تاریخ
شنبه 9 آذر 1398

شاه‌کلید کشف دانسته‌ها

موضوع : دستور جلسات هفتگي
کشف دانسته‌ها در انجام عمل آموزش‌های سیدی‌هاست؛ و یکی از ویژگی‌ها در کنگره ۶۰ و هر موضوع یا قوانینی که به وجود می‌آید، بر اساس نیاز اعضای کنگره به آن موضوع است.
شاه‌کلید کشف دانسته‌ها

وجود سی‌دی‌های آموزشی در کنگره مطالب یکپارچه با موضوعات مشخص به‌صورت شنیداری در اختیار اعضا قرار می‌گیرد. سودمند بودن این موضوع امری انکارناپذیر است و مطالب آموزش جهان‌بینی برای تمام افراد مشخص و یکسان است. 

آموزش در جمعیت احیای انسانی شامل ۴ بخش است: بخش اول کارگاه‌های آموزشی و بخش دوم لژیون‌هاست که توسط راهنمایان و کمک راهنمایان اداره می‌شود و بخش سوم که مهم‌ترین و کلیدی‌ترین بخش است شامل سی‌دی‌های آموزشی وجهان بینی می‌شود و بخش چهارم دستور جلسه‌های هفتگی است و بسیار حائز اهمیت می‌باشد. این آموزش‌ها مجری اول جناب مهندس و امین دژاکام استاد جهان‌بینی می‌باشد که محفلی را فراهم نمودند که در آن افرادی که سال‌ها در زندگی خود رنج وعدم آرامش را داشته‌اند که در این مکان به رشد و تکامل و تعادل رسیده‌اند. 

سی‌دی‌ها نقش مرجع در موضوعات آموزشی قلمداد می‌شود و به‌روز بودن مطالب آموزشی کنگره همیشه با اتفاقات جامعه و موضوعات خود کنگره در ارتباط است. تکرار آموزش‌های کنگره این است که با تزکیه و پالایش انسان باید از ضد ارزش‌ها به سمت ارزش‌ها درحرکت باشد؛ و این امر با عملیاتی ساختن آموزش‌ها همراه است و کلیدی‌ترین موضوع در تکرار کاملاً نهادینه می‌شود و این امر با کتاب‌ها و جزوه‌ها امکان‌پذیر است.

سی‌دی‌ها مثل طناب محکمی است که افراد با چنگ زدن به آن ارتباط خود را با آموزش تقویت می‌کنند، وادی‌ها از طریق سی‌دی‌ها به گوش ما می‌رسد و واقعاً وادی‌ها شاه‌کلید تفکراتی در افکار و ذهن، باید پدیدار شود. تمام سؤالات بی‌جواب ما جواب داده می‌شود و می‌توان با نیروهای تخریبی و بازدارنده غلبه کرد، بنابراین سی‌دی‌ها چشم و دلمان را به حقیقت‌های وجودمان می‌رساند که گنج درونی‌مان را کنکاش کرده و علم را استخراج می‌نماییم چون ما خویش خویشتنمان را فراموش کرده بودیم و سی‌دی‌ها مستلزم آموزش‌های نوینی است برای انسان‌هایی که سالیان سال راه خود را گم‌کرده بودند، گره‌هایی که هیچ‌کس نتوانست باز کند که با علم کنگره باز شدند.

در کنگره ۶۰ ابزارهای آموزشی زیادی وجود دارد که فرد را در هرکجا که باشد به سرچشمه و مرکز متصل می‌کند تا بی‌توجه به بُعد مسافت، بتواند از آموزش‌های به‌روز جناب مهندس استفاده نماید تا تغییرات توسط علم، معرفت و دانایی و تجربه در صفات، در طول زمان و در قسمت جسم، فیزیولوژی، روان و جهان‌بینی اتفاق می‌افتد و در کنار کتاب‌ها و نوشتارها سی‌دی‌های آموزشی تأثیر بسیاری برای حل مشکلات و جهان‌بینی ما دارد. جناب مهندس می‌فرماید، اگر سی‌دی‌ها نبودند کنگره ۶۰ در این نقطه قرار نداشت، چراکه در غیر این صورت مانند فیل بانی که با چکش مدام بر سر فیل می‌زند تا او را هدایت کند به همین دلیل است که تکرار مکرر می‌شود. 

راهنمایان هم نیز ناگزیر به هدایت رهجوها به این شکل بودند، اما به لطف سی‌دی‌ها تمام مطالب آموزش داده می‌شود و به دست همه اعضا در نمایندگی‌های نقاط مختلف کشور می‌رسد همان‌طور که اگر آموزش توسط سی‌دی‌ها صورت نمی‌گرفت ما هر هفته شاهد صدها نفر در پارک طالقانی بدون هیچ‌گونه درگیری نبودیم و یا برای مثال اگر صداوسیما تصمیم برای تهیه برنامه‌ای به تشکیل لژیون مالی را بگیرد؛ که شاید حتی یک میلیارد جمع‌آوری می‌شد، اما کنگره ۶۰ ازلحاظ پشتوانه مالی بسیار قوی‌تر ظاهرشده آن‌هم به دلیل آموزش‌هایی است که در همچنین سی‌دی‌ها داده می‌شود. نکته دیگر که جالب است هر موجودی به سه مؤلفهٔ مادیات و جامدات و گازها احتیاج دارد و برای انسان هم سی‌دی‌ها حکم غذای روح و روان ما می‌باشد، در سی دی اشتباه کودک اشاره‌شده که انسان گویی مقام انسانیت خود را درجایی جاگذاشته که در همین سی‌دی‌ها پیدا خواهیم کرد، بنابراین رُکن اصلی در کنگره سی‌دی‌ها، کتاب ۶۰ درجه زیر صفر، چهارده وادی، نوشتارها است که توسط سی دی هفتگی تدریس می‌گردد و باید به صحت‌وسقم آن پی برده شود تا از آموزش‌ها عقب نمانیم هزینه گزافی هم ندارد؛ و بسیار ارزشمند است.

انسان باید بهای سنگینی را برای علم پرداخت کند تا از بی‌خودی به خود و از ناآگاهی به آگاهی و از نادانی به دانایی برسد. همهٔ این آموزش‌ها توسط زحمات بی‌دریغ و خالصانه جناب مهندس و جناب امین دژاکام به ما هدیه داده می‌شود و موفقیت و رسیدن به اهدافمان را مدیون علم این عزیزان هستیم. سپاسگزار از خداوندی هستیم که کنگره را سر راهمان قرارداد تا با نور علم قرآن و نور کنگره آشنا شویم و برای این علم عظیم شکر. شکر. شکر...

نویسنده: همسفر صدیقه آتش‌بار

نگارنده: همسفر رقیه لژیون پنجم

تعداد بازدید از این مطلب : 2212
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
6 نظر  
  • همسفرزهراا
زمان ارسال
1398/09/11 20:12:26
درود به شما مطللبتان بسیار مفیدوآموزنده بود
  • محمد
زمان ارسال
1398/09/11 7:31:35
همسفرمحترم بی نهایت مفیدو آموزنده بود مثل همیشه
  • علیرصا مشهد مقدس
زمان ارسال
1398/09/10 6:44:26
ازمقاله خوبتان لذت بردم کامل وجامع توضیح دادید تشکر
  • مسافریوسف
زمان ارسال
1398/09/10 0:8:22
همسفربسیارعالی بود
  • هم سفر فرحناز
زمان ارسال
1398/09/09 23:43:28
وااااااقعا شکر شکر شکر تشکر از نویسنده عزیز و نگارنده عزیز .
  • مسافرحسن عباسی نمایندگی ابن سینا
زمان ارسال
1398/09/09 16:30:16
با سلام و درود فراوان بر شما همسفر عزیز و گرامی.مطالب.سخنان شما مثل همیشه بسیار زیبا و دلنشین و آموزنده بود.با سپاس فراوان از شما.خداقوت
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب