تاریخ
دوشنبه 28 مهر 1399

احداث دانشگاه تنها راه ارتباط علمی ما با دنیا است

موضوع : مقالات
همسفر افسانه در بخشی از مقاله خود به این نکته اشاره می‌کنند: علم کنگره یک علم جدید است، علمی که در سایه‌ی آن هزاران هزار نفر از درد و رنج بیماری اعتیاد برای همیشه رها شدند و به آسایش و آرامش رسیدند.
احداث دانشگاه تنها راه ارتباط علمی ما با دنیا است

دستورجلسه این هفته لزوم تشکیل دانشگاه است. در دنیایی زندگی می‌کنیم که داشتن علم با مدرک دانشگاهی حرف اول را می‌زند. اگر دنیایی علم و دانش داشته‌باشیم ولی مدرک تحصیلی نداشته‌باشیم هیچ‌کس هیچ ارزشی برای آن قائل نیست. بارهاو بارها در متون کنگره60 خوانده‌ایم که بیشتر دردهای بشر از دانش‌های کشف نشده‌است. صورت مسئله اعتیاد در کنگره60 کشف شد. همه‌ دنیا معتقداست اعتیاد بیماری مرموز، پیش‌رونده و لاعلاج است و فقط باید آن را مهار کرد. دلیلش هم ندانستن صورت‌مسئله اعتیاد است. می‌خواهند مسئله‌ای را حل ‌کنند که صورت آن مجهول است ما باید صورت‌مسئله اعتیاد(درمان در سه بخش جسم، روان وجهان بینی) را به دنیا معرفی ‌کنیم تا دنیایی را از درد و رنج رها کنیم. ایجاد دانشگاه تنها راه ارتباط علمی ما با جهان است.

علم کنگره یک علم جدیداست. علمی که در سایه‌ی آن هزاران هزار نفر از درد و رنج بیماری اعتیاد برای همیشه رها شدند و به آسایش و آرامش رسیدند. خانواده‌هایی که در حال فروپاشی بودند قوام دوباره یافتند و افرادی که دیگر هیچ‌کس حتی همسر و فرزندانشان آنها را قبول نداشتند قهرمان راگبی در دنیا شدند و دنیا آنها را پذیرفت. ولی این علم را ما نمی‌توانیم به دنیا ارائه‌ کنیم به‌دلیل این‌که هیچ‌کدام از ما مدرک رسمی بابت یادگیری این علم نداریم. یعنی از وزرات‌علوم برای کمک‌راهنما و یا دیده‌بان یا هر شخص متخصص دیگر درکنگره ۶۰مدرک تحصیلی بابت علمی که یادگرفته صادر نشده ‌است. شما تصورکنید یک نفر درزمینه کامپیوتر یا فیزیک دانایی خیلی زیادی از طریق خواندن کتب مختلف بدست آورده ‌باشد و چیزهای زیادی بلد باشد ولی هیچ‌وقت این فرد نمی‌تواند در یک اداره استخدام شود و یا آن علم را به دیگران آموزش دهد. چرا؟ چون مدرک تحصیلی ندارد. در نقطه مقابل اگر یک نفر در همان رشته اطلاعات خیلی زیادی هم نداشته‌ باشد ولی فقط مدرک دانشگاهی داشته‌ باشد به راحتی می‌تواند در یک اداره استخدام شود.

 برای اینکه ما بتوانیم علم کنگره را به گوش جهانیان برسانیم لازم است در وزارت علوم رشته دانشگاهی مورد نظر بوجود بیاید و ما همین آموزش‌ها را با سرفصل‌های تعیین شده از وزارت علوم  آموزش بگیریم و وقتی برای مثال دکترای درمان اعتیاد گرفتیم و مدرک دانشگاهی در این زمینه داشتیم می‌توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته ‌باشیم. بیش از بیست سال است که درمان بیماری اعتیاد توسط آقای مهندس کشف ‌شده ‌است و در داخل کشور کنگره 60 بسیار موفق عمل‌کرده ‌است ولی هیچ‌کدام از کشورهای دنیا روش درمانی کنگره را در کشور خود اجرا نکردند به‌دلیل‌اینکه فقط این علم تجربی است و ثبت شده‌ نیست. آقای مهندس در سی‌دی هیزم‌شکن فرموند: اگر قرار بود بابت کشف متد دی‌اس‌تی که کشف کوچکی نیست و با آن نه تنها اعتیاد بلکه بیماری‌های زیادی را می‌توان درمان کرد؛ به من می‌خواستند جایزه نوبل بدهند؛ باید با تریلی جایزه نوبل می‌دادند و ما مطمئنیم با تشکیل دانشگاه این اتفاق به زودی زود به وقوع می‌پیوندد. و باز می‌بینیم داروی  درمان بیماری کرونا در کنگره 60 توسط جناب اقای مهندس پیدا شده ‌است ولی از آنجایی که توسط یک مرجع ثبت شده علمی ارائه نمی‌شود برای دنیا قابل قبول نیست. برای علمی‌شدن یک موضوع یادگیری آن از طریق دانشگاه و داشتن مدرک دانشگاهی الزامی می‌باشد و همین دلیل این است که آقای مهندس برروی مسئله ایجاد آکادمی درمان اعتیاد از ابتدای کار تاکید داشتند.

من خودم وقتی متوجه‌شدم دانشگاه در منطقه آزاد اقتصادی قشم است خیلی خوشحال شدم و این را نشانه تدبیر جناب آقای مهندس دانستم چون خود من همیشه در تصوراتم این بود دانشگاه باید نزدیک پایتخت باشد تا در دسترس همه باشد. به‌دلیل مسائل سیاسی شاید زمان‌هایی امکان ورود یک سری از افراد به داخل کشور وجودنداشته‌باشد، ولی درمنطقه آزاد اقتصادی رفت وآمد بسیار راحت‌تر است و این کار بدون نیاز به ویزا امکان‌پذیر است و خود این قضیه در انتشار این علم به دنیا تاثیر زیادی دارد.
این دستورجلسه برای اولین بار در فهرست دستورجلسات‌هفتگی  قرارگرفته‌است و علت آن هم این است که امسال به لطف خداوند و از تدبیر جناب اقای مهندس زمینی برای احداث دانشگاه خریداری شد. شاید برای هرکدام از ما سوال باشد که چرا باید این همه هزینه برای احداث دانشگاه شود و این دستور جلسه ما را به این آگاهی می‌رساند که ایجاد دانشگاه حرکتی عظیم و یک جهش بزرگ در تاریخ کنگره 60 می‌باشد و ما با احداث دانشگاه به جهانی‌شدن نزدیک می‌شویم. بر همه‌ی ما واجب است با علم و آگاهی از لزوم تشکیل دانشگاه در گلریزان امسال مشارکتهای زیباتری را از خود به نمایش بگذاریم و بدانیم انسانهای دردمندی در دنیا در آرزوی این هستند که فقط یک روز را بدون دغدغه مواد مخدر تجربه کنند.

به امید روزی که علم کنگره جهانی شود و همه‌ی دنیا علی‌الخصوص مردم کشور خودمان از کودکی با صور پنهان و آشکار خود آشنا شوند و معنای واقعی عدالت، معرف و عمل سالم را یاد بگیرند و بیماری اعتیاد را بشناسند.نویسنده: همسفر افسانه لژیون هفتم
تایپ و تنظیم: همسفر افسانه لژیون هفتم
همسفران نمایندگی ابوریحان

تعداد بازدید از این مطلب : 707
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
12 نظر  
 • مسافرجعفرنمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1399/08/02 7:12:4
همسفرمحترم سرکارخانم افسانه بسیارعالی بود
 • محمد علی
زمان ارسال
1399/07/30 7:42:18
سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60 من مطلب شما را مطالعه کردم و از صحبت هاتون استفاده کردم پایدار باشید
 • همسفرفاطمه الفL5 امین گلی اصفهان
زمان ارسال
1399/07/29 19:21:57
عرض سلام و خداقوت خدمت خانم افسانه عزیز بسیار مقاله زیبایی ارائه فرمودین احسنت برشما انشاالله من هم بتوانم روزی به جایگاه شما برسم که از مطلبی که مینویسم کسی تأثیر پذیرد
 • علیرضا از وحید
زمان ارسال
1399/07/29 12:47:29
ماشالله بسیار عالی و اموزنده بیان فرمودید خدا قوت
 • همسفر ملیحه لژیون هشتم ابوریحان
زمان ارسال
1399/07/29 6:36:52
با سلام و خدا قوت به خانم افسانه عزیز عالی بود
 • مسافر مجید
زمان ارسال
1399/07/28 23:38:33
ممنون از خانم افسانه بابت مطالب اموزنده در باب دانشگاه کنگره
 • همسفر نازی لژیون هشتم ابوریحان
زمان ارسال
1399/07/28 21:2:54
خدا قوت خانم افسانه
 • همسفر فاطمه شعبه ابوریحان
زمان ارسال
1399/07/28 20:14:20
عالی بود خانم افسانه عزیز
 • همسفر سمیه از لژیون دهم شعبه ابوریحان
زمان ارسال
1399/07/28 15:28:39
خداقوت خانم افسانه عزیز
 • همسفرزهرانمایندگی ابوریحان
زمان ارسال
1399/07/28 13:56:12
خانم افسانه عزیزبسیارعالی بود
 • همسفر سارا
زمان ارسال
1399/07/28 12:43:40
خدا قوت به خانم افسانه
 • همسفر لیلا نمایندگی ابوریحان
زمان ارسال
1399/07/28 11:11:1
بسیار عالی خانم افسانه عزیز خداقوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب