تاریخ
سه شنبه 29 مهر 1399

بخشش ما را به ثروت و کامیابی در زندگی نزدیک می‌کند

موضوع : مقالات
مسافر بهرام نگهبان لزیون سردار نمایندگی خمین در مورد دستورجلسه پول مال کیست نوشت: باید اعتقاد داشته باشیم که من بنده خداوندی بخشنده و مهربانم. هر آنچه از آن خداوند است از آن من است تا آن را با دیگران قسمت کنم و از آن کام بجویم.
بخشش ما را به ثروت و کامیابی در زندگی نزدیک می‌کند

انسان‌ها به‌اندازه ظرفیتشان با جهان هستی و با خداوند ارتباط برقرار می‌کنند. وقتی دستی بخشنده‌تر باشد و روحی گشاده‌تر، ظرفیت بیشتری برای دریافت از هستی به دست می‌آورد و روزهای زندگی را با موفقیت و کامیابی بیشتری پشت سر می‌گذارد. پس اگر کسی این مهارت زندگی را بلد باشد قطعاً به سمت آن گرایش پیدا می‌کند و خودش را آماده دریافت نعمت‌های بیکران خداوند می‌کند. همه ما می‌خواهیم که وضع مالی بهتری داشته باشیم و این پول و ثروت هم حق طبیعی ماست. راه به دست آوردنش نیز این است که هرگز از بی‌پولی و تنگدستی سخن نگوییم. در عوض به نعمت‌های بیکران خداوند بی اندیشیم که همه‌جا هست و همه‌جا یافت می‌شود. آنگاه بیاموزیم که پول را رها کنیم، دست بکشیم، هدیه بدهیم و ببخشیم. همان‌طور که لباس بچه‌ها برایشان کوچک می‌شود ما نیز هنگامی‌که افق‌های زندگی را می‌گسترانیم می‌بینیم که آرمان‌های پیشین برایمان کوچک شده‌اند. برای همگامی با این رشد همواره باید ببخشیم و فضا ایجاد کنیم تا بتوانیم آن ثروت و کامیابی کاملی را که آرزومند تجربه‌اش هستیم به زندگی‌مان فرابخوانیم. ثروت حاصل اندیشه و عمل آگاهانه است، نتیجه اعتقاد است. باید اعتقاد داشته باشیم که من بنده خداوندی بخشنده و مهربانم. هر آنچه از آن خداوند است از آن من است تا آن را با دیگران قسمت کنم و از آن کام بجویم. ایمان داشته باشم که همه آنچه حق الهی من است هم اکنون به سویم می‌آید. نعمت‌های خداوند نامحدود است و همه‌جا گسترده است تا همگان از آن سود جویند.

اما اندیشه بیشتر مردم این‌گونه است که از یک طرف پول برایشان اهمیتی ندارد و آن را چرک کف دست می‌خوانند و از طرف دیگر برای پول درآوردن از صبح تا شب کار می‌کنند. این عدم هماهنگی در اندیشه‌هایشان تلاش‌هایشان را خنثی و بی‌ثمر می‌کند چون این اندیشه ناهماهنگ، درباره پول آن‌ها را وادار می‌کند که برای هدف‌های متضاد بکوشند در نتیجه ثمره‌اش نیز ناهماهنگ و متضاد خواهد بود. پول معادل انرژی است و از انرژی کائنات سرشار است و باید به آن احترام بگذاریم. چون اندیشه‌هایمان جهانمان را می‌سازند باید اندیشه‌هایمان درباره پول سرشار از حق‌شناسی باشد تا پول هم قدر ما را بداند و به سویمان کشیده شود. این عالم غنی است و با همه سر دوستی دارد. آرزوی کائنات این است که همه ابناء بشر ثروتمند و سالم و شادمان باشند. اگر می‌خواهیم در زندگی خود شاهد توانگری و ثروتمند شدن باشیم باید آگاهانه و جسورانه عنان تفکر و اندیشه‌های خود را به دست بگیریم و آن‌ها را به‌سوی ثروتمند شدن هدایت کنیم. باید جرئت کنیم و پول را بطلبیم، باید ببخشیم و ایجاد خلأ کنیم تا پول را به سمت خود جذب کنیم. وقتی با استفاده از آنچه داریم خلأ می‌آفرینیم، بیشتر اوقات درمی‌یابیم که به‌اندازه کافی پول در دست داریم ولی پیش از این، بخش زیادی از آن تلف می‌شد. هنگامی‌که بی‌باکانه پول موجود را به مصرف می‌رسانیم، می‌بینیم که آنچه نخست ناکافی می‌نمود، تکاپو می‌کند و اگر با جرئت به استفاده از آن ادامه دهیم و یقین داشته باشیم که همه نیازها برآورده می‌شوند، می‌بینیم که کارمان راه می‌افتد. بخشش نیز یکی از مواردی است که ما را به ثروت و کامیابی در زندگی نزدیک می‌کند. ما نعمت‌های خداوند را پذیرا هستیم ولی پیش از آنکه بتوانیم برکات بیشتری دریافت کنیم، ابتدا باید سپاسگزار باشیم سپس راه برای دریافت دوباره باز خواهد شد.

 

نویسنده: مسافر بهرام
تنظیم و ارسال: همسفر منصوره

تعداد بازدید از این مطلب : 684
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
17 نظر  
 • زهرا همسفر امین
زمان ارسال
1399/08/03 21:47:9
سلام و خداقوت متنی عالی و سراسر حس خوب و پر از آموزش متشکرم امیدوارم همه ما سرشار ازثروت الهی شیم ثروتی ک حق ماست و توان و قدرت و جسارت بخشش را یاد بگیریم 😍
 • محمد علی
زمان ارسال
1399/08/03 8:9:35
سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60 مطلب را خواندم و از آموخته هاتون آموختم پایدار باشید
 • مسافرجعفرنمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1399/08/02 7:7:58
خداقوت بسیارزیبابود
 • کبری لژیون پنجم صائب تبریزی
زمان ارسال
1399/08/01 23:14:32
خدا قوت بر بخشندگان بی‌ادعا
 • مسعود
زمان ارسال
1399/08/01 15:11:52
خداقوت .کلمه های نویسنده نافذ بود.
 • همسفر نازنین نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1399/08/01 9:19:41
خدا قوت بسیار عالی بود
 • همسفرشهین ازپرستار
زمان ارسال
1399/08/01 1:44:9
بسیار اموزنده بود استفاده کردم ...خدا قوت به شما
 • زهرا خرمی از لژیون چهارم
زمان ارسال
1399/07/29 20:32:50
با عرض سلام و خسته نباشید و خدا قوت به آقای بهرام و خانم منصوره که در سایت فعالیت دارند و زحمت بیشماره می کشند از آقای بهرام ممنون که ما را با وضعیت مالیات و با این حس خوبی که از کنگره داریم و خودمون مسافرمون مدیون کنگره هستیم این آرامش و از استاد عزیزمون آقای مهندس �انی که ما را یاری می‌کنند داریم و امیدواریم بتوانیم قبل از زحمات آقای مهندس عزیزانی که در شعبه خمین فعالیت دارند قدم باشیم
 • مسافر مرتضی لژیون سوم نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/07/29 13:56:42
با سلام و خسته نباشید به نگهبان محترم لژیون سردار نمایمدگی خمین بسیار عالی، مختصرو مفید در مورد دستور جلسه صحبت کردید و از صحبت های شما استفاده کردم ،در مسیر خدمت گذاری موفق و پیروز باشید.
 • لیلا.مرزبان نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/07/29 13:10:48
با سلام و تشکر فراوان از فعالیت بی دریغ شما و مطالب جالب و ارزنده،استفاده کردم
 • علی خرمی نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/07/29 13:5:59
باعرض سلام ادب و احترام، مطالب بسیار زیبا و موثر بهرام عزیز حس انسان را بر می انگیزه و نظر و عقیده وحس من را نسبت به پول و ثروت تغییر داد از بهرام عزیز نهایت تشکر را دارم
 • همسفر فریبا لژیون اول شعبه تخت جمشید
زمان ارسال
1399/07/29 12:19:56
خداقوت.مطلب بسیار مفیدی بود
 • همسفر زهرا لژیون۴ شعبه خمین
زمان ارسال
1399/07/29 10:5:46
بسیار عالی و زیبا بود اقای بهرام.انشااله که بتوانیم از مقاله شما نهایت استفاده رو کنیم.
 • علیرضا از وحید
زمان ارسال
1399/07/29 9:50:6
با سلام وخدا قوت بسیار عالی بیان نمودید واقعا بخشش یرکت می اورد
 • همسفر منصوره از نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/07/29 9:31:45
با سلام و خداقوت خدمت آقای بهرام بسیار دلنشین و تاثیر گذار بود .
 • همسفر هما( نمایندگی خمین)
زمان ارسال
1399/07/29 7:26:59
ممتون آقای بهرام مسئله ی پول را خیلی با احساس قشنگت و با کلام زیبا برای من که غافل از فهم و درک پول بودم شکافتی. امیدوارم که ارزش پول را بدانم ودر جایگاه خودش خرج و بخشش داشته باشم.
 • مسافر عباس نمایندگی خمین
زمان ارسال
1399/07/28 22:59:0
با سلام و ادب و احترام به همه استفاده کردم از نوشته های بسیار زیبا شما موفق باشید
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب