیراز

  درود خدا بر کنگره و بنیانگذاران کنگره خدا قوت به ابر مرد جناب مهندس حسین دژاکام

 • همسفر ربابه از لژیون ۱۰ دهخدا

  تماشای رهایی ها لذت بخش است

 • مسافر مسلم-ک لژیون یکم گنجعلی خان کرمان

  خدا قوت به آقای مهندس دژاکام میگم ازشون تشکر میکنم بله شما به زیبایی صحبت کردی.و من آموزش گرفتم صحبت هاتون برام دلنشین و جذابه بله با این وجود این وادی ها نشون میده که من مسلم تو سفر اول کجا هستم ودر کجا قرار دارم و باید آموزش بگیرم تا بتوانم به خوبی یه قالب محکم و قوی از خودم بسازم.بازم جا داره تشکر کنم ازتون

 • حسین ملک لژیون ۲۱ کاسپین قزوین

  سلام خدا قوت به همه خدمتگذاران جمعیت احیای انسانی کنگره۶۰ ممنون خدا به جناب مهندس عمر طولانی با عزت بده استادی دلسوز

 • مســـــــافر مهدی. م. ح. لژیون4بوشهر

  خدا قوت به همه خدمتگزار ان کنگره ۶۰ودر راس جناب مهندس. تمامی رهایی ها بر رهجویان وراهنمایانشان مبارک بادا

 • مسافر احسان ل ۳ تجت جمشید شیراز

  درودو خسته نباشيد ب تمامي خدمت گذاران كنگره ٦٠

 • میثم ل۲۱کاسپین قزوین

  خداقوت

 • راضیه هستم همسفر شعبه چالوس لژیون سه3

  سلام خدا قوت مهندس عزیزم موفق باشید مثل همیشه بدرخشید ممنون از این همه لطف بیکران شما خدا شمارا خفظ کنه برامون

 • همسفر سمیه لژیون دهم نماینده دهخدا

  سلام و عرض ادب ممنون از جناب آقای مهندس بزرگوار با آرزوی سلامتی برای ایشان

 • مسافرامیرحمزه ل ۳تخت جمشید شیراز

  سلام وخدا قوت به مهندس وخسته نباشید به تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰

 • همسفر آمنه لژیون دهم نمایندگی دهخدا

  خدا قوت به همه خدمتگزاران کنگره

 • همسفرسمیه لژیون هشتم نمایندگی گیلان

  سلام و عرض ادب خدمت شما اقای مهندس روزی هزار مرتبه خدا رو شکر میکنم بابت وجود گران قدر شما ممنون بابت نکات ریزبینانه و مثل پدری دلسوز به فکر همه ی ما هستید خدا به شما و خانواده محترمتان سلامتی بده

 • همسفر صدیقه لژیون سوم شعبه نجف آباد

  سلام و خداقوت به استاد بزرگوارم خداوند نعمت سلامتی و طول عمر به شما هدیه کند رهایی هایتان پایدار پیام وادی چهارم در شما صدق یافته که موفق به رسیدن به جایگاه رهایی جسم و روح و روان شده اید مبارکتان باد

 • سودابه هستم همسفر لژیون دهم

  خسته نباشید وخدا قوت خدمت جناب اقای مهندس دژاکام

 • سلام روح الله لژیون21

  سلام خداحفظ کندشمارا منم دعا میکنم شمارا سپاسگزارم ازجناب مهندس حسین دژاکام

 • رسول همسفر و مسافر سیگار لژیون سوم شعبه تخت جمشید شیراز

  سلام و خدا قوت به مهندس عزیز وسپاس گذاری میکنم بابت آموزش‌های مفید و به روز ایشان

 • همسفرمینا لژیون هفتم شعبه گیلان

  سلام وخداقوت وآرزوی توفیق برای آقای مهندس دژاکام وخدمت گزاران کنگره ۶۰را از خداوند متعال خواستارم وخدا شکر میکنم که یک کنگری هستم

 • مسافر مصطفی لژیون 11پرستار

  سلام و خداقوت و تشکر از آقای مهندس گرامی

 • مسافر مسلم-ک لژیون یکم گنجعلی خان کرمان

  سلام و درود به بنیان کنگره.از آقای مهندس دژاکام تشکر میکنم بله آموزش گرفتم سخنانتون زیبا و دلنشین بودن بله من مسلم اگر در گذشته یسری مشکلاتی به وجود آوردم.نباید این بار مسئولیت بدم به دیگران و قطعا میپذیرم که خودم نقش داشتم...وباز هم تشکر میکنم...

 • همایون کریمی لژیون۱۱شعبه فردوسی مشهد

  باعرض سلام واحترام به استادمحترم اقای مهندس دژاکام سلام ودرود خدمت مرد نجات دهنده جامعه خوشحالم که با کنگره اشنا شدم از خداوند سپاس گذارم که بمن راه کنگره رو نشان داد متن استاد کبیر اقای دژاکام در مورد وادی چهارم رو با جانو دل مطالعه کردم استاد بسیار روشن فرمودن که نباید مسعولیت خودرا بدیگری بسپاریم حتا بخدا چون خدا به انسان اختیار داده

 • همسفر الهه لژیون یکم سمنان

  زنده و برقرار باشید مهندس عزیز تبریک به پهلوانان کنگره ۶۰ خداقوت خدمت اعضای محترم سایت 🙏💫💫🌺🌺

 • همسفر زینب لژیون دوم قائمشهر

  سلام ممنونم از جناب مهندس بابت این همه تلاش ودلسوزی پدرانه. خدا شما را حفظ کنه

 • محمد صادق از شعبه ستارخان

  تشکر از مهندس و بچه های سایت.

 • محمد صادق از شعبه ستارخان

  تشکر از مهندس و بچه های سایت.

 • محمد صادق از شعبه ستارخان

  تشکر از مهندس و بچه های سایت.

 • همسفر منیره از شعبه نیما یوشیج

  سلام وعرض ادب خدمت اساتید و تمامی زحمت کشان کنگره ۶۰،خدارو شاکرم که یک صندلی از صندلی های کنگره ۶۰ سهم من شده امیدوارم بهترین استفاده رو از آموزش ها داشته باشم،هیچ کدام از ما زمانیکه در تاریکی بودیم هرگز فکر نمیکردیم چنین انسانی در مسیر زندگی ما قرار بگیرد،خدارا برای این نعمت بزرگ شکر شکر شکر♥️

 • همسفر محبوب سلمان فارسی، لژیون (۲۰)

  خدا قوت خدمت آقای مهندس عزیز انشالله عمرشان طولانی ، سایه شان مستدام 🌷🌷🌷🌷🌹🌹🌹🌹

 • مرضییه هم سفر ومسافر نیکوتین ازشعبه ی پرستار تهران

  سلام و عرض ارادت وخداقوت به بنیان کنگره که آفتاب وجودشان گرمی بخش ومرحم دلها شد خدا حفظتون کنه ومستدام ومانا باشید وعرض تبریک به عزیزانی که شال پهلوانی دریافت کرده اند و همه ی عزیزانی که چرا غ خاموش وبا عشق به کنگره 60 بذل عنایتی میکنند

 • سمیرا همسفر ناصر لژیون یکم شعبه حکیم هیدجی

  سلام ودرود خدمت خانواده بزرگ کنگره ۶۰,جناب آقای مهندس عزیز خداوندبهتون عمر طولانی عطا کنه که عالم رو از تاریکی نجات دادید،خیلی خوشحالم ک عضوی از این خانواده مقدس هستم ،جلسه بسیااار عالی بود 🌺🌺 از تمام خدمتگزاران بویژه تیم سایت سپاسگزارم

 • آزاده هستم همسفر لژیون ۶شعبه وحید

  خداقوت آقای مهندس خداوند نگهدارتون باشه

 • همسفر زهرا لژیون هفتم پرستار

  سلام و خداقوت وعرض ادب خدمت بنیان کنگره 60... امیدوارم همیشه در مسیر ارزش ها باشیم و بتوانیم مسئولیتهایخودمان را انجام دهیم

 • همسفر رقیه لژیون یکم شعبه ی کاسپین

  خدا قوت به جناب آقای مهندس دژاکام بزرگوار

 • شهلا همسفر لژیون دوم شعبه ارتش

  با سلام و عرض ادب ، از خداوند سپاسگزارم که به کنگره ورود پیدا کردم و در مسیر آموزشهای آگاهی قرار دارم ، و از خداوند خواستارم که رهایی پسرم را جشن بگیرم و پسرم و خودم از پهلوانان کنگره باشیم...

 • مجید

  سلام دروود بر جناب مهندس و خانواده محترمشون. خدا حفظشون کنه ایشون واقعا یک منجی شدن برای خیلی از آدمایی که در تاریکی سرگردان بودن اما راه روشنایی و نور رو پیدا نمیکردن. جناب مهندس مثل یک دستی که در تاریکی میاد با درخشندگی به دنبال همه گرفتاران و هرکسی نسبت به تشنگی خودش برای کشف رمز و راز حقیقت این دست نیرومند رو میگیره و از تاریکی بیرون میکشه خودشو. امیدوارم بتونم در آینده برای کنگره مفید باشم و جبران تمام خوبی هایی که برای من به شخصه شده جبران کنم. سپاسگذارم از همه کسانی که زحمت میکشن. مجید از شعبه وحید لژیون یکم. رهجوی کمک راهنمای خوی آقا سعید

 • همسفرآرزو لژیون20شعبه سلمان فارسی

  سلام و درود فراوان چقدر سخنانتون زیبا و دلنشین بود خیلی به دلم نشست خسته نباشید

 • مسافر رضا لژیون چهاردهم رودهن

  خدا قوت به همه عزیزان ⚘⚘⚘⚘

 • اعظم.همسفر.شعبه حافظ.لژیون سوم.کمک راهنما خانم سمیه علیپور

  درضمن تشکر میکنم از راهنمای خوب خودم خانم سمیه علیپور لژیون ۳وراهنمای خوب مسافرم اقای علی اصغر شعبه ۲ شعبه حافظ

 • اعظم.همسفر.شعبه حافظ.لژیون سوم.کمک راهنما خانم سمیه علیپور

  بسیاربسیارممنون از اقای مهندس دژاکام.بااینکه مدت کمی هست که واردکنگره شدیم اما به مراتب حالمون خیلی بهتراز دوماه قبل که هنوز وارد کنگره نشده بودیم.ممنون از اقای مهندس.انشاالله من ومسافرم هم بتونیم از شما گل رهایی رو دریافت کنیم

 • مسافراصغرلژیون 3( اقاآرش)

  درود به بنیان کنگره شصت وخدا قوت میگم به تمام خدمتگذاران کنگره ۶۰وخداقوت به تمام دیدبان های محترم 💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐💐

 • منصوره همسفر نایین

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای مهندس خسته نباشید انشاالله همیشه برقرار باشید

 • همسفر معصومه لژیون ششم کاسپین قزوین

  خدا قوت به آقای مهندس بزرگوار پایدار باشید 🙏 وخداقوت به دوستان سایت

 • راهنمایی نیکوتین زیبا از شعبه ابوریحان

  خدا قوت به جناب آقایی مهندس حسین دژاگام از عشق الهی طول عمر با عزت سلامتی کامل و جهانی شدن کنگره ۶۰ که آرزویی استاد دژاکام است برای شما استاد بزرگوار آرزو دارم ❤❤خداوند شمارا دوست دارد که همه مردم شما را دوست دارند❤❤ دعای همه مردم بدرقه راه شماست استاد دژاکام

 • معصومه همسفر علی

  سلام وخدا قوت خدمت آقای مهندس عزیز، سپاس فراوان به خاطر بودنتون 🌹🌹🌹🌹 👏👏👏👏👏👏

 • همسفرسارا هستم لژیون چهارده کاسپین

  موفق و پیروز باشیدزیر سایه الطاف الهی، زنده باد کنگره ۶۰،زنده با مهندس عزیز

 • همسفر صنم شعبه حسنانی

  سلام وخدا قوت به استاد بزرگوار بابت آموزشهای نابتون💛❤❤💚💚 تشکر از خدمتگزاران سایت واینستاگرام

 • مسافر حسین از لژیون مرزبانی شعبه صادق قم

  خدا قوت خدمت آقای مهندس، و همه خدمتگذاران کنگره ۶۰

 • همسفر راحله لژیون مرزبانی نایین

  سلام وخدا قوت به آقای مهندس واعضای کنگره ی شصت

 • ناهید طورانی نمایندگی شمس لژیون هفتم

  خداقوت خدمت بنیان کنگره شصت؛جناب مهندس دژاکام عزیزم و تمامی خدمتگزاران کنگره شصت در جای جای ایران عزیز👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

 • مسافر امیر/لژیون دوم/شعبه دهخدا

  خداقوت

 • همسفر پرتو لژیون یکم نمایندگی عمان سامانی شهرکرد

  سلام و خداقوت خدمت جناب آقای مهندس و خانواده محترم ایشان.بسیار بسیار از کلام دلنشین و آموزنده شما آموزش و انرژی دریافت نمودم ان شاءالله همیشه موفق ،سلامت و پایدار باشید .از دیده بان محترم آقای بابک بخاطر زحمات و توضیحات جامع و اطلاع رسانی مسابقات ورزشی متشکرم همچنین از عزیزان در قسمت سایت هم تشکر میکنم برای همه خدمتگزاران عزیز بهترین ها را خواستارم.❤🌺❤🌺

 • همسفرفاطمه(اینانلو)لژیون یک

  خداقوت خدمت مرد بزرگ مهندس دژاکام خدا به شما سلامتی و تندرسی عطا کند ممنون

 • خزاعی شعبه فردوسی لژیون 11

  سلام جناب مهندس خیلی ممنون از اینکه به فکر سلامتی و تندرستی ما مسافران هستین از روزی که صب جمعه ها میرم پارک حالم خیلی بهتره

 • الهام دوست محمدی امام قلی خان لژیون 3

  سلام خداقوت ممنون از همه خدمتگزارن

 • مریم حسینی ل10

  خدا قوت خدمت جناب مهندس بابت تلاشهای بی وقفه ی شما سپاس

 • مهری مسافروکمک راهنمای نیکوتین ازنمایندگی دکتر حاج رسولی

  خداراشکروخداقوت به بنیان کنگره،تبریک به رهایافتگان ازظلمت.

 • همسفرشقایق لیژیون هشتم استاد فاطیما

  سلام وخدا قوت به جناب مهندس مطالب فوق العاده جذاب ومفیدی عرض کردید گر چه ساده بیان میشود ولی در بیشتر زندگیها اتفاق می افتد که اصلا به نکات ریز در زندگی روزمره توجه نداریم وهمون باعث لغزش در خود وزندگیمان میشود سپاسگزارم که مطالب را به زیبایی بیان میفرمایید

 • همسفر آمنه لژیون یکم نمایندگی وحید

  سلام و خسته نباشید میگم به آقای مهندس دژاکام و استاد امین دژاکام خیلی خیلی از ایشان تشکر میکنم وازخداوند خواستارم تن سالم ودل خوش بده براشون و همیشه سربلند باشند

 • همسفر لیلا مرزبان شعبه میرداماد

  خسته نباشی وخداقوت خدمت جناب مهندس وتمام خدمتگزاران کنگره 60 🌹 🌹 🌹

 • همسفر سودابه نمایندگی گیلان

  سلام و خسته نباشید خدمت جناب مهندس عزیز وپدری مهربان و دلسوز برای تک تک ما خانوادهایی ک ارامش الان را مدیون ایشان هستیم خداوند ب شما طول عمر و سلامتی بدهد

 • همسفرمهری نمایندگی زنجان

  با سلام و خدا قوت به بزرگ مرد تاریخ🙏🌹

 • فاطمه همسفر محسن لژیون یکم زالپاس

  سلام وعرض ادب استاد بزرگوار جناب مهندس حسین دژاکام خدا قوت الاهی همیشه شاد وسر حال وپایدار باشید.

 • اشرف لژیون 4 شعبه رودکی مسافر نیکوتین

  سلام وخدا قوت خدمت پدر عزیزم انشالله همیشه سلامت باشید وسایتون بر سر ما باشه تا با اموز ش های نابتون به دانایی برسیم

 • همسفر سحر لژیون ۴ صائب تبریزی

  بعد پنج سال انتظار بالاخره آقای مهندس بزرگوار رو زیارت کردم ودر پوست خود نمی گنجم ، مستدام و پایدار باشید آقای مهندس عزیز💐💐💐

 • همسفرسارا،لژیون ششم گنجعلیخان کرمان

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد بزرگوارمان جناب مهندس عزیز.چقدرخواسته ام است که روزی کنار شما مشارکت داشته باشم و از بیانات شما مثل همیشه آموزش بگیرم.نمیدانم چه بگویم که وصف حال قشنگم باشد باوجود پرازمهرشما.خداقوت🌷🌷🌷🌷

 • محمد علی لژیون زاهدان

  سلام وخسته نباشید به همه ورزشکاران کنگره 60 انشالله موفق باشید و نام کنگره 60 جهانی شود

 • همسفر معصومه از لژیون ششم شعبه گنجعلیخان کرمان

  خدا قوت

 • همسفر روح انگیز لژیون 14شیخ بهایی اصفهان

  با سلام خدمت خانم فاطمه جان و سمانه عزیزم تبریک میگم گوارای وجودتان عزیزم شکر شکر شکر بابت این عمل عظیم

 • همسفرزهرالژیون هفتم -تبریز

  خدا قوت خدمت آقای مهندس عزیز ازخدامیخوام عمر طولانی وزیبا بهتون بده انشالله یه روزی ماهم بیایم ❤️❤️

 • همسفر سعیده ع نمایندگی صالحی

  🌹🌹💓🌹🌹

 • همسفر کتایون لژیون ۳ شعبه زنجان

  سلام وعرض ادب ،خدمت استاد گرامی ،وپدر معنوی خودم جناب آقای مهندس دژاکام ،خدا رو شاکرم که یک کنگره ای هستم ،واین بستر برایم فراهم شد که رشد کنم ،سپاسگزارم از جناب مهندس بابت آموزش‌های به روز و نابتون،وتشکر از راهنمای خودم خانم غزال بابت آموزش‌هایی که میگیرم ،روز بسیار قشنگ وبیادماندنی برایم بود ،جناب مهندس سایتون مستدام وطول عمر باعزتی از خداوند عشق ،خواستارم ،وخدا قوت به تیم پر تلاش سایت ،در پناه حق باشید .

 • همسفر رویا لژیون یکم زنجان

  استاد برزگوار خدا قوت، خدا شما را برای ما حفظ کند سلامت باشید.مچکرم به خاطر وجودتون.

 • همسفر معصومه شریفیانا از لژیون سوم نجف آباد اصفهان

  سلام و خدا قوت خدمت جناب آقای مهندس بزرگ مردی ،که از جنس نور است ونورش بر همه میتابد و با روشنایی خودش به ما زندگی میدهد. از سخنان شما آموزش گرفتم. خدا قوت به خدمتگزاران سایت.

 • همسفر شبنم لژیون۷شفا مشهد

  سلام و درود بر مردی از جنس خدا خدایا شکرت که با کنگره آشنا شدم آقای مهندس عزیزم سایت مستدام بر سرما.

 • محمدحسین نوروزی لژیون 11فردوسی

  سلام وخسته نباشید میگم خدمت آقای مهندس دژکام وکلی دست اندرکاران کنگره 60خدا راشاکرم که باکنگره اشنا شدم

 • مسافر جمشید لژیون ۱۷ شعبه شهر ری

  با سلام ضمن عرض دورود وخداقوت وخسته نباشید خدمت آقای مهندس وتمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰ مریدتشکر

 • مجید

  خدا قوت خدمت جناب مهندس.♥️وپهلوانان سپاسگزار شما هستیم

 • مسافر علیرضا لژیون 4 فردوسی مشهد

  خداقوت به بزرگ مرد استاد دژاکام

 • فاطمه از شعبه میرداماد لژیون ۱۶

  خدا قوت به اقای مهندس حسین دژاکام وتمام اعضای کنگره شصت

 • علی عرفانیان لژون 11 شعبه فردوسی مشهد

  درودو سلام وخداقوت به بنیانگذار کنگره60 جناب مهندس دژاکام وخداوند را شاکرم که همچنان قطعه ای از بهشت را سر راه من قرارداد که من مسافر بتونم بااموزش گرفتن از راهنمای عزیزم اقا احسان اریانمهروخدمتگذاران کنگره از تاریکی وظلمات بطرف روشنی ها حرکت کنم.سپاسگزارم

 • علی بالود

  مسافر علی با سلام وخسته نباشی به بنیان کنگره۶۰ وتمام خدمتگذاران

 • ابتهال هستم همسفر جمیل لژیون 14 شعبه رودکی

  سلام عرض خدا قوت به مهندس دژاکام و خانواده گرامیشان مثل همیشه سخنان شما عااالی و پر انرژی بود خدا رو شکر می کنم که یک کنگره ایی هستم ان شاء الله جهانی شدن کنگره 60 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹 همچنین خدا قوت به اعضای محترم سایت 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • مسافر جمشید لژیون ۱۷ شعبه شهر ری

  باسلام ضمن عرض دورود و سپاس وخداقوت وخسته نباشید خدمت آقای مهندس دژاکام و با آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان را دارم وامیدوارم درادامه راه موفق وپیروز باشند مرید تشکر

 • همسفر زهره کمک راهنماشعبه شهرضا

  خداقوت به جناب مهندس جلسه بسیارعالی بود👏👏👏👏👏👏

 • همسفر معصومه لژیون چهارم عمان سامانی

  سلام و خداقوت به جناب آقای مهندس وهمه خدمتگزاران کنگره 60.

 • همسفر نیره لژیون یکم شعبه جهانبین

  با سلام وخدا قوت خدمت جناب مهندس وتمام خدمتگزاران کنگره شصت

 • مسافر کریم لژیون 5 شعبه تخت جمشید شیراز

  با عرض سلام و ادب، مطالب در مورد وادی چهارم و تاثیر آن روی من،بسیارعالی بود بهره مند شدم ..تشکر ویژه از جناب مهندس دژاکام و تمام خدمتگزاران بی ادعای کنگره 60🤝🌸🌸🌸✌️💫

 • مسافرسعید

  سلام ودرود خدمت جناب مهندس وهمه فرزندان کنگره ۶۰

 • همسفر نجمه لژیون هفتم شیخ بهایی

  سلام و خداقوت خدمت جناب آقای مهندس هر هفته و هر زمان از بیانات و آموزشهای به روز و ناب شما آموزش می گیریم و دعا گوی شما هستم و آرامش امروزم را مدیون شما و خانواده محترمتان هستم از خداوند برای شما و خانواده محترمتان سلامتی و طول عمر با عزت را خواستارم متشکرم از خدمتگزاران سایت کنگره ۶۰

 • همسفر شیما

  بسیار عالی😍😍 خداقوت❤

 • علی

  عالی بود

 • همسفر زهره ک لژیون 14شعبه سلمان فارسی

  با سلام و خدا قوت خدمت بنیان کنگره 60 انشاالله همیشه سالم وتندرست باشید🌹🌹🌹

 • مسافر سعید دبیر خبری لژیون 15شعبه شفا

  خداقوت به تمامی خدمتگزاران کنگره۶۰ و گروه سایت

 • مسافر رضا لژیون یکم صائب تبریزی

  از تبریز به عشق مهندس عزیز آمدیم و جلسه بسیار پر انرژی برگزار شد.

 • مسافر شعیب دبیر خبری لژیون ۱۸ شفا

  سلام و درود بر استاد مهربان و عزیز جناب مهندس امیودارم هرچی سریعتر خداوند دیدار و زیارت شما رو قسمتمون کنه خیلی دوستون داریم آقای مهندس 🌹🌹🌹🌹❤❤❤❤

 • زهرا همسفر شعبه بنیان لژیون ۴

  سلام وخداقوت به جناب آقای مهندس سلامت باشید وسایه تون مستدام

 • رهجوی کمک راهنما خانم الهام لژیون دوم

  خدا قوت به همسفران و مسافران

 • همسفر مهتاب لژیون ۱۱شهر ری

  سپاس از زحمات بی‌دریغ شما جناب آقای مهندس و همه‌ی خدمتگزان کنگره 60

 • همسفر زری لژیون چهارم

  سلام و خدا قوت خدمت تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰.سپاس بیکران از جناب آقای مهندس و تبریک ویژه خدمت عزیزان برای گرفتن گل رهایی از دستان پرعشق و محبت جناب مهندس.تا باد چنین بادا.

 • مسافر جلیل لژیون ۱۴ شعبه خواجو

  درود فراوان خدمت اقای مهندس و همه خدمتگزاران کنگره ۶۰ عرض تبریک و خدا قوت دارم خدمت کمک راهنمای خوب خودم اقا محمود ریاحی عزیز بابت جایگاه دبیری ، تبریک فراوان خدمت عزیزانی که این لیاقت را داشتند که به دستان پر مهر اقای مهندس شال پهلوانی را کسب کنند ، تبریک فراوان به همه عزیزانی که توانستند به کمک و همت خودشون و البته با کمک راهنمایانشون امروز به رهای برسند و در اخر هم از همه عزیزان در بخش سایت تشکر میکنم بخاطر تنظیم و ارسال این تصاویر بسیار زیبا ❤❤❤

 • مسافر مجید ل سوم، صادق قم

  سلام و درود و خداقوت خدمت آقای مهندس و تمام خدمتگزاران کنگره۶۰.

 • همسفر نیره لژیون یکم شعبه جهانبین

  سلام وخداقوت خدمت جناب مهندس سایتون مستدام

 • مسافر حسین لژیون پنجم صائب تبریزی

  سلام و خدا قوت خدمت بنیان کنگره 60 مهندس عزیز و دبیر جلسه و خسته نباشید به همه خدمتگزاران شعبه آکادمی و تشکر از دوستان عزیز سایت

 • پویش لژیون چهارم

  خدا قوت به خدمتگذاران کنگره

 • همسفر صغری نمایندگی جهان بین لژیون دوم

  خداقوت خدمت جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 انشاله همیشه سایه تون بالا سر ما کنگره ای ها باشه🙏 با آرزوی سلامتی و شادکامی برای شما🌹

 • احمد

  سلام دوستان احمد هستم از لژیون ۳ شعبه خلیج فارس بوشهر خدا قوت به جناب مهندس

 • همسفرمریم شعبه گنجعلی خان کرمان

  سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس بزرگوار،مثل همیشه صحبتهای شما عالی وآموزنده بود،ممنون،لطف شما مستدام🙏🌹🌹

 • مسافر جواد لژیون 11 خواجو

  تبریک به دوستان رها شده وهزاران سپاس از پدر بزرگوارمان آقای مهندس ....

 • خدیجه همسفر لژیون هفتم ایمان

  خدا قوت به آقای مجید که با این همه سختی رهایی شون رو با کمک کنگره ۶۰ گرفتند وتبریک به مهندس دژاکام و خدا قوت و خسته نباشید ان شاءالله همیشه نگاه خداوند به سوی شما وکنگره ۶۰ باشدو با آرزوی رهایی تمام بشریت

 • همسفر سمیه (لژیون یکم)شعبه خواجو

  خدا قوت خدمت آقای مهندس دژاکام،سلامت وپایدار باشید.خدا قوت خدمت خدمتگزاران آکادمی.تبریک به تمام کسانی که رهایی گرفتن.موفق باشید. خدا قوت خدمت اعضای سایت

 • مسافر مصطفی شعبه صادق قم لژیون دوم

  درود و خدا قوت به این همه شور و نشاط در پناه حق همیشه

 • همسفر ملاحت از لژیون ۱۱ شعبه شهر ری

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای دژاکام وخدا قوت به همه مسافران و همسفران کنگره۶۰

 • محمدحسین نوروزی لژیون 11فردوسی

  سلام وخسته نباشید میگم به استاد دژکام خیلی ممنون از استاد دژکام که این بسترواموزشهاراتوسط راهنمایان زحمتکش برای مافراهم کردن

 • همسفر خدیجه لژیون ۲۲شعبه سلمان فارسی

  باعرض احترام و خدا قوت خدمت جناب آقای مهندس و همینطور خانواده محترمشان مرسی که هستید حق نگه دارتان 💓🌹و یک تبریک ویژه دارم خدمت هم لژیونی عزیزم خواهر گلم خانم‌مریم جان خیلی خوشحالم بابت رهایی تان انشالله همیشه موفق و موید باشید و همینطور سلامت و مثل ستاره در کنگره بدرخشید عزیز دلم😘😘😘💓💓💓🌹🌹🌹و یک خدا قوت ویژه خدمت عزیزان زحمت کش سایت 💓🌹😘

 • همسفر حمیده لژیون یکم گنجعلی‌خان کرمان

  سلام ودرود و خداقوت خدمت آقای مهندس بسیار ممنون از شما مثل همیشه عالی و آموزنده مفید و پربار هر بار با تکرار دستور جلسات بیشتر تشنه آموزش می شوم و می‌بینم که من چقدر نمی دانم خداوند را بابت اینکه از فرزندان کنگره هستم شکر می کنم و با تمام وجودم از مسافرم تشکر می کنم که به واسطه اعتیاد مسافرم من با بهشت روی زمین به اسم کنگره 60 آشنا شدم و آموزش میگیرم برای شناخت خودم و راه و روش درست زندگی را می آموزم واقعا از شما آقای مهندس و خانواده محترمتان سپاسگزارم که چنین بستری را فراهم کردید خداوند خیر دنیا و آخرت را به شما عزیزان بدهد دوستتان داریم مستدام و پایدار باشید در پناه حق تبریک فراوان خدمت مسافران وهمسفران بابت دریافت گل رهایی و هزاران تبریک خدمت پهلوانان عزیز خانم فاطمه و خانم سمانه عزیز ممنونم از خانم سمانه عزیز بابت مشارکت عالی و آموزنده تأثیرگذارشان بسیار استفاده کردم امیدوارم من هم به زودی زود این جایگاه را تجربه کنم چون واقعا آرزو دارم

 • همسفر کبری لژیون سوم خانم اعظم خواجو

  باسلام وخدا قوت وسلامتی به اقای مهندس وخونوادش وتما کنگره ۶۰

 • همسفرزهرالژیون ۱مبارکه

  باسلام رسیدن به جایگاه پهلوانی همسفر سمانه رادرراس به آقای مهندس وخانواده ی محترم وهمچنین به آقامجتبی وخانم فاطمه ی عزیز ودختران گلشون ودیدبان شعبه ی عرب زاده وکلیه ی مسافران وهمسفران این شعبه تبریک عرض می نمایم

 • امیر نجاتی از هیدج

  درود و خداقوت به همه عزیزان ، تبریک به بنیان کنگره ۶۰ ، تبریک به همه رهاشدگان عزیز و راهنماهاشون🌹

 • مسافر محسن حدادشیرازی _ لژیون ۱۶ فردوسی

  درود بر شما چهارشنبه و صحبتهای هفتگی مهندس دژاکام خداروشکر که هستید و ما از برکات وجودتون بهره‌مندیم. خداقوت به خدمتگزاران سایت

 • همسفرمریم لژیون هشتم خانم زهرا شعبه شهرری

  سلام و عرض ادب خدمت بنیان کنگره جناب مهندس عزیز انشاالله همیشه سایه تون بر سر ما مستدام باشه

 • همسفر حانیه لژیون چهارم از نمایندگی حکیم هیدجی

  سلام و خدا قوت به جناب آقای مهندس عزیزوتمامی خدمت گذاران کنگره 60 🌹♥️

 • همسفر مریم لژیون پنجم سمنان

  سلام و درود. از خداوند بزرگ سلامتی و تندرستی را برای مهندس عزیز می خواهم.❤❤ خدا قوت به همه عزیزان خدمتگزار 🌹🌹 به امید رهایی های بیشتر و حال خوش برای عزیزان سفر اولی و آن هایی که هنوز اذن حضور در کنگره۶۰ برایشان صادر نشده

 • ندا هستم یک همسفر .لژیون 5جهانبین

  سلام خدا قوت به آقای دژاکام و آقا محمود خسته نباشید ،و بهترین ها را برای شما آرزو دارم و هر جا هستید موفق باشید

 • رابط خبری. سمیه همسفر حمزه. کمک راهنما خانم زینب. لژیون ۱۰. شهرری

  باسلام و خدا قوت به همگی امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید

 • همسفر ملیحه از لژیون هجدهم شیخ بهایی 5

  باسلام وخدا قوت خدمت جناب مهندس امروز خیلی آموزش گرفتم جلسه ی پر انرژی بود ورهایی ها رو هم تبریک وشادباش عرض میکنم وان شاءالله همه ی سفراولیها از جمله بنده ومادرم این جایگاه را تجربه کنیم باتشکر از خدمتگزاران سایت 🌹🌹🌹

 • محمدمنصوری ل۱۱فردوسی

  درود خدا بر بنیان کنگره و حامیان راه عشق خدارو بینهایت سپاس

 • حمیدکریمی حسنانی

  سلام و درود خدا بر مجاهدین راه حق

 • پوران همسفر عباس1شاداباد

  خداقوت خدمت استادبزرگوارو دبیرمحترم، جلسه بسیارعالی وپرانرژی بود، سپاسگزارم. خداقوت خدمت لژیون خدمتگزار خداقوت به گروه سایت

 • همسفر اعظم ل ۲۲ شعبه سلمان فارسی.

  سلام وخدا قوت خدمت آقای مهندس دژاکام و خانواده محترم وخدا قوت خدمت خانم مریم زارع کمک راهنمای محترم تبریک فراوان خدمت خانم مریم عزیزم خواهر هم لژیونم خیلی تبریک عرض میکنم انشاالله که در سفر دوم محکم واستوار باشید.

 • علی اصغررهگذرلژیون11شعبه فردوسی مشهد

  خداراشاکروسپاسگذارم که من رهجو ی کنگره عشق ومحبت هستم وازخداوندسلامتی وعمرطولانی رابرای بنیان گذاراین مجموعه آرزومندم الاهی امین

 • همسفر زهراومسافرمحمد

  عرض سلام واحترام آقای مهندس من دلم میخوادامسال شال بگیرم توراخدابرامن ومسافرم دعاکنید دوتاشالهاتونم برامون کناربگذاریدیکم حسهامون هنوزبسته هس ولی بادعای خیرشماحتماشال میگیریم ماازدعای خودتون محروم نکنید

 • مهدی اقاخانی ل۱۰سلمان فارسی

  خداقوت خدمت استاد گرامی آقای مهندس وخدمتگزاران شعبه آکادمی ومرزبانان عزیز

 • ابوالفضل مسافرلژیون دوم شیروان

  باسلام خدمت تمام خدمتگزاران کنگره 60 خدا رو هزاران بار شکر میکنم که با کنگره 60 آشنا شدم و به درمان رسیدم و ممنون از جناب مهندس و خانواده محترم شان و راهنمایی محترمم

 • همسفر شهناز لژیون (چهاردهم) شعبه خواجو

  سلام وخدا قوت به آقای مهندس بزرگواروهمه اعضای کنگره 🌺🌺🌺🌺🌺🌺

 • همسفر مریم کمک راهنمای لژیون چهاردهم شعبه خواجو

  سلام و خدا قوت خدمت بنیان کنگره ۶۰ مهندس حسین دژاکام و خانواده محترم، بسیار ممنون و متشکرم.