تاریخ
پنج شنبه 24 بهمن 1398

اجرای فرمان عقل حقیقت زندگی تمام انسانهاست

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
می توانیم با تکرار و تمرین به فرمان عقل نزدیک شویم و به عنوان حاکم آن را قبول کنیم.
اجرای فرمان عقل حقیقت زندگی تمام انسانهاست
جلسه  اول از دور دوم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ویژه همسفران نمایندگی تخت جمشید با استادی کمک راهنما سپیده، نگهبانی همسفر ندا و دبیری همسفر طاهره با دستور جلسه «وادی ششم»  روز شنبه ۱۹بهمن ماه ۹۸ در ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.
 
 
خلاصه سخنان استاد:
اول خیلی خوشحالم در جمع شما هستم و همیشه یکی از آرزو هایم بود که به شعبه های دیگر بروم، دستور جلسه امروز وادی ششم هست که این دستور جلسه ها سالیانه تکرار می شود و بعضی می گویند چه دلیلی دارد که تکرار بشود؟
این تکرار ها باعث می شود در ذهن ما نهادینه بشوند و این وادی ها حقیقت های زندگی ما هستند. یعنی دور از زندگی ما نیستند تعامل ما با هستی. با خودمان آشنا بشویم و شناخت بیشتر نسبت به خود پیدا کنیم. وادی ششم هدف اش این است که بعد از خلق، انسان به تکامل برسد و به فرمان عقل مان که هر روز داریم دعایش را می خوانیم که خدایا ما را نزدیک کن به فرمان عقل. اینجا حکم عقل در غالب یه فرمانروای بزرگ اجرا بشود حالا من اینجا از خودم می پرسم که آیا این اتفاق برای من افتاده یا خیر؟
وقتی می گوید حکم عقل، یعنی عقل من حاکم بر من است، حالا من حکم اش را انجام می دهم؟ اجرایش می کنم؟ چون در واقع اجرا کننده من هستم، منم که دارم زندگی می کنم.
 
 
 
هر انسانی متفاوت هست و به خودش و خواسته هایش برمی گردد. همه انسان ها شاید در غالب فیزیک شباهت داشته باشند اما در رفتار منحصر به فرد هستند، از نظر عقل منحصر به فرد هستند. ما این جا در کنگره یاد گرفتیم که انسان دارای دو صور آشکار و پنهان است.
صور آشکار همین که با چشم می بینیم و قابل رویت برای مان هست و صور پنهان که می شود آن چیزهایی که ما نمی بینیم. من قبلا فکر می کردم عقل همان مغز انسان است ولی خدا را شکر در کنگره آموزش ها می تواند خیلی تاثیر گذار باشد اگر دنبال اش را بگیرید و در مسیر آموزش قرار بگیرید. اما در اینجا فهمیدم که عقل چیز دیگری است و مغز چیز دیگری، خود آقای مهندس می گویند مغز یک مترجم است برای عقل و عقل دارای فرّ ایزدی، همان نور الهی می باشد و هیچ وقت اشتباه نمی کند. شاید بگویید اگر عقل هیچوقت اشتباه نمی کند پس چرا ما در رفتار اشتباه داریم؟ هر کسی باید برگردد به درون خودش. اولین چیزی که قوه عقل را به کار می اندازد حس است. حس مانند فضا پیما می گردد و اطلاعات را جمع آوری و ارسال می کند به عقل. قرار نیست همه اطلاعات در مغز جای بگیرند، چون بر می گردد به درون من، اگر درونم خوب باشد و تزکیه و پالایش شده باشد دریافت خوبی دارد، اما اگر من آن ظرفیت را پیدا نکرده باشم اگر حس من تزکیه و پالایش نشده مطمئنا اطلاعات را در اختیار من قرار نمی دهد. برای مثال وقتی که می خواهیم کمک راهنما بشویم. چرا یک سفر اولی نمی تواند کمک راهنما بشود؟ چون باید یک سری مراحل را طی کند. یا یک جایگاه خدمتی دیگر هم همین طور. هر انسانی باید یک سری مراحل طی کند تا به آن تزکیه و پالایش برسد و فر ایزدی انجام بشود. عقل هیچ وقت به خواسته های نامعقول جواب نمی دهد. ما همیشه در بین دو نیروی بسیار قوی در جنگ و جدال هستیم. یعنی هر فرد می تواند انتخاب کند بین نیروی مثبت و نیروی منفی.
 
 
چه زمانی می تواند یک نیرو قدرتمند بشود؟ نیرویی که خواسته اش غالب باشد و زورش برسد، حالا چه مثبت باشد چه منفی. وقتی طرف منفی قدرتمند باشد حس خوب نمی تواند موفق بشود، هیچ وقت نمی تواند انرژی خوب به من بدهد، نمی تواند من را در راه خوب قرار بدهد و نمی توانم عقل را به عنوان حاکم قرار بدهم، چون آگاهی ندارم. من اگر آگاهی و دانایی داشتم و آنها را تبدیل به دانایی موثر می کردم این اتفاق برایم نمی افتاد و خواسته های معقول ام بیشتر می شد. یک فرد مصرف کننده وقتی خوب درمان بشود دیگر به اعتیاد بر نمی گردد چون در آن مورد وارد نفس مطمئنه شده و برگشت نمی کند. چون به فرمان عقل نزدیک شده و ما هم می توانیم با تکرار و تمرین به فرمان عقل نزدیک شویم و به عنوان حاکم آن را قبول کنیم.
 
در ادامه این جلسه با حضور اسیستانت محترم خانم آذر مراسم پیمان مرزبانی نمایندگی تخت جمشید بخش هم‌سفران برگزار شد که طی آن، از مرزبان دوره گذشته خانم فاطمه تقدیر به عمل آمد و طبق رسم کنگره ۶۰ شال مرزبانی به مرزبانان دوره جدید خانم ها منتها و مرضیه تحویل داده شد؛ در ادامه مرزبانان در پیشگاه قدرت مطلق پیمان بستند.
 
تصاویر تقدیر از خانم فاطمه و اهدای شال مرزبانان این دوره:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تایپ: همسفر ساره
ویرایش: کمک راهنما خانم میترا
عکاس: کمک راهنما خانم فاطمه

 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
10 نظر  
  • مسافرعلی ل3تخت جمشید
زمان ارسال
1398/11/30 17:32:24
خداقوت
  • سجاد ل۲ تخت جمشید
زمان ارسال
1398/11/27 12:25:1
با سلام .مطالب کاملا جدید و در خور تحسین بود .خدا قوت به هر سه همسفر گرامی
  • رضا قلی پور (همسفر)
زمان ارسال
1398/11/27 11:47:30
موفق باشید.
  • میترا،شعبه تخت جمشید شیراز
زمان ارسال
1398/11/27 11:7:54
خداقوت به استاد و نگهبان و دبیر جلسه، پیرامون دستور جلسه استاد عزیز به خوبی سخن گفتند، تبریک به مرزبانان جدید با آرزوی موفقیت روز افزون، و تشکر از مرزبان سابق خانم فاطمه عزیز، خداقوت به خانم آذر عزیز👏👏👏👏
  • محمد ل۲تخت جمشید
زمان ارسال
1398/11/27 9:8:16
تبریک به مرزبانان دوره جدید و خداقوت و تشکر از مرزبانان و خدمتگزاران دوره قبل
  • رحیم
زمان ارسال
1398/11/27 1:54:36
درود‌به‌استاد‌عزیز‌خداقوت‌به‌نگهبان‌و‌دبیر‌جلسه: انسان‌برای‌رسیدن‌به‌اهداف‌و‌هرچیز‌دیگه‌ای‌باید‌درموردش‌فکربکنه‌یاتحقیق‌و...‌تا‌درزندگی‌ازشون‌بهره‌ببره‌پس‌وادی‌ششم‌یادمون‌داده‌که‌اول‌فکرکنیم‌بعد‌مغزمون‌به‌عقلمون‌دستور‌میده‌تا‌انجامشون‌بده‌که‌موفق‌بشیم‌که‌راه‌بد‌وخوب‌را‌تشخیص‌دهیم...پس‌کنگره‌اینو‌به‌من‌یاد‌داده‌تا‌انجامش‌بدم‌‌باید‌هروز‌وادی‌ششم‌را‌تکرار‌کنیم‌و‌بازم‌کم‌هست.ممنون
  • فاطمه همسفر داوود
زمان ارسال
1398/11/26 23:47:37
سپاس از استاد محترم، نگهبان و دبیر جلسه، با بیاناتی مفید و آموزنده. ضمن خیر مقدم خدمت خانم آذر عزیز اسیستانت محترم شعبه و همراهان گرامی، و قدردانی از زحمات خانم فاطمه عزیز و تبریک به خانم مرضیه و خانم منتها در جایگاه مرزبانی، مستدام باشید.
  • مسافر احمد ,تخت جمشید
زمان ارسال
1398/11/26 22:55:56
سلام. خداقوت به تمامی همسفران ،از مطالب استفاده بردم و عالی بودن. و تبریک میگم بابت دریافت شال مرزبانی به مرزبانان محترم خانواده ،موفق باشید
  • همسفر معصومه
زمان ارسال
1398/11/26 20:47:47
خداقوت به خدمتگزاران خوب شعبه تخت جمشید تبریک به مرزبانان منتخب و تشکر از مرزبانان دوره قبل. با آرزوی توفیق روزافزون برای شما عزیزان
  • همسفر صدیقه لژیون2 شعبه بوشهر
زمان ارسال
1398/11/26 12:40:42
درود و خداقوت به شعبه تخت جمشید همچنین به استاد نگهبان و دبیر جلسه، مطلب بسیار عالی بود
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب