تاریخ
يکشنبه 2 آذر 1399

گل ریزان یعنی امواج عشق

موضوع : دستور جلسات هفتگي
همسفر اعظم استاد جلسه: پهلوانی به این است که دل‌ بزرگی داشته باشیم و درد دردمندان را تسکین بدهیم.
گل ریزان یعنی امواج عشق

چهارمین جلسه  از دوره اول کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران  کنگره 60؛ نمایندگی پروین اعتصامی با استادی همسفراعظم، نگهبانی همسفر سارا و دبیری همسفر سمیه با دستور جلسه «گلریزان» دوشنبه  26 آبان ماه 1399 ساعت 15 بعدازظهر آغاز به کارکرد.

 سخنان استاد:

در ابتدا خدا را شکر می‌کنم، برای تجربه این جایگاه و امیدوارم که در کنار هم لحظات خوب و جشن پرباری داشته باشیم . به خانم سارا جایگاه پهلوانی را تبریک می‌گویم و به تک‌تک عزیزانی که عضو لژیون سردار شدند و به تمام عزیزانی که امروز قصد دارند به این جمع اضافه شوند را صمیمانه تبریک می‌گویم. از بچه‌های لژیون سردار به خاطر  زحماتی که برای برگزاری  این جشن کشیدن تشکر می‌کنم و از راهنماهای خوب خودم سپاسگزارم.

در مورد دستور جلسه امروز گل‌ریزان ...وقتی کلمه  گل‌ریزان را می‌شنوم حس خیلی خوبی دارم و یاد فاتحان جنگ می‌افتم که وقتی از جنگ به شهرشان برمی‌گشتند ، در ورودی دروازه‌های شهر بر  سر آن‌ها گل می‌ریختند. من هم روزی که به کنگره آمدم فاتح زندگی خودم بودم چون با یک مصرف‌کننده زندگی کرده بودم و با همه حال خرابی‌هایی که داشتم توانستم ؛ یک روزی از این پله‌ها بالا بیایم و وارد کنگره شوم و  آن روز روی سر من هم گل ریختند . هزینه این گل‌ریزان رو یک نفر قبل از  ورود من به کنگره پرداخت کرده بود  تا من بتوانم بیایم وبه درمان برسم؛ اما چرا من آن روز این گل‌ریزان راندیدم و حسش نکردم؟ به دلیل مشکلاتی که در زندگی‌ام داشتم و یا گره‌ها و امواج مخرب و پارازیت‌های زیادی که در وجود خودم بود. آن را حس نکردم یعنی اصلاً ندیدم تا این‌که کم‌کم  توسط راهنمای مهربان‌تر از مادر آموزش‌ها به من داده شد  و با بند عشقی که به‌پای من زده شد. توانستم  آموزش‌ها را بگیرم و هر چه جلوتر می‌رفتم حس‌های من بهتر می‌شد و آرام‌تر می‌شدم و دیگر آن صداهای مخرب و پارازیت‌ها  نمی‌توانست جلوی امواج عشق را بگیرد. آنجا بود که فهمیدم کجا آمده‌ام ، کنگره به من درس زندگی داد و  من را که نقطه سیاهی بودم، قوی کرد و تمام‌رنگ‌های رنگین‌کمان رو به من نشان داد و امروز روز عملی کردن این آموزش‌هاست تا ببینم چقدر تغییر کرده‌ام، 

 

 

آقای مهندس امسال  یک لقب و جایگاه  جدید به‌عنوان پهلوان  معرفی کرده‌اند  و هرکسی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت کند به این جایگاه نائل می‌شود. این مبلغ رقم بزرگی است وقتی فکر می‌کنم می‌بینم شاید  نتوانم این مبلغ را بدهم ولی به دنور شدن  خیلی فکر می‌کنم و زمینه‌هایش را فراهم کردم تا انشا الله بتوانم ظرف یکی دو سال آینده دنور شوم. . آقای مهندس  گفتند: پهلوانی به این نیست که ما ۵۰۰ میلیون بدهیم و زور و بازوی زیادی  داشته باشیم پهلوانی به این است که دل‌بزرگی داشته باشیم و درد دردمندان رو تسکین بدهیم  و بتوانیم بگذریم .

من جواب سؤال خودم را گرفتم که چرا  زمان قدیم گل‌ریزان را در زورخانه‌ها برگزار می‌کردند؟ چرا در بازار این کار را انجام نمی‌دادند؟ بازاری‌ها که افراد پولداری‌تری بودند و چون  پهلوان‌ها دل‌بزرگی دارند و می‌تواند ببخشند می‌توانند بگذرند بدون چشم‌داشت  و امیدوارم من هم یک روزی به این نقطه برسم که بتوانم بگذرم.

پهلوان و دنور همسفر سارا

دنور همسفر مهری

اعضای لژیون سردار

 

تایپ: همسفر اعظم

عکاسان: همسفر سمیه و همسفر اعظم

تنظیم: همسفر اکرم

تعداد بازدید از این مطلب : 1099
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
10 نظر  
  • همسفر نجمه اراک پروین اعتصامی
زمان ارسال
1399/09/17 13:27:6
خداقوت به همه ی عزیزانی که در کنگره ۶۰ خدمت می کنند به ویژه خانم سارا و خانم مهری عزیزم و اعضای محترم لژیون سرداد
  • همسفر زهرا لژیون پنجم
زمان ارسال
1399/09/10 17:4:46
باسلام خداقوت لذت بردم از جشن امروز
  • همسفر مرجان از مشهد
زمان ارسال
1399/09/02 17:0:33
خداقوت به استاد چقدر با احساس و دلنشین صحبت کردن خیلی استفاده کردم مچکرم
  • همسفر فاطمه - اهواز
زمان ارسال
1399/09/02 16:35:16
ماشاله چه جشن گلریزان خوبی برگزار کردید خداقوت
  • عذرا کمک راهنمای سیگار اهواز
زمان ارسال
1399/09/02 15:49:12
باسلام و شاد باش خدمت شما عزیزان الهی روزگارتان آفتابی الهی شمگاهتان مهتابی الهی در همه دوران عمرتان هر آنچه خواهید دست یابید.خدا قوت به گروه وبلاگ که با عکسهای زیبا انرژی مثبت جشن را به زیبایی انتقال دادن و با تشکرفراوان از گروه سایت خدا قوت.
  • همسفر زهرا
زمان ارسال
1399/09/02 14:27:44
عرض سلام و خداقوت به تمامی دوستان.تبریک ویژه به سارای عریزم،به خانم مهری،و لژیون سردار امیدوارم بتونم این جایگاه رو تجربه کنم
  • همسفر فاطمه لژیون چهارم
زمان ارسال
1399/09/02 14:7:3
باسلام.خدا قوت میگم به همه همسفر های شعبه پروین اعتصامی که تو گلریزون امسال هم خوش درخشیدن.
  • نسرین
زمان ارسال
1399/09/02 10:57:12
خداقوت و برکت به همه شما همسفران عزیز بدهد چقدر زیبا و پرشکوه
  • مسافر محمد کارگاه خرم‌آباد
زمان ارسال
1399/09/02 10:46:22
خسته نباشید و آرزوی موفقیت برای شعبه خوب و ریشه دار پروین اعتصامی اراک
  • محبوبه از لژیون ۸
زمان ارسال
1399/08/30 23:46:40
سلام دوستان محبوبه هستم یک همسفر به تمام بچه ها خدا قوت میگم و امیدوار هستم که راه های خوبی در انتظار همه باشد
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب