تاریخ
شنبه 19 بهمن 1398

حکمت خداوند و توفیق در زندگی

موضوع : مقالات
تمام راه ها را رفتم تا به درمان همسرم برسم؛ اما خوشبختانه از هیچکدام جواب نگرفتم؟ اما چرا خوشبختانه؟!
حکمت خداوند و توفیق در زندگی

روز اولی که وارد کنگره شدم با کوله باری از ناامیدی آمدم چون تمام راه‌هایی که به فکرم می‌رسید امتحان کرده بودم ولی خوشبختانه نتیجه نگرفته بودم! با خود گفتم اینجا را هم امتحان کنیم. وقتی وارد شدم آوای کنگره را می‌خواندند من مات و مبهوت وسط سالن ایستاده بودم و سه‌نفری که در جایگاه استاد، نگهبان و دبیر نشسته بودند دیدم، اصلاً باور نکردم که این‌ها یک روزی خودشان مصرف‌کننده بودند. با خود می‌گفتم حتماً این‌ها متخصص هستند و برای درمان به مصرف‌کننده‌ها استخدام شدند. بعد که مشاوره شدم دیدم اینجا واقعاً فرق می‌کند و همه به‌صورت رایگان و داوطلبانه به همنوع خود کمک می‌کنند، همان‌جا بود که یک حسی از درون به من گفت که تو همین‌جا می‌توانی مشکلت را حل کنی، اینجا با جاهای دیگر فرق می‌کند و کور سویی از امید در دلم روشن شد و خیلی خوشحال به خانه برگشتم و دیگر دیدم نسبت به مسافرم عوض شد.

من با عشق با مسافرم ازدواج‌کرده بودم، ولی بعدها عشقم تبدیل به نفرت شده بود و چندین بار به طلاق فکر کرده بودم؛ ولی با آمدن به کنگره باز آن محبت به دلم برگشت و من فهمیدم که مسافر من یک بیمار است نه یک مجرم و درگرو آموزش‌های کنگره رفتارم نسبت به مسافرم عوض شد و کم‌کم آرامش به خانه‌ی ما برگشت.

حدود دو سال است که در کنگره هستم ولی هنوز مسافرم سفرش را شروع نکرده است. بعضی وقت‌ها با خودم فکر می‌کنم حتماً هم‌سفر خوبی نیستم ولی به تلاشم ادامه می‌دهم و مطمئنم حکمت خداست چون من به کنگره و حکمت خداوند ایمان‌دارم و میدانم که وعده‌ی خداوند دروغ نیست و کسی که راهش به کنگره باز شد حتماً به درمان قطعی می‌رسد.

مسافر و همسفر مکمل همدیگر هستند. اگر مسافر نبود هم‌سفری هم وجود نداشت. من همیشه فکر می‌کردم حتماً در زندگی‌ام گناه بزرگی کردم و مورد خشم خداوند قرار گرفتم که خداوند این بلای ناگهانی را برای من نازل کرده و همیشه مسافرم را لعنت خدا می‌دانستم و می‌گفتم چرا من باید با یک مصرف‌کننده وصلت می‌کردم و این بلاها سرم می‌آمد. نگو در این کار حکمتی بوده و من از آن بی‌خبر بودم و همه این‌ها رحمت خداوند بوده نه لعنت خداوند.

 من اگر با یک مصرف‌کننده ازدواج نمی‌کردم چطور می‌توانستم به این بهشت برین دست پیدا کنم. من در این دنیا، هم طعم جهنم را چشیدم وهم طعم بهشت را. تاریکی‌ها را تجربه کردم و به عظمت روشنایی‌ها پی بردم. واقعاً هر کلامی که از دهان مبارک آقای مهندس دژاکام بیرون می‌آید تک‌تک ما آن‌ها را در زندگی‌مان لمس کرده‌ایم و من با پیدا کردن کنگره‌ی شصت بهشت برین را در زندگی‌ام پیدا کردم و الآن خیلی خوشحالم که با یک مصرف‌کننده وصلت کردم و به‌واسطه او تونستم به بهشت برین برسم و به حکمت خداوند ایمان آوردم.

درست است که در زندگی چیزهای زیادی را از دست دادم ولی در مقابل، کنگره‌ی شصت را به دست آوردم. درست است که مادیات هم در زندگی انسان‌ها باید جریان داشته باشد و جزو ضروریات است ولی ماندگار نیستند. من به ثروت ماندگار و معنوی کنگره‌ی شصت که سرشار از عشق و محبت است دست پیدا کردم و یقین دارم که در با ادامه دادن مسیر به رهایی مسافرم خواهم رسید و همچنین پایه های مالی زندگی ام هم استوارتر خواهد شد. خدای خودم را شاکر هستم که در جایگاه هم‌سفر در کنگره حضور دارم.

آرزوی قلبی من این است که مسافرم به رهایی برسد و هر دو خدمتگزار خوبی برای کنگره باشیم و آرزوی طول عمر برای آقای مهندس حسین دژاکام دارم.

 

نویسنده: هم‌سفر شهلا

نمایندگی: صائب تبریزی

تعداد بازدید از این مطلب : 162
ادامه مطالب در آرشیو مقالات
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • ساناز لژیون یکم
زمان ارسال
1398/11/05 19:57:6
خدا قوت شهلا جان انشاالله که مسافرت بیاد و سفر درستی رو انجام بده و به رهایی برسه .
  • همسفر پریسا
زمان ارسال
1398/11/05 17:42:30
دلنوشته بسیار عالی بود مطمئنم اون روز خواهد رسید و شما و مسافرتان را در کنار هم در حالیکه یکی از خدمتگزارن کنگره هستید خواهیم دید.
  • همسفر نسترن
زمان ارسال
1398/11/05 17:36:15
سلام وخدا قوت خدمت شهلا عزیز واقعا واقعا من همیشه ازشما توی شعبه انرژی خاصی میگیرم امیدوارم مسافرت هم به کنگره بیاد وسفر ش را شروع کنه چون شما لایق بهترینها هستی
  • همسفر ام البنین از شعبه صائب تبریزی
زمان ارسال
1398/11/05 17:12:3
خدا قوت خانم شهلای عزیز. از دلنوشته زیبای شما خیلی لذت بردم واقعا هم همه این مسائل ومشکلات حکمت خداوند هست امیدوارم در مسیر سبز کنگره مستدام وپایدار باشید وبه آرزوی قلبی خود برسید
  • همسفر المیرا
زمان ارسال
1398/11/05 17:2:13
شما در هر موردی بهترین هستید. نوبت باران محفوظ است...
  • محمدعلی شفیق
زمان ارسال
1398/11/05 16:52:33
با آرزوی توفیقات روز افزون همسفر محترم پشت سر هر زمستان سخت و سرد بهاری دل انگیز در راه است به امید رهاییتان
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب