تاریخ
چهار شنبه 2 بهمن 1398

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ نظم ، انضباط و احترام

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
فایل صوتی...
 کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ نظم ، انضباط و احترام

جلسه چهارم از دوره شصت و هشتم، سری کارگاههای آموزشی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه «نظم، انضباط و احترام»، در روز چهارشنبه مورخ 98/11/02 ساعت 8:50 آغاز به کار نمود.

سخنان استاد؛

چند نکته مهم:

ـ کیک تولدها: ما قبلاً اعلام کردیم، کیک تولد باید یک کیک 1کیلوگرمی باشد. آن‌هم روشن می‌کنند و وقتی تمام شد، شخص برای خانواده خودش می‌برد. در سایت دیدیم که کیک‌های 2 کیلویی، 5کیلویی، 3 طبقه، 2 طبقه می‌گیرند. این شیرینی‌ها مثل سم است. خامه‌ای که روی کیک است، خامه نیست، یکسری مواد شیمیایی است. عکسی که می‌اندازید روی کیک، همه رنگ و مواد شیمیایی است. نان بربری سم است. 68درصد مرگ‌ومیرها در کره زمین ‌براثر تغذیه غلط است. پوست گندم را می‌گیرند، اسیدهای آمینه‌اش و فیبرش را می‌گیرند، فقط آردش مانده است. پس بنابراین کیک‌های بزرگ ممنوع است.

ـ در مراسم تولد، فقط باید آهنگ تولد کنگره را بخوانیم و شعرش را باید حفظ باشید. وقتی همسفر با رهجویش به بالا رفت، موقع کادو دادن است، آقایان مسافر کادوشان را می‌دهند به مسافر ، خانم‌های همسفر کادوشان را به همسفر می‌دهند.

ـ مسئله بعد، الآن فصل انتخابات مجلس است. یکسری نمایندگان مجلس، موقع انتخابات ما را می‌شناسند. یک نفر می‌گفت که من یک صفحه از مجله‌ام را به کنگره 60 می‌دهم و ... ما هیچ‌کدام را نمی‌خواهیم . ما هیچ خط مشی سیاسی در کنگره نداریم. به خاطر اینکه دوستی‌های ما مستحکم باشد، به عقاید یکدیگر، کاری نداریم. کنگره 60، طبق قوانین  و وزارت کشور، Ngo اجازه فعالیت سیاسی ندارد. اگر بخواهیم در کنگره این فعالیت‌ها را انجام بدهیم، جز ایجاد نفاق ، هیچ‌چیز دیگری نداریم. بنابراین در کنگره هیچ عکس و تراکتی پخش نمی‌کنیم. اگر کسی خواست بیاید، اجازه بدهید بیاید، ولی هیچ‌کدام حق جانب‌داری نداریم. اگر بگوییم نیایند، ممکن است ایجاد مشکل کنند. ما از هیچ‌کسی، امتیاز نمی‌خواهیم، چون می‌دانیم نمی‌دهند!!!

خوشبختانه هم ستاد مبارزه با مواد مخدر و هم وزارت کشور، از ما حمایت می‌کنند.

ـ هفته آینده: چهارشنبه تعطیل است. بنابراین ما، مراسم نمی‌توانیم بگیریم، ولی من چهارشنبه آینده، در کنگره هستم، رهایی و گل رهایی می‌دهم.

ـ انحلال لژیون‌ها : وقتی راهنماهای قدیم خداحافظی می‌کنند و لژیونشان را تحویل می‌دهند. آن لژیون منحل می‌شود، چه مسافران و چه همسفران. هرکس ، هرکجا خواست می‌تواند برود. جزو سنواتش هم حساب نمی‌شود. هر کس، هرکجا خواست برود، می‌رود. هرکسی هم خواست بماند، می‌ماند.

ـ نکته مهم‌تر : کسی که یک لژیون را تحویل می‌گیرد. بهترین نوعش این است که از اول یکسری شاگرد بگیرد. از اول شاگرد بگیرد و از صفر آن‌ها را آموزش بدهد. شاگردان قبلی اگر در لژیون باشند، ممکن است هرکدام پیشنهاد یا نظر مختلف بدهند و راهنما نتواند کارش را به‌درستی انجام دهد.

ـ جشن‌هایی که می‌گیریم: اگر جشنی می‌خواهید بگیرید، شیرینی نگیرید، چون اولاً چیز خوبی نیست و دوم اینکه هزینه اضافی هم دارد. اگر جشن می‌خواهید بگیرید، دو نفر حامی پیدا کنید، هزینه‌اش را به‌حساب زمین بریزند، مرزبانان خرید جشن را انجام بدهند، بعد فاکتور بگیرند و تحویل مالی بدهند هزینه‌اش را بگیرند. ما این کارها را می‌کنیم تا پول دستی در کنگره ردوبدل نشود.

ـ فردا افتتاحیه نمایندگی شادآباد، گروه همسفران آقا است. در تهران دو شعبه همسفران آقا داریم، یکی آکادمی و یکی هم شادآباد. ساعت 2 بعدازظهر افتتاح می‌شود و جلسه همسفران آکادمی فردا پنجشنبه تعطیل است و برای حمایت به شعبه آکادمی می‌روند.

ـ برای شعبه آکادمی، دوره ایجنتی کوروش در حال پایان است، آقای احمد زمانی به‌عنوان ایجنت بعدی آکادمی معرفی‌شده‌اند. در حال حاضر کارآموزی را پشت سر می‌گذارند و بعدازآن انشاء اله به‌عنوان ایجنت آکادمی کارشان را آغاز می‌کنند.

ـ مطب دیگر : 5 نفر از بازیکنان تیم ملی راگبی کشور، بچه‌های کنگره 60 هستند و این اتفاق کمی نیست! شاید این‌یک موضوع عادی شده است، من گفتم که عکس این بچه‌ها را در قاب بگذارند و در آکادمی و بعضی شعب نصب کنند.

ما حتی هنوز عظمت این کار را هنوز درک نکرده‌ایم. در گروه‌های دیگر، اشخاص که به پاکی می‌رسند، غم و غصه در چهره‌شان مشاهده می‌شود.

روش درمان اعتیاد، در سرتاسر دنیا غلط است و متأسفانه سردمدار آن‌هم آمریکا است. آمریکا یکسری ویژگی‌های خوبی دارد، ولی در علم درمان اعتیاد بسیار عقب‌مانده است. در علم روان‌پزشکی و روانشناسی هم بسیار عقب‌افتاده است. چون هیچ درمانی پیدا نکرده‌اند. بهترین گروهشان‌ همان گروهی است که می‌گویند: اعتیاد یک گروه لاعلاج، مرموز و پیش‌رونده است، یا باید زمین‌بازی و توپ‌بازی و یار بازی را عوض کرد!

در مسئله بیماری‌ها به انحراف رفته‌اند. قوطی‌های یک کیلویی و نیم کیلویی مسکن‌های قوی تجویز می‌کنند و همه قرص می‌خورند. ما در کشورمان توانسته‌ایم در درمان اعتیاد، به نقاط بسیار بلند و جایگاه‌های رفیعی برسیم.

در اینجا از تمام بچه‌های دست‌اندرکار راگبی که شب و روز تلاش می‌کنند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

مسئله بعدی : دستور جلسه نظم، انضباط و احترام در کنگره است.

3 کلمه بسیار مهم، کلیدی و مؤثر. اگر این سه کلمه نبود، ما نمی‌توانستیم کنار یکدیگر زندگی کنیم. ما یک خوبی داریم و خوشبختانه توانسته‌ام به شما منتقل کنم و آن اینکه به جایگاه‌ها احترام می‌گذاریم. جایگاه‌ها برای ما محترم هستند. چه کسی می‌تواند این احترام را ایجاد کند؟ خود راهنما. احترام مسجد به متولی آن است. راهنمایان باید آن‌چنان رفتار و منشی داشته باشند که همه ناگزیر باشند به آن‌ها احترام بگذارند.

20 سال پیش در سال 78 ، که برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شدم، 6 نفر متخصصین در آنجا بودند و در برنامه زنده گفتم که روش درمان اعتیاد غلط است. آقای علیقلی گفت : مهندس، حالا که تو خودت را معتاد معرفی کردی، ناراحت نمی‌شوی که بعداً مردم تو را به چشم معتاد نگاه کنند؟! گفتم که : من مردم و جامعه را مجبور می‌کنم که به من احترام بگذارند، التماسشان نمی‌کنم، مجبورشان می‌کنم. با چه؟ با رفتار، کردار، عمل، اخلاقم.

ما با این طریق می‌توانیم، دیگران را مجبور کنیم که به ما احترام بگذارند. ما باید این موضوع را ایجاد کنیم. ما باید حریم خودمان را محکم کنیم. هیچ‌کس نمی‌تواند پشت سر یک مرزبان و راهنما، بدگویی کند. اگر مرزبان چیزی می‌گوید، باید بگوییم : چشم.

الآن در پارک طالقانی ، هر هفته از هر نمایندگی تقریباً 40 نفر برای نگهبانی ماشین‌ها می‌آیند، همه‌چیز هم‌روی نظم و انضباط است، تمام کسانی که نگهبان ماشین‌ها می‌شوند، یاد می‌گیرند که وقتی خودشان پشت ماشین بودند، با یک نگهبان یا پارکبان درست برخورد کنند.

این نظم در کنگره برقرار است و باعث شده است که در کنگره یک نفر سرایدار نداشته باشیم، همه آشغال‌های خودشان را جمع می‌کنند و کسی روی زمین آشغال نمی‌ریزد.

در سالن تئاتر، مسئولین خیلی تعجب کرده بودند و می‌گفتند: ما تابه‌حال چنین تماشاچی ندیده بودیم؟ این‌ها آشغال نمی‌ریختند و حتی آشغالی اگر روی زمین بود جمع می‌کردند.

در سی دی هفته قبل (چراغ) گفتم که هرکسی باید کار خودش را انجام بدهد. اگر یک نفر به‌اندازه سرسوزن ، در کار دیگری برود، کار خودش و خودش را خراب می‌کند. ایجنت باید کار خودش را انجام بدهد، نباید در کار مرزبان دخالت کند. هر دیده‌بان باید کار خودش را انجام دهد، اگر در کار دیگری دخالت کند، خودش را خراب کرده است.

من هم حتی وظیفه دارم که موقع اتمام جلسه، برای نظافت سالن کمک کنم. اگر می‌روم، به خاطر این است که ممکن است اگر باشم، کسی نمی‌گذارد من کارکنم.

احترامی که به هم می‌گذاریم، بسیار مهم است. شاگردان باید با راهنمایشان با احترام صحبت کنند. وقتی شاگردان نشسته‌اند، اگر راهنما می‌آید، باید یاد بگیرند که جلوی پای راهنما بایستند. وقتی ایجنت می‌آید، باید مقابلش بایستیم. این نظم و انضباط و احترام است که ما را به اینجا رسانده است. امروز سفر اولی هستیم، فردا می‌شویم سفر دومی، فردا می‌شویم مرزبان و ایجنت.

شعار ما این است: اعتماد بکن، کنترل بکن. به همین دلیل ما به تمام ایجنت ها، دیده‌بانان و همه اعتماد داریم، ولی کنترل هم باید انجام بدهیم. دستیاران یکی از کارهایشان کنترل کردن است. دستیاران با شال قرمز می‌روند و یکی از وظایفشان این است که کنترل کنند. باید ببینند که این قوانین را مرزبان و ایجنت انجام می‌دهد یا خیر؟!

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید، از همه شما سپاسگزارم.

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/11/02

دانلود

 

 

 

 معرفی دستیاران رسیدگی به امور نمایندگی‌های همسفران جمعیت احیای انسانی کنگره 60 زیر نظر خانم کمانداردیده بان امور خانواده

1- همسفر مریم (نمایندگی‌های شمس، رشت، چالوس و بهشهر)

2- همسفر شهره (نمایندگی پاکدشت و امور اداری همسفران)

3- همسفر ناهید (نمایندگی‌های قزوین، زنجان، هیدج، قیدار و کرج)

4- همسفر محبوبه (نمایندگی‌های خمین، کرمانشاه و همدان)

5- همسفر زهرا (نمایندگی‌های ابن‌سینا، شهر قدس، وحید و آزادی)

معرفی دستیار دیده بان مرزبانی و مهندسی ساختمان‌های تازه تأسیس کنگره 60 مسافر علی مجدیان

1- مسافر عباس

2- مسافر پیمان

3- مسافر اردلان

 


 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
61 نظر  
 • رضازنگنه کرمانشاه
زمان ارسال
1398/11/16 9:54:27
باسلام خدمت همه عزیزان به امید روزی که این ساختار عظیم جهانی شود
 • محمد علی
زمان ارسال
1398/11/09 6:57:11
سلام به اعضای کنگره60؛ خدا قوت به همه ی عزیزان که در این امر خدا پسندانه سهیم هستیم
 • مسافراسماعیل شعبه نیمایوشیج بهشهر ل۳
زمان ارسال
1398/11/08 18:2:56
درودوخداقوت به جناب مهندس
 • مسافراسماعیل
زمان ارسال
1398/11/08 17:59:9
درودخدابه جناب مهندس بزرگوار
 • همسفرفاطمه لژیون بویین میاندشت
زمان ارسال
1398/11/08 9:38:53
باسلام وخداقوت خدمت جناب مهندس دژاکام وخسته نباشید به بچهای وبلاگ 🙏❤
 • خدایار
زمان ارسال
1398/11/07 23:34:50
سلام وخسته نباشید.و خدا فوت به اقای مهندس دژکام (سپاس)
 • رسول شعبه دهخدا قزوین لژیون دهم
زمان ارسال
1398/11/07 23:4:33
بسیار نکات مهم وبه موقعی بود که استاد مثل همیشه به انها اشاره فرمودند خدا قوت میگم از این که کنگره ای هستم افتخار میکنم
 • جلال. شعبه ساخت جمشید شیراز. لژیون8
زمان ارسال
1398/11/07 22:42:48
جناب آقای مهندس، از همت و بزرگیِ رفتار شماست که سوی امید به خانه های ما باز شده و امیدوار شدیم به اینکه می‌توانیم تاریکی ها را پشت سر گذاشته و به سمت نور و روشنایی حرکت کنیم. از شما متشکریم.
 • کتایون
زمان ارسال
1398/11/07 8:54:15
درود و سپاس به نگهبان کنگره ۶۰ _ از نگاه تیز بینی شما بزرگوار سپاس گزارم 🙏🌹
 • همسفرفاطمه لژیون یکم شعبه ابوریحان
زمان ارسال
1398/11/07 6:20:54
خدا قوت به همه عزیزان خدمتگزار در قسمت سایت جناب مهندس ای بهترین معجزه عصر حاضر خدمت به بشر امروزی تشکررررر
 • همسفرمهین شعبه پرستار
زمان ارسال
1398/11/06 23:30:7
باسلام و عرض ادب خدمت جناب مهندس خداقوت ودورودوسپاس خدمت شما بزرگوار خداراشاکرم که مسیر کنگره برای من همسفر نمایان شدتاآموزش بگیرم تا بتوانم بال پروازمسافرم باشم موفق وپایدارباشید
 • دیسی اصغر از بوشهر
زمان ارسال
1398/11/06 13:4:33
باسلام و دعای خیر برای اعضای کنگره 60و خداقوت به آقای مهندس و خانواده محترم ایشان.
 • مسافر میلادخداکرمی نمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1398/11/06 12:3:9
تبریک به عزیزانی که شال گرفتند.
 • مهناز ، لژیون 18 از آکادمی
زمان ارسال
1398/11/05 20:9:31
سلام و عرض ادب به جناب مهندس دژاکام ، شما نور و چراغ ما هستید از نور و انرژی شما ما هم راه و زندگیمون پیدا کردیم ، همه صحبتهای شما رو باید تو قاب طلا گرفت و سرلوحه کارهامون قرار بدیم براتون آرزوی سلامتی و هرچه دعا خیر همراهتون باشه .
 • همسفر نفیسه لژیون یکم شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/11/05 13:28:45
باسلام‌ خدا قوت خدمت آقای مهندس عزیز تنها بزرگ مرد کنگره ۶۰ خدارا شاکرم ک این چهارشنبه سخنان آقای مهندس رو در خود آکادمی گوش دادم و در آن جمع حضور داشتم
 • مسافر حمید-لژیون یکم قیدار
زمان ارسال
1398/11/05 13:2:21
سلام وخسته نباشید خدمت اقای عشق جناب اقای مهندس دژاکام. خدای خودمو شاکرم که میتونم در چنین جایی باشمو اموزش ببینم و دست همه عزیزان و اساتید کنگره را میبوسم.
 • سیده زهراازشادآباد
زمان ارسال
1398/11/05 12:14:0
ممنون از نکات زیبا ودقیق مهندس پدر معنوی ما.الهی سایتون همیشه روی سر ماباشه وسلامت و پایدار برای نجات زندگی بیماران اعتیاد همچنان درتلاش باشید.عاقبتتون بخیرپدرگرامی.
 • مسافر محسن حدادشیرازی _ لژیون ۱۶ فردوسی
زمان ارسال
1398/11/05 4:44:4
درود و خداقوت به آقای مهندس دژاکام خدارو شکر که مسیر کنگره۶۰ را نصیبم کرد تا آموزش بگیرم . خداقوت به خدمتگزاران سایت
 • همسفر حمیده گنجعلی خان
زمان ارسال
1398/11/04 22:10:3
سلام و سپاس و خداقوت خدمت آقای مهندس بابت علم و آگاهی و آموزش کنگره 60 موفق وسربلند باشیدآقای مهندس
 • همسفر لیلی محمدی ازحر
زمان ارسال
1398/11/04 11:36:28
عرض درود وخداقوت خدمت بنیان کنگره و خانواده محترم شان سلامت پاینده باشید. خداقوت خدمت خدمتگزاران سایت
 • بابک
زمان ارسال
1398/11/04 9:24:56
خداقوت بسیارعالیروپربار
 • همسفرالهه نمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1398/11/04 1:43:25
سلام خداقوت میگم به بنیان کنگره وهمچنین به خانوم آنی کماندارعزبزم.به خانوم زهراتبریک ویژه بابت دستیارشدنشون وامیدوارم همیشه بدرخشن❤❤❤❤
 • همسفرفاطمه لژیون یکم شعبه ابوریحان
زمان ارسال
1398/11/03 23:47:11
خدا قوت به همه عزیزان خدمت به خلق بزرگترین افتخار شماست آموزشهای کنگره و جناب مهندس بهترین چراغ راه زندگی ما شدند خدایا شکر شکر
 • مسافر فریبرز از لژیون یکم شعبه رشت
زمان ارسال
1398/11/03 16:49:33
سپاس فراوان، وخداقوت به جناب مهندس وتمامی خدمتگزاران کنگره به خصوص شعبه گیلان
 • علیرضا از لژیون سوم بویین میاندشت
زمان ارسال
1398/11/03 13:16:8
خدا قوت میگم به آقای مهندس و خانواده بزرگ کنگره 60
 • همسفر فاطمه از لژیون بیست ویک آکادمی
زمان ارسال
1398/11/03 12:51:21
خدارو شکر پا به مکانی گذاشتم که نه تنها در مورد مشکل اصلی ما راه حل میدهدبلکه آموزشها ی کنگره،در باره ی همه شاخه های زندگی است از جهان بینی گرفته تا نظم واحترام به حرمت ها ومسائل روز وهمه این ها را مدیون بنیانگذار کنگره هستم
 • همسفرمرضیه لژیون 4کاسپین قزوین
زمان ارسال
1398/11/03 12:39:1
از اینکه جناب مهندس و آموزش های ایشان در مسیر راهم قرار گرفت خداروهزاران مرتبه شاکرم و امیدوارم سالیان سال عمرشون باقی باشه تا ما بتونیم آموزش بیشتری بگیریم به خانم ناهید عزیز و دوست داشتنی تبریک میگم ان شاءالله همیشه خوش بدرخشید
 • قاسم لژیون ۶سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/11/03 8:1:32
خداقوت خدمت جناب مهندس دژاکام وهمه دوستانی که خدمت میکنند تا یک نفس احیا شود سپاسگذارم
 • هوشنگ
زمان ارسال
1398/11/03 7:58:50
عرض خسته نباشید به جناب مهندس دژاکام و تمام خدمتگذاران کنگره60
 • همسفر شمسیان. شادآباد
زمان ارسال
1398/11/03 7:53:59
خداوندا بابت حضورش در زندگیمان شکر. کلمه به کلمه سخنانتان را آویزه گوشمان خواهیم کرد و عمل. سپاسگزار حضورتان، آموزش هایتان هستیم آقای مهندس. عمر نوح همراه با سلامتی برایتان آرزو دارم. گروه وبلاگ خدا قوت. بابت ارسال زنده آنچه چهارشنبه ها با سفیر عشق می گذرد، سپاسگزارم. سربلند باشید.
 • نقی رهجوی آقا رضا کاسپین قزوین
زمان ارسال
1398/11/03 7:52:42
خداقوت خدمت جناب مهندس دژاکام عزیزبازمثل همیشه اموزش گرفتم خداقوت خدمت دوستان سایت
 • همسفر زهرا از لژیون ۱۷ شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/11/03 0:0:22
با سلام وخدا قوت خدمت جناب آقای مهندس دژاکام عزیز،طبق همیشه سخنان شما پراز آموزش است و من از سخنان شما لذت بردم انشاالله همیشه پایدار و موفق باشید .
 • یوسف لژیون چهارم صالحی
زمان ارسال
1398/11/02 23:58:22
خداقوت به جناب مهندس عزیز وتبریک به تمام خدمت گزاران کنگره ۶۰
 • مجتبی 5 .شاد آباد.
زمان ارسال
1398/11/02 23:46:10
سپاس از مهندس عزیزوخداقوت به کلیه خدمتگزاران.
 • همیشه مسافر
با سلام و احترام خدمت بنیان ونگهبان کنگره شصت.
 • مسافر اسماعیل یوسفی از قم
زمان ارسال
1398/11/02 22:28:42
سلام و خدا قوت یک هفته منتظرم تا چهارشنبه بیاید تا صحبتهای شما را گوش کنم و بابت این موضوع شکر شکر شکر خداوند حافظ و نگهدار شما باشد تا انتهای ابدیت دوستتان دارم .
 • حسین افشار شعبه امین قم
زمان ارسال
1398/11/02 22:2:48
سلام و عرض ادب و احترام خدمت آقای مهندس و همه خدمتگزاران کنگره 60،امیدوارم که نظم و انضباط و احترام را در کنگره آموخته باشم و بتوانم هم در کنگره و هم در جامعه و هم در خانواده کاربردی کنم،و یک خدا قوت ویژه خدمت عزیزانی که در سایت خدمت میکنند عرض میکنم.
 • همسفر شهرزاد، شعبه سهروردی
زمان ارسال
1398/11/02 22:2:14
سپاسگزارم از جناب مهندس بابت آموزشهای نابتان ... تشکر از عزیزان فعال در سایت
 • مسافر سهراب ل ۲۱سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/11/02 21:58:18
به خودم افتخار میکنم که یک کنگره ۶۰ هستم.جناب مهندس تشکررررررررر
 • همسفر فاطمه شعبه نیمایوشیج بهشهر
زمان ارسال
1398/11/02 21:54:41
سل سلام جناب مهندس خداقوت خیلی دقیق و عالی همه مطالب رابیان کردید انرژی خیلی زیادی از صحبت های شما می گیریم انشاله همیشه سالم وتوانمند باشید خداقوت بنیان کنگره ۶۰ خداقوت بنیان محبت وعشق
 • محمد سپیدکار
زمان ارسال
1398/11/02 21:40:40
بسیار ممنون و سپاسگزارم
 • ابراهیم لژیون 2 نمایندگی سمنان
زمان ارسال
1398/11/02 21:6:55
سلام ودرود به جناب مهندس واعظای کنگره 60 خداقوت ازمطلبی که گذاشتین واقعا استفاده کردم ممنونم وخیلی بدردم خوردباسپاس فراوان
 • مسافر محمد
زمان ارسال
1398/11/02 20:47:53
سلام خدارو شکر که حالتون خوبه وموفق باشید
 • اکبر
زمان ارسال
1398/11/02 20:2:7
درودبر اقای مهندس..خداقوت وخسته نباشی...بسیار عالی واموزش گرفتم.متشکرم
 • همسفر شیوا لژیون قیدار
زمان ارسال
1398/11/02 19:35:23
سایه تون بالا سرمون همیشه مستدام جناب مهندس
 • علیمحمد_لژیون دوم شعبه دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/11/02 18:55:13
باسلام خدمت جناب مهندس و تمامی عزيزان،از سخنان گرانقدر جناب بنیان نهایت استفاده را نمودم
 • مسافر محسن حاج امینی امین گلی
زمان ارسال
1398/11/02 18:12:8
سلام و خدا قوت به آقای مهندس دژاکام و تشکر از شما
 • همسفرالهه نمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1398/11/02 17:59:31
سلام آقای مهندس خیلی خداراشکرمیکنم.که این فرصت رابه من داده تاازدانش شما استفاده کنم.امیدوارم به خواسته قلبیتون برسید.❤❤❤
 • همسفر محمد لژيون سوم
زمان ارسال
1398/11/02 16:45:44
جلسات روز چهارشنبه با شكوه و أموزنده و كار بردى
 • مسافر علی سپاهی نمایندگی فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/11/02 16:22:25
درود بر استاد بزرگ جناب آقای مهندس هر چهارشنبه برای شنیدن فرمایشات نافض شان لحظه شماری می کند خداقووووووت مهندس عزیز گداوند بزرگ نگهدارتان باد
 • همسفر رضا
زمان ارسال
1398/11/02 15:49:6
سلام.انشا الله در مشهد هم روزی برسه که شعبه ای داشته باشیم برای همسفران آقا،,,,🌹🌹🌹
 • عیسی لزیون 15 نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/11/02 15:44:37
سلام وخدا قوت به جناب مهندس وتمام خدمتگزاران کنگره 60
 • پیام
زمان ارسال
1398/11/02 15:5:18
فقط باید خداوند منان را شکار و سپاسگزار باشم که با عقاید و راهنماییهای این مرد بزرگوار آشنا شده ام. شکر شکر شکر
 • مریم لژیون ششم شعبه صالحی
زمان ارسال
1398/11/02 15:0:57
سلام وخسته نباشید به آقای مهندس عزیزمان بازم مانند همیشه از صحبتهای شما لذت بردم وازشما سپاس گذارم بخاطر آموزشهایتان که عشق ومحبت و نظم را به خانه هایمان برگرداندیدوسپاس از دیده بانان و دستیارهایشان
 • همسفر زهرا ب لژیون یکم نمایندگی اروند آبادان
زمان ارسال
1398/11/02 13:44:50
خدا قوت به اقای مهندس دژاکام. خسته نباشید به بچه های وبلاگ
 • پوریا بوشهر
زمان ارسال
1398/11/02 13:37:29
درود و خدا قوت خدمت مهندس عزیز و همه خدمتگذاران کنگره 60
 • مسافر سعید
زمان ارسال
1398/11/02 13:8:15
تبریک خدمت تمام خدمت گزاران کنگره ۶۰ تبریک خدمت آقایان عباس ، پیمان و اردلان
 • همسفر مریم شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/11/02 12:31:5
آقای مهندس عزیز: از سخنانتون بسیار لذت و بهره بردم. سپاسگزارم که خیلی دقیق همه ی مطالب را بیان می کنید.🌹🌹🌹خدمت دستیاران دیده بانان تبریک عرض می کنم و از اعضای c14 سپاسگزارم و خدمت اعضای سایت خدا قوت عرض می کنم.🌹🌹🌹
 • محسن بیات اروند آبادان
زمان ارسال
1398/11/02 10:44:21
خداقوت خدمت جناب مهندس و بچه های سایت کنگره۶۰
 • مسافر مهدی
زمان ارسال
1398/11/02 10:42:0
خداقوت
 • محمد علی
زمان ارسال
1398/11/02 10:41:53
سلام و خدا قوت به خدمت گزاران
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب