تاریخ
چهار شنبه 27 شهريور 1398

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ صورت مسئله ی اعتیاد

موضوع : اخبار داخلی
اول باید صورت مسئله اش مطرح شود. اول باید داده ها مشخص باشد. چه داریم، چه نقصانی داریم، چه باید بکنیم. اگر این مسئله مشخص شود، آدم های خردمند زیاد هستند و مسئله را حل می کنند.
کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ صورت مسئله ی اعتیاد

جلسه اول از دوره شصت و هفتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر مونا با دستور جلسه صورت مسئله اعتیاد، در روز چهارشنبه 27 شهریورماه سال جاری  راس ساعت 9:30 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد؛


مصوبات جلسه دیده بانان مورخ 25 شهریور ؛


1ـ لژیون های کرمان ، کرمانشاه ، همدان و زنجان به صورت رسمی به نمایندگی تبدیل شدند. موقعی یک لژیون به نمایندگی تبدیل می شود که بالای 100میلیون تومان موجودی داشته باشند. اگر یک جایی 15میلیون تومان موجودی داشته باشد، تبدیل به لژیون می شود. مسئله اینجا پول نیست.

باید یک نمایندگی از اول خودکفا باشد و خودشان پولشان را فراهم کنند. این شهرها تبدیل به شعب قوی شدند. شعبی که ما برایشان ساختمان ساختیم، تبدیل به شعب تنبل و تن پرور شدند.


دفعه قبل هم یک داستان را تعریف کردم و گفتم که یک نفر رفته بود جایی زن بگیرد، پدر دختر گفت که باید اینقدر مهریه بدهی؟ گفت ندارم. گفت باید شیر بها بدهی ؟ گفت ندارم. هرچه گفت: مرد گفت ندارم. آخر پدر می گوید که باشه، دختر را بردار و برو . در مسیر دختر را سوار خر می کند و راه می افتند. وقتی از روی یک پل داشتند عبور می کردند، خر و دختر به داخل رودخانه می افتند. دهاتی داد می زند که ای وای، خَرَم مُرد ، خَرَم مُرد ... بعد دختر از رودخانه نجات پیدا کرد و رفت به خانه پدرش. داماد آمد دنبال دختر، پدر زن گفت که باید تمام آن پولها را بدهی تا دختر را به تو بدهم. مرد رفت و پول قرض کرد و برگشت و دختر را با خودش بُرد. مجدداً دختر را سوار خَر کرد و از همان مسیر عبور کردند، روی پل که رسیدند، دوباره پل خراب شد و دختر و خَر داخل رودخانه افتادند. این بار ، مَرد فریاد می زند که ای وای زَنَم، ای وای زَنَم ... داستان ما هم همینطور است. درمان کنگره هم همینطور است.

وقتی یک چیزی را مفتی به کسی می دهی، دیگر ارزشی برایش قائل نیست. مبلغ جبران خسارت باعث شده است که هم کمک به کنگره بشود و هم بچه ها حواسشان جمع شده است. اگر می گوییم شعب باید خودکفا باشد، بخاطر همین است.


من از اتحادیه اروپا، 10 سال پیش ، 400میلیون یورو را قبول نکردم. اینها به من التماس می کردند که این کمک را بگیریم. اگر ما این کمک را قبول می کردیم، به اینجا نمی رسیدیم. اتحادیه اروپا 5000یورو به ما داده است، این پول هنوز در بانک ملی شعبه هفت تیر است، من دست به این پول نزده ام. اگر می گوییم شعب باید پول خودشان را بدهند، بخاطر این است همه روی پای خودشان بایستند.


2ـ با آغاز به کار لژیون های شهرستان های نجف آباد، سبزوار، سنندج، گرگان موافق گردیده است.


3ـ بمنظور واگذاری اختیارات بیشتر و استقلال خانم های مسافر و گروه مسافر، وارد فاز جدیدی شدیم. الآن هفته ای 4 نفر از خانم های مسافر به مشهد می روند، چند نفر هم به اصفهان می روند. همینطور گروه همسفران هم وارد فاز دیگری میشوند و همسفران باید حتماً وارد سفر دوم بشوند و گزارش بنویسند.

 


4ـ عنوان دنور به کسانی داده خواهد شد که سفر دومی باشند و حداقل 50 میلیون تومان پرداخت نمایند، یا قطعه زمینی به همین ارزش اهداء کنند.


5ـ در ضمن بعد از گذشت مدتی، آقای کوروش آذرپور به عنوان دیده بان کنگره 60 تعیین شدند. به کوروش تبریک می گویم، 4 سال پیش، اسم آقای کوروش آذرپور به عنوان کاندید دیده بانی آمده بود، ولی تائید نمی شد، ولی در ظرف این چند سال پختگی و خدمت لازم را از او مشاهده کردیم و شعباتی که کوروش آذرپور پایه گذار آن بود، از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند.

 


دستور جلسه امروز : صورت مسئله اعتیاد است.


برای حل هر موضوعی ، اول باید صورت مسئله اش مطرح شود. اول باید داده ها مشخص باشد. چه داریم، چه نقصانی داریم، چه باید بکنیم. اگر این مسئله مشخص شود، آدم های خردمند زیاد هستند و مسئله را حل می کنند. ولی اگر مسئله ای مبهم باشد، میلیون ها سال هم طول بکشد، آن مسئله حل نمی شود. هزاران سال گذشته است، هنوز در دنیا این مسئله حل نشده است.


در سال گذشته از یکی از عزیزان شنیدم که در سال گذشته، انگلستان 67درصد به کارتن خواب هایش اضافه شدند. هیچ گونه درمانی به هیچ عنوان ، نه در اروپا، نه در آمریکا وجود  ندارد. اعتیاد برای آنها یک بیماری مرموز و لاعلاج است. ولی در کنگره صورت مسئله اعتیاد حل شد.


هر هفته بالای 100نفر در کنگره به درمان می رسند. هفته ای 300نفر فقط به این بالا می آیند، کلی آدم که در حیات و خیابان هستند، کنگره ای هستند. برای سیگار و جهان بینی هم صورت مسئله حل شد. برای چه نباید دروغ بگوییم؟ برای چه نباید در کار دیگران فضولی کنیم؟


صورت مسئله کاهش وزن هم در حال مشخص شدن است و من دیروز سی دی کاهش وزن شماره 3 را صحبت کردم. رژیم ها ، همه به جز بیماری چیز دیگری به بار نمی آورد. بخاطر همین است که بعضی ها خودشان را پیکرتراشی می کنند و نمی دانند چه بلایی سر خودشان می آورند. چربی وقتی از بدن جدا می شود، باعث می شود که پوست و گوشت فاصله بیفتد و مدت ها بهم نچسبند. این امر باعث چروک شدن و افتادگی پوست می شود.


مسائلی که در دنیا به صورت مبهم است و بسیار خطرناک است چه هستند؟


روزانه 10 یا 11 نفر بر اساس اوردوز بخاطر مصرف متادون می میرند. این رقم در برابر آمریکا چیز زیادی نیست. یکی از کارهایی که بسیار اشتباه بوده است و هیچکسی هم نمی داند، این است که آمده اند متادون را شیرین کرده اند. بخاطر اینکه شیرین خوشمزه تر بشود، با طعم وانیلی ارائه داده اند و علمای اعتیاد گفته اند که این را با طعم توت فرنگی درست کنیم.

از طبیعت درس بگیریم، هرچیزی که نباید استفاده شود، تلخ است. اگر 20 عدد بادام تلخ بخورید، باعث مرگ می شود، چون سیانور دارد. حالا شما چرا آمده اید متادون را شیرین کرده اید؟ یعنی معتاد بخاطر شیرینی متادون را می خورد؟


بدمزه ترین چیزها تریاک است، بعد از آن الکل است. الکل خیلی بدمزه است. ولی در دنیا این الکل همه را نابود کرده است، چون الکل را بخاطر مزه اش نمی خورند، بلکه بخاطر اثراتش می خورند. حالا شما آمده اید متادون را شیرین کرده اید. پدر شربت را داخل یخچال گذاشته است، بچه می آید می بییند که یک شربت خوشمزه با طعم وانیل داخل یخچال است و 50 سی سی می خورد، بعد بخاطر این موضوع آوردوز می کند و می میرد.

البته این امر به صورت عمدی نبوده است و شاید بخاطر رقاب بین داروسازان اتفاق افتاده است. اشتباه دیگر؛


وقتی می خواستند قیمت شربت تریاک را تعیین کنند، دکتر مکری و مرکز مطالعات می گفتند که باید قیمت شربت پایین باشد که همه بتوانند براحتی تهیه کنند. من می گفتم که به شدت با این قضیه مخالف هستم و باید قیمت بالا برود. گفتم که قیمت شربت تریاک باید معادل با قیمت تریاک در بازار باشد، چون اگر اینطوری نباشد بازار سیاه شکل می گیرد. ولی الآن با نزدیک شدن این قیمت ها با تریاک، بازار سیاه کمتری دارد.


متادون هم همینطور است و به اعتقاد من قیمت متادون باید 20 برابر ـ 30 برابر گران تر شود. اضافه اش هم به صورت مالیات، تحقیقات، ستادمبارزه موادمخدر استفاده شود. بخاطر ارزانی این قرص های متادون، مصرف آن بسیار افزایش پیدا کرده است. بزرگترین هروئینی را می توانیم با 3 قرص متادون 5میلی گرمی تامین کنیم.


قدیم تریاک و متادون مالیات داشت، الآن هم باید برای متادون هم مالیات سنگین بگذارند و مازاد آن را صرف ستاد مبارزه با موادمخدر برای ساختن اردوگاه ، بیمارستان و کمپ کنند.


مشکل دیگری که داریم؛
متادون باید بر مبنای مقدار مصرف در کلینیک ها پرداخت شود. مثلاً از یک نفر 200هزارتومان می گیرند تا ماهیانه متادون او را تامین کنند و این باعث می شود که میزان مصرف بواسطه پرداختی شخص غیرقابل پیش بینی افزایش پیدا کند.
اینها مسائلی است که راجع به صورت مسئله اعتیاد است و صورت مسئله اعتیاد را در کنگره مطرح کرده ایم و همه شما با آن آشنا هستید که باید حتماً سیستم شبه افیونی مغز راه اندازی شود. اعتیاد مسمومیت نیست، اعتیاد جایگزینی مزمن است، جایگزینی موادمخدر بیرونی با مواد مخدر طبیعی بدن. برای درمان، باید سیستم ایکس یا تولید کننده موادشبه افیونی به تعادل برسد.
نه تنها اعتیاد، جایگزینی مزمن است، بلکه بقیه بیماری ها بر اثر عدم تعادل ناقل های عصبی یا هورمون ها یا مدیاتورها انجام گرفته است.


در سی دی کاهش وزن 3، اسیدهای آمینه و پروتئین ها را تشریح کردم.


ما برای امتحانی که دادند، 3 گزینه زده بودیم، آیا می خواهید کمک راهنما بشوید، یا می خواهید کمک راهنمای تازه واردین بشوید و یا می خواهید هرکدام که قبول شدید؟ ما گزینه ای نداشتیم که ببینیم یکسری، قبلاً کمک راهنمای تازه واردین بوده اند یا خیر . بخاطر همین کسانی که قبلاً کمک راهنمای تازه واردین بوده اند، می توانند در همان جایگاه خدمت کنند.


کسانی که کمک راهنمای تازه واردین، بوده اند، حالا آمده اند شال نارنجی هم قبول شده اند، دورۀ کارورزی شان نصف می شود.


تجدیدنظر ورقه ها را هنوز شروع نکرده ایم.

 


یک موضوعی هم در ورقه های امسال بود، ما نوشته بودیم یکجا شهر امتحان  و یک جا شعبه و همین باعث شده است که یک اختلالی ایجاد شود، ولی بهرحال این موضوع به نفع خیلی از افراد شد. مبارکشان باشد.


کسانی که کارآموزی کرده اند، ورقه هایشان را بدهند، به سرعت بالایی شروع می کنیم به اهداء شال . همسفرانی که 4 سال بیشتر شده اند، باید حتماً برگه های درخواستشان را بدهند.


در حال بررسی هستیم که ببینیم چه کسانی بالاترین نمره را دارند و چه راهنمایی بیشترین قبولی را داده است.


از اینکه به صحبت های من گوش کردید سپاسگزارم.
 


نگارنده: مسافر احمد شریفیان

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/06/27

دانلود

 

 

تعداد بازدید از این مطلب : 7182
ادامه مطالب در آرشیو اخبار داخلی
دیدگاه شما
نام :  
ایمیل :  
دیدگاه :  
 
دیدگاه ها
67 نظر  
 • همسفر نجمه شعبه سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/07/02 9:35:34
زنده باشید مهندس جان
 • Meysam
زمان ارسال
1398/07/01 15:35:36
سلام با تشکر از آقای مهندس و آرزوی سلامتی و تن درستی برای شما
 • همسفر دنیا شعبه اروند آبادان
زمان ارسال
1398/07/01 12:41:3
خدا قوت با تشکر از جناب مهندس وتمامی خدمتگزاران محترم کنکره60
 • خدیجه لژیون خانم سارا
زمان ارسال
1398/07/01 12:16:39
با سلام وخدا قوت پدر گرامی ،شما با این سخنان وراهنمایی ها ما را به زندگی جدید هدایت کردید ، خدا یا شکر ،شکر،شکر ، که در کنگره ۶۰ هستم ،ابن سعادت نصیبم شده ،تا بتوان ازصحبتهای اموزنده ی شما استفاده کنم ،وفیض ببرم ودر پیشبرد زندگی خیلی کمک می کنید ،با سپاس فراوان،
 • مسافرعلی اکبر ....شعبه بهشهر
زمان ارسال
1398/07/01 11:53:38
خداقوت جناب مهندس ....خسته نباشید....خیلی عالی بود لذت بردم ب اقاکوروش هم تبریک میگم هیچ زحمتی بدون پاداش نیست.....
 • همسفر بهرانی
زمان ارسال
1398/07/01 8:47:8
عالی بود.خدا قوت مهندس عزیزم.تبریک به آقا کوروش عزیز
 • مسافر علی سپاهی نمایندگی فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/07/01 8:45:41
خداقوت به استاد عزیزم جناب مهندس مثل همیشه از سخنان با ارزشتان لذت بردم امیدوارم بتوانم تمام و کمال بهرمند شوم
 • همسفر سپیده شعبه سلمان
زمان ارسال
1398/07/01 0:10:24
عرض سلام و خداقوت خدمت آقای مهندس عزیز امیدوارم که همیشه سرحال و سلامت باشید و ما از صحبت های شما لذت ببریم .
 • الهام شاپوری
زمان ارسال
1398/06/31 12:54:22
با سلام دست تون درد نکنه
 • مجید از نمایندگی کرمان
زمان ارسال
1398/06/31 11:46:25
سلام خدا رو شاکرم که هستم و این خبر خوب را شنیدم ، تبدیل شدن به نمایندگی رو به تمام خدمتگزاران کنگره علی الخصوص جناب مهندس وخدمت اعضای نمایندگی کرمان تبریک عرض می کنم
 • عزيز عادلي
زمان ارسال
1398/06/30 22:37:40
خدا رو شكر گذارم كه كنگره اي هستم يا حق3862
 • مسافرمسعودعموشاهی ل1سلمان
زمان ارسال
1398/06/30 20:46:8
سلام وخدا قوت خدمت جناب مهندس دژاکام من با همسفرم هر چی سی دی گوش می دهیم میگیم این سی دی خیلی عالی است و در نهایت گفتیم تمام سخنان استاد دژاکام عالی و جامه و کامل درست است برای همین ما فکر می کنیم این سی دی بهتر است در ضمن به آقا کورش تبریک میگویم. خدارا شکر. ل یکم سلمان فارسی
 • همسفر سمیرا از شعبه ی چالوس
زمان ارسال
1398/06/30 11:29:23
با سلام و خدا قوت به آقای مهندس و تشکر که اینقدر به فکر حال ما همسفران و مسافران هستند و همچنان آموزش های مفید و کاربردی شان را ادامه می‌دهند از خداوند سلامتی روز افزون و موفقیت های بالاتر را برای شما خواستارم
 • مسافرابوالفضل لژیون 2عطار
زمان ارسال
1398/06/30 5:6:59
سلام خدا قوت به مهندس عزیز .خدا را شکر که در کنگره هستم و دارم آموزش میگیرم ،وبه. تمام خدمتگذاران کنگره.60خدا قوت میگوییم ،
 • مجید
زمان ارسال
1398/06/29 22:56:49
بسیار عالی خدا قوت
 • همسقرپوران شاداباد1
زمان ارسال
1398/06/29 18:6:45
خداقوت وتشکر از جناب مهندس وتبریک بابت جایگاه دبیری خدمت خانم مونا ،دبیری اقای مهندس یک افنخار بزرگ است موفق باشید
 • همسفر لیلا ن از شعبه امین گلی
زمان ارسال
1398/06/29 14:44:31
سلام خدا قوت به آقا ی مهندس بزرگوار مثل همیشه عالی بود و استفاده کردیم خدا قوت به عزیزان زحمت کش در قسمت سایت همه شما عزیزان موفق و پیروز باشید
 • همسفر منیره از تبریز
زمان ارسال
1398/06/29 13:1:44
با سلام و خداقوت خدمت استاد عشق و محبت که با تفکر بی نقصتان راهی زیبا در دل تاریکی ها برای همه ی انسان ها که صورت مسئله ی زندگیشان را گم کرده اند چراغانی و علامت گذاری کردید . همیشه در همه ی سختی های زندگیم فرمایشاتتان چراغ راهم شده . بی نهایت دوستتون دارم🌹
 • غلامرضاازلژیون ۱نیمایوشیج
زمان ارسال
1398/06/29 12:51:30
انشاا...آسمان کنگره ۶۰به لطف همیشه پرستاره ونورانی باشه
 • مسافربابک لژیون دوم دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/06/29 9:57:7
خدا قوت به بنیان کنگره الحق که فرمایشات شما چراغ را ماست مستدام باشید ویک خسته نباشید جانانه به آقا احمد عزیز که با این سرعت عمل سخرانی های مهندس راتایپ ونگارش میکنند
 • همسفرمعصومه لژیون ۵ نمایندگی صالحی
زمان ارسال
1398/06/29 8:41:17
خداقوت
 • Zahra
زمان ارسال
1398/06/28 21:46:48
خدا قوت خسته نباشید
 • مسافرمهدی
زمان ارسال
1398/06/28 20:46:21
همه فقط تشکر کردن و خداقوت گفتن . ینی کسی نظر دیگه ای نداشته .
 • شمسی همسفر سعید لژیون ۱۱ کرج
زمان ارسال
1398/06/28 15:32:49
سلام عرض ادب و خدا قوت خدمت اقای مهندس .خدا را شکر که با بودن شما من به ارمش رسیدم .انشاالله همیشه مثل خورشید بر ما بتابید .متشکرم
 • مسافر میلاد شعبه ی فردوسی مشهد مقدس
زمان ارسال
1398/06/28 15:22:54
با سلام.مثل همیشه از جناب مهندس چیزهای جدیدی یاد گرفتم.تشکر و خدا قوت.همیشه پیروز و سربلند باشید
 • میلاد محمدزاده
زمان ارسال
1398/06/28 15:19:38
بسیار عالی بود و مثل همیشه چیزهای جدیدی از جناب مهندس یاد گرفتم.خداقوت.پیروز و سربلند باشید همیشه
 • " بهرام " ل ۱۴ فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/06/28 14:17:28
" سعدیا "! گرچه سخندان و مصالح گویی به عمل کار بر آید ، به سخندانی نیست آری ؛ خاکبازی ، پاکبازی می خواهد ... دیگران گفتند ... و تو به جای آوردی ... دلفریبانِ نباتی ، همه زیور بستند دلبرِ ماست که با حُسنِ خداداد آمد
 • مسافر طیب. صائب تبریزی
زمان ارسال
1398/06/28 11:20:45
خداوند شما را حفظ کند آقای مهندس دژاکام. ممنون از گروه سایت مرکزی و نگارنده متن.
 • فریدون،،ستارخان،،
زمان ارسال
1398/06/28 10:46:10
خداقوت،،، مانند همیشه،،، دلنشین و کاربردی
 • مسافر مهدی فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/06/28 10:24:0
سلام وعرض ادب .درود بی پایان به مهندس عزیز.مثل همیشه عالی❤❤❤🌷🌷🌷🙏🙏🙏
 • حسن کدخدایی امین گلی
زمان ارسال
1398/06/28 10:20:38
سلام و خدا قوت به آقای مهندس عزیز امیدوارم نام من جز تجدید نظر ها باشد
 • مسافر صادق آکادمی لژیون ۶
زمان ارسال
1398/06/28 10:8:25
تشکر ویژه از جناب آقای مهندس برای سخنان ارزنده ایشان،و خدا قوت به دبیر ایشان،تبریک جانانه به آقای کوروش آذر پور،دل شاد شدیم
 • همسفر طاهره شیراز
زمان ارسال
1398/06/28 9:50:52
خداقوت به مهندس دژا کام و خدمتگزاران سایت مرکزی
 • احمدفهیمی قم
زمان ارسال
1398/06/28 7:19:10
سلام وخداقوت عرض میکنم خدمت بنیان کنگره۶۰خداخیرتان بدهد
 • مسافر اسماعیل یوسفی از قم
زمان ارسال
1398/06/28 6:56:26
سلام و خوا قوت دوستت دارم تا بی نهایت خداوند حافظ و نگهدار شما باشد خدا قوت اقای شریفیان.
 • مسافر غلامرضا شعبه صائب تبریری
زمان ارسال
1398/06/28 4:10:36
خسته نباشید و خداقوت خدمت استاد عزیز و بزرگوارمان آقای مهندس دژاکام سپاسگزارم این بستر را برای ما فراهم کردید تا به راحتی بدون هیچ مشکلی هم به درمان قطعی برسیم هم آگاهی و دانایی خودمان را با آموزشهای شما بزرگوار ارتقاء دهیم. امیدوارم سلامت و تندرست باشید؛
 • همسفر لیلا (شعبه ستارخان)
زمان ارسال
1398/06/28 0:9:1
با سلام به جناب مهندس و مسولین سایت که به این سرعت اطلاعات و روی سایت قرار میدهند تا ما از آن استفاده کنیم به طوری که انگار درجلسه احضور داشته ایم. خدارو شاکر هستم که با کنگره آشنا شدم
 • مسافر مهدی ل۲۴ سلمان فارسی
زمان ارسال
1398/06/27 21:32:7
درود بر بنیانگذار محترم عزیز و دوست داشتنی کنگره ۶۰جناب آقای مهندس حسین دژاکام که با حل صورت مسئله اعتیاد و کشف روش DST باعث انقلابی در تاریخ بشریت شدید.اینجانب به نوبه خود بر خود میبالم که یکی از رهجویان مکتب و طریقت شما هستم. به امید دیدار شما و دریافت گل رهایی از دستان پرمهرتان. المنه لله که در میکده باز است
 • مجيد ميرلوحيي امين گلي
زمان ارسال
1398/06/27 20:43:2
سلام خدا قو ت خدمت اقاي مهندس وتبر يك خدمت اقا كوروش
 • مرتضی
زمان ارسال
1398/06/27 20:27:37
باسلام وخسته نباشید خدمت مهندس دژاکام بعد از ۱۰سال من به ارامش رسیدم به روش درمان شما بدرود.
 • عقیل لژیون ۱۱شعبه کاسپین قزوین
زمان ارسال
1398/06/27 20:25:6
سلام وخداقوت خدمت جناب مهندس با این سخنان زیبا وتبریک به آقا کورش عزیز
 • علی
زمان ارسال
1398/06/27 19:24:52
با سلام و تشکر از آقای مهندس بابت مطالب راهگشایشان
 • مسافر مجید جوینده شفامشهد
زمان ارسال
1398/06/27 18:43:51
با سلام و خداقوت، مهندس عزیز نفست گرم و سازت کوک، آنچه شما مینوازی، نت های حقیقی هستند و شنیدن نوای حق اندکی صبر میخواهد، ولی ما پیمان بستیم که تا نفس باقی است، آنچه شما بسرایید را زمزمه کنیم تا شاید.... حقیقت در ادامه با انجامها نقاب از چهره بر خواهد داشت.
 • مسافر هاشم از شعبه ستارخان
زمان ارسال
1398/06/27 18:35:35
خدا قوت خسته نباشید من در زندگی هر چه دارم از آموزش ها جهانبینی شماست .آقای مهندس
 • محسن نمایندگی گیلان
زمان ارسال
1398/06/27 18:28:13
عرض سلام و خداقوت خدمت جناب اقای مهندس و عرض تبریک به دیده بان محترم اقای کوروش آذرپور
 • همسفر لیلی محمدی ازحر
زمان ارسال
1398/06/27 18:9:18
خداقوت خدمت بنیان کنگره سلامت و سربلند باشید...
 • همسفرسارا
زمان ارسال
1398/06/27 17:45:9
بسیار عالی، خدا قوت
 • مسافر توفیق شعبه میبد لژیون سوم
زمان ارسال
1398/06/27 17:34:9
سلام. خدا را شکر میکنم که امروز مقدر شد به همراهی دوستان شعبه میبد در آکادمی حضور داشته باشم و جناب مهندس را از نزدیک زیارت کنم و کلی انرژی بگیرم ضمنا به آقای آذرپور و به همه ی رهایافتگان امروز خصوصا مسافران عزیز ; آقایان رمضان , رضا و شاهین از شعبه میبد تبریک عرض میکنم.
 • همسفر سمیرا نمایندگی دانیال اهواز
زمان ارسال
1398/06/27 16:25:9
سلام و خداقوت به جناب مهندس عزیز. هزاران بار سپاس برای آموزش های ناب و حل کردن صورت مسئله ی دردی که همه آنرا بی درمان می دانند.
 • مسافرعیسی لژیون 15 نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/06/27 16:14:53
جناب مهندس عزیزباسلام وخداقوت آموزش امروزنیزمثل هفته های گذشته بسیارعالی بود خداوند ازعمرمن بکاهد وبه عمر شریف افزایش دهد تابنیان کنگره همیشه مستدام باشد ضمنا ازانتخاب آقای کورش به دیدهبان کنگره تبریک تبریک به جنابعالی وآقاکورش.
 • مسافر عباس (نمایندگی امین گلی 3 اصفهان)
زمان ارسال
1398/06/27 16:13:6
عرض سلام و خدا قوت خدمت آقای مهندس و تمام خدمتگزاران صدیق کنگره 60
 • مسافر علی ل2 شعبه تخت جمشید شیرار
زمان ارسال
1398/06/27 16:11:8
خدا قوت به آقای مهندس دژاکام تبریک با آقا کورش.
 • محمد
زمان ارسال
1398/06/27 16:9:48
مبارک باشه آقاکورش
 • عیسی لزیون 15 نمایندگی کاسپین
زمان ارسال
1398/06/27 15:54:10
استادارجمندآقای کورش آذرپور باسلام وخداقوت تبریک تبریک جایگاه دیده بانی کنگره 60گوارای وجودتان باشد ،واین جایگاه باسعی وتلاشجنابعالی نصیبتان گردیده وانشاءاله همیشه پایداروموفقدرتمام مراحل زندگی وکنگره60باشید.
 • همسفرزهره ازشعبه سلمان اصفهان
زمان ارسال
1398/06/27 15:52:30
باسلام و خداقوت به آقای مهندس پیروز و موفق باشید خداقوت به احمد آقا
 • همسفرسمیه لژیون یکم شعبه پاکدشت
زمان ارسال
1398/06/27 15:14:53
سلام خداقوت عرض میکنم خدمت مهندس عزیز وازخدامیخوام عمرباعزت بهشون بده.. و تبریک ویژه عرض میکنم خدمت آقاکوروش عزیز
 • بیژن -شیراز
زمان ارسال
1398/06/27 14:58:17
درود و خداقوت خدمت بنیان کنگره۶۰ و انتخاب اقای کورش اذرپور به عنوان خدمت مقدس دیده بانی را به بنیان کنگره جناب مهندس دژاکام ،خود ان عزیز و خانواده بزرگ کنگره۶۰ تبریک عرض میکنم .برای این عمل عظیم شکر،شکر،شکر
 • مسافرمحمودازسهروردی
زمان ارسال
1398/06/27 13:56:56
به کشورم ایران می بالم که فرزندی چون مهندس دژاکام دارد.خداقوت.
 • همسفرمنصوره شهرری
زمان ارسال
1398/06/27 13:17:26
عرض خداقوت خدمت آقای مهندس عزیز. یک تبریک ویژه خدمت دیده بان محترم آقا کوروش انشالله موفق باشید.
 • مهناز
زمان ارسال
1398/06/27 12:37:48
سلام خداقوت به شما بزرگان و درود خدمت اقای مهندس دژاکام.راجع به صورت مسله اعتیاد باید بگم که خیلی خوشحالم که راه درمان این غول بی شاخ و دم رو کشف کردین و در اختیار ما گذاشتین
 • سعید صادقی
زمان ارسال
1398/06/27 12:30:55
درود بر سلطان عشق و محبت وخانواده محترمشان که صورت مسئله اعتیاد وروش DSTراابداع کردند که من سعید با۲۳سال تخریب انواع مواد مخدر به درمان قطعی برسم
 • مسافرمرتضی لژیون ۱۴فردوسی مشهد
زمان ارسال
1398/06/27 12:27:22
(درصراطمستقیم ای دل کسی گمراه نیست)سلام عرض ادب خدمت آقای مهندس و تمامی عزیزان با عشق و محبت اول از همه خداروشکرهزاران مرتبه شکر بابت اسم زیبای مسافر!دوم خداخیرتون بده که این بسترروفراهم کردین تا من ومسافران عزیز دیگه از منجلاب تاریکی به سمت نور وصراط مستقیم به حرکت دربیایم( خداقوت)
 • مسافر مجتبی والی (پاکدشت
زمان ارسال
1398/06/27 12:14:7
سلام خدا قوت به آقای مهندس عزیز و مهربان تبریک به دیده بان محترم آقای کورش آذرپور خدا قوت به خدمتگزاران سایت کنگره 60
 • امید اشرفیون
زمان ارسال
1398/06/27 12:5:58
خداوند را شاکر هستم که در دوره‌ای زندگی می کنم، که آقای مهندس دژاکام هست و افتخار شاگردی ایشان را دارم
 • همسفر ...
زمان ارسال
1398/06/27 11:54:15
خدا قوت به شما بزرگواران زحمت‌کش؛ جسارت من را ببخشید که می‌خواهم خدمت شما عرض کنم که تاریخ را اشتباه نوشتید و البته کار شما همیشه عالی است و خدمات شما غیرقابل تفسیر. لطفاً این کامنت را ثبت نفرمایید. با سپاس و احترام - همسفر ...
 • یاسر
زمان ارسال
1398/06/27 11:46:53
عشق خدا قوت الهی زنده وسلامت وپر برکت باشی
 • فرزانه
زمان ارسال
1398/06/27 11:45:26
باسلام وخداقوت به همه عزیزان سخنان مهندس مثل همیشه تاثیرگذاروعالی بود به امیدرهایی همه عزیزان.
آخرین عناوین
پربیننده ترین مطالب