تاریخ
شنبه 11 مرداد 1399

به مسافر بودن خود افتخار کنیم

موضوع : دستور جلسات هفتگي
دیده بان مسافر احمد حکیمی: همه‌چیز در ابتدا از یک نقطه آغاز می‌شود ، مصرف ما نیز از یک نقطه آغاز شد ، ما باید بدانیم چرا در کنگره حضور یافتیم ، خداوند که ما را آفرید ، عقل نیز داد که اندازه استفاده از نعمت‌ها را بدانیم و از مرزها خارج نشویم ، چراکه با عبور از مرز دچار مشکل می‌شویم.
به مسافر بودن خود افتخار کنیم

ششمین جلسه از دور بیست‌ونهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60؛ نمایندگی وحید ویژه مسافران با استادی دیده بان محترم مسافر احمد حکیمی، نگهبانی مسافر مازیار و دبیری موقت مسافر محمد با دستور جلسه « از فرمانبرداری تا فرماندهی» پنجشنبه 9 مرداد ماه سال 1399 ساعت 17 آغاز به کارکرد. همچنین در ادامه مراسم اهدای شال به ایجنت مسافرمحسن توسط دیدبان محترم آقای حکیمی برگزار شد.

سخنان استاد:

در ابتدا خداوند را شاکر هستم که در این جایگاه قرار گرفتم تا خدمت کنم. در آغاز سخن لازم می‌دانم انتخاب آقای ستاری را به‌عنوان ایجنت تبریک بگویم. این هفته انتخابات مرزبانی در این شعبه برگزار شد و اعضا مرزبانان خود را انتخاب کردند. ما با انتخابات یاد می‌گیریم که چگونه عمل سالم انجام دهیم ، وقتی‌که در کنگره برای اولین بار حضور یافتم جرقه یا نیرویی به من گفت تا عملی را انجام نداده‌ای قضاوت نکن و در مسیر کنگره ابتدا آموزش بگیرم و فقط گوش بدهم. این حس همان حس تسلیم بود و اینکه فقط فرمان‌بردار باشم. ممکن است بیرون از کنگره فرمانده باشیم و مافوق تعدادی نیرو باشیم، اما در اینجا فقط فرمان‌بردار هستیم. مهم این است که نسبت به‌فرمان داده‌شده قضاوت نکنم و فقط تسلیم باشم. هر فرد برای خود استدلال و استقلال رأی دارد و اگر در انتخابات دیگران به من بگویند به چه کسی رأی بده اجازه داده‌ام به من توهین شود، چون من نمی‌فهمم و بلد نیستم اصلح را انتخاب کنم و دیگران باید به من بگویند. مرزبانی که با رأی لژیونی انتخاب می‌شود در دوراهی دو نیرو مخالف هم قرار می‌گیرد؛ ازیک‌طرف در مقابل افرادی که از او می‌خواهند بر اساس میل و اراده آن‌ها عمل کند چون به او رأی داده‌اند و یا باید بر اساس پیمانی که بدان قسم‌خورده و بر مدار قانون عمل کند.

 

همه‌چیز در ابتدا از یک نقطه آغاز می‌شود ، مصرف ما نیز از یک نقطه آغاز شد. ما باید بدانیم چرا در کنگره حضور یافتیم، خداوند که ما را آفرید، عقل نیز داد که اندازه استفاده از نعمت‌ها را بدانیم و از مرزها خارج نشویم، چراکه با عبور از مرز دچار مشکل می‌شویم؛ به‌عنوان‌مثال تریاک که نعمتی است از طرف خداوند که با مشتقات و ترکیبات آن بتوانیم برخی از بیماری‌ها را درمان کنیم و این عقل انسان است که مرز آن را تعیین می‌کند. ساختار کنگره این نیست که ما با روش DST فقط مواد را کنار بگذاریم بلکه باید به درمان واقعی برسیم و بتوانیم مشکلات خود را برطرف کرده و تبدیل به انسانی شویم که به تعادل رسیده است. شخصیت ما تغییر کرده و به مسافر بودن خود افتخار کنیم چراکه مبدأ و مقصد سفر را شناخته‌ایم که با جهان‌بینی درست باید مسیر را به‌درستی بپیماییم. ما برای اینکه به درمان برسیم باید تسلیم عقل شده و فرمان‌بردار شده تا به‌تدریج به مرتبه فرماندهی برسیم. کنگره به من جهت داد چرا که مانند شن‌های روان سرگردان بودم و دانستم که زندگی آن‌گونه که خیال می‌کردم نبوده است. هرچقدر از زمان حضور ما در کنگره می‌گذرد متوجه می‌شویم مطالب بسیاری از پوشیده بوده و باید کشف کنیم.


 
  حضور در کنگره، شرکت در همه برنامه‌های آن، مشارکت کردن، تسلیم در مقابل فرامین راهنما، حضور در پارک و خدمت کردن همگی برای تغییر شخصیت انسان و حرکت در مسیر مقصد متعالی است. بسیاری از افرادی که جایگاه‌هایی در کنگره‌ دارند بعد از اتمام دوره باید سعی کنند تا خدمت جدیدی بگیرند چرا که در هستی هر فرد در جایگاه خود قرار دارد و کسی نمی‌تواند جای کسی دیگر را بگیرد مهم نیست چه خدمتی انجام می‌دهیم، این جایگاه‌ها برای این نیست که من از بالا به افراد نگاه کنم و بخواهم با دیگران دستوری برخورد کنم. فردی که به‌عنوان ایجنت انتخاب می‌شود بزرگ‌تر شعبه است و ما باید  تابع محض او باشیم ، حکمی را که ایجنت صادر می‌کند حتی اگر اشتباه باشد بپذیریم چرا که در اینجا مهم، جایگاه ایجنت است نه نام شخص. من که در جایگاه دیدبانی حضور دارم  همچنان سی دی گوش می‌دهم و هر هفته دیده‌بانان در جلسه با مهندس دژاکام حضور یافته و همچنان نیازمند آموزش بیشتر هستم. در پایان از خداوند می‌خواهم که از ویروس کرونا و بیماری آن نجات پیدا کنیم و بتوانیم بار دیگر همدیگر را در آغوش گرفته و به روال قبل کنگره برگردیم.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تهیه و تنظیم: مسافر حسن، مسافر ابوالفضل

 

تعداد بازدید از این مطلب : 992
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
12 نظر  
 • مسافر امیرلژیون۱۰ میرداماد
زمان ارسال
1399/05/17 20:0:51
باعرض خدا قوت وسپاس گزاری از‌اقای مهندس دژاگام اقای ی سلامی‌وشما اقای حکیمی وتمامی خدمتگزاران کنگره شصتانشالله من هم بتوانم رهروی راه راستینشما باشم ممنون
 • مسافر روح الله ل دوم تخت جمشید
خدا قوت
 • مجید
زمان ارسال
1399/05/12 20:49:0
آقای حکیمی موفق باشید و خدا قوت به خدمتگزاران کنگره 60
 • ولی الله دریانورد
زمان ارسال
1399/05/12 20:5:41
با سلام خدمت دوستان در نمایندگی وحید و خدا قوت به تمام خدمتگزاران خصوصا ایجنت و مرزبانان و تبریک به دوست عزیزم آقای محسن ستاری بابت جایگاه ایجنتی و آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان و سایر دوستان در نمایندگی توحید.
 • نرگس
زمان ارسال
1399/05/12 17:18:8
عرض تبریک به آقا محسن
 • مسافرمرتضی
زمان ارسال
1399/05/12 14:25:5
تبریک وخدا قوت به راهنمای بزرگوار اقای محسن ستاری عزیز
 • مصطفی ازنمایندگی پرستار
زمان ارسال
1399/05/12 14:6:45
خداقوت جناب حکیمی استفاده کردم ازسخنان شیوای شما متشکرم
 • همسفر الهه
زمان ارسال
1399/05/12 11:50:56
آقای حکیمی عزیز نثل همیشه از سخنان شما آپوختم و لذت بردم امیدوارم سایتون بر سر ما مستدام باشه
 • محمد علی
زمان ارسال
1399/05/12 6:59:52
سلام و خدا قوت به اعضای کنگره60؛ از جلسه پر بارتون استفاده کردم و برای همه خواستم ماندن در مسیر آموزش هاست پایدار باشید
 • همیشه مسافر
زمان ارسال
1399/05/11 18:45:20
باتشکر از زحمات شما استاد گرامی.
 • محمد صادق
زمان ارسال
1399/05/11 17:0:46
تبریک به ایجنت محترم .تشکر از اقای حکیمی👏👏👏👏
 • علی لژیون 25 کرج
زمان ارسال
1399/05/11 8:49:45
سلام و خداقوت خیلی عالی و انرژی گرفتم و تبریک و تهنیت عرض میکنم
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب