تاریخ
دوشنبه 31 شهريور 1399

طرز تفکر مصرف‌کننده باید تغییر کند

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
مسافر محسن استاد جلسه: اگر من جهان‌بینی خود را تغییر ندهم، جسم سالمی دارم ولی ذهنم بیمار است. طرز تفکر مصرف‌کننده که همه‌چیزش بر اساس و اولویت مواد است باید تغییر کند.
طرز تفکر مصرف‌کننده باید تغییر کند

اولین جلسه از دوره بیست و چهارم کارگاه آموزشی ویژه مسافران کنگره 60؛ نمایندگی ایمان با استادی راهنمای مسافر محسن برزگرپور، نگهبانی مسافر میثم و دبیری مسافر ابراهیم با دستور جلسه «صورت‌مسئله اعتیاد» شنبه 29 شهریور 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

خداوند را شاکر هستم که یک‌بار دیگر فرصت پیدا کردم که در این جایگاه قرار بگیرم. از نگهبان جلسه هم متشکرم. خوشحالم که جلسات به روال عادی خود برگشته است. هر کدام از ما وظیفه‌ داریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنیم جلسات کنگره 60 به حالت قبل بازگردد. دستور جلسه امروز صورت‌مسئله اعتیاد است. امروز داشتم فکر می‌کردم که در گذشته چقدر سر من مصرف‌کننده مواد مخدر کلاه گذاشته شده است. در آن دوره افراد سودجوی زیادی برای من کیسه دوخته بودند. یک شخص مصرف‌کننده از شصت پا تا موهای سرش درگیر خماری است و حتی موهایش حالت نمی‌گیرد. من یادم می‌آید وقتی‌که کراک مصرف می‌کردم یک ‌روز به من گفتند که اگر غیرت داری بیا برویم کمپ؛ من هم قبول کردم. بعد از بیست‌وچند روز عذاب و بدبختی یک روز می‌خواستم از آنجا فرار کنم، چرا؟ چون یادم آمد که مقداری کراک در زیر راه‌ پله مخفی کرده‌ام. می‌خواستم بروم و آن را مصرف کنم. از فردیس کرج تا تهران‌پارس را به خاطر مصرف آمدم تا از وضعیت بدی که داشتم خلاص شوم. چه عاملی است که به یک مصرف‌کننده می‌گویند قطع ناگهانی، شش ماه، یک سال و ده سال، دوست من‌بعد از 17 سال قطع ناگهانی مواد مخدر برگشت خورد و مواد مصرف می‌کند. من می‌گویم که شیرینی می‌خواهم این وسوسه است یا اعلام نیاز برای تنظیم قند خون است. کنگره 60 می‌گوید که جسم، روان و جهان‌بینی و این سه مقوله باید باهم به درمان برسند.

 در نوشتار مصرف‌کننده کیست می‌فرماید که؛ مصرف‌کننده فرد بيماري است كه در اثر استفاده مكرر از مواد مخدر در شهر وجودي يا جسم خود تخريب به وجود آورده و زندگی خود و اطرافيان را آشفته نموده است. اين عمل چه دانسته و چه ندانسته انجام‌شده باشد، به‌هرحال فرقي نمي‌كند، چون هر دو حالت دليل بارزي است بر عدم آگاهی‌ها. اين تخريب در قسمت جسم شامل از بين بردن سيستم ضد درد بدن و همین‌طور انهدام سیستم‌های تولیدکننده مواد شبه افيوني و ساير قسمت‌های ديگر مي‌باشد. در قسمت جهان‌بینی، در اثر وابستگي به مواد مخدر و از تعادل خارج شدن جسم و روان، باعث گرديده جهاني مملو از ترس، اضطراب، نگراني و حقارت پیرامون خود به وجود آورد. براي اصلاح 90% از ساختارهاي جسم و روان حدوداً 11 ماه وقت لازم است و براي جهان‌بینی خدا مي‌داند.

کسی که دندان در یا سر درد دارد نمی‌تواند فکر کند. به‌قول‌معروف عقل سالم در بدن سالم است و در کنگره 60 عقل سالم و تفکر سالم در سیستم شبه افیونی سالم است. اگر من جهان‌بینی خود را تغییر ندهم جسم سالمی دارم ولی ذهنم بیمار است. طرز تفکر مصرف‌کننده که همه‌ چیزش بر اساس و اولویت مواد است باید تغییر کند.

تهیه مطلب: مسافر مصطفی

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
7 نظر  
  • مجتبی رضایی
زمان ارسال
1399/07/02 15:31:22
عرض سلام و خدا قوت خدمت خدمتگزاران نمایندگی ایمان به خصوص زحمتکشان بخش سایت و وبلاگ نمایندگی.
  • مسافر حسن لزون 4 حسین قاری
زمان ارسال
1399/07/02 15:30:49
ممنونم خیلی عالی بود استفاده کردیم
  • محمد علی
زمان ارسال
1399/07/01 19:59:32
سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60؛ من از جلسه ی خوبتون استفاده کزدم و از صحبت ها آموختم پایدار باشید
  • علی لژیون 25 کرج
زمان ارسال
1399/07/01 10:30:3
سلام و خداقوت جلسه پر باری بود
  • مسافر رضا زنگنه.. کرمانشاه
زمان ارسال
1399/06/31 11:57:53
باعرض سلام وخسته نباشید اگر کتاب بسته بماند به همون اندازه تفکراتمان، عالی فرمودید
  • مصطفی لژیون 12
زمان ارسال
1399/06/31 11:25:31
ممنون از بچه های سایت خصوصا علی آقا خداقوت به راهنمای عزیز آقای برزگر
  • نسرین
زمان ارسال
1399/06/31 11:24:22
با عرض سلام و خسته نباشید به همه عزیزان سایت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب