تاریخ
شنبه 3 خرداد 1399

دستی را به یاری بگیری، دست دیگرت در دست خداست

موضوع : دستور جلسات هفتگي
همسفر صغری در این مشارکت مکتوب می‌نویسد: اگر خودم را از کنگره جدا ندانم و چیزهایی که به من داده را بها ندهم آن‌ها از من گرفته خواهد شد در هستی هرچقدر بخشش داشته باشم بیشتر دریافت می‌کنم و اگر به کنگره کمک کنم در اصل به خودم کمک کرده‌ام.
دستی را به یاری بگیری، دست دیگرت در دست خداست

مشارکت مکتوب لژیون 11 همسفران، نمایندگی شادآباد در باب دستور جلسه هفته «برای استحکام پایه‌های علمی و مالی کنگره من چه کرده‌ام؟» را در ادامه می‌خوانید:

 

سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر:

وقتی می‌گوییم در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره هرکدام از ما باید ببینیم چه کرده‌ایم؟

همه ما انسان هستیم و خداوند اختیار، عقل و شعور به ما داده است؛ ما خودمان را گم‌کرده‌ایم و اگر به خودمان متکی باشیم باور کنید قوی‌ترین نیروها در هرکدام از ما ذخیره‌شده است و باید از آن استفاده کنیم. من هم با توجه به آموزش‌هایی که از کنگره گرفته‌ام و یاد گرفته‌ام که از ضد ارزش‌ها دوری‌کنم و در زندگی خودم کاربردی کنم. با توجه به آموزش‌هایی که گرفته‌ام بابت پایه‌های مالی و کمک به کنگره به من یاد دادند پس‌انداز کنم و بتوانم از پس‌اندازم در مسیر زندگی و کنگره سود جویم؛ تا جایی که می‌توانم و همین‌که در حد توانم هر چقدر باشد کمک کنم؛ و ازنظر علمی هم می‌توانم آنچه آموخته‌ام در کنگره در زندگی‌ام جاری کنم تا اطرافیان هم آموزش بگیرند. امیدوارم که همیشه و در همه حال بتوانم شکر گزار کنگره و آموزش‌های آن باشم.

سلام دوستان بیتا هستم یک همسفر:

 

 

در استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره من چه کرده‌ام؟

گاهی خدا می‌خواهد با دست‌تو دست دیگر بندگانش را بگیرد وقتی دستی را به یاری بگیری بدان دست دیگرت در دست خداست. هیچ انسانی خوشبخت نمی‌شود، اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد. برای بخشنده بودن فقط توانایی مالی نمی‌خواهیم، باید قلب بزرگی داشته باشیم. من به‌عنوان عضو کوچک کنگره تا کنون کاری نکرده‌ام اما اطمینان دارم قلب بزرگی دارم، چون روز اولی که وارد کنگره شدم تنها دعایی که کرده‌ام و از ته قلب امید دارم که به آن برسم، این بود که توانایی مالی زیادی به دست بیاورم تا بتوانم علاوه بر کنگره به کسانی که توانایی کمک مالی ندارند کمک کنم. هیچ زمانی آرزوی پول داشتن و پولدار بودن را نکرده‌ام از زمانی که وارد کنگره شدم حال چه اینکه حال مسافرم خوب شود و چه خوب نشود آرزوی توان مالی زیاد برای خودم کردم. شاهد اشک و اندوه دیگران بودن را دوست ندارم. اشک شوق دیگران هنگامی‌که کمکی ناقابل در حد و توان خود می‌کنم، برایم خوشایند است. این حس خوب را دوست دارم. الهی به کرمت شکر، این حس خوب را در کنگره نصیبم بگردان. کنگره کمک تو را می‌خواهد نه برای خودش بلکه برای خودت، او قد می‌کشد، بزرگ می‌شود و تو می‌توانی زیر سایه‌اش بنشینی و از این سایه که همراه باد خنک و ملایم است استفاده می‌کنی...

 

سلام دوستان صغری هستم یک همسفر:

در ابتدا باید ببینیم که از کنگره چه می‌گیریم و درازای آن باید چه چیزی را پرداخت کنیم؟

چون به‌رایگان چیزی به انسان داده نمی‌شود و بهای هر چیزی را باید بپردازیم وقتی برای اولین بار به کنگره آمدم چه حالی داشتم و زندگی‌ام چگونه بود و حالا چطور است و چه تغییراتی داشتم؟

اگر خودم را از کنگره جدا ندانم و چیزهایی که به من داده را بها ندهم آن‌ها از من گرفته خواهد شد در هستی هرچقدر بخشش داشته باشم بیشتر دریافت می‌کنم و اگر به کنگره کمک کنم در اصل به خودم کمک کرده‌ام و این دستور جلسه را بفهمم و اجرایش کنم باید ابتدا شروع کنم پایه‌های علمی و مالی خودم را قوی کنم و بعد به استحکام پایه‌های مالی و علمی کنگره بپردازم که بازهم می‌شود کمک بزرگی از طرف کنگره به من و قطره‌ای باشم در این اقیانوس. علم کنگره بدون نقص است و باید با علم کنگره تغییر کنم و بخش مهمی از آن علم تجربه است و می‌توانیم از تجربیات خود مطلبی بنویسم و در اختیار دیگران بگذارم همان‌طور که دیگران این چراغ را روشن کردند و من هم باید این راه را ادامه دهم و ذکات کارهایی که در کنگره برای من انجام دادند را بپردازم. پیام آقای مهندس که می‌فرمایند: کنگره چه مالی و چه علمی به هیچ‌کس محتاج نیست کنگره در اختیار من آموزش رایگان و راهنمایانی که بدون چشم‌داشت خدمت می‌کنند قرار داده و کوچک‌ترین کار من باید این باشد که سبد را حمایت کنم و احترام و ارزش این مکان مقدس را بدانم و شکرگزار آن باشم و قدردان اعضای کنگره باشم شاید همیشه سعادت حضور را نداشته باشم و کاری را که کنگره برای من کرده را هیچ‌وقت فراموش نکنم. دیگران کاشتند و ما خوردیم ما بکاریم تا دیگران بخورند.

 

سلام دوستان فرشته هستم یک همسفر:

خدا را هزاران بار شکر و سپاس که به من لیاقت داد تا در مسیر آموزش و دانش‌ آموزی و جهان‌بینی درست در کنگره قرار گرفتم و در طی این دو سال و اندی که من با این مکان پر از انرژی و علم‌آموزی و شفابخش آشنا شدم خودم را مدیون تمام خدماتی که به من و فرزندانم شده می‌دانم و بعد از تشکر و سپاس خود را مقیدم که از جهت آموزش بهترین فرمان‌هایی که آموخته‌ام را در تمام سطوح زندگی بکار بندم و چنان رفتار کنم که از همه‌کسانی که کنارم هستند متمایزتر باشم و نشان‌دهنده پیشرفت شخصیتی من ازهرجهت باشد. درزمینهٔ مالی در کنگره باید تک‌تک ما قدردان این دانشگاه انسان‌سازی باشیم که هم خودم بعد از کلی مشکلات به آرامش رسیدم و هم مسافرم که از درمان آن آسودگی خاطر پیدا کردم، شاید لطف بزرگی به من اعطاشده که با بزرگواری و خدمات فراوان بدون هیچ چشمداشتی به این مرحله از زندگی رسیدم اما باید هر طور شده این محبت را همیشه بی‌جواب نگذارم و همیشه و همه حال در جنبه مالی هر کمکی که از دستم برمی‌آید خدمتگزار باشم. بدون هیچ منتی پاداش این لطف گران‌قدر را در هر زمان بپردازم چه کمک به زمین چه کمک به لژیون سردار یا کمک به اجاره و قانون یازدهم. انشا الله خداوند خودش در این وضعیت بحرانی به همه ما برکت مال و سلامتی عنایت کند تا از برکات آن کمی از محبت‌های جناب مهندس عزیز را جبران کنیم و خداوند به جناب مهندس و خانواده عزیزش سلامتی و طول عمر و سربلندی عطا کند و دعای خیر ایشان هم بدرقه همهٔ ما همسفران و مسافران باشد و همین‌طور تشکر بسیار فراوان از راهنمای خوبم خانم نسیم عزیز همیشه پیروز، سلامت و مستدام باشید.

 

تهیه و تایپ مطلب: همسفر فاطمه لژیون 11

ویراستاری و ارسال: همسفر لیلا

تعداد بازدید از این مطلب : 105
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
4 نظر  
  • محمد علی
زمان ارسال
1399/03/05 9:46:27
سلام به اعضای کنگره60؛ خدا قوت به همسفران فداکار در کنگره60
  • سیده زهراشادآبادِلژیون ۲
زمان ارسال
1399/03/04 23:46:40
ممنون از عزیزان.قلمتان پربرکت
  • مسافر پوریا نمایندگی دانیال اهواز
زمان ارسال
1399/03/04 8:32:33
خدا قوت مطلب خوبی بود
  • همسفر فاطمه
زمان ارسال
1399/03/03 10:28:16
خداقوت عزیزان، عرض تبریک و خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی خانم نسیم عزیزم. موفق باشید.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب