تاریخ
دوشنبه 23 دي 1398

عقل سالم در بدن سالم

موضوع : گفت و گو
گفت و گو با همسفر فرشته ورزش بان والیبال در پارک طالقانی فعالیت همسفران نشان‌دهنده راه و روش درست کنگره و همچنین نشان‌دهنده عشق و محبت بین اعضا و نظم و انضباط آن‌هاست که نماد یکپارچگی و هم‌دلی آن‌هاست.
عقل سالم در بدن سالم

ورزش یکی از امورات مهم در قسمت همسفران، در کنگره 60 است. در خدمت همسفر عزیز و فعال در عرصهٔ ورزش هستیم. خانم فرشته ورزشبان والیبال نمایندگی رودکی (شهر قدس) در پارک طالقانی هستند که گفت‌وگویی با ایشان داشتیم، از شما خوانندگان عزیز دعوت می‌کنیم که در این گفت‌وگو همراه ما باشید.

 سلام و عرض ادب خدمت خانم فرشته عزیز، لطفاً خودتان را برای عزیزان خواننده به‌رسم کنگره معرفی کنید؟

سلام دوستان فرشته هستم،  همسفر وهاب، آخرین آنتی ایکس مصرفی، شیره و تریاک، روش درمان DST، داروی درمان، شربت OT، مدت سفر اول، دوازده ماه، راهنمای مسافرم آقا مهدی، راهنمای خودم سرکار خانم اکرم، رشته ورزشی مسافرم دارت، رشته ورزشی خودم والیبال، رهایی دو سال.

 

نظر شما در مورد ورزش همسفران کنگره چیست؟

به نظر من یک حرکت بسیار زیبا و مؤثر در قسمت همسفران است که تأثیر بسیاری روی روحیه و سلامتی و دیدگاه آن‌ها گذاشته است و این را به‌راحتی می‌توان، در بین همسفران ورزشکاری که جمعه‌ها در پارک حضور دارند، دید.

 

چطور شد که شما تصمیم گرفتید، به‌عنوان ورزشبان در پارک طالقانی حضورداشته باشید‌؟

یکی از دلایل اصلی من علاقه زیادی بود که به ورزش کردن داشتم  و جدا از این، فضای سالم و پر از انرژی و آرامشی بود که در پارک مشاهده می‌شد و این برای خوب بودن حال من کافی بود که باعث می‌شد که به من، عشق به خدمت کردن را بدهد.

جهان‌بینی در ورزش به چه معناست؟

هرکسی با دیدگاهی خاص، به ورزش کردن نگاه می‌کند، یکی برای لاغری،  یکی برای سلامتی، یکی برای قهرمان شدن و هزاران دیدگاه دیگر،  ولی به نظر من عقل سالم در بدن سالم است و باید برای سلامتی و حال خوب داشتن به ورزش کردن نگاه کرد، در مسابقات بردوباخت مهم نیست، چون ما در هر حالت می‌آموزیم.

 

برای همسفران سفر اول و یا هم‌سفرانی که هنوز جذب ورزش کنگره ۶۰ در پارک طالقانی نشده‌اند چه پیام و توصیه‌ای دارید؟

شاید در شروع، صبح زود بیدار شدن در روز جمعه و  به پارک رفتن سخت به نظر برسد، ولی می‌تواند شروع خوبی برای ورزش کردن و انتخاب یک‌رشته ورزشی خوب باشد، چون ما در ورزش کنگره رشته‌های ورزشی زیادی داریم و هر کس می‌تواند با توجه به علاقه و توانایی خود یک‌رشته انتخاب کند و در آخر به حال خوب برسد. توصیه من برای عزیزان این است که حتماً برای یک‌بار هم که شده، برای ورزش کردن در پارک حضور پیدا کنند، چون خواه‌وناخواه جذب انرژی بالای این محیط می‌شوند و به یاری خداوند برای ورزش کردن حضور پیدا خواهند کرد.

خانم فرشته با توجه به اینکه جمعیت زیادی در پارک طالقانی حضور دارند و این جمعیت به‌خوبی در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کنند، نظر شما دراین‌باره چیست؟

فعالیت همسفران نشان‌دهنده راه و روش درست کنگره و همچنین نشان‌دهنده عشق و محبت بین اعضا و نظم و انضباط آن‌هاست که نماد یکپارچگی و هم‌دلی آن‌هاست. در هیچ جای دنیا  این‌گونه پیشرفت و هماهنگی بین یک سیستم وجود ندارد و این باعث افتخار من است که در چنین مکانی خدمت میکنم.

 

راهنما چه نقشی در حضور همسفران در پارک و پرداختن به یک‌رشته ورزشی را دارد؟

 راهنما می‌تواند نقش بسیار مهمی برای حضور ره‌جوهای خود در پارک داشته باشد. راهنما می‌تواند با حضور مداوم خود در پارک و تشویق ره‌جو به ورزش و شرکت در رشته‌های مختلف ورزشی، باعث شود، ره‌جو بدون هیچ هزینه‌ای ورزش کند. خود من به‌شخصه فقط با تشویق راهنمای عزیزم و حضور مداوم ایشان در پارک،‌علاقه شدیدی به ورزش پیدا کردم و همین باعث شد که در پارک حضور پیدا کنم و در ادامه ورزشبان یکی از رشته‌های ورزشی پارک شوم

 

در پایان اگر سخنی دارید، بگویید؟

در آخر از تمام عزیزانی که برای ارتقاء ورزش همسفران تلاش می‌کنند، تشکر می‌کند و همچنین راهنمای عزیزم که باعث پیشرفت من شدند و همچنین از جناب مهندس و خانم آنی کماندار برای تمام زحماتشان تشکر می‌کنم.

 

.خانم فرشته عزیز از حضور شما در این گفت و گو  سپاسگزارم و امیدوارم در تمام مراحل زندگی خویش موفق و پیروز باشید

 

گزارشگر: همسفر لیلا
عکاس: همسفر نجمه
همسفران نمایندگی رودکی.

تعداد بازدید از این مطلب : 273
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
4 نظر  
  • همسفر فاطمه
زمان ارسال
1398/10/24 14:11:18
خدا قوت به خانم فرشته، هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند.
  • مسافر مهدی نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/10/23 13:10:19
ممنون از اعضای سایت گروه همسفران نمایندگی رودکی بابت تهیه ی مصاحبه زیبا
  • همسفر مدینه
زمان ارسال
1398/10/23 9:18:47
خدا قوت عرض میکنم خدمت خانم فرشته و خانم لیلا انشا الله موفق باشید
  • همسفر نجمه شعبه رودکی
زمان ارسال
1398/10/23 9:15:25
با سلام و عرض خدا قوت به همسفران کنگره 60 و عرض تبریک بابت هفته همسفر ، خانم فرشته بهتون خدا قوت عرض میکنم و امیدوارم همیشه تن سالم و دلی با ارامش داشته باشین 🌹🌹🌹به خانم لیلاهم عرض خدا قوت دارم بابت تهیه این گزارش پر محتوا
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب