تاریخ
شنبه 26 مهر 1399

یکی از مراحل گرفتن آموزش‌ها، سپاسگزاری و قدردانی است

موضوع : دستور جلسات هفتگي
مسافر محمد استاد جلسه: برای اینکه افراد در مسیر زندگی‌شان یاد بگیرند که باید نسبت به بعضی از مسائل بی‌تفاوت نباشیم و بتوانیم مراتب تشکر و قدردانی‌مان را انجام دهیم.
یکی از مراحل گرفتن آموزش‌ها، سپاسگزاری و قدردانی است

جلسه پنجم از دور یازدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60؛ ویژه مسافران نمایندگی تخت جمشید با استادی ایجنت شعبه مسافر محمد، نگهبانی مسافر رامین و دبیری مسافر احمد با دستور جلسه «هفته ایجنت و مرزبان»، پنج‌شنبه 24 مهرماه 1399 ساعت 17 برگزار شد.
 

سخنان استاد:

سلام دوستان محمد هستم مسافر. از دبیر محترم و نگهبان گرامی بابت برگزاری جلسه امروز و همچنین دادن این جایگاهی خدمتی تشکر می‌کنم.

دستور جلسه این هفته که روز پایانی هم هست، جشن هفته ایجنت و مرزبانی است که جا دارد به‌تمامی ایجنت ها و مرزبانان نمایندگی‌های کنگره 60 این روز زیبا را تبریک عرض کنم و همین‌طور به بنیان کنگره 60 که بستری را برای آموزش گرفتن، درمان شدن و وارد بحث خدمت شدن مهیا کردند.

ممکن است بعضی از دوستان آشنایی کامل با کلمه ایجنت و مرزبانی نداشته باشند، ببینیم برای چه چیزی آقای مهندس چهار جشن را در دستور جلسات کنگره قرا داده‌اند؟ برای اینکه افراد در مسیر زندگی‌شان یاد بگیرند که باید نسبت به بعضی از مسائل بی‌تفاوت نباشیم و بتوانیم مراتب تشکر و قدردانی‌مان را انجام دهیم. ما در این 52 دستور جلسه جشن هفته همسفر، جشن هفته راهنما، جشن هفته دیده‌بان و جشن هفته ایجنت و مرزبانی. درگذشته جشن هفته دیده‌بان، ایجنت و مرزبان باهم برگزار می‌شد و به دلایلی که در گروه دیده‌بانی تصمیم‌گیری شد، جشن هفته دیده‌بان و ایجنت و مرزبان از هم جدا شدند.
 

حال ببینیم مرزبان و ایجنت چه کسانی هستند؟ افرادی با مصرف انواع مواد مخدر برای درمان وارد کنگره 60 می‌شوند، سفر اول خودشان را شروع می‌کنند و در مدت‌زمان 10 الی 11 ماه به رهایی از اعتیاد می‌رسند. زمانی که به رهایی رسیدند، هر فردی نسبت به خواسته خودش می‌تواند در این سیستم برای انجام خدمت ادامه بدهد و به‌نوعی کمک بکند. زمانی که فرد متوجه می‌شود که باید به دیگری کمک بکند که ببیند دیگرانی هم در این مسیر به او کمک کرده‌اند و این می‌شود که مسیر خدمتی را به‌صورت بلاعوض انجام بدهد.

فرد وارد سفر دوم می‌شود و آموزش‌های لازم را دریافت می‌کند و در آزمون کمک راهنمایی شرکت می‌کند. امسال اسفندماه هم آزمون کمک راهنمایی برگزار می‌شود و افرادی که می‌توانند و واجد شرایط هستند در این آزمون شرکت می‌کنند. عده‌ای در این آزمون شرکت می‌کنند و با قبولی در آزمون مفتخر به دریافت شال کمک راهنمایی می‌شوند. عده‌ای هم در شعبه در قسمت‌های دیگر شروع به خدمت می‌کنند و جایگاهی را کسب می‌کنند. عده‌ای هم شاید وقتشان ایجاب نکند که در شعبه حضور مستمر داشته باشند، اما ازلحاظ مالی کمک می‌کنند.

مرزبانی با آراء مستقیم خود اعضا انتخاب می‌شود و باید فرد وارد سفر دوم شده باشد، سفر اولش را با موفقیت طی کرده باشد و 9 ماه هم از سفر دومش گذشته باشد می‌تواند در انتخابات مرزبانی شعبه شرکت کند و افرادی که عضو کنگره 60 همان شعبه هستند باکارت عضویت و کنگره که روی آن نام نمایندگی درج‌ شده است به او رأی می‌دهند. در هر شعبه 5 مسافر در قسمت مسافران و 2 همسفر در قسمت همسفران عهده‌دار این جایگاه خدمتی هستند. البته بسته به شرایط شعبات ممکن است تعداد مرزبانان بیشتر هم باشد.

مرزبان برای مدت 14 ماه در این جایگاه خدمتی انتخاب می‌شود. کار مرزبان در شعبه فقط اجرایی است و هیچ کار نظارتی انجام نمی‌دهد. کار نظارتی به عهده ایجنت همان شعبه است. خدمت در جایگاه مرزبانی سخت است و این‌طور فکر نکنید که کار راحتی را انجام می‌دهد. نشانه مرزبان در هر شعبه با شال زردرنگ مشخص‌شده است. مرزبان از ساعت 1.5 ظهر درب شعبه را باز می‌کند و تا آخرین نفری که از شعبه خارج می‌شود، ساعت 9 شب درب شعبه را قفل می‌کند و به منزل می‌رود. مرزبان هم مثل همه ما مشکلات کاری و مشکلات زندگی خودش را دارد و این‌طور نیست که ما فکر بکنیم که هر کس در کنگره خدمت می‌کند بیکار است یا خیلی پول‌دار است. نه این‌طور نیست. بلکه دوست دارد که کمک بکند، چون به او کمک شده است.

تولدهایی که برگزار می‌شود به‌وسیله مرزبان کنترل می‌شود. تازه‌واردی که وارد شعبه می‌شود وظیفه پذیرش اولیه و ثبت پورتال به عهده مرزبانی و ثبت ورودی و خروجی رهجوها در لژیون‌ها به عهده مرزبانی است. یا اینکه مرزبان خدمت برای کسی که می‌خواهد خدمتی را در شعبه انجام بدهد باید به مرزبانی مراجعه بکند که آیا صلاحیت خدمتی را دارد یا خیر؟ خدمت دیگر هم بحث مالی است، عزیزانی که سبد، یا به‌وسیله دستگاه پوز در شعبه حمایت مالی می‌کنند، یکی از مرزبان‌ها وظیفه ثبت این امور را به عهده دارد و گزارش آن را برای دفتر مرکزی که در تهران قرار دارد ارسال می‌کند.

ایجنت شعبه چه کسی است؟ ایجنت شعبه هم کسی است که با مصرف مواد مخدر وارد شعبه می‌شود، مسیر 10 تا 11 ماه درمان را طی می‌کند، وارد سفر دوم می‌شود و مراحلی را طی می‌کند. وارد جایگاه کمک راهنمایی می‌شود، از بین کمک راهنماهای یک شعبه یک نفر به‌عنوان ایجنت همان شعبه انتخاب می‌شود و باید 5 سال هم از مدت‌زمان رهایی‌اش گذشته باشد. آمار رهایی و خدمتگزارانش در نظر گرفته می‌شود؛ و در شورای دیده‌بانی که از بنیان کنگره آقای مهندس و 14 نفر دیده‌بان برای خدمت در جایگاه ایجنتی تصمیم‌گیری می‌شود. مدت‌زمان خدمت ایجنت در شعبه 14 ماه است.
 

ایجنت رابط بین کنگره دیده‌بانان و نمایندگی است که اطلاعات را دریافت می‌کند و به مرزبانان انتقال می‌دهد و در طی جلساتی که در شعبات هر 15 روز یک‌بار برگزار می‌شود این مهم صورت می‌گیرد. در هفته هم روزهای دوشنبه شورای دیده‌بانان باهم جلسه دارند. رنگ شال ایجنت کرم‌رنگ است. در کنگره رنگ شال نشان‌دهنده جایگاه است. وقتی شما وارد یک شعبه چه در شیراز یا شهر دیگر می‌شوید این اصل ثابت و در تمام شعبات یکسان است. ایجنت فقط نظارت بر کار مرزبانان دارد و همچنین راهنمای مرزبانان است. ایجنت هر شعبه هم زیر نظر دیده‌بان مربوط به شهرستان‌ها فعالیت می‌کند که در حال حاضر دیده‌بان مربوط به شعبه شیراز آقای احمد حکیمی هستند که اینجانب زیر نظر ایشان در حال خدمت هستم.

ما در این هفته از ایجنت و مرزبانان به‌صورت دادن پاکت تقدیر و تشکر می‌کنیم و این را بدانیم خدمتگزارانی که در کنگره در حال خدمت هستند برای پول نیست، بلکه برای کمک کردن به دیگران است و این را بدانیم که بدون گرفتن آموزش به هیچ جایگاهی نمی‌رسیم. شاید مرحله تبدیل و تغییر انجام شود، اما ترخیصی در کار نیست، چون یکی از مراحل گرفتن آموزش‌ها سپاسگزاری و قدردانی است.

تهیه و تنظیم: مسافر ایمان لژیون نهم

 

تعداد بازدید از این مطلب : 876
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
40 نظر  
 • مهدی
زمان ارسال
1399/07/30 0:45:0
تبریک به همه ی شما عزیزان خدمتگزار نمایندگی شیراز،ممنون از شما بابت زحمتهایی که در این راه می کشید
 • همسفر ف ، شیراز
زمان ارسال
1399/07/29 21:54:38
تبریک به ایجنت محترم آقای محمد ضرغامی و مرزبانهای گرامی و زحمتکش.
 • رقیه لژیون 1
زمان ارسال
1399/07/29 13:13:48
سلام و خدا قوت به شما مهربانان. در پناه خدا باشید
 • همسفر آمنه لژیون ۱
زمان ارسال
1399/07/29 8:7:47
خدا قوت به خدمتگذاران بزرگوار شعبه تخت جمشید ان شاالله همیشه موفق و سربلند باشید
 • مسافر احمد
زمان ارسال
1399/07/29 7:13:18
سلام . جشن هفته ایجنت و مرزبانان ،روزی هست که قدردانی را انجام میدهیم و این عزیزان برای درمان فردی مانند من محیطی امن را برای آموزش گرفتن اداره میکنند . خداقوت به همه ایجنت ها و مرزبانان کنکره60 ،مخصوصا تخت جمشید شیراز .
 • همسفر . تخت جمشید
زمان ارسال
1399/07/28 22:57:4
تبریک و خداقوت بشما عزیزان و خدمتگزاران❤❤❤❤❤
 • همسفر سودابه لژیون۱
زمان ارسال
1399/07/28 22:27:27
بادرود وخدا قوت خدمت ایجنت محترم جناب آقای ضرغامی و مرزبانان خدمتگزار.سالم ،سربلند وپرتوان باشید.این هفته بر شما مبارکباد.
 • داوود لژیون دوم تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1399/07/28 18:6:20
درود و خدا قوت به تمام خدمتگزاران کنگره ، این هفته را به ایجنت محترم شعبه و همچنین مرزبانان عزیز تبریک میگویم 🌹🌹🌹🌹
 • عباس زمانی رودکی
زمان ارسال
1399/07/28 15:38:57
خداقوت و خسته نباشید خدمت محمد عزیز و گروه مرزبانی شیراز، موفق و سربلند باشید
 • همسفر میترا نمایندگی تخت جمشید
زمان ارسال
1399/07/28 15:9:2
سلام و درود به استاد، نگهبان و دبیر محترم، بیانات استاد جلسه بسیار اموزنده بود، تبریک به ایشان بابت خدمت ایجنتی و زحماتی که در این راستا می کشند، خداقوت به مرزبانان گرامی که به خوبی خدمت می کنند. با ارزوی سلامتی و تندرستی
 • احمد. و. شیراز. لژیون دوم
زمان ارسال
1399/07/28 15:0:32
عرض سلام وادب واحترام خدمت ایجنت محترم شعبه تخت جمشید شیراز جناب آقای ضرغامی ومرزبانان عزیز علی یاسر ومجید که ازجان ودل برا رهایی من وهمنوعان من زحمت بیدرغ وبون منت انجام می‌دهید بی نها ت متشکرم امید وارم که قدرت مطلق همیشه یار وباور ونگهدارتان باشد و انشااله که ما هم قدر دان زحمات شما ها باشیم.... خسته نباشید وخدا قوت
 • مسافر کنعان ازشیراز لژیون3
زمان ارسال
1399/07/28 14:21:43
برقرار باشید و استوار خدمت کردن به همنوع کاری است مقدس و خدا پسندانه .خسته نباشید به تمامی عزیزانی که در راستای اهداف کنگره 60 خود را وقف کنگره کرده اند.
 • همسفر محبوبه ل ۱
زمان ارسال
1399/07/28 11:34:47
خدا قوت و خسته نباشید به ایجنت محترم جناب اقای ضرغامی و دیده بانان گرامی ان شالله که سایتون مستدام و زندگیتان پراز برکت باشد.
 • مهدی. ف .شیراز
زمان ارسال
1399/07/28 10:3:17
تبریک هفته ایجنت ها مرزبانهای کنگره،تبریک به بنیان کنگره شصت آقای مهندس گرامی و تبریک به ایجنت و مرزبان های شیراز مسافر محمدضرغامی، مرزبانها مسافر یاسر،مسافر علی و مسافر مجید، که برای رهایی عده ای از تاریکی در تلاش هستند.خداوند متعال عجر کارهایتان را بدهد.انشاالله موفق و در کارهایتان پر خیر و برکت باشید
 • مهدی
زمان ارسال
1399/07/28 9:46:16
تبریک و خداقوت خدمت ایجنت محترم محمد ضرغامی و مرزبانهای گرامی نمایندگی تخت جمشید. و تشکر ویژه برای خدمات ارزنده شما عزیزان دل.دوستدارتان مهدی.خداقوت
 • حمزه
زمان ارسال
1399/07/28 8:27:12
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان دیدبانان و ایجنت شعبه تخت جمشید شیراز انشاالله که همیشه سالم و تندرست باشید. با تشکر
 • مهرداد
زمان ارسال
1399/07/27 19:19:3
سلام مهرداد هستم یک مسافر هفته اینتر مرزبان را تبریک میگم تبریک میگم به مهندس انشاالله که ایشون بالای سرمون باشه
 • غلامرضا لژیون اول
زمان ارسال
1399/07/27 19:17:26
هفته ایجنت ومرزبان را ب کل مرزبانهاو ایجنت کنگره مخصوصا شعبه تخته جمشید شیراز تبریک عرض میکنم وخدا قوت انشالاه ک پایدار وموفق باشید درود بر شما عزیزان
 • فرناز
زمان ارسال
1399/07/27 17:8:45
خدا قوت به همه مرزبانان و ايجنت محترم و سپاسگزارم به خاطر لطف بى دريغشون
 • دل آرام کرمان
زمان ارسال
1399/07/27 17:7:50
سلام وعرض ادب و خدا قوت به نمامی خدمتگذاران کنگره 60
 • همسفر راضیه شعبه شیراز
زمان ارسال
1399/07/27 14:45:13
سلام و تشکر ویژه خدمت ایجنت محترم آقای ضرغامی و تبریک هفته ایجنت و مرزبان به بنیان کنگره و ایجنت و مرزبانان شعبه تخت جمشید
 • همسفر مژگان ل ۴
زمان ارسال
1399/07/27 13:24:18
خدا قوت به آقای ضرغامی و تمام اعضای شعبه تخت جمشید دعای خیر ما بدرقه ی راهتان
 • روزبه(ارتش)
زمان ارسال
1399/07/27 11:42:36
بسیار زیبا و الهام بخش. خدا قوت
 • فاطمه همسفر داوود
زمان ارسال
1399/07/27 8:46:24
تبریک و خداقوت به مرزبانان و ایجنت محترم شعبه تخت جمشید. تشکر ویژه خدمت ایجنت شعبه جناب آقای محمد ضرغامی بنیان گذار شعبه تخت جمشید در استان فارس که بیش از هفت سال است در پیشبرد اهداف شعبه خدمت و تلاش می کند. خداقوت. سپاس از اعضای سایت مرکزی.
 • محمد سپیدکار
زمان ارسال
1399/07/27 8:17:57
خدا قوت کاکو
 • مسافرجهانبخش ل سوم تخت جمشید
زمان ارسال
1399/07/27 7:29:15
باسلام هفته ایجنت ومرزبانهاراتبریک می گم مخصوصاخدمت استادضرمامی وآقایاسرومجید.
 • پوریا بوشهر
زمان ارسال
1399/07/27 6:37:38
خدا قوت
 • مسافرمحمد جواد نمایندگی تخت‌جمشید لژیون سوم
زمان ارسال
1399/07/27 0:38:28
باسلام ضمن عرض خسته نباشید وخدا قوت خدمت دیدبان و ایجنت شعبه‌ی تخت جمشید وهمه‌ی دیدبانان کلیه‌ی شعب خسته نباشید وخداقوت
 • نرگس
زمان ارسال
1399/07/26 23:24:33
خدا قوت به مرزبانان گرامی ل ۱
 • مسافر روح الله ل دوم تخت جمشید
با تشکر و قدردانی از ایجنت زحمتکش شعبه تخت جمشید شیراز و تشکر فراوان از همه مرزبان های شعبه تخت جمشید که از جان و دل مایه میزارند و به خوبی خدمت می‌کنند،،،،هفته مرزبان و ایجنت را به بنیان کنگره 60تبربک عرض مینمایم
 • مسافر رضا
زمان ارسال
1399/07/26 21:59:6
تشکر از زحمات بی شائبه و شبانه روزی ایجنت شعبه تخت جمشید اقای ضرغامی و مرزبانان مسافر شعبه مسافر یاسر،مجید و علی که مانند ستون هایی محکم این بنیان پاک را همچنان برقرار می دارند.
 • مسافرجهانبخش ل سوم تخت جمشید
زمان ارسال
1399/07/26 21:48:2
سلام مبارک باشه هفته ایجنت ومرزبان
 • حمید مرادی بوشهر
زمان ارسال
1399/07/26 21:39:0
خداقوت به عزیزان شیرازیمون
 • مسافر علی ل۳تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1399/07/26 21:21:48
خداقوت به ایجنت محترم و مرزبانان عزیز شعبه تخت جمشید
 • مسلم عزیزی لژیون اول
زمان ارسال
1399/07/26 20:48:0
باسلام هفته ایجنت ومرزبان را به بنیان کنگره شصت اقای مهندس وکلیه عزیزانی که دراین جایگاه درنمایندگی های سراسرکشور خدمت میکنندوبویژه به ایجنت ومرزبانان واعضای شعبه تخت جمشید شیراز تبریک میگویم وبهترین ها رابرایشان ازخداوند بزرگ خواستدارم که بدون هیچ چشمداشتی به انسانهای دردمند خدمت میکنند
 • محمد ر،تخت جمشید
زمان ارسال
1399/07/26 20:32:17
تبریک به ایجنت محترم شعبه و گروه مرزبانی فعال.خداقوت به همگی شما❤❤❤
 • مسلم عزیزی لژیون اول
زمان ارسال
1399/07/26 20:12:16
باعرض سلام هفته ایجنت ومرزبان رابه بنیان کنگره اقای مهندس وکلیه عزیزانی که دراین جایگاه خدمت میکنند درسراسرکشور بویژه این هفته را به مرزبانان وایجنت محترم شعبه تخت جمشیدشیراز و اعضای محترم شعبه تبریک میگویم انشاالله مبارکتان باشد
 • علی,مسافر
زمان ارسال
1399/07/26 19:32:53
تبریک به مرد سختکوش و پرتلاش شیراز، ایجنت محترم آقای محمد ضرغامی و تبریک به مرزبانان گرامی شعبه تخت جمشید شیراز. درود خدا بر شما باد
 • همسفر فریبا لژیون اول
زمان ارسال
1399/07/26 19:2:36
خداقوت پاینده باشید
 • محمد
زمان ارسال
1399/07/26 18:47:34
خدا قوت به تمامی دوستان و خدمتگذاران کنگره60 و بچه های زحمت کش وبلاگ و سایت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب