تاریخ
پنج شنبه 29 آبان 1399

بخشندگی صفتی است که ،روح انسان را به اندازه آسمان بزرگ و زیبا می‌کند .

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
همسفر مهتاب استاد جلسه در مورد گلریزان بیان کردند: بخشندگی صفتی است که روح انسان را به اندازه آسمان بزرگ و زیبا می‌کند و به شخصیت انسان عمق و لطافت بسیاری می‌بخشد. از طریق بخشندگی امید به زندگی افزایش می‌یابد و خصومت و دشمنی جای خود را به همدلی ، مهربانی و احترام می‌سپارد. کسی که می‌بخشد ؛ زندگی خود و دیگران را پر از عشق و شادی می‌کند.
بخشندگی صفتی است که ،روح انسان را به اندازه آسمان بزرگ و زیبا می‌کند .

جلسه چهارم از دوره اول کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی خمین با استادی ،همسفر مهتاب  ،نگهبانی ،همسفر فاطمه و دبیری همسفر الهام با دستور جلسه «گلریزان »روز یک شنبه 25 آبان 99 ساعت 16آغاز به کار نمود .

خلاصه سخنان استاد:

 خداوند بزرگ را بسیار شاکرم که ، توفیق خدمتگزاری در این جایگاه را به دست آوردم . و از ایجنت شعبه خانم الهه و کمک راهنمای خوبم خانم بهیه که این فرصت را برای من  فراهم کردند ؛ بسیار سپاسگزارم . خیلی خوشحال هستم که در این دستور جلسه زیبا در خدمت شما عزیزان هستم. این هفته باشکوه را به همه عزیزان تبریک عرض می کنم.

 گلریزان یا گلباران از فرهنگ کهن ایرانی الگوبرداری شده است و نشان از بخشش و محبت ما ایرانی‌ها دارد.

 مهمترین رسالت پیامبران در پرورش اخلاق ، رساندن روح انسان به آستانه‌ای است که ، بتوانند نسبت به همه انسان‌ها مهر بورزند و در تنگناها و روزهای بحرانی کنار دیگران قرار گرفته ، از اندوه و رنج انسانها بکاهند. شاید به جرأت بتوان گفت : هیچ فضیلتی به اندازه‌ی مهربانی  ، نزد خداوند ارزشمند و پر اهمیت نیست. برای همین کسانی که دست دیگران را می‌گیرند و از غصه‌های آنها می‌کاهند، از حمایت چندین برابری و پایدار خداوند برخوردار هستند. خداوند آدم‌های دلجو را در روزهای سختشان تنها نمی‌گذارد و جهت یاریشان به کمک شان می‌آید. در کلام الله آمده است : ای خداوند بزرگ تو یار و مددکار همه کسانی باش که انفاق می‌کنند و از دارایی خود برای یاری دیگران بهره می‌برند. خدایا آنها را عوض بده و در برابر کسانی که فقط به فکر زندگی خود هستند و به رنج دیگران اعتنایی ندارند و خسیسانه در زندگی گام برمی‌دارند روی رحمت از آنان برگردان و خسران و تباهی بده.

 بخشندگی صفتی است که روح انسان را به اندازه آسمان بزرگ و زیبا می‌کند و به شخصیت انسان عمق و لطافت بسیاری می‌بخشد. از طریق بخشندگی امید به زندگی افزایش می‌یابد و خصومت و دشمنی جای خود را به همدلی ، مهربانی و احترام می‌سپارد. کسی که می‌بخشد ؛ زندگی خود و دیگران را پر از عشق و شادی می‌کند. بخشنده فقط پول نمی‌بخشد ، بلکه زندگی و حیات می‌بخشد و جای اندوه را با لذت پر می‌کند. همچنین عواطف و احساسات انسانی و پاک خود را نیز به دیگران می‌بخشد . لذا بخشندگی از اجزای مهم انسانیت است و با بخشش انسانیت آدمی شکوفا می‌شود . و لیاقت و قابلیت انسان صد برابر می‌شود. بخشندگی بهترین راه درمان خودپسندی است. بخشنده بودن یعنی از نفس خود رهایی یافتن، آزاد شدن از ترس های کوچک خود، از مالکیت های بی مقدار و از خشم و حسادت‌ها رهایی یافتن. از مهمترین فضیلت های گرانقدر بخشندگی می‌باشد.

 مهمترین قانون در به دست آوردن، قانون محبت و خیرخواهی است. محبت و خیرخواهی بر توانایی کنار آمدن با مردم می‌افزاید. اگر نتوانیم با دیگران کنار بیاییم ، همه تحصیلات و آموزش ها و توانایی ها و استعدادها بیهوده است. محبت معادل انجام اعمال دینی و شریعت است. عشق هرگز شکست نمی‌خورد. محبت از خداست و هرکس محبت می‌نماید از خدا متولد شده است و خدا را می‌شناسد. اگر به یکدیگر محبت کنیم خدا در دل ما ساکن می‌شود و محبت او در دل ما کامل شده است. محبت قانونی است که سلامت ، سعادت و شادمانی و هماهنگی و همه گونه کامیابی را برای انسان به ارمغان می‌آورد. محبت دارای اقتداری بیکران است. محبت می‌تواند کارهایی را برای تان به انجام برساند که هرگز از طریق قدرت بشری خودتان، قادر به انجام آن نخواهید بود.  بخشندگی و مهربانی از صفات خداوند است ، که همراه با هم به کار می روند. برای اینکه به درجه بخشندگی برسیم در ابتدا باید محبت و مهربانی را در درونمان به وجود بیاوریم. باید در ابتدا همنوعانمان را دوست بداریم با همه خصوصیاتی که دارند. یعنی بدون وابستگی شخصی، همه مردم را دوست بداریم ، که قطعاً دیگران هم ما را دوست خواهند داشت. درد دیگران درد ما می شود و گرفتاری های شان گرفتاری‌های ما و خوشی و شادی های شان برایمان مهم می‌شود. در مطالب کنگره بارها محبت را در کنار آرامش ، آسایش و سلامتی دیده ایم و عقیده من بر این است که وقتی حس ها بیدار می‌شوند و به کار می‌افتند، به فرمان عقل نزدیک می‌شویم و ذره ذره از بیماری های درونی رها می‌شویم ، این امر در سایه قدرت محبت امکان پذیر است. قدرت محبت باعث هماهنگی عدالت ، آرامش و صلح می‌شود.اگر با دیدگاه موشکافانه به محبت نگاه کنیم می‌بینیم که زندگی فرآیند داد و ستد محبت است. هر چیزی که در زندگی می‌کاریم و به دست می‌آوریم ریشه اش به محبت درون که گنجی با عظمت است برمی‌گردد. فقط می‌توان از روی محبت به بخشش از مال برسیم.برای یافتن عشق لازم نیست به بیرون از خویش بنگریم. ما می‌توانیم آگاهانه عشق به خود، عشق به همنوعان و عشق به زندگی را در وجود خودمان بیا‌فرینیم و بدون تردید ثمره اش را به صورت کامل و بی همتای عشق به خالق به سوی زندگی جلب کنیم. اکنون زمان آن رسیده است که عشق را از درون به برون بفرستیم. وقتی آگاهانه و به عمد ابراز عشق و محبت می‌کنیم هزاران برابرش به سوی خودمان باز می گردد. اگر در زندگیتان نقاط تاریکی است بدانید که در پرتو عشق الهی ، روشن ، زنده و درخشان می شود. با کمال دل و جرئت ببخشید و آن وقت مطمئن شوید که در تولید بزرگترین قدرت عالم یا عشق موفق بوده‌اید. عشق بازتاب چشمگیری در همه زمینه های زندگی به نمایش می‌گذارد.پژوهشگران دانشگاه هاروارد دریافتند ، که انسان می تواند اوضاع و شرایط خودش را زیر قدرت سحرآمیز عشق و محبت بمباران کند و از این طریق اتفاقات شگفت انگیزی بیافریند. همانطور که در آموزش‌های کنگره داریم بیماری‌های روانی و جسمی مان با روی آوردن به طرف عشق و محبت درمان خواهند شد.

 بخشش با عشق و محبت از مال ، باعث دست یافتن به آرامشی بی انتها می شود. ما با بخشش ، عشق و محبت می‌توانیم تمام زخم‌های صور پنهان مان را مداوا کنیم و بستر مناسبی برای مشارکت مالی فراهم کنیم. مشارکت مالی در هر یک از بخش‌های کنگره که از سبد شروع و به پهلوانی ختم می‌شود می‌تواند در صور پنهان هر یک از ما گره های ۵۰۰ ساله را بگشاید و حسی خوشایند از رهایی را به وجود بیاورد که بی انتهاست.از تجربه‌های زندگی متوجه شدیم که هرگاه نتوانستیم به هدف دلخواهمان برسیم به این علت بوده است که می بایست چیزی را رها می‌کردیم تا برای خواسته هایمان جا باز کنیم. اهداف نو نمی‌توانند در جایگاه آشفته بنشینند. اگر تفکری در مورد بخشش از مال دارید ولی همه خواسته ها و نیازهای زندگی با جلوه گری چندین برابری به ذهنتان هجوم می‌آورند ، بدانید بهترین راه رها کردن این افکار است و باید آنها را از ذهن بیرون کنید تا خود به خود برای نعمتهای عظیم‌تر جا باز کنند. هیچ ترسی به دل راه ندهید اگر خداوند را منشاء همه برکت ها و ثروت های خود بدانید و برای یکایک امور مالی چشم امیدتان به او باشد، همه جانبه زندگیتان ثبات می‌یابد و هیچگاه از نظر مالی درمانده نخواهید شد.

 شگفت ، اینکه هر چه بیشتر خدا را سرچشمه روزی خود بدانید و از مالتان انفاق کنید و ببخشید ، اوضاع مالی تان بهتر می‌شود و همواره پول راحت تر در دسترستان قرار می‌گیرد چون قدرش را می‌دانید و این برکت الهی هم قدر شما را می‌داند و به سمت شما کشیده خواهد شد.

 امیدوارم هر یک از ما با همه محبت و عشقی که در درونمان وجود دارد و گنجی که شاید خودمان از آن بی‌خبر باشیم در این جشن شرکت کنیم که قطعاً خیر و برکت بسیاری شامل حالمان می‌شود.

در ادامه منتخبی از تصاویر این جشن زیبا را مشاهده نمایید :

 

 

عکاس :همسفر منصوره 

تایپ:همسفر مهتاب

تهیه و تنظیم :همسفر منصوره 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
22 نظر  
 • همسفر بهناز نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/30 14:57:3
جشن گل‌ریزان فرصتی است که ما می‌توانیم هنر زندگی کردن را بیاموزیم در صراط مستقیم قدمی برداریم و در هر جایگاهی که هستیم عامل خیر باشیم، هم برای خود و هم برای آیندگان...تشکراز خانم مهتاب وخانم فاطمه وخانم الهام وخانم منصوره ..
 • غضنفر
زمان ارسال
1399/08/29 15:39:36
السلام ای پیکرم ،ای اشرف خالق گریز ای مصدع بر زمین ،ای که خود دانی امیر ای که میدانی خودت را مالکی بر این زمین ننهند نامت غلامی گرچه راکب بر سریر ره به گمراهی بری گر الت سیم و زری چانه ای هستی ز گندم از برای چانه گیر میبرد دنیا ز یادش نام صد چون تو منی میشوی مقلوب نانوا در شمایل چون خمیر «غضنفر» لژیون ۹
 • معصومه
زمان ارسال
1399/08/29 14:58:16
به نام خالق مطلق الله سلام دوستان معصومه هستم همسفر ازهمه همسفران عزیز لژیون سردار وراهنمای خوبم خانم منصوره تشکر قدردانی میکنم برای برگزار ی جشن گلریزان واقعا زحمت کشید ید واین کار عزیزان ظرفیت وجود ی میخواهد ویک عشق واقعی که این انرژی مثبت ونیرو وارد میکند تا انسان به این مرحله برسد که به قول استاد امین مس وجودش رو طلا کند کار وقتی الهی باشد جبرانش هم الهی میشود
 • همسفر بهاره لژیون اول
زمان ارسال
1399/08/29 14:2:36
پهلوان کسی است که از پول بگذر ،پهلوان کسی که از خیلی دارایی ها بگذر حتی از جان بگذر .این را بدانیم که وعده خدا دروغ نیست و حقیقت است.من هم از تمام عزیزان کمال تشکر و قدردانی دارم خدارو شاکر م که جشن گلریزان سال ۹۹ نمایندگی خمین به نحو احسن برگزار شد،سپاس از همه همسفران
 • بهنوش
زمان ارسال
1399/08/29 13:44:28
سلام و‌خسته نباشید..خداقوت...انشالله خیر کارقشنگتون به زندگیتون برگرده😍😍😍😍همسفر بهنوش
 • همسفر الهه ایجنت همسفران نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/29 13:41:19
سلام و تشکر از مسئولین سایت مرکزی و خداقوت و دستمریزاد به تمام همسفران نمایندگی خمین که با حضور یکایک عزیزان جشنی زیبا و به یاد ماندنی رقم خورد تشکر ویژه از استادجلسه خانم مهتاب عزیز که هم اولین دنور شعبه بودند و هم صحبتهاشون بسیار زیبا و دلنشین بود تشکر ازاعضاء لژیون سردار همسفران واقعاً گل کاشتند سپاس از مرزبانان محترم که بسیار زحمت کشیدند از مسئول وبلاگ نمایندگی خانم منصوره هم بسیار متشکرم
 • همسفر عاطفه
زمان ارسال
1399/08/29 13:34:54
خانم مهتاب عزيز شما نقش عظيمي در بزرگ شدن لژيون سردار خمين داشتيد و اين عشق از قلب زلال و شفاف شما انعكاس ميشه يه دنيا ممنون كه اين عشق رو به من هم انتقال داديد
 • همسفر هما(نمایندگی خمین)
زمان ارسال
1399/08/29 13:26:7
با عرض سلام و خدا قوت به خدمتگزاران سایت مرکزی و خدا قوت به خانم منصوره مسئول سایت نمایندگی خمین. ممنون یابت تهیه و نشر گزارش. ممنون از استاد جلسه خانم مهتاب. یک روز به یاد ماندنی و همراه با آموزش را همه ی همسفران با شرکت در این جشن عظیم بر ما رقم زدند.
 • همسفر امیره از گلپایگان
زمان ارسال
1399/08/29 13:15:6
سلام و عرض ادب خدا قوت به تمام خدمتگذاران کنگره خدایا شاکرم که دوستانم افرادی هستند با چنین وسعت طبع و قلبی بزرگ که خالصانه وعاشقانه میبخشند و نمونه کامل انسان شریف هستند ،تبریک عزیزان تبریک ،پایدار باشید ومستدام
 • همسفر اکرم گلپایگان
زمان ارسال
1399/08/29 12:51:46
با سلام و خداقوت خدمت همسفران کنگره شصت نمایندگی خمین گلریزانتان قبول درگاه حق مستدام باشید .
 • همسفربهیه
زمان ارسال
1399/08/29 12:39:19
عشق یعنی گذشتن ازخویش وانچه که به شما داده وپرواز در بیکران و یااینکه گذشتن بااگاهی و ظرافت وپی بردن به جهان هستی که دران ما وشماهریک سهمی داریم وبرای دادن محبت که عصاره جان هریک از ماست.♥ سلام خداقوت به استاد خوب جلسه خانم مهتاب عزیزاز صحبتهای دلنشین و باحسهای نابتون لذت بردم 🤩🌹 جشن پرشور وباشکوهی بود ممنون بابت همه زحماتتون 🥰 تشکراز مسئول سایت خانم منصوره مستدام باشید.
 • همسفر مهتاب نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/29 11:9:9
سلام و خداقوت ویژه به مسئولین سایت اصلی و مدیر وبلاگ نمایندگی ، خانم منصوره عزیزم. مستدام باشید
 • احمد اسدی لژیون ۶
زمان ارسال
1399/08/29 11:2:36
سلام . خدا قوت به همه همسفران که واقعا حماسه سازی کردند انشالله که خیر این عمل عظیم به خانواده محترمشون برگرده
 • همسفر سمیه شعبه خمین
زمان ارسال
1399/08/29 10:52:13
خطره انگیز ترین جشن واااقعا جشن گلریزان بود😍خداروشکر بابت این روزهای قشنگ و تکرارنشدنی...هرسال باشکوه تراز سال قبل...من سال قبل نبودم متاسفانه و یادمه وقتی مسافرم اومدن خونه فیلم های جشن رو نشونم دادن لذت بردم و حسرت میخوردم چرا قسمت من نبوده که برم خداروشکر امسال تونستم شرکت کنم و اون لحظه ای که وارد سالن شدم انگار داشتم وارد بهشت میشدم مثل همون خونه های توخواب خانم فاطمه عزیز انقدر هیجان زده شدم که ازخوشحالی بغض کردم ازخانم مهتاب عزیز که با خدمت استادی،جلسه رو برای ما شیرین تر کردن ممنونم و یه خسته نباشید هم باید به خانم هما و لیلای عزیز بگم که واقعا خیلی زحمت کشیدن و تزئیناتم ک عالی بودن ممنون خانم مهتاب عزیز
 • همسفر منصوره نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/29 10:47:34
با سلام و تشکر از مسئولین سایت مرکزی و خدا قوت به همه همسفران نماسندگی خمین که با حضورشون جشنی بسیار زیبایی ساختند .از استاد جلسه همسفر مهتاب نگهبان لژیون سردار همسفران بابت صحبتهای بسیار زیبا و دلنشینشان، کمال تشکر را دارم .
 • مسافر بهرام نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/29 10:44:46
کائنات، جولانگاه عشق است و مخلوقین الهی، منزلگاه آن و محبت، اسباب و نشانه آن. با سلام و خداقوت حضور همسفران نمایندگی خمین که با این جشن باشکوه عشق خود را به تصویر کشیدند. تشکر ویژه دارم از همسفرم مهتاب نگهبان لژیون سردار و همسفر منصوره مسئول سایت.
 • همسفر مهتاب نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/29 10:42:53
سلام خدا را شاکرم که توفیق حضور در چنین جشنی را داشتم و این حس و حال وصف نشدنی را تجربه کردم. بخشش از مال سکوی پرشی است برای رسیدن به خود و رسیدن به حس خوب آرامش. گویی تمام دنیا را سکوت فراگرفته است که بگویی خدایا سپاسگزارم بابت رهایی از بند نفسم.... بابت این عمل عظیم شکر شکر شکر
 • همسفر سمیه از نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/29 10:34:38
خدارو شکر... همیشه فکر میکردم بهترین و جذابترین و پرشکوه‌ترین جشنی که داشتم و دیدم جشن عروسی خودم بوده اما از وقتی با کنگره آشنا شدم ،جشنهاش یکی از یکی بهتر عاشقانه تر ،صحبتهای خانم مهتاب عزیز مثل همیشه با کلام عشق بر دلها نشست
 • همسفر فاطمه شعبه خمین
زمان ارسال
1399/08/29 10:28:36
سلام و عرض تبریک بابت این روز قشنگ . روزی که انسان ببخشد بهترین روز زندگی یک انسان است . سپاس از جناب مهندس که بستر این بخشش را برای من فراهم کردند.
 • همسفر ملیحه
زمان ارسال
1399/08/29 10:28:29
خدا قوت به اعضای نمایندگی خمین وتشکر از مسئول وبلاگ خانم منصوره
 • همسفر زهرا از نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/08/29 10:26:28
با سلام تشکر میکنم از استاد جلسه خانم مهتاب و خدا قوت خدمت همه عزیزانی که برای برگزاری این جشن با شکوه تلاش کردند.
 • همسفر عاطفه
زمان ارسال
1399/08/29 10:11:43
بسيار جشن باشكوهي بود خيلي خيلي ممنونم از خانم مهتاب عزيز شاهد زحمات بي دريغ ايشون بودم و فوق العاده سخنراني زيبايي داشتن🌸
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب