تاریخ
دوشنبه 5 خرداد 1399

اگر قوانین زندگی را بلد نباشیم، اجرای فرامین الهی غیرممکن است

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
مسافر مجتبی استاد جلسه: روش کنگره را همه تجربه کردیم که ترک نیست و درمان است. در وادی دهم می‌گوید صفت معتاد قرار نیست تا ابد همراه من باشد. از نگاه منی که با کنگره آشنا نبودم خارج شدن از دنیای اعتیاد کار غیرممکن بود و اینکه یکسری انسان‌ها باور دارند که نمی‌شود صفات را تغییر داد ریشه در همین دارد.
اگر قوانین زندگی را بلد نباشیم، اجرای فرامین الهی غیرممکن است

سیزدهمین جلسه از دور هفتاد و چهارم کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره 60؛ در شعبه آکادمی با استادی راهنمای محترم مسافر مجتبی دهقان، نگهبانی مسافر علیرضا و دبیری مسافر عطا، با دستور جلسه «وادی دهم و تأثیر آن روی من» شنبه 3 خرداد 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

سلام دوستان مجتبی هستم یک مسافر، آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، مدت سفر اول 9 ماه با راهنمایی آقای علی جلالی، با روش DST درمان شدم. آزادی 14 سال و 6 ماه. خیلی خوشحالم که در این جایگاه هستم و امیدوارم آن شور و حال قبل از کرونا و جلسات به حالت قبل بازگردد، اما کنگره چه به صورت مجازی و چه حضوری به کار خودش ادامه می‌دهد.

دستور جلسه امروز وادی دهم است که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است. تجربه مرتبط من با این دستور جلسه این است که سال 78 من واقعا میخواستم اعتیاد را کنار بگذارم. یک روز به جلسات معتادان گمنام رفتم و آنجا خیلی با محبت و گرم از من استقبال شد. دیدم آنجا خودشان را به عنوان معتاد معرفی می‌کنند. وقتی گفتم چرا؟ مثال خیارشور را برای من زدند. یعنی تو دیگر نمی‌توانی به حالت اول یعنی خیار برگردی. تو دیگر خیارشوری یعنی معتادی. همان موقع موضوعی که نتوانستم با آن کنار بیایم همین بود. من از مصرف مواد خسته شده بودم. دوست داشتم ترک کنم اما اینکه قرار باشد تا ابد اسم معتاد روی من باشد، برایم قابل قبول نبود. فقط مصرف تریاک اضافه بود؟ اینکه قرار بود مواد کنار برود و من هنوز در باور و نگاه اعتیاد باشم، برایم قابل قبول نبود. رفتم مصرف کردم تا اینکه با کنگره آشنا شدم.

روش کنگره را همه تجربه کردیم که ترک نیست و درمان است. در وادی دهم میگوید صفت معتاد قرار نیست تا ابد همراه من باشد. از نگاه منی که با کنگره آشنا نبودم خارج شدن از دنیای اعتیاد کار غیرممکن بود و اینکه یکسری انسان‌ها باور دارند که نمیشود صفات را تغییر داد ریشه در همین دارد.

برداشت من از وادی دهم این است که ما یکسری فرامین الهی و یکسری قوانین زندگی داریم؛ در مورد اینها زیاد صحبت شده اما من قبل از کنگره ندیده بودم جایی کاربردی در مورد این مسائل صحبت کند. چهارده وادی دقیقاً قوانین زندگی را بیان می‌کند. من وقتی از دنیای اعتیاد بیرون آمدم، دیدم واقعا صفت اعتیاد در من صادق نیست و من دیگر زور نمیزنم که مواد مصرف نکنم.

خیلی جاها گفته میشود دروغ نگو یا دیگر ضد ارزش‌ها را انجام نده، من چگونه باید اینها را کنار بگذارم؟ کار سختی به نظر می‌رسد، اما چهارده وادی راه آن را بیان می‌کند و راه و روش آن را میگوید. اینگونه نیست که مثلاً اگر من نخواهم دروغ بگویم و از اعتیاد بیرون بیایم یکدفعه انقلابی تصمیم بگیرم دروغ نگویم، نمی‌شود. وادی برای من باز می‌کند که چگونه این کار را انجام بدهم.

وقتی که درمان شدم، بدون اینکه زور بزنم وقتی میپرسند مواد مصرف می‌کنی؟ می‌گویم نه، چرا؟ چون واقعاً مصرف نکردم. این یک پروسه بود و خیلی آرام آرام تغییرات ایجاد شد. اگر قوانین زندگی را بلد نباشیم، اجرای فرامین الهی خیلی سخت و شاید غیرممکن باشد.

چرا بعضی‌ها با انجام ضد ارزش‌ها و یا درگیری‌های درونی کارشان به خودکشی یا تیمارستان میکشد؟ آن‌ها هم دوست داشتند درمان شوند، اما وقتی این قوانین را ندانیم چگونه می‌خواهیم از ضدارزش‌ها بیرون بیاییم.

با توجه به اینکه آقای مهندس و استاد امین در مورد مطالب به خوبی صحبت می‌کنند اما خوب است که وقتی خود ما این مطالب را میخوانیم در درون خودمان کنکاش و جست‌وجو کنیم، من خودم این کار را انجام میدهم. همین الآن وقتی که فکر میکنم صفتی درون من خوب نیست، خیلی تلاش می‌کنم که آگاهی کسب کنم که از آن بیرون بیایم اما بعضی مواقع سال‌ها طول می‌کشد، به میزان آگاهی و دانایی من وابسته است، آگاهی و دانایی من در اثر آموزش‌ها بالا میرود و صفات تغییر می‌کند.

در گذشته بعضی اوقات میخواستم راجع به کنگره صحبت کنم و خصوصیات آن را بیان کنم اما می‌دیدم بازخورد خوبی نداشت، علت آن این بود که یکسری صفات در من تغییر نکرده بود و شور داشتم که کنگره را انتقال دهم و این بازخورد خوبی نداشت، اما وقتی که یکسری صفات تغییر کرد و آگاهی و آموزش کسب کردم متوجه شدم که اولاً لازم نیست ثابت کنم کنگره خوب است؛ دوما وقتی من تغییر کردم بدون اینکه زور بزنم آن بازخورد خوب را دارد. 

عکس: مرزبان وبلاگ مسافرمهدی
پیاده سازی و تنظیم: مسافر احسان لژیون 19

 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
8 نظر  
  • یاسر
زمان ارسال
1399/03/07 2:4:51
بسیار زیبا استاد
  • نعمت از شیراز
زمان ارسال
1399/03/06 21:30:32
ممنون و سپاسگزارم که بعد از کنکاش در خود لازم دونستم بیشتر دنبال کسب آموزشهای کنگره باشم تا بعضی از صفات را بیشتر تقویت کنم و با اجرا قوانین و پالایش و تصفیه به دنبال رازهای هستتی باشم سپاس از آقای مهندس و شما استاد محترم
  • محمد علی
زمان ارسال
1399/03/06 20:18:0
سلام به اعضای کنگره60؛ خدا قوت به تمامی خدمت گذاران و عاشقان در این مسیر منتهی به نور
  • پوران همسفرعباس شاداباد1
زمان ارسال
1399/03/06 17:26:30
خداقوت به استاد ؛نگهبان ودبیر محترم بسیارعالی بود
  • احمدزمانی
زمان ارسال
1399/03/06 5:34:33
باتشکر و خداقوت به استاد جلسه راهنمای محترم آقای مجتبی دهقان که جلسه خوبی برگزار نمودند
  • حمید مرتضایی از کاسپین لژیون ۲
زمان ارسال
1399/03/05 10:15:42
بسیار لذت بردیم . تشکر از دوستان سایت
  • همسفر محمدحسین، نمایندگی آکادمی
زمان ارسال
1399/03/05 8:56:19
سلام و درود به استاد محترم جلسه، آقای مجتب دهقان عزیز، بسیار عالی و کامل
  • مسافر مصیب
زمان ارسال
1399/03/05 8:12:37
خدا قوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب