تاریخ
سه شنبه 24 دي 1398

همسفر تکیه گاه مسافر

موضوع : کارگاه های آموزشی کنگره 60
کارگاه آموزشی کنگره60 نمایندگی صالحی با دستور جلسه هفته همسفر و به استادی مسافر بهروز
همسفر تکیه گاه مسافر

یازدهمین جلسه از دوره  بیست و چهارم کارگاه‌های آموزشی عمومی ویژه مسافران و همسفران، جمعیت احیای انسانی کنگره 60  نمایندگی صالحی  به استادی مسافر کمک راهنما بهروز، نگهبانی مسافر میثم و دبیری مسافر حمیدرضا با دستور جلسه (هفته همسفر)  روز شنبه 21 دی‌ماه 1398 ساعت 17 بعدازظهر آغاز به کارکرد.

خلاصه سخنان استاد:
 
در ابتدای صحبت‌هایم هفته‌ی همسفر را خدمت تمامی همسفران کنگره 60 تبریک می‌گویم. با همسفر خود صحبتی داشتم مبنی بر اینکه می‌گویند بهشت زیر پای مادران است! پرسیدم که کجای کلام‌الله شریف این جمله آمده که بهشت زیر پای مادران است؟ دیگر اینکه ما یاد گرفته‌ایم که بهشت و جهنم مرحله‌ای است و یک مکان مشخص نیست، پس کدام نقطه از بهشت زیر پای مادران است؟ همسفرم می‌گفت که بهشت اصلاً مرحله نیست بلکه یک طیف است و طبقه طبقه. دست به دامان کتاب شدیم و دیدیم که حق با همسفر من بود (بهشت باب به باب است) من گفتم که کاری با طیف بودن ندارم اگر بهشت زیر پای مادران است زیر پای همسفران نیز است.
 

از نظر من بهترین و والاترین جای بهشت جایگاه همسفران و مادران است اما همسفرانی که با مسافر خود قدم‌به‌قدم حرکت کرده باشند می‌شود گفت که آنها نیز درد و رنج اعتیاد را تجربه کرده‌اند، همسفران در مقوله اعتیاد به مرحله علم‌الیقین و عین‌الیقین می‌رسند، می‌خواهم بگویم که تخریب برای آنها نیز وجود دارد اما من همسفرانی را دیده‌ام که در رنج و درد اعتیاد از مسافر خود پیشی گرفته‌اند و به مرحله‌ای هم رسیده‌اند که بیشتر آزار و آسیب می‌بینند. ازلحاظ جسمی مصرف‌کننده مواد مخدر استفاده می‌کند و التیام می‌یابد اما همسفر آرامشی ندارد و جالب این است که به پای مسافر هم می‌ماند متعهد است در جایگاه مادر، فرزند، خواهر، یا همسر متعهد هستند و می‌ایستند این وفاداری خیلی قشنگ است، پس چرا جای ایشان در بهشت نباشد؟

هر شخصی یک مسئولیتی دارد من هم یک نقشی دارم، اگر بتوانم نقش خود را خوب اجرا کنم ارتقا می‌یابم. به من شال دادند و کمک راهنما شدم، پدر شدم، همسر شدم، دردی را به من دادند اگر من بتوانم از عهده آن بربیایم و نقش خود را به‌خوبی ایفا کنم به خود لطف کرده‌ام. انسان‌هایی که پیشرفت می‌کنند تکیه‌گاه دارند و قدر زندگی‌شان را می‌دانند، قدر پولشان، یار زندگی‌شان را می‌دانند، کسانی که به کنگره می‌آیند و خوب رها می‌شوند کسانی هستند که قدر کنگره را می‌دانند، رهایی هم مرحله و کیفیت دارد، انسان‌هایی که به کنگره می‌آیند زندگی شأن با افراد دیگر تفاوت دارد در یک رهایی بی‌نیازی به مواد مخدر و عشق و پول و. هست اما در یک رهایی تنها قطع مصرف وجود دارد که آن‌هم چندان دوامی ندارد.
این هفته را به همسفر خود تبریک می‌گویم وظیفه خود می‌دانم که از ایشان قدردانی کنم همه احتیاج به تکیه‌گاه و یاری دارند که شانه‌به‌شانه شأن حرکت کند، جناب آقای مهندس فرمان دادند کادوها یا پول یا طلا باشد و چقدر خوب است نامه‌ای که حرف دلمان را نوشته‌ایم در کنار آن قرار دهیم. زمانی که من همسفر دار شدم از آب و گل اعتیاد خارج‌شده بودم، کمک راهنما بودم و لژیون داشتم اما با همسفرم احساس کردم که بال پرواز دارم واقعاً همسفر خوب تکیه‌گاه است که تمام همسفران نمایندگی صالحی خوب هستند.
 
 
 
تهیه گزارش و تایپ  :مسافر میلاد
عکاس : مسافر میلاد
ویرایش: مسافر یونس

 

دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
2 نظر  
  • مسافر حامد L19
زمان ارسال
1398/10/25 11:44:20
مثل همیشه عالی امیدوارم همیشه بدرخشی
  • همسفر سمیرا از شعبه ی چالوس لژیون سوم
زمان ارسال
1398/10/24 17:33:5
بسیار عالی
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب