تاریخ
پنج شنبه 19 تير 1399

کنگره ۶۰؛ مکان سازندگی و احیای انسانی

موضوع : گفت و گو
کمک راهنمای محترم تازه واردین همسفر جمیله در این گفتگو بیان کردند: بهترین راه درمان، کنگرهٔ ۶۰ بود که برایمان مشخص شد.سفرمان شروع شد؛ سقوط آزاد، گریز زدن‌ها و ... ذره به ذره با تمام وجودم حس می‌کردم و از این بابت خوشحالم که تاکنون برای نیامدنم دنبال بهانه نبودم. خداوند را بابت کنگره ۶۰ و آقای مهندس دژاکام، هزاران بار شکر می‌کنم. حس بسیار عالی‌ای بابت آمدنم به کنگره دارم که من هم از آموزش‌ها بی‌بهره نبوده‌ام.
کنگره ۶۰؛ مکان سازندگی و احیای انسانی

با عرض سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم تازه واردین همسفر جمیله ، به شما و مسافرتان برای رسیدن به آزادمردی تبریک می‌گوییم؛ ان‌شاءالله که برکت خدمتتان در زندگی‌تان جاری باشد. لطفاً حستان را نسبت به واژهٔ آزادمرد در کنگره، برایمان بیان کنید.
قبل از ورودم به کنگره، اعتقادی به درمان نداشتم و باور نمی‌کردم که کسی بتواند از شر اعتیاد، خلاص شود. بااینکه اعتیاد و مشکلاتش را پذیرفته بودم، همسرم بسیاری از راه‌ها را امتحان کرد ولی بی‌نتیجه بود و زمانی که همسرم متوجه اعتیاد پسرم شد، مصمم شد حتماً اعتیاد را کنار بگذارد؛ بهترین راه درمان، کنگرهٔ ۶۰ بود که برایمان مشخص شد.سفرمان شروع شد؛ سقوط آزاد، گریز زدن‌ها و ... ذره به ذره با تمام وجودم حس می‌کردم و از این بابت خوشحالم که تاکنون برای نیامدنم دنبال بهانه نبودم. خداوند را بابت کنگره ۶۰ و آقای مهندس دژاکام، هزاران بار شکر می‌کنم. حس بسیار عالی‌ای بابت آمدنم به کنگره دارم که من هم از آموزش‌ها بی‌بهره نبوده‌ام.

 

به نظر شما، چه وقت می‌توان در زندگی عشق را لمس کرد؟
تا زمانی که انرژی و حس‌های منفی را مسدود نکنیم، به عشق نمی‌رسیم. عشق به خداوند، عشق به خود و عشق به مخلوقات خدا؛ من زمانی که عشق و محبت نداشته باشم، نه می‌توانم آن را از دیگران دریافت کنم و نه می‌توانم آن را به کسی، انتقال دهم؛ بنابراین بایستی بذرش را نیز داشته باشم.جناب مهندس دژاکام فرمودند که مترادف عشق، توحید است و تا عشق را لمس نکنی، به توحید نمی‌رسی. هر زمان که دستمان را از نفرت و خشم خالی کردیم، درب عشق باز می‌شود و همین‌طور به‌خوبی می‌توانیم آن را انتقال دهیم.

از اهمیت ماه مبارک رمضان قبل و بعد از ورود به کنگره برایمان بگویید؟
قبل از کنگره، نه نقطهٔ تحملی بود و نه صبر و حوصله، اگر هم بود خیلی به‌ندرت؛ زمانی که خود الانم را با قبل مقایسه می‌کنم، متوجه تغییرات بسیاری می‌شوم که بیشتر اطرافیانم نیز این تغییرات مثبت را یادآوری می‌کنند. من تصمیم گرفتم که به دنبال کوتاه‌ترین راه نباشم زیرا تغییرات نیاز به زمان دارد.باید از فرصت‌های زندگی‌ام در جهت پیشرفت استفاده کنم و با آموزش‌ها جلو بروم و عجولانه و شتاب‌زده عمل نکنم و جبران گذشته را داشته باشم؛ الآن متوجه شدم که هر چیزی در وقت و زمان مشخص خود، اتفاق می‌افتد.

 

وظیفهٔ ما در قبال کنگره چیست؟
تنها مکانی که ما را با آغوش باز همراهی می‌کند، کنگره ۶۰ است که در آن، سازندگی و احیای انسانی به بهترین شکل، صورت می‌گیرد.وظیفهٔ من به‌عنوان یک همسفر، حفظ بقا و رشد توسعهٔ این ساختار هست.

 

به نظر شما، بی‌اهمیتی نسبت به لطف و محبتی که کنگره به زندگی ما می‌بخشد، چه می‌تواند باشد؟
به نظر من اگر انسان قدردان و شاکر خیری که به او می‌رسد، نباشد، آن نعمت از من گرفته خواهد شد و قطعاً اگر قدردان کنگره نباشم، توفیق خدمت نیز از من گرفته می‌شود.بایستی از فرصت‌های به‌دست‌آمده، نهایت استفاده را ببرم و درواقع، در کمین فرصت‌ها باشم.

 

چرا باید در مسیر تقویت بنیهٔ مالی و علمی کنگره تلاش کنیم؟
به عقیدهٔ من، کنگره 60 خانوادهٔ دوم ما است و همان‌گونه که برای خانوادهٔ خود، تلاش می‌کنیم، بایستی در جهت استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره نیز کوشا باشیم.

 

نظم و انضباط در کنگره چه تأثیری بر مسافران و همسفران دارد؟
در کنگره نظم و انضباط دقیقی حکم‌فرما است و من همسفر بایستی تابع این نظم باشم؛ هر چه بیشتر در چهارچوب نظم کنگره قرار بگیرم، در زندگی شخصی خودم نیز نظم به وجود خواهد آمد.

 

با آرزوی بهترین‌ها برای شما و مسافر محترمتان، در پایان اگر سخنی دارید بفرمایید.
از شما سپاس‌گزارم که این فرصت را در اختیار من قرار دادید. به گروه وبلاگ بابت زحماتی که می‌کشند، خدا قوت می‌گویم و در پایان، از آقای مهندس دژاکام و خانوادهٔ بزرگ کنگره ۶۰ تشکر می‌کنم و امیدوارم همواره، سلامت و تندرست باشند.تشکر ویژه از راهنمای خوبم خانم مریم قمری شعبهٔ اروند آبادان دارم و برایشان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.شرایط کرونا و وجود لژیون مجازی، فرصتی طلایی برای من شد و می‌توانم از راهنمای خوبم به‌عنوان یک الگوی به‌تمام‌معنا، نام ببرم.

 

 

 

تهیه: همسفر  مینا لژیون اول
ویراستاری: همسفر  سمیرا، لژیون سوم
وبلاگ نمایندگی دانیال اهواز

تعداد بازدید از این مطلب : 436
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
17 نظر  
 • زینب همسفر ساجد دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/22 22:42:5
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای تازه واردین محترم خانم جمیله ی عزیز، پنج سال رهایی را به شماوخانواده ی محترمتون تبریک میگم،هیچ وقت یادم نمیره که اولین روزی که واردکنگره شدم وشماخانم جمیله ی عزیز باآغوشی بازوبامهرومحبت به استقبال من آمدیدوروزنه ی امیدرادردلم کاشتیدازشمابسیارسپاس گزارم
 • عذرا همسفر دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/22 0:54:10
باسلام و درود فراوان خدمت خانم جمیله و مسافر گرامیشان ۵ سال رهاییان مبارک تبریک و تهنیت،الهی روزگارتان آفتابی الهی شمگاهتان مهتابی الهی در همه دوران عمرتان هر آنچه خواهید دست یابید.با تشکرفراوان ازسایت کنگره خدا قوت.
 • مهرداد. دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/21 20:3:21
خدا قوت به همسفر خانم جمیله و مسافرشون آقا شهرام. تشکر از خدمتگزاران وبلاگ نمایندگی دانیال اهواز
 • محمد علی
زمان ارسال
1399/04/21 7:9:13
سلام و خدا قوت به کل اعضای کنگره60 خواستم برای تمام بشریت قرار گرفتن در مسیر آموزش های کنگره هست پایدار باشید
 • زهره لژیون یکم
زمان ارسال
1399/04/19 22:2:16
با عرض سلام و تبریک فراوان خدمت خانم جمیله عزیز و مسافر محترمتان از صمیم قلب برایتان آرزوی موفقیت و سلامتی میکنم و امیدوارم که جایگاه های بالاتر را تجربه کتید و از خدمات شما بی نهایت سپاسگزارم و از خداوند میخواهم که برکات خدمتتان در زندگیتان جاری باشد.از زحمات گروه وبلاگ هم متشکرم
 • همسفر شقایق شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 21:54:10
سلام و خداقوت خدمت کمک راهنما تازه واردین خانم جمیله عزیز... تبریک بابت 5سال رهاییتان انشاالله در این راه مستدام باشید و در مراتب بالاتر ببینیمتان...مصاحبه دل نشینی بود خداقوت.
 • همسفر شهلا
زمان ارسال
1399/04/19 21:47:8
تبریک به شما خانم جمیله عزیز تولد ۵سال رهاییتون رو . براتون بهترینها رو آرزو میکنم . شاد باشید و پایدار
 • مسافر عبداله دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 21:45:21
تبریک میگم به شما همسفر محترم و آقا شهرام عزیز آزادمردیتون رو . امیدوارم که در این راه ثابت قدم و استوار باشید
 • همسفر میترا دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 21:30:55
سلام و خسته نباشید خدمت کمک راهنمای تازه واردین خانم جمیله عزیز بابت مصاحبه ی خوبتون لذت بردیم و خسته نباشید به گروه وبلاگ
 • همسفر زهره دانیال اهواز
درود و خداقوت به همه خدمتگزاران عاشق کنگره60 و جناب مهندس عزیز و خانواده محترمشان از مصاحبه دلنشینتان لذت بردم خانم جمیله عزیزم و آزادمردی مسافران را تبریک و شادباش عرض می کنیم و آرزوی عمر باعزت و توفیق بیشتر خدمت برای شما هر دو عزیز از خدای مهربان آرزومندم.
 • همسفر فریده دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 21:15:56
خدا قوت به خانم جمیله عزیز.پنج سال رهایتون رو به شما و خانواده محترمشان خیلی خیلی تبریک میگم.
 • مرضیه همسفر اکبرشعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 21:15:42
سلام وخداقوت میگم به خانم جمیله عزیزم آزاد مردی مسافر عزیزشون رو تبریک و شاد باش میگم امیدوارم که سالم و سربلند باشید با آرزوی موفقیت برای شما عزیز دلم 💗💗💗🙏🙏
 • مسافر آرش.شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 21:4:35
خدا قوت و خسته نباشید.مصاحبه خوبی بود.در پناه خدا باشید
 • همسفر سمیرا دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 20:53:58
خداقوت و عرض تبریک به کمک راهنمای محترم خانم جمیله ی عزیز که همیشه با لبخند دلنشینشون پذیرای همسفران هستند. انشالله هر آنچه بهترین هست براتون رقم بخوره. تبریک به کمک راهنمای محترم آقای شهرام حافظی خداقوت به خدمت گزاران وبلاگ
 • همسفر سمیه ،دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 20:51:38
سلام و تبریک خدمت خانم جمیله عزیز و دوست داشتنی و پر انرژی، امیدوارم شما و مسافر محترمتان در مسیر زندگی و خدمت به کنگره همیشه موفق و مستدام باشید .
 • زهره همسفر علی شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/19 13:27:56
سلام و خداقوت خدمت خانم جمیله ی عزیز بسیار مصاحبه ی دلنشینی بود انشالا همیشه موفق و پایدار باشید
 • مریم همسفر محمدباقر
زمان ارسال
1399/04/19 11:39:43
عرض سلام و تبریک به مناسبت پنجمین سال رهایی خانم جمیله عزیز موفقیت روز افزون را برای شما و مسافر گرامیتان از خداوند مهربانم خواهانم.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب