تاریخ
پنج شنبه 24 بهمن 1398

نظم اولین قانون درمان اعتیاد،رشد و موفقیت

موضوع : مقالات
کمک راهنما مسافر محمد نوشت: طبیعت با داشتن یک نظم حساب شده و با کمترین کنش محصولات خود را به زیباترین شکل و عطر تولید می‌کند و زباله‌ها را دور می‌ریزد.
نظم اولین قانون درمان اعتیاد،رشد و موفقیت

نظم اولین قانون رشد، توسعه و موفقیت است، هر چیزی برای رشد احتیاج به نظم دارد، جهان هستی بر پایه نظمی بسیار دقیق بنا شده و به گردش خود ادامه می‌دهد. هیچ چیز را نمی‌توان در طبیعت پیدا کرد که دارای نظم نباشد. چرخش دقیق سیارات، تابع یک نظم فراتر از ادراک است. به یک گل نگاه کنید، به تفاوت آن‌ها در شکل و رنگ بندی توجه کنید، به تقارن یک پرتقال دقت کنید، همه این‌ها نشانه نظم است. طبیعت با داشتن یک نظم حساب شده و با کمترین کنش محصولات خود را به زیباترین شکل و عطر تولید می‌کند و زباله‌ها را دور می‌ریزد! این یک سازمان دهی بسیار منظم و است. منشا تمام مشکلات و بیماری‌ها از بی نظمی نشأت می‌گیرد. بی‌نظمی هیچ نتیجه‌ای به دنبال ندارد، از کوزه همان برون تراود که در اوست.

انضباط واژه محبوب تمام انسان‌ها نیست. درواقع انضباط ازلحاظ محبوبیت جایگاهی در میان خیلی از انسان‌ها ندارد. اما انضباط می‌تواند زندگی را دگرگون سازد، انضباط در کارهای کوچک مانند مطالعه کردن، مسواک زدن، زود خوابیدن، سه جلسه در هفته ورزش کردن، به پاداش بزرگ سلامتی، روانی و جسمی منجر می‌شود. انضباط در پس‌انداز کردن ماهیانه 100 هزار تومان، منتج به یک پس‌انداز خوب در سال‌های آینده خواهد شد. بنابراین رعایت انضباط در مسائل کوچک منجر به اتفاقات خوب و بزرگ می‌شود و این در طول زمان اتفاق می‌افتد و نتیجه آنی ندارد. فی‌المثل نمی‌توان با داشتن یک هفته تفکر مثبت، زندگی را دگرگون کرد! اما اگر انضباط را در هر امر، حداقل به مدت 6 ماه رعایت و دنبال کنیم می‌تواند تأثیرات مثبتی به دنبال داشته باشد. این امر در ورزش کردن ، لاغری، کار و غیره نیز صادق است. اگر خود ما انضباط را در زندگی داشته باشیم، انضباط از جای دیگر بر ما تحمیل نمی‌شود و درنتیجه بر زندگی خود تسلط خواهیم داشت و دیگران جهت را برای ما تعیین نمی‌کنند. اما وقتی انضباط را رعایت نمی‌کنیم، بی‌شک از طرف دیگران به ما گوشزد و اعمال می‌شود.

 

 

احترام، از حریم و حرمت می‌آید. در هستی هر چیزی یک حریم و حرمت دارد که می‌بایست رعایت شود و این در تمام اجزای هستی بلاخص موجودات صدق می‌کند و نقض این حریم به‌مانند نقض قوانین زندگی می‌باشد که مستوجب خسارت و آسیب است، احترام یک جاده دوطرفه است، احترام گذاشتن به دیگران احترام گذاشتن به خود است، نظم و انضباط و احترام از دانایی سرچشمه می‌گیرد و هر یک بعد از دیگری اتفاق می‌افتد. کسی که نظم و انضباط دارد محترم است و احترام دارد.

تهیه و تنظیم: کمک راهنما مسافر محمد لطفی

تعداد بازدید از این مطلب : 128
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
تاکنون نظری برای این مطلب ارسال نشده است .
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب