تاریخ
پنج شنبه 7 فروردين 1399

برای رهایی ایمان به راهنما داشته باشیم

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
کمک راهنمای سوم شعبه امین گلی آقای امیر حسین برای داشتن یک سفر مناسب همگام بودن با راهنما و ایمان داشتن به راهنما را یک جهش به سوی رهایی می دانند و می فرمایند یک رهجو باید به راهنمایش و صحبتهایی او ایمان داشته باشد تا به درمان و رهایی از اعتیاد برسد.
برای رهایی ایمان به راهنما داشته باشیم

جلسه  مجازی لژیون سوم نمایندگی امین گلی؛ با نگهبانی کمک راهنمای محترم آقا امیرحسین و استادی مسافر عباس با دستور جلسه سی دی ایمان در روز چهارشنبه مورخ 6 فروردین سال 1398 شروع به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد

آقای مهندس در ابتدای سی دی اشاره به نظم در کنگره می‌کند که لازمه رسیدن به هدفمان که درمان اعتیاد است هست اینکه بعضی از افراد از تمام وجود مایه می‌گذارند و به دیگران خدمت می‌کنند بدون گرفتن پاداش یا دستمزد، عشقی است که نشئت‌گرفته از ایمان این افراد هست. ایمان، یعنی تجلی نور خداوند در انسان، (صفات خداوند در انسان متجلی می‌شود) اگر خداوند بخشنده است انسانی که ایمان دارد هم می‌تواند بخشنده باشد. معنی دیگر ایمان، اعتقاد داشتن به هستی، زندگی، خانواده و حتی خودش، کسی که ایمان دارد مثل رود یا چشمه‌ای می‌ماند که هیچ‌وقت خشک نمی‌شود چون در حال خدمت کردن به دیگران هست و درحرکت است وکسی که ایمان ندارد راکد است و تبدیل به لجن‌زار می‌شود. شخصی که ایمان دارد از عصاره‌ی جان خود می‌بخشد و سعی می‌کند بهترین‌ها را ببخشد نه اینکه چیزی که بدردش نمی‌خورد و برای او فایده ندارد ببخشد. ریشه تمام بیماری‌ها از بی‌ایمانی است وکسانی که ایمان‌دارند کمتر مریض می‌شوند و به خداوند توکل می‌کنند. سیستم هستی و خلقت طوری هست که باید بکاری تا برداشت کنی، اگر محبت کنی، دیگران به تو محبت می‌کنند و اگر بدی کنی، به تو بدی می‌کنند، آقای مهندس مثال درخت گردو را می‌زند که پس از ده سال به بار می‌نشیند و ده هزار گردو به تو می‌دهد، افرادی هستند که ایمان‌دارند به رسول خدا‌ و ائمه اطهار، ولی آنچه می‌بخشند بلاعوض نیست و انتظار دریافت آن بخشش رادارند و نکته آخر این‌که افرادی هستند که وقتی به هدف خود می‌رسند می‌گویند زحمت و تلاش خودمان بوده و زحمات رب و مربی خود را فراموش می‌کنند همان‌گونه که در کلام‌الله می‌فرماید: انسان نسبت به پروردگارش ناسپاس است.

خلاصه سخنان کمک راهنما مسافر امیرحسین

ایمان از امنیت می‌آید و به لفظ نیست به عمل است و چیزی که مهم است یک‌مرتبه نمی‌توان ایمان را قوی کرد و باید ذره‌ذره و آرام‌آرام ایمانمان را قوی کنیم. چیزی که ایمان را به وجود می‌آورد تفکر سالم است که در وادی دهم گفته‌شده است که تفکر سالم، ایمان سالم را به وجود می‌آورد و محک ایمان در عمل هست یعنی زمانی که ایمان سالم پیدا کردیم عمل سالم پیدا می‌کنیم و به آن حال خوش می‌رسیم و زمانی که حال خوش پیدا کردیم می‌توانیم درست تشخیص بدهیم و خوب را از بد تشخیص بدهیم و بعد از تشخیص درست به عشق و ایمان می‌رسیم؛ تفکر سالم، ایمان سالم، عمل سالم، حس سالم، عقل سالم، عشق سالم. مثلث طلایی کنگره سه تا موضوع مهم تزکیه و پالایش را برای ما کنار هم قرار می‌دهد (عقل، عشق، ایمان) که در کنار هم برای ما خیلی کارساز است، ایمان که درکنار آن عشق و عقل نباشد یک تعصب و تفکر کورکورانه می‌شود و باعث فاجعه می‌شود و یا عقل باشد و عشق و ایمان نباشد می‌شود حسابگرانه و اگر عشق باشد و عقل و ایمان نباشد می‌شود هوس و عشق نیست. حالا در این مهلکه که هستیم و نتوانسته‌ایم درست تشخیص بدهیم و مواد مخدر مانند یک حجاب باعث شده مانتوانیم تشخیص درست بدهیم راهنما را در یک مدت‌زمانی به‌عنوان عقل سالم در نظر می‌گیریم و به قولی عقلمان را دست راهنما می‌دهیم و از آن کمک می‌گیریم حال اگر به این عقلمان ایمان داشته باشیم و بدانیم راهنما آن تصمیم‌های که می‌گیرد درست است به عشق و محبت می‌رسیم. پس اگر بخواهیم از ضد ارزش‌ها که سرشاخه آن مواد مخدر و سیگار هست نجات پیدا کنیم باید در این ۱۰ ماه عقلمان را به دست راهنما بدهیم و به آن ایمان داشته باشیم و این ایمان را با تفکر کردن به دست می‌آوریم.

 مشارکت مسافر محسن

من در این‌زمانی که وارد کنگره شده بودم زیاد‌ قدر آموزش‌ها و کلاس‌ها را نمی‌دانستم و الان که دور شده‌ام قدر این آموزش‌ها و کلاس‌ها‌ را‌ بیشتر می‌دانم و ایمان بیشتری به سیستم کنگره پیداکرده‌ام.

 

 

 ‌‌‌‌‌‌‌‌

 
 
 
 
 

 

نویسنده: مسافر احمدرضا

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • حمید لژیون ۶ امین گلی
زمان ارسال
1399/01/09 16:25:42
خدا قون خدمت بچه های سایت
  • مسافر عباس (نمایندگی امین گلی 3 اصفهان)
زمان ارسال
1399/01/07 21:7:41
عرض خدا قوت خدمت همه خدمتگزاران کنگره 60 خصوصا خدمتگزاران سایت که این روزها نقش ایشان بسیار حائز اهمیت شده .
  • همسفر الهه نمایندگی صالحی
زمان ارسال
1399/01/07 15:42:48
خداقوت به همه مسافران و همسفران که در هر شرایطی آموزشها را دنبال میکنند، باعث خوشحالی ست که اعضای کنگره۶۰ در این مدت کوتاه تا به این اندازه هماهنگ و منسجم پیشرفت میکنند و مسیر را هرچند سخت باشد برای خود هموار میکنند، همه این اتفاقات از لطف خداوند و مهر بی پایان جناب مهندس عزیز است، شکر برای حضورشان
  • روزبه(ارتش)
زمان ارسال
1399/01/07 15:30:47
سلام خدا قوت
  • مهدی بناییان
زمان ارسال
1399/01/07 13:55:26
خداقوت به راهنمای عزیز آقا امیرحسین اعضای لژیون ممنون از اهالی سایت
  • مسافر ابراهیم.امین گلی
زمان ارسال
1399/01/07 12:35:37
با عرض تبریک سال نو و تشکر از کلیه خدمت گزاران به خصوص بچه های سایت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب