تاریخ
شنبه 5 بهمن 1398

تاثیر نظم و انضباط در تعادل و رهایی

موضوع : دستور جلسات هفتگي
آیا در کنگره 60 برای درمان اعتیاد نژاد، دین و قومیت ملاک است؟ در درمان اعتیاد وقت شناسی، نظم و احترام متقابل چقدر اهمیت دارد؟ در این مقاله همسفر فاطمه به سوالات فوق پاسخ داده است.
تاثیر نظم و انضباط در تعادل و رهایی

نظم، انضباط و احترام جزء دستور جلساتی است که به‌تازگی در دستور کار کنگره گذاشته‌شده است. نظم یعنی آرامش، ترتیب دادن در امور کارها و آراسته بودن. انضباط به معنای سامان گرفتن کارها. رفتار دارای نظم پیرو اصول معین، انتظام و رعایت قوانین و مقرراتی که به نظم مربوط می‌شود و اما احترام که به معنای حرمت داشتن و گرامی بودن است، همچنین رفتاری که نشان‌دهنده بزرگداشت و گرامی داشتن کسی است.

یکی از آموزشهای بسیار زیبا که در کنگره فرا می‌گیریم نظم و انضباط است، سیستم کنگره به‌گونه‌ای است که برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مراسم و جشن‌ها و ... بانظم و ترتیب خاصی در جریان است و فردی که برای درمان با متد DST وارد کنگره می‌شود اولین چیزی که شاید توجه او را به خود در کنگره جلب کند همین نظم و انضباطی است که در فضای کنگره حکم‌فرماستهمین نظم است که باعث می‌شود فرد مصرف‌کننده‌ای که تاکنون ساعت مشخصی برای خوابیدن یا انجام کارهای روزمره خود نداشت با ورود به کنگره و آغاز سفر به او می‌گویند که باید به مصرف مواد خود تا گرفتن داروی درمانی نظم بدهید؛ همین برنامه خواه‌ناخواه فرد را به‌سوی نظم می‌آورد یا این‌که پوشیدن پیراهن سفید برای آقایان و پوشیدن روسری سفید برای همسفران نظم خاصی را بر جلسه و کارگاه آموزشی حاکم می‌کند.

در طول مدتی که در کنگره در جایگاه‌های مختلف خدمت کرده‌ام بسیاری از همسفران بودند که می‌گفتند تا ظهر می‌خوابند و با این کار، باعث عقب ماندن از کارهای روزمره خود می‌شدند؛ اما بعد از مدتی که در مسیر آموزش قرار گرفتند به‌واسطه نظم در کنگره خواب آن‌ها نیز منظم شد. آقای مهندس همیشه در سخنان خود می‌فرمایند که ساعت در کنگره اختراع‌شده است و دیگر هیچ فردی در سیستم کنگره نمی‌تواند مثل افراد بیرون از کنگره بهانه ترافیک و یا خیلی مسائل دیگر را داشته باشد؛ چون دقیقاً کارگاه‌های آموزشی رأس ساعت مشخصی آغاز می‌شود و سر ساعت معینی پایان می‌پذیرد.

مسافر و همسفر اگر بخواهند راهی را که در آن قدم گذاشته‌اند به‌خوبی طی کنند و به سرمنزل مقصود برسند باید فرمان‌بردار خوبی باشند و با حضور خود و گرفتن آموزش‌ها و کاربردی کردن آن‌ها در زندگی خود بتوانند فرد مفیدی برای خود، خانواده و جامعه باشندنظم و انضباط ازجمله مقوله‌هایی است که رابطه مستقیم با درمان جسم در کنگره دارد و باوجود نظم است که فرد می‌تواند به اهداف خود چه در مسیر درمان در کنگره و چه در زندگی شخصی به اهداف موردنظر خود دست پیدا کند.

شاید در ابتدا برای یک فرد مصرف‌کننده نظم معنایی نداشته باشد؛ ولی به‌مرور که آموزش‌ها را دریافت کرد خودبه‌خود اثرات این نظم و انضباط در کارهای او خودش را نشان می‌دهد. افرادی که برای درمان می‌آیند یاد می‌گیرند که اگر سر ساعت مشخصی داروی درمانی خود را مصرف نکنند نمی‌توانند که به رهایی و درمان برسند و جسم آن‌ها تعادل لازم را به دست نمی‌آورددر پی نظم، به‌خودی‌خود انضباط هم‌شکل می‌گیرد، فرد منظم صفات بسیار زیبا را با خود حمل می‌کند و این نظم و انضباط در طریقه لباس پوشیدن، صحبت کردن و هم‌کلام شدن با دیگر افراد جامعه، سلامتی و خیلی مسائل دیگر به چشم می‌خورد.

اما در مورداحترام باید بگویم که بنیان کنگره روی این موضوع خیلی تأکید دارند و همیشه می‌گویند که در چهارچوب قوانین و مقررات قدم بگذارید و از خط قرمزها عبور نکنید تا احترام همدیگر را بتوانید حفظ کنید و به کسانی که در جایگاه‌های مختلف خدمت می‌کنند احترام بگذارید و همیشه جمله معروفی دارند که می‌گویند حتی اگر یک شال کمک راهنمایی یا مرزبانی و یا ... بر گردن یک مترسک بود باید به آن احترام بگذارید. افراد در کنگره فقط به فرد احترام نمی‌گذارند بلکه به جایگاه‌های مختلف در کنگره احترام می‌گذارند.

در کنگره قومیت، نژاد، دین و آیین مطرح نیست و هر فردی با هر کیش و مذهبی که باشد کنگره و اعضای آن با آغوش گرم پذیرای او برای درمان خواهند بود و از فرد سؤالی در این موارد که اهل کجا هستید؟ نژاد شما چیست؟ چه دین و مذهبی دارید؟ و ... پرسیده نخواهد شد و این نشانه این است که آقای مهندس بنیان کنگره 60 برای اعضاء کنگره احترام خاصی قائل هستند و به مصرف‌کننده و خانواده آن‌ها شخصیت می‌دهند و برای آن‌ها ارزش و احترام خاصی قائل هستند.

 

نویسنده: همسفر فاطمه

نمایندگی همسفران شهرری

تعداد بازدید از این مطلب : 848
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
7 نظر  
  • مسافر حسین لژیون ساوه
زمان ارسال
1398/11/06 18:46:10
خداقوت
  • همسفر
زمان ارسال
1398/11/06 8:19:19
استفاده کردم ، سپاسگزارم
  • همسفر زهره از نمایندگی نیک آباد
زمان ارسال
1398/11/06 8:9:52
بسیار عالی بود خداقوت.
  • همسفر منصوره شهرری
زمان ارسال
1398/11/05 22:30:53
بسیار عالی خانم فاطمه عزیز
  • محمد مهدی
زمان ارسال
1398/11/05 17:9:1
دستور جلسه بسیار جامع و کارآمد است با آرزوی موفقیت برای اعضای کنگره ۶۰
  • مسافر مهدی شعبه کاسپین
زمان ارسال
1398/11/05 12:11:28
کنگره 60 با کاربردی کردن آموزش ها است که می تواند یک فرد را تغییر دهد و تبدیل به یک انسان دیگر کند
  • همسفر آزاده لژیون سوم شهرری
زمان ارسال
1398/11/05 11:22:32
خداقوت خانم فاطمه عزیزم عالی بود.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب