تاریخ
دوشنبه 29 دي 1399

قلب توسعه پایدار، هدف اصلی اعتیاد

موضوع : اخبار مرتبط
سلیمان کرمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر: اعتیاد، قلب توسعه پایدار یعنی سرمایه انسانی را مورد هدف قرار داده است.
قلب توسعه پایدار، هدف اصلی اعتیاد

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: اعتیاد، قلب توسعه پایدار یعنی سرمایه انسانی را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سلیمان کرمی با بیان این مطلب در ششمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری استان که با حضور مسئولین دستگاه‌های عضو در سازمان بهزیستی فارس تشکیل شد، اظهار داشت: اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، به‌عنوان اولین اولویت در بین آسیب‌ها قرار دارد. وی ضمن اشاره به خسارت‌های ناشی از مصرف مواد مخدر در ابعاد مختلف بهداشتی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی افزود: اعتیاد به مواد مخدر به‌عنوان یک عامل مُخل در سلامت فردی و اجتماعی، آسیب‌های زیادی را به جوامع تحمیل می‌کند. کرمی گفت: با نگاه سطحی و ساده بینی نمی‌توان معضل مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن را کنترل و مهار کرد.

این مقام مسئول اظهار داشت علی‌رغم داشتن قوانین، راهبرد و برنامه‌های مؤثر در امر مبارزه، همچنان با کاستی مواجهیم و از رضایتمندی کامل از سوی مردم برخوردار نیستیم.

وی در ادامه، ضمن انتقاد به عدم اجرای کامل برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر توسط برخی از دستگاه‌ها گفت: ضعف در تحقق برنامه‌ها و اجرایی نشدن کامل مصوبات و نداشتن دغدغه و عملکرد ناچیز برخی از دستگاه‌ها در مبارزه جدی با معضل مواد مخدر، اثربخشی تمامی فعالیت‌های مؤثر صورت پذیرفته در این عرصه را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

کرمی دغدغه مستمر نسبت به اعتیاد را مهم برشمرد و بیان کرد: اعتیاد، قلب توسعه پایدار یعنی سرمایه انسانی اعم از نوجوانان و جوانان، شاغلین، افراد تحصیل‌کرده و بانوان را مورد هدف قرار داده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس افزود: باید تمامی دستگاه‌ها در برابر تهدید مواد مخدر و روان‌گردان‌ها به‌عنوان اولین اولویت آسیب‌های اجتماعی با قدرتمندی بیشتر درصحنه عمل وارد شوند. وی در تکمیل سخنان خود گفت ما انتظارمان این است که همه دستگاه‌ها سهم خود را نسبت به این مسئله بیشتر از گذشته موردتوجه قرار دهند.

 

منبع خبرگزاری فارس

 

تعداد بازدید از این مطلب : 185
ادامه مطالب در آرشیو اخبار مرتبط
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
2 نظر  
  • حمید کریمی ، حسنانی
زمان ارسال
1399/11/01 21:10:56
سلام و درود خدا بر همه‌ی عزیزانی که در راه مبارزه با مواد مخدر و درمان اعتیاد تلاش می‌کنند
  • علیرضا
خسته نباشید لژیون کلینیک روشنگر
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب