English Version
English

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر کتاب مرجع کنگره است

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر کتاب مرجع کنگره است

سیزدهمین جلسه از دوره‌ی پنجاه و ششم از کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه مسافران نمایندگی حکیم هیدجی؛ به استادی کمک راهنما مسافر ناصر، نگهبانی مسافر اصغر و دبیری مسافر سعید با دستور جلسه «کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و تاثیر آن بر روی من» روز سه‌شنبه 31خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷ آغاز بکار کرد. در ادامه با حضور جانشین نگهبان کنگره 60  مسافر علی خدامی پیمان دوره 12 مرزبانی و ایجنت نمایندگی حکیم هیدجی اجرا شد.

سخنان استاد:
خداوند را شکر که توفیقی حاصل شد در کنگره ۶۰ به‌عنوان یک خدمتگزار کوچک هستیم، جلسه امروز یک تفاوتی با جلسات دیگر دارد که جانشین نگهبان کنگره ۶۰ و دیده بان تحقیقات آقای خدامی عزیز در جمع ما حضور دارند که به ایشان خوش‌آمد می‌گوییم که جهت اجرای پیمان مرزبانان دوره دوازدهم و ایجنت در اینجا شرف حضور دارند. ابتدای صحبت‌هایم تبریک می‌گویم به مرزبانان جدید و ایجنت محترم امیدوارم که در این مسیر موفق باشند و خدا قوت می‌گویم به مرزبانان دوره قبل و آقا محمود عزیز که یک دوره و جلسات فوق‌العاده و خیلی خوبی را داشتیم که یکی از بهترین دوره‌های مرزبانی بود.
دستور جلسه در مورد کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر و تأثیر آن بر روی من است، امروز وقتی سی دی درمان 4 را گوش می‌دادم و می‌نوشتم آقای مهندس می‌فرمودند که ما ۲۴ سال گذشته صورت‌مسئله اعتیاد را مشخص کردیم و بعدها در سال ۷۸ مقاله صورت‌مسئله اعتیاد را مطرح و کنفرانس دادیم که هم‌اکنون هم همان نقشه و راه و متد ادامه پیداکرده و به تکامل رسیده است، می‌خواهم این را بگویم که کتاب ۶۰ درجه کتاب مرجع و متد دی اس تی و کلیه جزوه‌ها و آموزش‌ها و کلیه مسائل سفر کردن در کتاب ۶۰ درجه زیر صفر وجود دارد و در این کتاب قوانینی وجود دارد که همین قوانین با یک خورده جابجایی و اصلاح تبدیل به 14 وادی شده که در کتاب رسیدن به خود یا وادی عشق مطرح‌شده است.

در اول کتاب ۶۰ درجه نوشته‌شده است ممکن است که این کتاب باعث سیراب شدن عده‌ای نشود ولی از غرق شدن عده کثیری جلوگیری خواهد کرد و من این را این‌گونه برای خود ترجمه کردم که از این‌که می‌گوید از غرق شدن عده کثیری جلوگیری می‌کند این است که من در این مسیر کنگره ۶۰ قرار بگیرم و به‌واسطه این مطالب و آموزش‌ها بتوانم در جهت درمان اعتیاد خود اقدام کنم و بتوانم به زندگی شخصی خود بپردازم و سیراب شدن به نظر بنده این هست که در کتاب اساتیدی با آقای مهندس سخن گفته‌اند که من باید آن‌ها را متوجه شوم و سیراب شوم و خود آقای مهندس هم می‌گویند که هنوز من هم کاملاً نتوانستم معنی و مفهوم برخی از پیام‌ها و نوشته‌ها را درک کنم.

تأثیری که این کتاب بر روی من داشته است، زمان‌هایی که حال خوبی ندارم و یا احوالاتم جابجا می‌شود وقتی‌که این کتاب را باز می‌کنم و مطالعه می‌کنم به‌خصوص صفحاتی که نوشته‌های اساتید و پیام‌های آن‌ها وجود دارد حال من را خوش می‌کند و احوالم خوب می‌شود.
اولین تصویری که در این کتاب وجود دارد تصویر یخبندان است که نماد یخ زدن حس‌های یک مصرف‌کننده را نشان می‌دهد که حس محبت و دوست داشتن و سایرِ حس هارانمی تواند کامل درک کند.
در این کتاب چهارفصل زمستان، بهار، تابستان و پاییز وجود دارد زمانی که یک شخص مثلاً در این ماه یعنی خردادماه شروع به سفر می‌کند در درون خودش در فصل زمستان قرار دارد و این فصل در کتاب نماد بارگیری در باراندازهای طبیعت است که به معنی این است که قدرتی که در سرما و برف و بوران وجود دارد یک درخت را می‌گیرد و آماده می‌کند برای بهار که جوانه دوباره بزند؛ یعنی شخصی که سفرش را شروع می‌کند باید انرژی‌های نهفته درون خودش را بگیرد و آماده باشد برای سفر و بعد از دو سه ماه در فصل بهار سفر خود قرار می‌گیرد و جوانه می‌زند و در فصل تابستان وجودی خود به زلزله در شهر وجودی خود در جهت مثبت می‌رسد که نشان‌دهنده این است که فرد به رهایی نزدیک می‌شود و بسیاری از مسائل ضد ارزشی از درون او دور شده است و سپس وارد فصل پاییز می‌شود که نماد آن نظم و انضباط است که شخص به هنگام رهایی و بعدازآن در زندگی خود نظم و انضباط خاصی دارد. امیدوارم جلسه پرشور و نشاطی داشته باشیم و از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید از همه شما سپاسگزارم.

 

سخنان جانشین نگهبان کنگره 60 مسافر علی خدامی:
خیلی متشکرم از نگهبان و استاد که جلسه را به‌خوبی اداره کردند و به من اجازه دادند تا مراسم پیمان را اجرا کنیم، تبریک می‌گویم به همه عزیزان بابت مرزبانی دوره دوازدهم و این به این معنی است که بیشتر از ۱۲ سال است که ۷ نفر به‌عنوان مرزبان در هر دوره انتخاب می‌شوند و چیزی حدود ۱۰۰ نفر در این شعبه مرزبان شده‌اند. دوستان پیشکسوت مثل آقای احمدخانی و رجبی شاهد بوده‌اند که در چه شرایطی این شعبه کار خود را شروع کرده و الآن به چه مرحله‌ای رسیده است و من از این عزیزان تشکر می‌کنم و اگر کتاب ۶۰ درجه‌ای هست، مرزبانی هست، کنگره هست همه این‌ها به خاطر یک هدف است و آن‌هم رهایی و درمان اعتیاد است، نفس موجودی کنگره ۶۰ راهنمایی درمان اعتیاد است و لا غیر.

تمام راهنمایی‌هایی که در سطوح مختلف خدمتی در کنگره ۶۰ وجود دارد برای این نیست که من به رهایی برسم برای این است که راهنماهای خیلی زیادی در کنگره ۶۰ تربیت می‌شوند و به راهنمای درمان اعتیاد تبدیل می‌شوند. برای به وجود آمدن همین راهنماها و حرکت در مسیر درست ساختارهای دیگری مثل مرزبان و ایجنت درست شدند که همه کار خود را درست و در چهارچوب انجام بدهند. ساختار مرزبانی برای این به وجود آمد که کنگره به‌موقع باز می‌شود به‌موقع بسته شود لژیون‌ها به‌موقع آموزش را شروع کنند و به‌موقع تمام کنند و همه‌چیز در نظم و وقت خاص خود انجام بگیرد و برای اینکه مرزبان‌ها باهم هماهنگ باشند و در کار خود منظم عمل کنند ساختاری به اسم ایجنت به وجود آمد که مواظب است مرزبان‌ها کار خود را درست انجام بدهند. برای اینکه ایجنت کار خود را درست انجام بدهد ساختاری به وجود آمد به اسم دیده بان که مواظب هستند که ایجنت ها درست عمل کنند و حتی کنگره دیده بانان وجود دارد که کارکرد دیده بان ها را کنترل می‌کند.

تمام کسانی که و ساختارهایی که در اینجا خدمت می‌کنند برای این است که نظم و عملکرد درست باشد و نتیجه و خروجی که رهایی و درمان اعتیاد می‌باشد بالا برود، یعنی اگر همه کار خود را درست انجام بدهند آمار رهایی بیشتر می‌شود و بالا می‌رود و همچنین آمار قبولی در کمک راهنمایی بیشتر می‌شود و این پروسه ادامه‌دار خواهد شد.
انشالله خداوند توفیق بدهد که همه ما در کنگره ۶۰ خدمتگزار باشیم، بنده به‌نوبه خودم به مرزبانان دوره قبل خدا قوت می‌گویم به مرزبانان جدید تبریک می‌گویم و همچنین به ایجنت محترم آقا محمود خدا قوت می‌گویم و کار ایشان در سطحی بود که برای بار دوم در دوره ایجنتی پیمان می‌بندند و به ایشان تبریک می‌گویم. از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید از همه شما سپاسگزارم.

تهیه و ثبت گزارش : مسافر امیر
 

ویژه ها

دیدگاه شما

38 دیدگاه

 • مسافربهمن نمایندگی قیدار

  تبریک به آقا محمود و مرزبان جدید و خداقوت به مرزبانان دوره ی گذشته

 • مسافر علی مرزبانی شفا

  خداقوت به آقای خدامی عزیز و آرزوی موفقیت برای مرزبانان عزیز و خسته نباشید به مرزبانان دوره قبل

 • میثم رحیمی

  خدا قوت خدمت مرزبانان دوره گذشته واقعا زحمات زیادی رو کشیدن تبریک و خدا قوت ویژه خدمت ایجنت محترم شعبه اقا محمود عزیز

 • بهنام لژیون چهارم

  سلام و خدا قوت به تمامی خدمت گذاران کنگره 60 استاد عزیزمثل همیشه صحبت هاتون عالی بود به مرزبان های دوره قبل خدا قوت و به مرزبان های جدید تبریک عرض میکنم

 • همسفر اعظم ی ل۷شیخ بهایی

  عرض سلام وخداقوت خدمت تمامی خدمتگزاران کنگره ۶۰

 • کمک راهنما همسفر حکمت ط( شعبه شیخ بهایی)

  عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد گرامی بابت مطالب بسیار عالی و آموزنده تان و همچنین خدمت دیده بان محترم آقای خدامی، که همیشه از بیانات بسیار عالی شان استفاده می کنم و آموزش می گیرم. برایتان آرزوی بهترین های کائنات را خواستارم.

 • همسفر نجمه لژیون هفتم شیخ بهایی

  سلام و خداقوت خدمت دیده بان زحمت کش آقای خدامی بزرگوار و خداقوت خدمت استاد و تمامی خدمتگزاران صدیق در کنگره ۶۰ آقای خدامی بزرگوار من همیشه از بیانات و صبوری و بخشندگی و مهربانی شما الگو می گیریم و خواهم گرفت از خداوند برای شما و آقای مهندس و تمام خدمتگزاران کنگره ۶۰ سلامتی و طول عمر باعزت را خواستارم .

 • همسفر مهین لژیون شیشم

  سلام وخداقوت خدمت همه اعضای نمایندگی استادگرامی مثل همیشه صحبتهاتون عالی وپراز آموزش بود🙏 خیرمقدم خدمت آقای خدامی که باعث افتخار ماست که درخدمت ایشون هستیم وهمینطور تبریک به آقا محمودایجنت کاربلد ونمونه شعبه خداقوت به مرزبانان دوره قبل وتبریک به مرزبانان این دوره امیدوارم همگی موفق وسربلند باشید انشاالله تیم سایت خداقوت🙏🙏

 • مسافر علی نمایندگی گرگان

  ممنون از استاد جلسه؛ تشکر لز آقای خدامی و خداقوت به خدمتگزاران

 • مهدی دودانگه ل

  سلام وخداقوت به استاد عزیز.خیرمقدم عرض میکنم خدمت آقای خدامی که با حضورشون جلسه رو منورنمودن وممنونم از زحمات خالصانه شون.به ایجنت محترم آقا محمود گل ومرزبانان جدید تبریک عرض میکنم وامیدوارم مستدام وسربلند باشند واز مرزبانان دوره قبل تقدیر وتشکرمیکنم که به خوبی خدمت کردند انشالله درتمام مراحل زندگی موفق باشند.از راهنمای عزیزم اقا امیر بابت گزارش کامل وزیباشون سپاسگزارم مستدام باشید🌹

 • معصومه همسفر علی

  با سلام خدا قوت خدمت عزیزان خدمت گزار خیر مقدم عرض میکنم، حضور دیدبان محترم جناب آقای خدامی ،خیلی خوش آمدید،🙏🏼🙏🏼 🌹🌹 خدا قوت خدمت مرزبان ها وایجنت محترم شعبه🙏🏼🙏🏼 تبریک عرض میکنم خدمت مرزبان های دوره جدید 🌹🌹🌹🌹🌹 انشاالله برکت این خدمت های شما به تمام ابعاد زندگیتون برگرده خدا قوت،عرض میکنم ،خدمت مسئولین سایت، 🙏🏼🙏🏼

 • مسافر سعید ل۴

  سلام وتبریک خدمت ایجنت محترم وتبریک خدمت مرزبانان دوره دوازدهم،وخداقوت وتبریک ویژه به مرزبانان دوره یازدهم که با توانایی وسخت کوشی خود این امر را به نحو شایسته ای به اتمام رساندند.وخیرمقدم خدمت آقای خدامی،که به زیبای ومثل همیشه پر انرژی مراسم را اجرا کردند.برای همه عزیزان خدمت گذار شعبه حکیم هیدجی بهترینها را آرزومندم.عزیزان سایت وامیر آقا دست مریزاد.،،🌹🌹🌹🌹سلامت و پیروز باشید.آمین

 • مسافر احمد

  بادرودوخسته نباشیدوخداقوت به همه مرزبانان قدیمی وجدید وخداقوت ویژه به انتخاب شایسته وبجای مجدد اقامحمود عزیز به ایجنتی نمایندگی حکیم هیدجی امیدوارم همیشه درراه خدمت به همدردان بدرخشید

 • ولی از ل ۱۴ حکیم ھیدجی

  خداقوت و خستہ نباشید خدمت عزیزان

 • نادر چهارده

  به مرزبانان دوره قدیم خسته نباشید وبه مرزبانان جدید تبریک میگویم

 • مسافر فریبرز لژیون هفتم حکیم هیدجی

  با درود و عرض ادب فراوان خدمت دیدبان محترم اقای خدامی عزیزو خیرمقدم به ایشان و همچنین تبریک به عزیزان مرزبان جدید و ارزوی سلامتی و پایداری به همه خادمین کنگره ۶۰ و ارزوی سلامتی برای همه مسافران و تبریک ویژه به ایجنت بسیار توانا و لایق سایت حکیم هیدجی اقا محمود گل و دوست داشتنی و استاد و راهنمای خودم امیر اقا ولژیون سایت و همه اعضا کنگره .از خداوند برای تک تک این عزیزان سعادت دنیا و اخرت برای خود و خانواده هاتون از خدا خواهانم و به امید پایداری کنگره ۶۰ و جهانی شدن کنگره ،💐💐💐

 • بهرام شعبه تاکستان‌

  خدا قوت وخسته نباشی و تبریک به ایجنت محترم آقا محمود عزیز واقعا شایسته این جایگاه هستید

 • بهرام شعبه تاکستان‌

  سلام دوستان خدا قوت وخسته نباشی به مرزبان های دوره گذشته و تبریک به مرزبان های دوره جدید موفق باشید 🌹🌹

 • امیر نجاتی

  درود به خدمتگزاران کنگره ،آقای خدامی عزیز خوشحالم که شما دیده بان رابط ما هستید و آموزش میگیرم ازتون، آقا ناصر مثل همیشه عالی بودید. خداقوت به همه مرزبانان عزیز دوره قبل ، واقعا گل کاشتید خداقوت به آقا محمود عزیز و دوست داشتنی و تبریک مجدد برای تمدید دوره ایجنتی ، تبریک به مرزبانان جدید و آرزوی توفیق روز افزون 🌹

 • عباس زارع

  دریافت شال مرزبانی این رو را خدمت دوستان عزیزم تبریک عرض میکنم و همینطور انتخاب دوباره آقا محمود رو به عنوان ایجنت شعبه صمیمانه تبریک عرض میکنم موفق بودن موفق تر خواهند شد. و سپاس از همه عزیزانی که ما را مورد لطف قرار دادن. مستدام باشید.

 • مهدی بختیاری لژیون ۱۴

  تبریک به مرزبانان جدید آقا حمید این جایگاه برازنده شماست امیدوارم تو این جایگاه بدرخشید وخدا قوت ویژه به ایجنت خوب و عزیز آقا محمود تبریک میگم جایگاهتونو

 • اکرم‌ همسفر عباس

  شما مانند رودهای خروشان و چشمه های جوشان از فاصله های دور حرکت کردید و پس از عبور از گذرگاههای سخت ب بحر و اقیانوس رسیدید،خسته نباشید خدمت مرزبانهای خوب نمایندگی ک قطعا با کوله باری از درس و تجربه ،ب نقطه ی پایان ک در واقع شروع دیگریست رسیدند.تبریک ب مرزبانهای برگزیده ی این دوره.

 • روح اله لژیون یکم

  سلام و خدا قوت به خدمت گذاران کنگره.با سپاس فراوان از مرزبان های دوره یازدهم و خسته نباشید به مرزبان های جدید تبریک میگم و همچنین تمدید دوره ایجنتی آقا محمود عزیز رو تبریک عرض میکنم

 • جوادتاریوردی ل۱۴

  خداقوت خدمت مرزبانان قدیم واقعا دردوره خدمتشون فعال وپرانرژی بودند تبریک به مرزبانهای جدید امیدوارم درطول خدمتشون موفق باشندتبریک به آقامحمود ایجنت پرکاروفعال شعبه حکیم هیدجی موفق وسربلندباشید

 • مسافر اصغر ل مرزبانی

  خدا قوت به مرزبان های دوره یازدهم ،واقعا زحمات زیادی رو کشیدید ،انشالله در مراحل زندگی موفق باشید

 • عباس رجبی

  عرض خداقوت جانانه خدمت مرزبانان زحمتکش و پرانرژی که عاشقانه در مسیر خدمت حضور موفق داشتن و همینطور محمود عزیز که بسیار عالی و با تمام وجود در جایگاه ایجنتی خدمت کردن. آرزوی موفقیت دارم برای مرزبانان جدید و امیدوارم در این مسیر خدمتی سربلند باشند. گروه سایت که دیگه مثل همیشه فوق العاده است.

 • سعیدیوسفلی لژیون یکم شعبه حکیم هیدجی

  سلام ودرودوخسته نباشیدبه مرزبانان وایجنت شعبه اقامحمودبه گفته بزرگان عزیزشعبه دوره سخت وپرتلاشی بودبعضی موقع ها این بزرگوارهارو باچشم میدیدیم که خیلی خیلی زحمت میکشیدن دست بوسشون هستم انشالاکه هرچی ارزوی قلبی داریدبرسن بهش

 • محمود حسینی

  سلامعلیکم خداقوت میگم به شما عزیزان که واقعا در طول این مدت 16 ماه با وجود مشغله های بیرون از کنگره تا آخرین لحظه در کنار هم باعث بوجود آوردن یکی از بهترین تجربه های خدمتی شدین. از تک تک شما عزیزان عبداله عزیز، عباس عزیز، محمدباقرعزیز، علی عزیزو محسن عزیز بابت تمام زحماتتون صمیمانه سپاسگزارم و براتون از صمیم قلبم بهترینها رو آرزومندم. و همینطور تبریک میگم به مرزبانان دوره دوازدهم. انشالله موفق و موئید باشند.

 • مرتضی ot شعبه حکیم هیدجی

  خیرمقدم خدمت دیدبان محترم آقای خدامی عزیز وخداقوت به مرزبانان دوره قبل وتبریک به ایجنت محترم برای تجدید پیمان وتبربک به مرزبانان جدید انشالله که موفق و پیروز باشن🌷

 • ابوالفضل لژیون ۱۴ حکیم هیدجی

  باسلام خدمت دوستان عزیز وهمفسرها ومسافران تبریک میگم

 • رضا لژ یون ۱۴

  با سلام به همه مسافران وهمسفرها وتبریک ویژه به اقا محمود ایجنت فعال دارم

 • سمیرا همسفر ناصر_,لژیون یکم

  سلام و خدا قوت خدمت مسافران محترم، حضور گرم و پر شور آقای خدامی عزیز رو‌ خیر مقدم عرض میکنم🌺❤️ جلسه بسیار پر انرژی رو تشکیل دادید🌺 خدمت مرزبانان دوره قبل خدا قوت ویژه عرض میکنم که یک دوره بسیااار عالی و خالصانه ای داشتند،انشاالله به پاس خدمات بی دریغتون زندگیتون سرشار از لطف و رحمت و عشق خدا باشه، خدمت مرزبانان جدید تبریک عرض میکنم🌺🌺 آقا امیر بابت این حجم از تلاش و خدمت بی دریغ شما سپاسگزاریم که بانی انتشار این مطالب پرانرژی و آموزنده هستید خداقوت 🌺

 • معصومه همسفر میکائیل،از لژیون یکم

  سلام وخیر مقدم عرض میکنم به آقای خدامی بزرگوار ممنونم بابت همه زحمت های که میکشین از خدا براتون سلامتی و تندرستی آرزومندم 🤲🌹⁦❤️⁩🌹خدا قوت عرض میکنم به مرزبان های دوره ی قبل عالی درخشیدن مستدام باشن انشاالله🌹🌹🌹🌹🌹تبریک عرض میکنم خدمت مرزبان های جدید انشاالله موفق و سربلند باشه🌹🌹🌹🌹🌹

 • سیما همسفر صابر لژیون سوم

  با سلام و عرض ادب خدمت همه خدمتگزاران کنگره ۶۰،خیرمقدم عرض میکنم ورود آقای خدامی محترم رو به شعبه حکیم هیدجی💐 به آقا محمود ایجنت محترم و مرزبانهای دوره قبل خدا قوت و خسته نباشید میگم و همینطور به مرزبانهای جدید تبریک میگم و عرض تبریک مجدد دارم به آقا محمود بابت تمدید دوره ایجنتی، انشالله که توی این راه باز هم موفق باشند💐

 • حمیدراهنمای لژیون پنجم

  باتشکرازمرزبانان دوره گذشته وتبریک به مرزبانان این دوره همچنین خداقوت خدمت ایجنت محترم امیدوارم همه خدمتگزران شعبه موفق باشند

 • علی اکبر ل7

  خسته نباشید وخدا قوت به مرزبانان قدیم. وآرزوی موفقیت وپیروزی برای مرزبانهای جدید. دراین دوره همه چیز عالی بود احسنت.

 • صابرشکرالهی،لژ4،حکیم هیدجی

  با سلام و خداقوت خدمت همه اعضای شعبه مون مثل همیشه اقا ناصر مسلط و کامل راجع به دستور جلسه صحبت کردند و و با تشریف فرمایی جناب آقای خدامی دیده بان محترم انرژی من بیشترم شد ،خواستم از مرزبانان دوره یازدهم از صمیم قلبم تشکر کنم واقعاً من مسافر به جز انجام وظیفه و خوبی از آقا محمد باقر عباس آقا آقا محسن علی آقا و آقا عبدالله گل و ثبت یک خاطره خوب تو ذهنم نمیبینم همینطور به مرزبانان جدید دوره دوازدهم تبریک میگم و امیدوارم که در خدمتگذاری در این قسمت مهم و حساس موفق و سربلند باشند و از امیر اقا نجاتی و گروه سایتم تشکر میکنم ،و اصله کاری آقا محموده عزیزه ایجنت محترم و با شخصیت و خوش اخلاق شعبه مون هستن و باعث افتخاره منه مسافره که میتونم از وجودش استفاده بکنم و مدیریت و عملکردشون لایق ستایش و تشکره و حتما باید یه دسخوش ویژه هم بگم بهش و خوشحالم که مجددا دوره ایجنتی ایشون تمدید شد . مشارکتم طولانی شد ولی سعی کردم دو دقیقه بیشتر نشه چشماتونم درد نکنه که نظرمو خوندین🤩🖐️

 • الناز لژیون سوم

  سلام وخداقوت به استاد محترم واقای خدامی گرامی.خیرمقدم عرض میکنم خدمت اقای خدامی،با اینکه دراین جلسه حضور و سعادت دیدنتونو نداشتم ولی تصاویر ومطالب زیباتون انرژی وحس خوب رو بهم منتقل کرد.بابت خدمت ومحبت بی کرانتون سپاسگذارم، امیدوارم همیشه حال دلتون خوب باشه 🌹 واما به رسم ادب به مسافران گرامی که شال مرزبانی دریافت کردند تبریک عرض میکنم وآرزو موفقیت براشون دارم ویه خداقوت به مرزبانان دوره قبل عرض میکنم وبابت تمام زحماتشون ممنونم انشالله مستدام باشند🌺خداقوت گروه سایت وممنون بابت سرعت عمل و گزارش بی نظیرتون🙏