تاریخ
دوشنبه 16 تير 1399

در کنگره راه درمان کرونا را پیدا کرده‌ایم

موضوع : گفت و گو
مسافر احسان: برای من مشکل ریه و تنفسی و سرفه‌های شدید پیش نیامد که به خاطر همین بخور D.SAP بود.
در کنگره راه درمان کرونا را پیدا کرده‌ایم

مسافر احسان مرزبان نمایندگی دانیال اهواز مدتی پیش دچار بیماری کرونا شد که پس از گذراندن دوران بیماری و نقاهت امروز با شکست بیماری کرونا در سلامتی کامل بسر می‌برد. پیرو دستور جناب مهندس ،در ادامه مصاحبه ای را درمورد دوران بیماری و چگونگی روند بهبودی ایشان ترتیب داده ایم که شمارا به خواندن آن دعوت می‌کنیم.

با تشکر از شما برای شرکت در این مصاحبه لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی کنید.

سلام دوستان احسان هستم یک مسافر. با ده سال تخریب وارد کنگره شدم، آخرین آنتی ایکس تریاک و شیره، ده ماه و بیست‌وپنج روز سفر کردم به راهنمایی آقا شهرام، دو سال و یازده ماه است که رها هستم در ادامه سفر سیگار داشتم به راهنمایی آقا شارود و اکنون مدت دو سال و هشت ماه است که از بند نیکوتین هم آزاد و رها شدم. ورزش در کنگره کوه‌پیمایی.

در چه جایگاه‌های خدمتی خدمت کرده‌اید.

دبیر، نگهبان، OT و در حال حاضر در جایگاه مرزبانی مشغول خدمت هستم.

 

چگونه متوجه شدید که دچار بیماری کرونا شده‌اید؟

چند روز قبل از اینکه بیماری من شدید شود ورزش سنگین کرده بودم و کمی بدن‌درد داشتم و فکر می‌کردم دردم به خاطر وزنه زدن است تا وقتی‌که تب شدید به آن اضافه شد و متوجه شدم که بیمار شده‌ام.

 

هنگام شروع بیماری بیشترین علائم که بروز کرد چه بود؟

علائم بیماری برای من ابتدا تب شدید  و بدن‌درد بود بعد هم بیرون‌روی و ضعف شدید و بعد از چند روز هم حس بویاییم را از دست دادم  اما به‌طورکلی مشکل تنفسی و سرفه‌های شدید برایم پیش نیامد.

آیا قبل از بیمار شدن از محلول D.SAP استفاده می‌کردید؟

من حدود یک سال قبل از بیماری  محلول D.SAP را روزی یک‌بار استفاده می‌کردم  و زمانی که کرونا فراگیر شد روزی دومرتبه صبح و شب استفاده می‌کردم، البته چند روز قبل از بیمار شدنم چون D.SAP به‌اندازه کافی نداشتم و در اهواز هم جیره‌بندی شده بود روزی یک‌بار استفاده می‌کردم.

 

وقتی متوجه شدید که بیمار شده‌اید از چه داروهایی استفاده کردید؟

زمانی که متوجه بیماری شدم, دو روز اول هر شش ساعت یک عدد قرص تب بر و آنتی‌بیوتیک استفاده می‌کردم تا چهار روز اول می‌خوردم همچنین روزی دو عدد قرص جوشان ویتامین C یکی صبح و یکی بعدازظهر استفاده می‌کردم.

 

آیا از بخور D.SAPبرای درمان استفاده کردید؟ تأثیر آن بر روند بهبودی شما چگونه بود؟

قبل از بیماری هفته‌ای یک‌بار بخور می‌دادم و زمانی که بیمار شدم هم هر شش ساعت یک‌بار بخور با آب جوش می‌دادم و البته به توصیه یکی از دوستان بخور با سنگ‌های داغ را هم شروع کردم، یعنی به این صورت که سنگ‌ها را داغ کردم و محلول D.SAP و آب را روی آن می‌ریختم و بخارش را استنشاق می‌کردم که در لحظه اول احساس سوزش در بینی و ریه‌ام می‌کردم و بعدازآن احساس راحتی می‌کردم. همان‌طور که گفتم برای من مشکل ریه و تنفسی و سرفه‌های شدید پیش نیامد که فکر می‌کنم به خاطر همین بخور D.SAP بود.

 

چه مدت طول کشید تا دوران بیماری و نقاهت آن سپری شود و دوباره به روند عادی زندگی برگردید؟

 هفته اول  به‌خصوص سه چهار روز اول برای گذشتن از مسیر بیماری بسیار سخت بود و تقریباً بعد از ده دوازده روز حس بویاییم برگشت. نزدیک به دو هفته طول کشید تا آن خستگی مفرط و ضعف عمومی برطرف شد و من به حال طبیعی برگشتم. من در ابتدا از این بیماری خیلی  می‌ترسیدم و فکر می‌کردم که اگر مبتلا شوم اتفاقات خیلی بدتری میفتد و حالا که خوب شدم می‌بینم که مثل یک آنفولانزای شدید بود البته این برای من به این شکل بوده و شاید شدت آن در افراد گوناگون متفاوت باشد. نکته جالب این است که من همان روزی که متوجه بیماریم شدم در کنگره استاد جلسه بودم و بعداً که عکس‌ها را نگاه کردم کاملاً مشخص بود که صورتم سرخ‌شده و حالم بد است. آن روز من با خواهر و برادرهایم بعد از چند ماه دوری از هم یک صبحانه دور همی‌خوردیم و متأسفانه این بیماری را به‌کل خانواده انتقال دادم. آن روز از ساعت یک تا هفت در کنگره بودم و با مرزبان‌ها و دیگر اعضا در ارتباط مستقیم بودم ولی از ماسک استفاده می‌کردم.

 

در پایان اگر حرفی باقی‌مانده است بیان کنید:

 ما اعتقاد قلبی داریم که کنگره مکان مقدس و امنی است. ما که در کنگره هستیم نباید ترسی داشته باشیم چون راه درمان و پیشگیری را پیداکرده‌ایم. در پایان از آقای مهندس تشکر می‌کنم، هم برای درمان اعتیاد و هم برای این‌که چگونه زیستن را به ما آموختند. بیش از یک سال است که مهندس به ما میگویند که به جسم توجه کنید و سیستم ایمنی را تقویت کنید، من الآن  با خوردن غذاهای سالم‌تر و ورزش کردن سعی در انجام دستورات ایشان دارم. برای مهندس و خانواده محترمشان آرزوی موفقیت دارم.

از گروه وبلاگ برای ترتیب دادن این مصاحبه سپاسگزارم.

 

تهیه: مسافر محمد لژِیون ششم دانیال اهواز

تعداد بازدید از این مطلب : 745
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
19 نظر  
 • سعید لژیون 11 شعبه شهرری
زمان ارسال
1399/04/22 14:46:29
با سلام خدمت همه کنگره ای های عزیز و توفیق روز افزون واقعا همین است که اقا احسان عزیز در گفته هاشون فرمودند توجه به جسم و سیستم ایمنی بدن یکی از توصیه های موکد جناب مهندس است امیدوارم همه در صحت و سلامت کامل باشیم و کنگره ای بمانیم .
 • مسافر پیمان - لژیون 2 - دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/18 13:0:4
خسته نباشید خدمت تمامی خدمتگذاران کنگره شصت ، آرزوی سلامتی برای آقا احسان عزیز و زحمتکش
 • زینب همسفر ساجد دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/18 9:58:10
سلام وخسته نباشیدبه خانواده بزرگ کنگره ۶۰اهوازودرراس آن جناب مهندس دژاکام وخانواده ی محترم ایشان ،آقااحسان انشاءالله که همیشه سلامت باشید ودرراه کنگره مستدام وپیروز.
 • مسافرساجد،دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/18 9:54:7
سلام وخداقوت به آقااحسان مرزبان محترم انشاءالله که سلامت باشید وهمیشه درتمام مراحل زندگی موفق باشید.
 • علی کمک راهنما مسافر دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/18 9:2:12
سلام و درود بی پایان به بنیان گذار کنگره و خانواده محترمشان و سلام و خسته نباشید و خدا قوت خدمت احسان عزیز خیلی خوشحالم که سلامتی به شما و خانواده محترم از طرف قدرت مطلق هدیه شده امیدوارم که پیروز و موفق باشید.
 • همسفر زهره دانیال اهواز
درود و خداقوت خدمت همه خدمتگزاران کنگره60 به ویژه جناب مهندس عزیز و خانواده محترمشان که هر دم از باغ زیبای دانایی شان گل جدیدی استشمام می کنیم. سپاسگزاریم از ایشان که نه تنها زندگی بلکه سختی ها و مشکلات آن را نیز برای ما دلپذیر و شیرین نموده اند و راه عبور از آنها را به سادگی به ما آموخته اند. بامید سلامتی و حال خوش تمامی انسان ها به ویژه آنها که عاشقانه به خلق خدا خدمت می کنند.
 • بابک لژیون دوم دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/17 4:46:34
آرزوی سلامتی وتندرستی برای مرزبان عزیز آقا احسان
 • عذرا همسفر دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/17 0:40:53
با سلام و احترام خدمت شما مرزبان محترم خدا را حمد و سپاس که در صحت و سلامت هستیدمصاحبه عالی بود استفاده کردم.به امید بازگشت روزهای بدونه فاصله با تشکرفراوان از سایت کنگره خدا قوت.
 • مصطفی لژیون 2
زمان ارسال
1399/04/17 0:28:14
با درود و زنده باد خدمت آقا احسان که همیشه فعال و جدی در سنگر مقدس خدمتگزاری در مرزبانی شعبه حضور داشته و دارند..همچنین سلامتی ایشان خانواده ی محترمشان
 • کمک راهنمای همسفر فرزانه دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/16 23:25:2
خدا قوت آقا احسان مرزبان خستگی ناپذیر دانیال اهواز و خسته نباشید به گروه وبلاگ اهواز
 • کمک راهنمای مسافر شهرام شعبه دانیال
زمان ارسال
1399/04/16 18:42:57
سلام و خدا قوت خدمت آقا احسان مرزبان زحمت کش شعبه دانیال.از اینکه شما و خوانواده محترمتان را تندرست میبینم خرسندم.پیروز و سرفراز باشید.
 • جلال لژیون۹دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/16 18:39:1
با آرزوی برچیده شدن کامل این بیماری. بهترین موضوعی که در اینباره در کنگره یاد گرفتم این است که برای رسیدن به آرامش باید در مسیر صبر و استقامت حرکت کنم. منم از مرزبان همیشه خندان شعبه کمال تشکر را دارم
 • مسافر علی از لژیون مرزبانی
زمان ارسال
1399/04/16 18:31:58
درود خدمت آقا احسان انشاالله که همیشه سلامت باشید
 • عبدالله
زمان ارسال
1399/04/16 18:16:18
اقااحسان عزیر تندرست وسلامت باشید
 • مسافر آرش.شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/16 18:14:4
خسته نباشید و خداقوت خدمت مرزبان محترم اقا احسان.خیلی خوشحالم که سلامتیتون رو دوباره به دست اوردید و خدا رو شاکرم که زیر سایه اقای مهندس درمان کرونا هم مثل درمان اعتیاد پیدا شد و چقدر خوشحالم که عضو کنگره هستم.در پناه خالق باشد
 • حسین دوستی لژیون 6
زمان ارسال
1399/04/16 18:9:46
خدا قوت، بلا دور باشه ...مستدام باشید
 • مهرداد. دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/04/16 18:9:35
با آرزوی موفقیت و سلامتی برای کلیه اعضا کنگره. خدا قوت به آقا احسان مرزبان خستگی ناپذیر نمایندگی
 • مسافر .هادی رحمانی
زمان ارسال
1399/04/16 18:6:20
خدا قوت آقا احسان عزیز انشا الله که همیشه تندرست و شاداب باشید
 • همسفر فاطمه ص لژیون ۵عمان سامانی
زمان ارسال
1399/04/16 8:52:16
تشکر از مسافراحسان که تجربیات خودش را در سایت گذاشته که همه استفاده کنند .خداقوت انشالله همیشه سالم و تندرست باشید.تشکر از مسافران و همسفرانی که در سایت خدمت و اطلاع رسانی میکنند.خداوند قوتتان دهد.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب