تاریخ
پنج شنبه 19 فروردين 1400

آموزش‌ها را به کار بگیرم

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
همسفر نجمه کمک راهنمای نمایندگی رودکی در کارگاه آموزشی خصوصی همسفران این نمایندگی گفت: من هر چه قدر تشخیصم بالاتر برود می‌توانم خواسته‌های معقول را از خواسته‌های نامعقول جدا نماییم و گوش‌به‌فرمان خواسته‌های نامعقول نباشم.
آموزش‌ها را به کار بگیرم

اولین جلسه از دوره شانزدهم سری کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره 60 به نمایندگی رودکی با استادی کمک راهنمای محترم همسفر نجمه، نگهبانی موقت همسفر مائده و دبیری موقت همسفر زهرا با دستور جلسه دانایی، دانایی موثر و سواد در تاریخ 1400/1/16 رأس ساعت 15.30 دقیقه آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد

 من همیشه با خود فکر می‌کردم شخصی که مهندس و دکترمی باشد و یا دارای تحصیلات دانشگاهی است حتماشخص دانایی  می‌باشد و از پس مشکلات خود برمی‌آید.وبرای جای تعجب بود که چرا یک فرد با سواد مصرف کننده می شود ؟

در کنگره، در جزوه جهان‌بینی آموزش گرفتم که یک مثلثی بنام مثلث دانایی که از اضلاع تفکر، تجربه و آموزش تشکیل‌شده است. اگر بخواهیم تعریفی از دانایی داشته باشیم . دانایی:  تشخیص ماهیت خواسته‌های ما  در هر رنگ و لباسی، یعنی خواسته‌های ما چه معقول و چه نامعقول می‌خواهند وارد قلعه عقل ما شوند و به عقل دستور  دهند که  فرمان را اجرا کن، مخصوصاً خواسته‌های نامعقول به هر طریقی می‌خواهند وارد عقل ما شوند و حکم را می‌خواهند اجرا کنند. من هر چه قدر تشخیصم بالاتر برود می‌توانم خواسته‌های معقول را از خواسته‌های نامعقول جدا نماییم و گوش‌به‌فرمان خواسته‌های نامعقول نباشم.چگونه می‌توانم تشخیصم رو بالا ببرم؟ تشخیص فقط با آگاهی اطلاعات بالا می‌رود، یعنی هر چه من آگاهی‌ام بالا برود می‌توانم بهتر تشخیص بدهم که این خواسته معقول است یا نامعقول. زمانی که من وارد کنگره شدم اطلاعات و آگاهی را از طریق آموزش‌ها، سی‌دی‌ها، نوشتارها، آموزش‌های کمک راهنما و جناب مهندس و جناب امین آموزش گرفتم. دانایی مؤثر همان دانایی می‌باشد اما با اضلاع برابر؛ یعنی من همسفر زمانی که وارد کنگره می‌شوم فقط از ضلع آموزش نباید استفاده نماییم. من آموزش را فرامی‌گیرم و نگاه خودرانسبت به مسافرم عوض نماییم.

نباید به دید معتاد به مسافر خود نگاه کنم، باید به چشم بیماری نگاه کنم که احتیاج به درمان و زمان دارد، باید کفش‌های آهنی پای خودنماییم که بتوانم به مسافرم و خودم کمک نماییم.همسفرباید به‌عنوان زن خانه و یک مادر به خود، جسم و تفکر خود اهمیت بدهدتفکرات از سمت منفی به سمت مثبت هدایت کند.یاد گرفتم خواب خود را تنظیم نمایم تا حس ام درست شود.

 این آموزش‌هایی است که من در کنگره یاد گرفتم این ضلع آموزش بود و من برای اینکه به دانایی مؤثر برسم باید از این آموزش‌ها استفاده کنم و در زندگی‌ام بکار ببرم و انها را تجربه کنم  و در مورد آن تفکر کنم تا به دانایی برسم.

 دانایی که اضلاع آن باهم برابر نباشد فقط بیایم، بروم و آموزشی را دریافت نمایم؛ این دانایی مؤثر نیست و هیچ فایده‌ای ندارد و تبدیل می‌شود به دانستن.

من می‌دوند که باید فرمان‌بردار باشم آیا هستم؟ میدانم که باید سی دی بنویسم و گوش کنم آیا انجام می‌دهم؟ میدانم باید در کارگاه‌های آموزشی به‌موقع بیایم و بروم آیا انجام می‌دهم؟ این‌ها همه دانستن می‌باشد. اگر انجام بدهم آن زمان می‌توانم جواب دریافت نمایم و در زندگی‌ام تغییر کنم و تبدیل شوم،

در مورد سواد هم اگر بخواهم توضیح بدهم سواد یعنی خواندن و نوشتن.خیلی از انسان‌ها هستند تحصیلات دانشگاهی عالیه دارند اما تعادل و آرامش ندارند، نمی‌توانند با اطرافیان درست رفتار کنند.من باید دانایی داشته باشم بهترین ابزاری که مسافرم می‌تواند با اعتیاد مبارزه کند دانایی می‌باشد.

 در کنگره خیلی افراد هستند که سواد ابتدایی دارند ولی هم خودشان به تعادل و رهایی رسیدند وهم به دیگران کمک کردند که به تعادل برسند.تنها با ثابت‌قدم بودند می‌توانیم از این مطالب استفاده کنیم و دانایی را به دانایی مؤثر تبدیل نماییم.

 

در ادامه این جلسه تعدادی از همسفران شعبه رودکی با نوشتن 40سی دی رسما وارد سفر دوم شدند  

همسفر مهناز و همسفر نیلوفر از لژیون هشتم به کمک راهنمایی سر کار خانم ساره 

همسفر سمیه از لژیون پنجم به کمک راهنمایی سرکار خانم ظریفه 

همسفر زهره از لژیون سوم به کمک راهنمایی سر کار خانم فرشته 

نگارنده: همسفر زهرا لژیون چهارم

ویرایش: همسفر سهیلا لژیون یکم

عکاس :همسفر زهرا لژیون هشتم

همسفران نمایندگی رودکی

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
12 نظر  
 • همسفر مدینه
زمان ارسال
1400/01/21 7:53:28
خداقوت خدمت خدمتگزاران شعبه رودکی و تبرک به همسفرانی که وارد سفر دوم شدند انشاالله در ادامه جایگاه های خدمتی را کسب کنند
 • همسفرشهین
زمان ارسال
1400/01/21 7:48:5
باسلام وخداقوت بسیار عالی بود .
 • همسفر مدینه
زمان ارسال
1400/01/21 7:44:9
خداقوت خدمت خانم نجمه و خانم مائده و خانم زهرا و تبریک به عزیزانی که وارد سفر دوم شدند
 • توران همسفر میلاد لژیون سوم
زمان ارسال
1400/01/21 1:11:30
خدا قوت به خانم نجمه و همه دوستانی که خدمت می کنند .
 • مسافرحسین ل۱۶
زمان ارسال
1400/01/20 14:15:56
خداقوت
 • همسفر فاطمه
زمان ارسال
1400/01/19 22:50:55
خداقوت خانم نجمه عزیز..عالی بود موفق باشید 🌹🌹
 • مسافر حسین لژیون ۱۶ نمایندگی عمان سامانی
زمان ارسال
1400/01/19 22:26:57
سلام خداروشکر
 • فاطمه همسفر علی
زمان ارسال
1400/01/19 11:53:44
خداقوت عرض میکنم خدمت شما یک دوره نگهبانی رو، صحبت های شمارو مطالعه کردم بسیار عالی بود،استفاده کردم. وعرض تبریک ب رهایی های این هفته
 • همسفر گلی
زمان ارسال
1400/01/19 11:15:15
خدا قوت خانم نجمه عزیزم دستور جلسه رو خیلی قشنگ بیان کردید
 • سعیده همسفر لژیون دوم شعبه گنجعلی خان کرمان
زمان ارسال
1400/01/19 9:26:14
بسیار زیبا و آموزنده بود خدا قوت .آموزش گرفتن بدون عمل مثل خریدن کتاب و انبار کردن آن است ‌
 • همسفر ام البنین از شعبه سمنان
زمان ارسال
1400/01/19 8:48:13
با سلام و خدا قوت به استاد ، نگهبان و دبیر محترم جلسه. از سخنان استاد محترم استفاده کردم.ممنونم از خدمتگزاران محترم جلسه و سایت.تبریک به عزیزانی که گل نمادین 40 سی دی را دریافت نمودند.تبریک به کمک راهنمایاین این عزیزان.انشاالله که موفق و پیروز باشید.
 • همسفر سمیه (لژیون پنجم)
زمان ارسال
1400/01/18 15:50:1
خدا قوت به عزیزان سایت و خدا قوت به استاد جلسه وتشکر از شما، پایدار باشید.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب