تاریخ
يکشنبه 10 اسفند 1399

واژه زیبای همسفر

موضوع : درمان سیگار
کمک راهنما همسفر منیره استاد مجازی در مورد با دستور جلسه «هفته همسفر»، نوشت: اولین هدیه‌ای که کنگره بعد از سه جلسه مشاوره به من داد همین لقب زیبای «همسفر» بود که با هر تکرارش انگار بال می‌گشایم و به پرواز درمی‌آیم‌ ولی هر چیزی بهایی دارد و اگر من همسفر بودن را پذیرفتم که باید بهایش را بپردازم .
واژه زیبای همسفر

هفته بسیار زیبا و باشکوهی را آغاز می‌کنیم به نام «هفته همسفر»

این هفته را خدمت اولین و عزیزترین همسفر کنگره 60، خانم آنی بزرگوار تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و همچنین خدمت خانواده پرمهر آقای مهندس که همگی همسفرانی گران‌قدر هستند و هر چه داریم از برکت وجود آن‌ها داریم. تبریک ویژه عرض می‌کنم خدمت راهنمای عزیزم خانم اعظم جلالی که نمونه‌ای از بهترین همسفران می‌باشند و نیز خدمت همه همسفران عزیز کنگره 6.

چه زیباست نامی را که پدر مهربانمان، آقای مهندس به ما ارزانی داشته‌اند، همسفر! با شنیدن این کلمه به خود می‌بالم و حس با ارزش بودن به من دست می‌دهد؛ خاطره تلخی دارم که شاید همسفران زیادی هم این تجربه و خاطره تلخ را داشته باشند قبل از آشنایی‌ام با کنگره 60، دو یا سه بار در جلسات ان جی یو دیگری شرکت کرده بودم و این بدترین حس حقارت و سرافکندگی در من بود زیرا وقتی خودم را معرفی می‌کردم باید می‌گفتم سلام دوستان، منیره هستم، مادر، خواهر، فرزند و یا همسر یک معتاد که در آن لحظه خود را درمانده‌ترین و بیچاره‌ترین شخص روی زمین احساس می‌کردم و ادامه‌ ماجرا...‌

 

ولی قرعه به نامم افتاد و اذن ورود به کنگره برایم صادر شد، اولین هدیه‌ای که کنگره بعد از سه جلسه مشاوره به من داد همین لقب زیبای "همسفر" بود که با هر تکرارش انگار بال می‌گشایم و به پرواز درمی‌آیم‌ ولی هر چیزی بهایی دارد و اگر من همسفر بودن را پذیرفتم باید بهایش را بپردازم که این نیز خود سرشار از سود و منفعت است برایم. در کنگره 60 همسفر به کسی اطلاق می‌شود که خودش مصرف مواد ندارد ولی در کنگره حضور پیدا می‌کند تا کنار مسافرش بایستد، آموزش ببیند و بتواند بال پرواز برای مسافرش باشد. یک همسفر برای اینکه بتواند کمک حال عزیزش باشد و راه را برای حرکت مسافرش هموار کند باید آموزش‌های کنگره را بگیرد و در زندگی‌اش کاربردی و عملی کند.

همه همسفرانی که در کنگره هستند می‌دانند که رسالتی مهم به عهده‌شان گذاشته شده وگرنه همان روز اولی که فهمیدیم پدر، همسر یا یکی از نزدیکانمان دچار این گرفتاری شده است می‌توانستیم ترکش کنیم ولی نرفتیم و ماندیم، ماندیم تا بسازیم و به پاداش این ماندن خداوند اذن ورود به کنگره را برایمان به عنوان یک همسفر صادر کرد تا مسافرانمان بهانه‌ای باشند برای بهتر شدن حال دلمان و کسب علم و آگاهی منحصر به فرد کنگره 60 برای ما‌.

وقتی وارد کنگره شدیم و آموزش‌ها را گرفتیم، آموختیم به جای اینکه مقابل مسافرمان قرار بگیریم در کنارش قرار بگیریم و این راه پرفراز و نشیب را به کمک هم طی کنیم، پیمودن این راه در کنار هم لذت خاص خودش را دارد چون می‌خواهیم از طرف تاریکی‌ها به طرف روشنایی‌ها، از جهالت به دانایی، از خشم به مهر و از اعتیاد به سمت رهایی و نور حرکت کنیم؛ وقتی تصمیم می‌گیریم که همسفر شویم شاید به ظاهر سختی‌های زیاد و جدیدی بکشیم ولی این تحمل کردن متفاوت هست زیرا از روی آگاهی و همراه با صبر حقیقی انجام می‌شود من در کنگره آموختم که صبر و تحمل دو واژه کاملاً متفاوت است و با آموزش و تمرین توانستم صبر را که همراه عشق و محبت است جایگزین تحمل که همیشه همراه خشم و نفرت است بنمایم، آموختم زمانی که مسافرم توان حرکت ندارد دستش را با مهربانی بگیرم و کمکش کنم، آموختم مسافرم برای پرواز و اوج گرفتن به بالهای قوی نیاز دارد و قرار شد یکی از این بالهای قوی و جسور من باشم بنابراین با دل و جان، گوش جان سپردم به بیانات و اوامر آقای مهندس در کنگره و از کلمه، کلمه سخنانشان و از آموزش‌های دلسوزانه راهنمایم قدرت گرفتم و توانستم مسافرم را در این سفر همراهی کنم و چه لحظات با شکوهی است، وقتی مسافر و همسفر در یک سو در حال حرکت باشند.

یکی از مزایای مهم همسفر بودن این است که از شرایط و نحوه سفر مسافرش شناخت پیدا می‌کند و می‌داند که مسافرش در چه وضعیتی است و با این کار دیگر خانواده به عنوان بار حرکت و مانعی برای مسافر نخواهند بود. وقتی من به عنوان یک همسفر در کنار مسافرم قرار می‌گیرم و آموزش می‌بینم تا به او کمک کنم، این خصلت زیبا در من تقویت می‌شود و لذت کمک به دیگران سبب می‌شود تا انگیزه پیدا کنم تا به همنوعان خود کمک کنم و این پله ای می‌شود برای حرکت و تلاش من برای کسب جایگاه کمک راهنمایی؛ من همسفر در کنگره می‌آموزم که به مسافرم قوت قلب و امید بدهم و حامی و پشتیبان او باشم تا به کمک هم بتوانیم سفری به خوبی و سلامتی را به انجام رسانیم و لذت رهایی را به کمک هم بچشیم، آقای مهندس به پاس قدردانی مسافران از زحمات همسفرانشان یک هفته را به همین منظور مختص کرده‌اند تا مسافران از زحمات همسفرانشان قدردانی کنند؛ آقای مهندس به ما می‌آموزند که اگر بخواهیم از خداوند تشکر کنیم، بایستی از کسانی که به ما کمک و نیکی می‌کنند تشکر و قدردانی کنیم زیرا وقتی خداوند می‌خواهد به ما کمک کند از طریق همان انسان‌ها کمک می‌کند.

این قدردانی فقط به زبان و کلام نیست بلکه آقای مهندس فرموده‌اند که باید به‌صورت پول و طلا باشد. به تمام مسافرانی که توفیق داشتند و توانسته‌اند همسفر خوبی کنار خود داشته باشند تبریک می‌گویم و امیدوارم مسافرانی که به هر دلیل همسفر ندارند بتوانند به آن نقطه از آگاهی برسند و یکی از اعضای خانواده خود را به عنوان همسفر کنار خود قرار بدهند وگرنه ما همسفران، مسافران بی همسفر نیز هستیم.

نویسنده و تایپ: مسافر نیکوتین منیره از شعبه صائب تبریزی

ویراستاری و تنظیم: مسافر نیکوتین سمیه از شعبه ابوریحان

لژیون درمان نیکوتین گروه خانواده کنگره 60


 

تعداد بازدید از این مطلب : 519
ادامه مطالب در آرشیو درمان سیگار
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
20 نظر  
 • لیلا مسافر نیکوتین شعبه تبریز
زمان ارسال
1399/12/12 22:7:47
خدا قوت کمک راهنمای محترم خانم منیره عزیزم مطلب بسیار عالی و دلنشینی نوشتید ، ممنون و سپاسگزارم از شما همسفر نمونه و خواهر مهربانم . پاینده و سلامت باشید . ❤🧡❤ خدا قوت خدمت خانم سمیه عزیز 🌸⚘
 • همسفر آرزو لژیون ۶ صائب تبریزی
زمان ارسال
1399/12/12 21:15:46
خدا قوت و خسته نباشید خدمت استاد عزیزم ممنون از توصیف های زیباتون درباره همسفر مثل همیشه عالی بود.هفته همسفر رو خدمت شما و همه همسفران صبور تبریک عرض میکنم .موفق باشین.
 • مسافر نیکوتین منیره از تبریز
زمان ارسال
1399/12/11 11:39:44
ممنونم از محبت همه شما عزیزان❤❤❤
 • کبری لژیون پنجم صائب تبریزی
زمان ارسال
1399/12/10 22:40:17
خدا قوت خانم منیره عزیز سپاسگزارم از مطالب ارزشمندتون سلامت باشید
 • مهناز،مسافر نیکوتین
زمان ارسال
1399/12/10 21:34:42
خدا قوت خدمت خانم منیره عزیز،عالی بود
 • الهام مرزبان شعبه پرستار
زمان ارسال
1399/12/10 21:16:19
خدا قوت خانم منیر عزیز،پایدار و برقرار باشین
 • شهره مسافر نیکوتین
زمان ارسال
1399/12/10 16:21:31
خدا قوت خدمت خانم منیره عزیزموفق و پایدار باشید
 • شهلا
زمان ارسال
1399/12/10 16:2:6
خانم منیره عزیز بسیار عالی بود۔
 • سمیه مسافر نیکوتین از رودهن
زمان ارسال
1399/12/10 14:56:58
بسیار عالی بود لذت بردم موفق و پاینده باشید
 • فرزانه مسافر نکوتین
زمان ارسال
1399/12/10 11:58:11
سلام و خدا قوت به خانم منیژه عزیز بسیار عالی بود واقعا لذت بردم
 • مسافر نیکوتین سمیه از شعبه ابوریحان
زمان ارسال
1399/12/10 8:5:15
خیلی زیبا و دل نشین بود، خداقوت
 • همسفر مهری
زمان ارسال
1399/12/09 23:9:47
خدا قوت خانوم منیره،خسته نباشید
 • همسفر معصومه از لژیون
زمان ارسال
1399/12/09 22:5:45
خدا قوت ،مثل همیشه عالی بود
 • همسفر معصومه از لژیون دوم
زمان ارسال
1399/12/09 22:3:36
خدا قوت استاد محترم ،مثل همیشه عالی توضیح دادید 👏👏👏
 • همسفر
زمان ارسال
1399/12/09 21:3:47
باسلام هفته همسفروخدمت همه ی همسفرهای عزیزودلسوزومهربون تبریک میگم.همسفرمهدیه شعبه صائب تبریزی لژیون6
 • همسفر محدثه لژیون ششم از صائب تبریزی
زمان ارسال
1399/12/09 21:3:39
خداقوت استاد عزیز ب امید رهایی همه ی مسافران🌺
 • همسفر مینو لژیون ۶
زمان ارسال
1399/12/09 20:56:31
خداقوت وسپاس از توصیف زیبای همسفر استاد عزیزم وتبریک برای شما وتمام همسفرانی که خسته ازمسیر راه وتاریکیها ی زندگی بودند ولی باپیداکردن این مکان زیبا همسفری شدند در مسیری که پایانش نوروزیباییست
 • مهدیه ل 5 صائب تبریزی
زمان ارسال
1399/12/09 20:53:41
کمک راهنمای محترم خانم منیره. چقدر زیبا و عالی بود من وقتی همسفران مهربان و پر انرژی و قوی چون شما را می بینم انگیزه ام برای خدمت در کنگره چندین برابر می‌شود و واقعا شما عزیزان برایمان بهترین الگو هستید برای خدمت کردن. این هفته زیبا رو خدمت اولین همسفر خانم آنی عزیز و همسفران آقای مهندس و همه همسفران صبور تبریک میگم. و تشکر میکنم از آقای مهندس که این جشن زیبا را برایمان تدبیر نمودند.
 • MoHaDeSeHلژیون ششم
زمان ارسال
1399/12/09 20:49:5
خداقوت استاد عزیز💙مثل همیشه عالی و مفید😍💙
 • عذرا مسافر نیکوتین اهواز
زمان ارسال
1399/12/09 15:28:9
درود خدا بر شما خانم منیره عزیز عالی و دلنشین نوشتیدچند بار خواندم هر با تازگی خاصی داشت.خدای اطلسها با شما باد پناه بیکسیها با شما باد تمام لحظاهای خوب یک عمر بجز دلواپسیهاش با شما باد. با تشکر فراوان از گروه وبلاگ خدا قوت.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب