تاریخ
سه شنبه 29 مهر 1399

دانشگاه کنگره 60، پیام‌رسان جهانی رهایی از اعتیاد

موضوع : مقالات
همسفر سمیه: مسافران و همسفرانی که خودشان یک روزی در اوج ناامیدی بودند و حالا که نتیجه گرفته‌اند و به درمان و آرامش رسیده‌اند به دیگران کمک می‌کنند، اما بحث ایجاد دانشگاه یک هدف خیلی بزرگی است.
دانشگاه کنگره 60، پیام‌رسان جهانی رهایی از اعتیاد

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر:

 دستور جلسه این هفته لزوم ایجاد دانشگاه هست، همان‌طور که می‌دانیم کنگره ۶۰ در مقوله اعتیاد و درمان آن به‌درستی و باتدبیر و تفکر به نتیجه رسیده است و اعتیاد را عدم تعادل مواد بیوشیمی بدن و مواد مخدر بیرونی را جایگزین مواد مخدر درونی بدن می‌داند و این دانایی را برحسب تفکر تجربه و آموزش کسب کرده است.

 تمام علم و اطلاعات کنگره ۶۰ تجربه‌شده است و علمی هم که تجربه‌شده باشد سندی بدون نقص خواهد بود، کنگره ۶۰ از حدود ۲۱ سال قبل که تازه تشکیل‌شده بود برای افراد خواهان رهایی از دام اعتیاد کمک می‌کرد هدف اصلی‌اش ایجاد دانشگاه و آکادمی اعتیاد بود که با تفکر آقای مهندس دژاکام ساختاری مثل دانشگاه اعتیاد آغاز گردیده است و آرزوهای تمام مسافران و همسفران ای که در یک سال رهایی و سه سال رهایی و آزادمردی‌شان آرزو می‌کردند، تحقق‌یافته است و مراسم کلنگ زنی دانشگاه اعتیاد در جزیره قشم در روز پنجشنبه مورخ 10 مهرماه 1399 به انجام رسیده است.

 استقلال هر انجوی بر سه اصل اساسی استوار است اول همان علم و دانش است که در مقوله اعتیاد به انواع مخدر و سیگار و درمان آن، بهترین روش یعنی دی اس تی و با بهترین و کامل‌ترین دارو اوتی به اثبات و تجربه‌شده است و بر همین اساس هر هفته شاهد رهایی صدها نفر از بند اعتیاد و سیگار هستیم.

دومین اصلی که برای یک مجموعه نیاز هست نیروی متخصص است متخصصین همان کسانی هستند که دانا ایشان بر سه اصل تجربه تفکر آموزش شکل‌گرفته است، یعنی همان راهنمایانی که در کنگره ۶۰ اعتیاد را شناخته‌اند و راه درمان آن را به‌درستی می‌شناسند، بر همین اساس می‌توانند به کسانی که در تاریکی و ظلمت اعتیاد قرار دارند، کمک کنند.

 حال آخرین اصلی که بر یک دانشگاه یا یک ساختار نیاز هست، پایه‌های مالی هست که؛ این پایه هم به‌اندازه کافی رشد کرده است، ما در وادی پنجم کتاب عشق و پس‌انداز کردن را به‌درستی فراگرفته‌ایم، چه پس‌انداز مادی و چه پس‌انداز معنوی، کنگره ۶۰ ‌وقف کسانی هست که قرار است برای نجات و درمان خودشان و خانواده‌هایشان به این مکان می‌آیند یا در آینده خواهند آمد، دیگرانی که از چندین سال قبل، زمانی که مسافران ما هنوز درگیر اعتیاد نبودند کاشتند و ما خوردیم اکنون نوبت ماست تا بکاریم دیگران بخورند.

البته این کار به‌صورت داوطلبانه در کنگره ۶۰ صورت می‌گیرد که هر کس در حد توان خود در پیشرفت پایه‌های مالی کمک می‌کند، چون افراد کنگره ضلع جهان‌بینی خود را گسترش داده‌اند، به یک‌مرتبه‌ای از دانایی رسیده‌اند که در صراط مستقیم قرار بگیرند و با عشق ببخشند و همیشه سوار بر مادیات باشند، بنابراین کنگره ۶۰ از این سه اصل پیروی می‌کند که این سه اصل نشان می‌دهد که ما به دانشگاه اعتیاد نیاز داریم و به کمک هم ایجاد کرده‌ایم که آقای مهندس بنیان‌گذار کنگره ۶۰ در رأس این مجموعه قرار دارند، و همه باهم گرد هم می‌آییم تا به هر نحوی و شکلی که می‌توانیم برای پیشبرد اهداف کنگره ۶۰ تلاش کنیم.

از صمیم قلبم برای آقای مهندس عزیز خودشان و خانواده محترمشان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم امیدوارم همیشه سایه‌شان بالای سر اعضای کنگره ۶۰ مستدام باشد.

 

نگارش: همسفر سمیه
تنظیم و ارسال: همسفر مهناز

تعداد بازدید از این مطلب : 520
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
8 نظر  
  • محمد علی
زمان ارسال
1399/08/03 8:3:31
سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60؛ مطلب را مطالعه کردم و لذت بردم پایدار باشید
  • محرم نمایندگی آزادی
زمان ارسال
1399/08/02 15:55:57
خداقوت عالی بود
  • مسافرجعفرنمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1399/08/02 7:9:56
همسفرمحترم وگرامی سرکارخانم سمیه عالی بود
  • مسافرجعفرنمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1399/08/02 7:9:16
باتشکر ازشماهمسفرمحترم
  • همسفر سمیه لژیون ۱ نمایندگی آزادی
زمان ارسال
1399/08/01 10:31:10
خداقوت به خانم مهناز وخدمتگزاران سایت اصلی ،مستدام باشید
  • همسفر فخری
زمان ارسال
1399/07/30 11:17:40
خدا قوت
  • همسفر مهناز لژیون سوم .شعبه آزادی
زمان ارسال
1399/07/29 19:39:25
خداقوت به خانم سمیه عزیز و خسته نباشید به خدمتگذاران سایت
  • علیرضا از وحید
زمان ارسال
1399/07/29 12:58:43
ماشالله بسیار عالی خدا قوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب