تاریخ
چهار شنبه 6 اسفند 1399

خدمتی از جنس سبکی و آرامش

موضوع : لژیون سردار
همسفر زهرا عضو لژیون سردار نمایندگی امین قم در خصوص دستور جلسه «خدمت مالی و تأثیر آن روی من»، گفت: زمان طوری تغییر کرده است که دیگر به این نگاه نمی‌کنیم که عدد و رقمی که من بخشیدم در حساب من هست یا در حساب شعبه امین قم یا در حساب شعبات مختلف کنگره در گردش و خدمات مالی جریان‌های جدید زندگی را به روی من باز کرده است که حسش را با چیزی قابل قیاس و در خور تعویض نمی‌بینم.
خدمتی از جنس سبکی و آرامش

جلسه دهم از دور اول لژیون سردار همسفران نمایندگی امن قم، با استادی و نگهبانی همسفر زهرا و دبیری همسفر رضوان با دستور جلسه «خدمت مالی و تاثیر آن روی من» روز دوشنبه مورخ 99/11/27 راس ساعت 15:30 به صورت حضوری شروع به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

ممنونم که عزیزان اجازه خدمت در جایگاه استادی را به بنده محول کردند. دستور جلسه ماهیانه ما این‌بار با موضوع «خدمت مالی و تأثیر آن روی من» عنوان شده است. ما در کنگره 60 دو جریان را دنبال می‎کنیم؛ یعنی هم اینجا آموزش می‌گیریم و هم خدمت را به ما یاد می‎دهند، به این نحو که هر دو بالی را که برای تعالی نیاز داریم؛ کنار آموزش‌ها خدمت‌هاست و کنارخدمت‌ها آموزشی که دریافت می‌کنیم. اینکه خدمت مالی چه تأثیری می‎تواند داشته باشد در یک بخشی از صحبت‌های آقای مهندس این بود که ما باید در دنیا به اموراتی بپردازیم که باعث بشوند ما خودمان را تسخیر کنیم و به عبارتی آنچه که می‎گوییم «ما مالک خودمان باشیم» آن اتفاق بیافتد.

همان‌طور که می‌دانیم کارهای مختلفی که در بخش‌های مختلف خدمتی انجام می‌دهیم یعنی از ریزترین خدماتی که انجام می‌دهیم چه در محیط بیرون شعبه و چه در شعبه کارهایی هست که شاید ما از جانمان یا از تمام توانمندی‌هایمان بخواهیم در آن کار هزینه کنیم؛ اما زمانی که حرف از گذشت و خدمت مالی به میان می آید خیلی از افراد هستند که نمی‌توانند به این کار دست بزنند. چیزی که آقای مهندس به عنوان لژیون سردار شرایطش را برای ما فراهم کردند در واقع این حرکت برای بریدن آخرین بندهای اتصال زمینی آدم‌هاست.

فکر می‌کنم بالاترین مرحله تعالی پیدا کردن ما در اینجا اتفاق می‌افتد؛ ما خدمت‌های مختلفی را پیش از لژیون سردار عهده دار شده ایم و تمرین داشته‌ایم تا به جایی برسیم که بخواهیم بدون اینکه شو و نمایش باشد واقعا بخشش مدنظرما می‌باشد. این‌طور نیست که من بیایم و برای تأیید گرفتن از کمک راهنمایم این کار را بکنم و یا برای اینکه مورد تأیید عموم قرار بگیریم، یا در شعبه مرا بشناسند بیایم و کارت بکشم تا ظاهرا احساس خوبی به من دست بدهد که اگر چنین خلأئی داشته باشم نمی‌تواند خیلی انرژی بخش باشد. همان‌طور که استاد امین هم در یکی از سی‌دی‌ها می‌گفتند اگر حس تو مقطعی باشد تو را به اندازه یک موشک پرقدرت و پرسرعت بالا نمی‌برد و شاید در حد یک فضای کوتاهی بتوانی صعود داشته باشی پس اثر بخشی آن نمی‌تواند برای حرکت و ادامه راه توان لازم را به تو بدهد. اینجا هم همین‌طور است و برای استمرار و فعایت و خدمت مالی در لژیون سردار به این بستگی دارد که ما واقعاً این انتخاب را درونی کرده باشیم، دیگر نیاز به هیچ تأییدی نیست که بخواهد به آن معنی ببخشد؛ آن معنی را من خودم دریافت کرده‌ام.

خدمت مالی نهایی‌ترین بخشی است که کمک می‌کند من خودم را تسخیر کنم و اختیار دار خودم باشم. من زهرا، قبل از اینکه به کنگره بیایم خیلی دوست داشتم رخت و لباس بخرم، چیزهای گران بخرم و... این‌ها برایم لذت‌بخش بود. بعدها که در کنگره دریافت‌های آموزشی متفاوتی را دریافت کردم آن جایگزین نهایی برایم اتفاق افتاد به صورتی که من اصلاً نفهمیدم.

بنا به مضمون دستورداشتم با خودم حساب می‌کردم که ما هر بار 6 میلیون برای عضویت لژیون سردار پرداخت می‌کنیم و همچنین رقم‌های کوچکی که در طول سال می‌پردازیم؛ همه این‌ها را که از نظرم گذراندم با خودم گفتم الان اگر این جا این خدمات مالی را نمی‌کردم این سرمایه شاید رخت و لباس شده بود که داخل کمد آویخته شود و ... اما این چیزی که اینجا و این خدمات به من می‌دهند از جنسی است که آن بندهای قبلی را از من باز کرده است. من همان هزینه را اینجا می‌دهم که در واقع ان تبدیل از عالم ماده به معنا را انجام می‌رسانم برای عبور از مرحله. خیلی از اتفاقات ممکن است بیوفتد و گره‌هایی از تو باز شود که تو حتی فراموش کنی زمانی چقدر درگیرش بودی.

چیزی که عاید تو می‌شود از جنس شادی، سبکی و ارامش است که تو حاضر نیستی با هیچ چیز دیگر جایگزین کنی. الان کدامیک از ما اعضای لژیون سردار دوست داریم 6 میلیون در کارتمان باشد ولی عضو لژیون سردار هم نبودم مهم نیست. در حقیقت قضیه و جریان این جا جمع شد زمان طوری تغییر کرده است که دیگر به این نگاه نمی‌کنیم که عدد و رقمی که من بخشیدم در حساب من هست یا در حساب شعبه امین قم یا در حساب شعبات مختلف کنگره در گردش. خدمات مالی جریان‌های جدید زندگی را به روی من باز کرده است که حسش را با چیزی قابل قیاس و در خور تعویض نمی‌بینم.

امیدوارم با فکر بازتر و دلی روشن‌تر این کار را انجام دهم.

تایپ و ارائه: همسفر مریم لژیون دوم

همسفران نمایندگی امین قم

 

تعداد بازدید از این مطلب : 248
ادامه مطالب در آرشیو لژیون سردار
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • همسفر مهدیه،لژیون دوم
زمان ارسال
1399/12/05 10:45:44
خسته نباشید و خدا قوت به اعضای لژیون سردار،خانم زهرای عزیزم خسته نباشید،من به شخصه همیشه از صحبت های شما لذت میبرم،چه زیبا گفتید که (چه فرقی میکند پول در حساب من باشد یا حساب کنگره). چون پول و مال همه از جنس انرژی هستند و انرژی هم در کائنات از بین نمیرود و فقط شکلش تغیر میکند و دوباره به خود شخص برمیگردد. چه بسا انرژی مالی که لژیون سردار و حامیان به کنگره میدهند،دوباره همان انرژی را چندین برابر و با نیروی بیشتر و پاک و خالص تر دریافت میکنند.
  • همسفر اشرف از شعبه امین قم
زمان ارسال
1399/12/02 7:36:49
خدا قوت به اعضای لژیون سردار همین طور خدا قوت به خانم زهرای عزیز خیلی عالی بود
  • همسفر معصومه لژیون مرزبانی
زمان ارسال
1399/12/01 2:47:56
خانم زهرای عزیز خدا قوت صحبت های شما عالی ی بود
  • همسفر منصوره لژیون دوم
زمان ارسال
1399/12/01 0:57:4
خدا قوت به اعضای لژیون سردار خانم زهرای عزیز مثل همیشه زیبا و پر انرژی صحبت کردین
  • همسفر مرضیه لژیون چهارم
زمان ارسال
1399/11/30 9:5:50
خدا قوت به اعضای لژیون سردار، خانم زهرا جان چقدر زیبا حس بخشش را توصیف کردید. ممنون
  • همسفر مریم لژیون دوم
زمان ارسال
1399/11/30 0:9:36
خدا قوت به لژیون سردار. خانم زهرا جان بسیار زیبا و عالی صحبت کردید و واقعا خدمتهای اینچنین بندهای زمینی از انسان باز می شود.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب