تاریخ
دوشنبه 6 بهمن 1399

برای رسیدن به هر هدفی نیازمند نظم و انضباط هستیم

موضوع : مقالات
کمک راهنما مسافر رضا در مورد نظم و انضباط و احترام نوشتند: یکی از اساسی ترین اقدامات کنگره ۶۰ در جهت ساختن قالب افراد بوده است و این دستور جلسه؛ با سه مولفه ی نظم، انضباط و احترام؛ کمک شایانی به ساختن قالبی محکم و بی عیب و نقص می کند.
برای رسیدن به هر هدفی نیازمند نظم و انضباط هستیم

مقاله ای به قلم کمک راهنمای محترم آقای رضا رئیسیان در مورد نظم و انضباط و احترام

تمامِ هستی؛ بر پایه‌ نظم و انضباطِ خاصی تشکیل شده است. مثلِ فصل‌ها، شب و روز، طلوع و غروبِ خورشید، رسیدنِ میوه‌ها و ... طبیعت الگویی است؛ برای ایجادِ نظم و برنامه‌ریزی در زندگی. برای رسیدن به هر هدفی در هستی، نیازمندِ نظم و انضباط هستیم.

یکی از اساسی ترین اقدامات کنگره ۶۰ در جهت ساختن قالب افراد بوده است و این دستور جلسه؛ با سه مولفه ی نظم،انضباط و احترام؛ کمک شایانی به ساختن قالبی محکم و بی عیب و نقص می کند.

کنگره یک نمونه و اشل کوچک است از دنیا و جهان خارج از کنگره و تا وقتی که شخص،رعایت نظم و احترام در این محیط(کنگره)را یاد نگیرد،در دنیای بیرون قادر به رعایت این نکات نخواهد بود.

اما نکته حائز اهمیت این است که؛ وقتی شخصی درصدد رها کردن بی نظمی و بی انضباطی بر می آید،با آزمون هایی سخت و دشوار مواجه می شود. یعنی مدام شرایطی پیش می آید که او را به بی احترامی کردن وا می دارد. در واقع او می خواهد بی نظمی را رها کند؛ ولی بی نظمی او را رها نمی کند و این قضیه به این دلیل است که؛ نیروهای منفی، به راحتی مجوز خروج اشخاص ساکن ضد ارزش ها را صادر نمی کنند.

اما در کنگره ۶۰؛ ساختارهایی وجود دارد که ذره ذره شخص را از زیر بلیط نیروهای اهریمنی و منفی بیرون می کشد و به زیبایی هر چه تمام تر؛ نظم و انضباط و احترام را به آنان آموزش می دهد.

انسان هم از نار تشکیل شده  است و هم از نور، هم از فسق و هم از فجور. بی احترامی، بی نظمی و عدم انضباط از "نار" انرژی و قوت می گیرند و کنگره ۶۰ همواره در جهتی حرکت کرده و می کند که این آتش ویرانگر را مهار کند و از شخصی که در گذشته بی نظم و انضباط بوده است؛مرزبان یا کمک راهنمایی می سازد که اکنون مسئولیت یک نمایندگی یا ده ها رهجو را به دوش دارد و به شایستگی این وظیفه را به انجام می رساند.

روش D.S.T؛ نظم،انضباط و احترام را به مهار خویش در می آورد. به این صورت که یک مسافر موظف می شود در طول روز راس ساعت داروی خود را استفاده کند و طی ۱۱ ماه به این نظم در مصرف OT دست پیدا می کند و سپس در باقی مسائل به نظم می رسد.

اما در مورد احترام باید بگویم که بنیان کنگره روی این موضوع خیلی تأکید دارند و همیشه می‌گویند که در چهارچوب قوانین و مقررات قدم بگذارید و از خط قرمزها عبور نکنید تا احترام همدیگر را بتوانید حفظ کنید و به کسانی که در جایگاه‌های مختلف خدمت می‌کنند، احترام بگذارید و همیشه جمله معروفی دارند که می‌گویند؛ حتی اگر یک شال کمک راهنمایی یا مرزبانی و یا ... بر گردن یک مترسک بود باید به آن احترام بگذارید. افراد در کنگره فقط به فرد احترام نمی‌گذارند بلکه به جایگاه‌های مختلف در کنگره احترام می‌گذارند.

نظم و انضباط و احترام در اثرِ تمرین و تکرارِ مداوم، در افراد صورت می‌گیرد و به‌تدریج تبدیل به عادت و رفتارِ صحیح می شود.

 

 

تعداد بازدید از این مطلب : 287
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
5 نظر  
  • مسافر محسن از کارگاه خرم آباد
زمان ارسال
1399/11/06 19:46:35
خیلی آموزنده و عالی بود متشکر از آقا رضا
  • حامدیزدانی سایت
زمان ارسال
1399/11/06 18:51:7
تشکر از راهنمای محترمم آقا رضا عزیز بابت زحمات شون برای بنده وهمینطور بابت مقاله بسیار زیباشون
  • مسافر احسان نمایندگی سلمان فارسی اصفهان
زمان ارسال
1399/11/06 17:49:41
با تشکر از کمک راهنمای محترم آقای رضا رئیسیان و تمام خدمتگزاران کنگره
  • احسان صداقت ازلژیون هفتم پاکدشت
زمان ارسال
1399/11/06 10:37:30
عرض تشکر وخسته نباشید به آقای ریسیان وخسته نباشید به زحمتکشان کنگره ۶۰.
  • مسافر مصطفی آقائی
زمان ارسال
1399/11/05 22:18:29
تشکر از کمک راهنمای محترم آقای رضا رئیسیان با این مقاله زیباشون واقعاً لذت بردم.تا باد چنین بادا...🌹🌹🌹🌹
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب