تاریخ
دوشنبه 21 مهر 1399

خدمت کردن برای من بهترین و ناب‌ترین حس دنیاست

موضوع : گفت و گو
گفت و گویی داریم با همسفر افسانه، ایشان یکی از مهمترین دلایل رهایی و حضور مسافر و خودش را خدمت در سایت کنگره ۶۰ می داند.
خدمت کردن برای من بهترین و ناب‌ترین حس دنیاست

به خوانندگان این گفتگو بگویید سایت کنگره ۶۰ به چه منظور و چه زمانی پایه‌ریزی شد؟

سال‌های آغاز به کار کنگره ۶۰ نقشه راه‌اندازی سایت طراحی گردید و پس از بررسی‌های فراوان در آذرماه سال ۱۳۸۲ رسماً کار خود را آغاز نمود. اکنون باگذشت نزدیک به هفده سال از آغاز فعالیت، سایت کنگره ۶۰ به‌عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین مرجع در کل کشور در زمینهٔ درمان بیماری اعتیاد در حال اطلاع‌رسانی به مصرف‌کنندگان و خانواده‌هایشان هست. گردانندگان سایت مرکزی همانند بقیه بخش‌های کنگره ۶۰ از میان مسافران و همسفرانی که به درمان و رهایی رسیده‌اند انتخاب‌شده‌اند و با عشق و علاقه فراوان، دانسته‌ها و تجربیات اعضاء را روزانه با دیگران به اشتراک می‌گذارند

 

وبلاگ و سایت چه تفاوتی باهم دارند؟

شاید برای کسی که وقت زیادی در اینترنت بگذراند، تفاوت‌های وب‌سایت و وبلاگ خیلی واضح باشد؛ اما مطمئناً بسیاری افراد هم هستند که هنوز تفاوت این دو را به‌درستی نمی‌دانند.

وبلاگ یک صفحه اینترنتی برای نوشتن یادداشت‌ها و مقالات است. درواقع، وبلاگ را می‌توان به چشم یک مجله یا روزنامه اینترنتی دید؛ یعنی وبلاگ مجموعه‌ای از مقالات را در خود جای می‌دهد. البته، این را هم باید بدانید که وبلاگ‌ها معمولاً دارای دسته‌بندی نیز هستند و مقالات آن‌ها در یک یا چند دسته‌بندی جای می‌گیرند.

تفاوت اصلی وب‌سایت با وبلاگ در کارکرد آن است. یک وب‌سایت تنها باهدف نوشتن ایجاد نمی‌شود. شما وب‌سایت می‌سازید تا محصولات و خدمات خود را معرفی کنید، فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید و ... بنابراین این وب‌سایت شامل صفحات مختلفی مثل صفحه اصلی، صفحه خدمات یا محصولات، صفحه درباره ما، صفحه تماس با ما و ... می‌شود. توجه داشته باشید که وب‌سایت‌ها معمولاً بخشی به‌عنوان وبلاگ هم دارند که در آن مطالب و نوشته‌های آن‌ها قرار می‌گیرد. برای مثال، اکنون شما در حال خواندن بخش وبلاگ سایت ما هستید . وب‌سایت‌ها عمدتاً رسمی هستند، اما وبلاگ‌ها عمدتاً (یا به‌کلی) شخصی‌اند. به‌روز کردن وب‌سایت‌ها نسبت به وبلاگ‌ها، نیازمند وقت بیشتری است، وب‌سایت‌ها ازنظر طراحی ساختار پیچیده‌ای دارند، درحالی‌که وبلاگ‌ها ساده‌ترند. مثل لباس رسمی و راحتی می‌مانند.

وبلاگ و یا سایت چه کمکی در پیشبرد اهداف کنگره ۶۰ می‌نماید؟

سایت کنگره 60 در حوزه اعتیاد و درمان به‌عنوان یک منبع و سایت مرجع شناخته می‌شود که همیشه مطالب علمی و گزارش‌های خبری جدید و دست‌اول را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار می‌دهد. کنگره 60 تولیدکننده علم در درمان اعتیاد است و سایت کنگره 60 تاکنون بیشترین نقش را در انتقال این علم به سایر انسان‌ها مخصوصاً در خارج از کشور به عهده داشته است. هم‌اکنون به‌جای این‌که علم را از خارج از کشور وارد نماییم، این ما هستیم که صادرکننده علم درمان اعتیاد به جهان هستیم. با توجه به شرایط پیش روی کشور در خصوص کوید ۱۹، سایت از اهمیت بالایی برخوردار هست. با درایت و مهندسی تفکر مهندس دژاکام عزیزمان، برخلاف خیلی مراکز و آموزشگاه و دانشگاه که تعطیل و یا ریزش داشتند و تغییراتی منفی به وجود آمده است، به‌وسیله شناخت خوب مسافران و همسفران در کنگره ۶۰ از سایت، کلاس‌ها و لژیون‌ها و آموزش‌ها متوقف که نشده حتی پیشرفت بیشتری هم کرده و همه‌چیز طبق روال گذشته در جریان هست و این جای شکر دارد. آموزش‌ها و روش درمان جهانی کنگره ۶۰ به حدی قوی کاربردی و نتیجه‌بخش بوده که خوشبختانه این متد و این مکان امن، جهانی و تبدیل به یک دانشگاه شد و  به نظرم وظیفه تک‌تک ما  بچه کنگره‌ای‌ها، بالا بردن بازدید و ارسال و ترویج سایت و وبلاگ‌های کنگره هست.

 

برای خوانندگان این گفتگو بگویید چطور و چرا علاقه‌مند به خدمت در وبلاگ شدید؟

من در محل کارم، کارها و مطالبی را باید وارد سایت می‌کردیم و به‌عنوان  یک مدیر شرکت احساس خوبی نداشتم که خودم فرصت آموزش کار با سایت را ندارم و همیشه جزو برنامه‌هایم بود که حتماً باید حداقل کار با سایت را یاد بگیرم تا اینکه وارد کنگره شدم و از ابتدا همیشه منتظر اعلام از طرف دوستان در سایت کنگره بودم که خدمتگزار برای سایت می‌خواهند و این اتفاق یک ماه بعد ورودم به سفر دوم افتاد خدا را شکر.

 

آیا خدمت در وبلاگ تأثیری در زندگی شخصی شما داشته؟

در کل خدمت کردن برای من بهترین و ناب‌ترین حس دنیاست، حالا در کنگره خدمت به من انرژی مضاعف می‌دهد، مثل شارژر برای روحم عمل می‌کند؛ و خوشحالم که خدمت سایت مرا انتخاب کرد. در کل به دنبال نتیجه و پاداش برای هیچ خدمتی نبودم هیچ‌وقت و باجان و دل وظیفه‌ام را انجام می‌دهم؛ اما در پاسخ به سؤالتان، هر خدمتی با حس و حال خوب و با عشق انجام شود بهترین اثرش همان انرژی خوب انجام کار هست.

 

به‌عنوان وبلاگ نویس نمایندگی ایمان از سختی مراحل آماده‌سازی مطلب تا ارسال آن به وبلاگ و بعد سایت بفرمایید؟

گاهی قطع شدن‌های، پی‌درپی اینترنت در میان انجام ارسال مطلب، فکر کنم تنها سختی هست در کل کاری که با عشق انجام شود سختی هم اگر جایی به وجود بیاید تبدیل به حال خوب می‌شود.

 

آیا خدمت در جایگاه وبلاگ نویس آموزشی هم برای شما داشته، لطفاً توضیح بفرمایید؟

خدمت در این جایگاه بله یک آموزش خیلی مهم برای من داشت، البته تماماً آموزش است ولی مهم‌ترین را بیان می‌کنم. یک روز طبق عادت که باید همه‌چیز مرتب و منظم و تمیز باشد وارد برنامه آپلود عکس‌ها شدم، کلی عکس که از ابتدای خدمتم در آن قسمت بود را  کاملاً پاک کردم. گفتم خب این هم منظم و خالی شد. یک ساعت بعد خانم زینب عزیزم پیام دادند که آخرین مطلبی که ارسال کردی عکسش باز نمی‌شود. عکس را که از آپلود سنتر پاک نکردی؟ من هم گفتم بله پاک کردم و رفتم سر لپ‌تاپ دیدم بله کل عکس‌های مطالبی که من ارسال کردم از بهمن پارسال پاک‌شده، شروع کردم به دانلود کردن عکس، یکی‌یکی عکس دانلود می‌کردم و باقی مراحل، حالا مگر  تمام می‌شد؟ رفتم در صفحه خانم زینب دیدم کلی پیام دادند که لازم نیست یکی‌یکی انجام بدهی و با یک آموزش در یک جمله کوتاه عرض  پنج دقیقه عکس‌ها همگی برگشت. آموزشش برای من این بود که من فوق‌العاده عجول بودم و دیگر اینکه درست است همیشه اشتباهاتم را بدون هیچ کتمان کردن می‌پذیرم و مسئولیت کارم را بر عهده می‌گیرم، خب فهمیدم عجله نکن افسانه، صبر کن درجا تصمیم نگیر و دیگر اینکه اشتباه کردی کمک بگیر از کاردان و به‌تنهایی همیشه نمی‌توانی بار همه‌چیز را بر دوش بکشی.

 

لطفاً از اهمیت گذاشتن کامنت و بازدید از مطالب وبلاگ را توضیح بدهید؟

کامنت و بازدید به کسی که مطلب را نوشته انگیزه بیشتر می‌دهد و برای دفعه‌های بعد فعالیتش را بیشتر می‌کند. این بازدیدها و کامنت ها هم راندمان سایت را بالا می‌برد و هم به نظرم کسی از بیرون جمع ما به سایت که نگاه می‌کند و بازدید بالا را می‌بیند بیشتر متوجه اهمیت نتیجه کار مهم درمان توسط مهندس عزیز و  محترم ما می‌شود و بهتر اطمینان می‌کند که بله خبری هست، خبری هست که اینجا از درمانشان حال خوششان نوشتند و این‌همه تائید و بازدید و توجه کردند. آقای مهندس هم در سی دی بام و خیلی از صحبت‌های خودشان تأکید بر این موضوع دارند که وقتی مطالب را می‌خوانید زیرش یادداشت بگذارید، عکس‌العمل نشان بدهید، همدیگر را حمایت کنید و سایت را به حرکت دربیاورید. باید اطلاعات دوطرفه باشد نه اینکه فقط بخوانید، آموزش بگیرید، لذت ببرید و رد بشوید حتماً زیرش یادداشت بگذارید.

 

حستان را بعد از ارسال مطلب و بازخورد همسفران از مطلب ارسالی را بفرمایید؟

حسم از مطالب، با خیلی از همسفران هم‌زمان که متن نوشته‌هایشان را ویرایش می‌کنم، گریه می‌کنم، خوشحال می‌شوم، لذت می‌برم و همزادپنداری می‌کنم. مطالب به حدی مرا جذب می‌کند که دلم می‌خواهد جوابی برای آن متن و دل نوشته برای آن همسفر عزیز، آن مادر و همسر مهربان بفرستم.

 

وبلاگ و سایت چگونه به جذب مسافران و همسفران به کنگره کمک می‌کند؟

خیلی زیاد، چون امروزه بسیاری از کارها، از طریق ارتباط غیرحضوری در فضای مجازی انجام می‌شود و این فعالیت تا جایی پیش رفته است که شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، جای بسیاری از ارتباطات روزمره را به خود اختصاص داده؛  سایت کنگره 60 که به فرموده آقای مهندس بزرگ‌ترین شعبه کنگره است چه به لحاظ فرم و چه به لحاظ محتوا، بسیار غنی و کارآمد است و شامل گزارش‌ها، اخبار، مصاحبه‌ها مقالات مختلف که عمدتاً توسط وبلاگ‌های شعب تهیه می‌شوند؛ است. فرد مصرف‌کننده، دنبال  راهکاری برای رهایی و درمان، با یک سرچ کلمه اعتیاد اول با سایت کنگره ۶۰ روبرو می‌شود و دیدن و بازدید هر وبلاگ و سایت مرجع کنگره ۶۰ می‌تواند یک نور و یک جرقه‌ای باشد برای رسیدن به منبع روشنایی و رهایی و درمان.

آیا کسی را می‌شناسید که به‌وسیله آشنا شدن با  سایت کنگره ۶۰ به کنگره راه‌یافته و درمان شده باشد؟

خودم و همسرم سال ۷۹ با کنگره آشنا شدیم و چند جلسه‌ای به ساختمانی که در خیابان انقلاب بود رفتیم، ولی به خاطر یک سری شرایط زندگی به درمان ادامه ندادیم تا اینکه سال ۸۱ همسرم با  NA  ترک کرد ولی همیشه حالش بد بود، من آن سال‌ها دنبال یک حال خوب برایش بودم، کتاب ۶۰ درجه بین کتاب‌هایم بود و یک سرچ در اینترنت کردم و سایت را دیدم و یادم هست که یک قسمت بود باراهنمایان و مسافرها می‌توانستیم چت کنیم (اتاق گفتمان) من یک راهنما انتخاب کردم و برایش توضیح دادم و متوجه شدم اینجا درمان قطعی وجود دارد. البته درمان ما به بعد موکول شد به دلایلی ولی در پاسخ به جوابتان بله من خودم کنگره ۶۰ را در ابتدا با سایتش بهتر شناختم.

 

لطفاً از حستان در جایگاه وبلاگ نویسی در کنگره برای ما بگویید؟

تماماً آموزش و حال خوب و خوش، دوره کردن سی‌دی‌ها با هر مطلبی که وارد وبلاگ می‌کنم، مرور دستور جلسات، آموزش‌های فراوان از مشارکت‌های عزیزان.

 

کلام آخر؟

کلام آخر، خدا را شکر برای این‌که من یک ازدواج با فرد مصرف‌کننده داشتم تا بعد از ۲۰ سال، تماماً رنج، سختی، حال ناخوش، آشوب، الآن باوجود بیماری سرطان من اما به‌واسطه اعتیاد مسافرم ورود به کنگره کردم و به لطف پروردگار از پدر معنوی‌ام مهندس دژاکام و رب و راهنمای دلسوز و مهربانم آرامش، آموزش و حال خوش را دریافت کردم

یک تشکر ویژه از خانم سمیه و خانم زینب عزیز که خیلی در آموزش‌ها به من کمک کردند و وقت گذاشتند و تحملم کردند تا آموزش بگیرم.

از همه عزیزان در سایت اصلی و وبلاگ شعبه ایمان تشکر و قدردانی می‌کنم جهت زحمات و اطلاع‌رسانی‌های خوبشان. ممنون از شما بابت لطفتان به من جهت مصاحبه.

 

طراح سؤال: همسفر اکرم، همسفر سمیه
تهیه گزارش: همسفر اکرم لژیون چهارم
ارسال: همسفر سمیه

تعداد بازدید از این مطلب : 633
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
23 نظر  
 • همسفرسمیه ل یکم سلمان فارسی
زمان ارسال
1399/07/23 1:17:5
با سلام و خداقوت خدمت خانم افسانه بسیار عالی بود خداقوت به همه خدمتگذاران بخش سایت.
 • همسفر فاطمه نمایندگی حر
زمان ارسال
1399/07/22 6:2:59
خانم افسانه ی عزیز از لطف و رحمت الهی سلامتی روزافزون برایتان خواهانم. خداوند شفای شما را در خدمتتان قرار داده ، باور داشته باشید که سلامتی کامل بدست خواهید آورد. دعا و آرزویم سلامتی، موفقیت و شادمانی شما بزرگوار است.انشاالله
 • همسفر فاطمه نمایندگی حر
زمان ارسال
1399/07/22 5:59:8
سلام و درود خداوند بر خدمتگزاران در هستی، خانم افسانه ی عزیز بسیار از پاسخ های پرمحتوا و زیبایتان لذت بردم. جامع، مفید و موثر. بعنوان یک خدمتگزار کنگره حس و حالتان را درک میکنم. آموزش و خدمت پایه و اساس حضور ما در هستی است. خوشا بحالمان که همسفر کنگره 60 هستیم. قسمت مان بود در محضر بنیان کنگره ، بزرگان و راهنمایان درس بیاموزیم، و چه روزی و قسمت خوبی. خداوند خدمتگزاران را دوست دارد، و خدمتگزاران از شاکران به درگاه الله هستند، که در هستی و کائنات جایگاه خاص دارند. بسیار از سخنانتان انرژی گرفتم و لذت بردم. شال نارنجی خدمت را برایتان به فضل الله خواستارم. سلامت و موفق همچنان خوش بدرخشید. از فعالان در سایت سپاسگزارم. از وبلاگ نویسان شعبه ایمان و عزیزانی که این گفتگو را تهیه نمودند متشکرم. برای انجام این عمل عظیم شکر شکر شکر
 • نقی رهجواقارضاکاسپین
زمان ارسال
1399/07/22 0:10:58
سلام وخداقوت بسیارعالی بیان نمودید
 • مریم همسفر لژیون۴
زمان ارسال
1399/07/21 22:27:5
خدا قوت دوست عزیز. تحت تأثیر احساس شما در مورد خدمت قرار گرفتم و با خود میگویم یک انسان به چه درجه ای باید رسیده باشد که اینطور عاشقانه خدمت کند؟ موفق باشید.
 • مرجان همسفر میثم
زمان ارسال
1399/07/21 21:5:53
خدا قوت
 • آزاده همسفر عباس
زمان ارسال
1399/07/21 18:32:39
افسانه عزیزم امیدوارم همیشه سلامت و برقرار باشی.خیلی عالی بود و خدا قوت.
 • اکرم همسفر حجت
زمان ارسال
1399/07/21 18:24:3
با سلام و عرض خدا قوت . افسانه عزیز با وجود بیماری همیشه همراه با دو مسافرش در طول سفر همراهشان بود و هم اکنون نیز مشغول خدمت در وبلاگ نمایندگی ایمان می‌باشند . افسانه عزیز براتون از خدا سلامتی و بهترین روزها رو در کنار مسافرتی عزیزتونو آرزو میکنم . پایدار و سربلند باشید
 • فریباهمسفرسهیل
زمان ارسال
1399/07/21 17:44:15
پاینده باشی همسفر بسیار عالی وزیبا بود سپاسگزارم
 • فریباهمسفرسهیل
زمان ارسال
1399/07/21 17:40:1
خداقوت پاینده باشید
 • راحله لژیون یکم
زمان ارسال
1399/07/21 17:20:2
خدا قوت افسانه جان امیدوارم همیشه موفق باشی
 • لیلا اکبری
زمان ارسال
1399/07/21 16:17:36
لیلا هستم، یک همسفر خدا قوت افسانه جان، موفق باشین، به امید توفیق برای خدمتهای بیشتر
 • سمیه همسفر فرهاد
زمان ارسال
1399/07/21 16:12:22
خداقوت عالی بود افسانه جان
 • همسفر فاطمه لژیون یکم نمایندگی ایمان
زمان ارسال
1399/07/21 16:11:30
با عرض سلام و خداقوت ،خانم افسانه عزیز بسیار عالی بود و آموزنده خدا قوت
 • همسفراحسان
زمان ارسال
1399/07/21 15:28:19
خداقوت همسفران عزیز بسیارعالی بود وتشکراززحمات بلاعوضتان سپاس
 • فریباهمسفرسهیل
زمان ارسال
1399/07/21 15:8:18
خداقوت دوستان عالی بود سپاسگزارم به امید تاسیس دانشگاه بین المللی وفراگیری دانش کنگره برای همه سپاسگزارم
 • علی
زمان ارسال
1399/07/21 14:56:59
سلام از زحمات شما ممنون ومتشکرم خیلی کار بزرگی انجام میدهید
 • همسفر زینب
زمان ارسال
1399/07/21 14:19:48
خدا قوت خدمت خانم افسانه عزیز، من شاهد هستم که چطوری با همه مشکلاتی که دارید، با عشق خدمت میکنید، براتون توفیق روز افزون آرزو میکنم
 • فاطمه همسفر وحید
زمان ارسال
1399/07/21 13:31:1
افسانه جان شادموفق باشی شعبه ایمان لژون 2
 • Kamyab
زمان ارسال
1399/07/21 13:12:55
با سلام خدا قوت ایشالا همیشه‌ در زندگی شاد و سلامت باشی مادرم ❤️ کامیاب لژیون ۱۴ شعبه ایمان
 • Kiumars
زمان ارسال
1399/07/21 12:58:8
با سلام و خداقوت، بسیار عالی پایدار و برقرار باشید کیومرث لژیون هفتم نمایندگی ایمان
 • مسافر محمود نمایندگی رودهن
زمان ارسال
1399/07/21 11:51:32
خداقوت بسیار عالی.
 • محمدلژیون نوزده شهرکرد
زمان ارسال
1399/07/21 11:9:31
بنام بخشنده بی منت همسفر محترم خانم افسانه بسیار عالی از کلام شما اموختم امیدوارم در ادامه راه پیروز باشید ممنون از کلیه عزیزان بخش سایت(سفیران سلامت)
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب